wydarzenie

Baltic Souvenir

data:
1 - 2 lipca 2017
godzina:
16:00
miejsce:

Molo w Sopocie  mapa

adres:
Sopot, pl. Zdrojowy 2
organizator:
Kąpielisko Morskie Sopot
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

1 i 2 lipca w sopockiej Muszli Koncertowej odbędzie się Festiwal Baltic Souvenir! Jest to wydarzenie skierowane do rodziców z dziećmi, a także dzieci w wieku szkolnym przebywających na wakacyjnych obozach w Trójmieście.Festiwal Baltic Souvenir to przegląd produkcji o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych skierowany do najmłodszych odbiorców i ich rodzin. Repertuar festiwalu zawiera pozycje, które są syntezą dwóch dziedzin sztuki: muzyki i teatru. Na scenie wystąpią profesjonalni muzycy z Trójmiasta w składzie symfonicznym i kameralnym, aktorzy, dyrygent i solistka.

Pierwszego dnia odbędzie się wydarzenie pt. "Śpiewająca Lokomotywa"! Najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima w znakomitej oprawie muzycznej i aktorskiej to widowisko dla całych rodzin. Poezja Tuwima bawi, edukuje i wychowuje kolejne pokolenia tym razem w formie koncertu. Bajkowe kostiumy wraz z niecodziennymi rekwizytami tworzą wspaniałe tło dla słowno-muzycznych zmagań.

Wśród wykonawców usłyszą Państwo wyłonionych w drodze castingu aktorów: Aleksandrę Lis, Ewę Olszewską, Bogdana Smagackiego oraz Bajkową Orkiestrę Symfoniczną złożoną z trójmiejskich muzyków, z koncertmistrzem - Natalią Walewską. Całość prowadzi kompozytor, Piotr Salaber, wcielający się w rolę śpiewającego dyrygenta.

Drugiego dnia festiwalu w Muszli Koncertowej odbędzie się letnia odsłona popularnego widowiska muzyczno-teatralnego z cyklu "Antonio Vivaldi Cztery Pory Roku dla dzieci": "Vivaldi na wakacjach". Jest to interaktywny koncert z udziałem aktorów i muzyków, w którym sam Vivaldi pod postacią teatralnej lalki na oczach słuchaczy tworzy swoje wiekopomne dzieło snując przy tym pełne humoru opowieści. W sposób łatwy i przyjemny wprowadza odbiorców w świat własnej muzyki. Dodatkową atrakcją koncertu są piosenki oparte na motywach "Czterech Pór Roku" - kompozycje Piotra Salabera do słów Mariusza Trzaski.

Po każdym z koncertów odbędą się warsztaty tematycznie związane z danym widowiskiem z udziałem występujących w nim aktorów, muzyków, twórców.

Wstęp na wydarzenia jest całkowicie darmowy.
koncerty
Wstęp wolny
Kup bilet
XXI Sopot Molo Jazz Festival

4 - 6 sierpnia 2017 godz. 17:30

koncerty
Wstęp wolny
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Informacje

REKLAMA

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane