• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Lo Fi Robot - warsztaty z robotyki dla najmłodszych

Medialab Gdańsk zaprasza na rodzinne warsztaty z robotyki. W listopadzie odbędą się dwa bloki warsztatowe, skierowane zarówno do bardzo małych, jak i do trochę starszych pasjonatów (i przyszłych pasjonatów) tworzenia robotów. W dniach 21-23 listopada zapraszamy do twórczej zabawy dzieci w wieku 6-9 lat, a w weekend 29-30 listopada w wieku 10 - 12 lat. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy.

w każdy piątek (do 12.06), godz. 09:30

Wstęp wolny
- Pomysł zajęć Lo Fi Robot zakłada stworzenie alternatywnego systemu do robotyki, opartego na częściach elektronicznych dostępnych powszechnie i tanio w sklepach elektronicznych oraz na częściach mechanicznych wycinanych laserowo ze sklejki i skręcanych przy pomocy śrubek, podobnie jak mechaniczne zestawy, którymi większość z nas bawiła się w dzieciństwie - mówi Sebastian Bednarek, prowadzący warsztaty.

Pomysł na zajęcia Lo Fi Robot zaczerpnięty jest z coraz popularniejszych zajęć dla dzieci prowadzonych w oparciu o (dość drogi) system LEGO. Dlatego też podczas konstruowania robotów na warsztatach Lo Fi korzysta się z powszechnie dostępnych drewnianych elementów i otwartego oprogramowania.

- Przy tworzeniu Lo Fi Robota pełnymi garściami czerpiemy z zasobów darmowej wiedzy zgromadzonej w sieci, inspirujemy się podobnym zestawem do robotyki o nazwie MULTIPLO, wszystkie elektroniczne zagadki rozwiązujemy korzystając z nieprzebranej dokumentacji związanej z ARDUINO itd. W związku z czym wszystkie materiały (schematy, części, foto, video) również publikujemy jako OPEN SOURCE, na licencji Creative Commons (CC-BY-SA - Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach) - dodaje Bednarek.

Lo Fi Robot to innowacyjne zajęcia z robotyki dla dzieci i młodzieży. Zajęcia z podstaw robotyki są idealnym polem do nauki podstaw mechaniki, fizyki, elektroniki i myślenia projektowego. Ich siła opiera się na naturalnej ludzkiej pasji do konstruowania wszelkiej maści pojazdów, urządzeń budowli i wynalazków.

Medialab Gdańsk to program łączący kulturę, aktywizm społeczny, edukację i technologię, tworzący przestrzeń do eksperymentów, współpracy, dzielenia się wiedzą i szukania nowych rozwiązań. W efekcie, działania prowadzą do odpowiedzialnego wykorzystania nowych mediów i technologii dla rozwoju kultury i rozwoju społecznego. Głównymi polami aktywności Medialab Gdańsk są: otwartość w publicznych instytucjach kultury, edukacja medialna oraz działania w ramach Zrób to sam 2.0.

---

Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat i ich rodziców/opiekunów:

21.11 (piątek) godz. 16:30 - 19:30 oraz 22.11 i 23.11 (sobota-niedziela) godz. 11:00 - 14:00. Zapisy trwają do 19.11 na mail: karina.rojek@ikm.gda.pl.

Warsztaty dla dzieci w wieku 10-12 lat i ich rodziców/opiekunów:

29-30.11 (sobota - niedziela), godz. 11:00 - 14:30. Zapisy trwają do 26.11 na mail: karina.rojek@ikm.gda.pl.

Miejsce warsztatów: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, sala 108, I piętro

Więcej informacji o Lo Fi Robot: www.lofirobot.com

Osoba prowadząca:

Sebastian Bednarek z wykształcenia pedagog, z pasji prowadzący warsztaty z obszaru oprogramowania muzycznego, robotyki i wszelkiego rodzaju form dźwiękowych opartych na użyciu nowych technologii. Głęboko przekonany, że metoda warsztatowa to sposób na uwrażliwianie i odkrywanie świata przez dzieci, młodzież i dorosłych. Pasjonat zjawisk oczywistych i tych "nieco" bardziej ukrytych. Prowadzi także różnorodne zajęcia związane z produkcją muzyczną, aranżacją i kompozycją z zastosowaniem laptopa i urządzeń peryferyjnych do stworzenia "domowego studia nagrań". Jako twórca specjalizuje się w improwizowanych formach muzycznych, tworzeniu na żywo za pomocą oprogramowania Ableton Live i Logic Pro korzystając z nowoczesnych urządzeń mobilnych i laptopa. Proponuje swojego rodzaju nowoczesne, alternatywne lekcje muzyki, które posługują się językiem współczesnym i korzystają z całej gamy technologicznych udogodnień wprowadzające w sposób pełny i innowacyjny w tajniki tworzenia muzyki w XXI wieku. Przemawia do uczestników ich językiem, przy użyciu ich "narzędzi".

Opinie