• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Malujemy antyatomowy Mural!

Stowarzyszenie Wydma Lubiatowska i Greenpeace zapraszają 28 czerwca, o godzinie 13, na konferencję prasową, która będzie finałem trzydniowych warsztatów, prowadzonych przez Dariusza Paczkowskiego znanego polskiego artystę i performera, współprezesa Fundacji Klamra, autora wielu, głośnych prac, m.in. słynnego muralu z Markiem Edelmanem i Ireną Sendlerową.

w każdą sobotę (do 20.04), godz. 10:30

Gdańsk,
bilety 120 zł
kwi 21

niedziela, godz. 10.00

Wstęp wolny
W trakcie warsztatów, na ulicy Wita Stwosza 58, w przejściu, łaczącym Akademickie Centrum Kultury z Uniwersytetem Gdańskim i przystankami tramwajowymi, artysta wykona mural o tematyce antyatomowej.

W konferencji wezmą udział: Tadeusz Pastusiak - Stowarzyszenie Wydma Lubiatowska, przedstawiciele mieszkańców Lubiatowa i Dariusz Paczkowski.

Artysta przybędzie do Gdańska na zaproszenie Stowarzyszenia Wydma Lubiatowska, które w ten sposób chce zwrócić uwagę opinii publicznej na sprzeciw mieszkańców nadmorskich gmin, wobec planów budowy elektrowni jądrowej. Jedną z potencjalnych lokalizacji są okolice Lubiatowa. Rządowe plany mogą skutkować degradacją środowiska Wydmy Lubiatowskiej.

W niedzielę warsztatom towarzyszyć będzie piknik rodzinny, w trakcie którego będzie można, m.in., zobaczyć mikroinstalację solarną, produkującą energię elektryczną ze słońca, wziąć udział w warsztacie prowadzonym przez Dariusza Szweda z Zielonego Instytutu, Doradcy Prezydenta Słupska ds.Zagranicznych, napić się kawy, uczestniczyć w pokazie kuglarzy, pomalować sobie koszulkę czy torbę, zrobić przypinkę.

28 czerwca 2015, godz. 13.00
Ul. Wita Stwosza 58

Co jeszcze?
- trzydniowe otwarte warsztaty z artystą, piątek miedzy 12 a 18, sobota 11-17, niedziela od godziny 11. Ilość miejsc ograniczona, bardzo prosimy o kontakt, w celu potwierdzenia udziału! e-mail: marta.sobieska@greenpeace.org, tel. 785 631 056
- piknik rodzinny na miejscu wydarzenia, który odbędzie się w niedzielę, w godzinach 12-15, a podczas niego:
- możliwość stworzenia własnych przypinek, koszulek/toreb z przygotowanych szablonów (należy przynieść własne torby/koszulki)
- interaktywne zabawy dla dzieci, układanie olbrzymich puzzli, samodzielne tworzenie wiatraków,
- stoisko z napojami i przekąskami
- możliwość zapoznania na miejscu z instalacją solarną, podejrzenie, jak wygląda i dopytanie, jak działa.
-warsztaty Dariusza Szweda z Zielonego Instytutu"Bezpieczeństwo energetyczne na Pomorzu w rękach Obywatelek i Obywateli produkujących energię odnawialną - Pomorze zagłębiem zielonej energii"

Opinie