• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Słoń trąbalski

Na kolorowych wykładzinach znajdować się będą drewniane klocki MuBaBaO. Z nich, pod kierunkiem Michała Malinowskiego uczestnicy wyczarowywać będą olbrzymie słonie. Powstające dzieła mogą być tworzone indywidualnie lub zbiorowo, mogą osiągnąć rozmiary nawet do 2-3 metrów wysokości czy długości. Na niektórych klockach zapisujemy słowa. Każda budowla ma swoja Opowieść, która uczestnicy na koniec dzielą się z innymi.

kwi 27

sobota, godz. 11:00 - 14:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Klocki MuBaBaO powstały z pasji do twórczego życia. Składają się z prostych brył wykonanych z niemalowanego, bezpiecznego w użyciu drewna bukowego i dębowego. Dzięki specjalnej obróbce klocki mają ciekawą, wyczuwalną w dotyku fakturę. Zostały zaprojektowane tak, by wykorzystać w niektórych naturalne sęki i przebarwienia. Ta różnorodność barw drewna czyni je atrakcyjnymi wizualnie. Klocki Mubabao wzbudzają entuzjazm dzieci, radość, dają fascynujące efekty. Rozwijają komunikację, jasność myślenia, koncentrację i poczucie wewnętrznej równowagi wypływającej z procesu zabawy.

MICHAŁ MALINOWSKI - jest muzealnikiem, inżynierem wyobraźni i profesjonalnym opowiadaczem bajek. Oprócz tego jest pedagogiem, pisarzem, artystą, podróżnikiem. Studiował w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA. Z jego inicjatywy w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą powstało Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którym kieruje z wielką pasją. Jest to pierwsze na świecie muzeum poświęcone tradycjom ustnego przekazywania historii I niematerialnemu dziedzictwu. Organizuje liczne spotkania, warsztaty oraz festiwale, sztuki opowiadania. Prowadzi także rozległe badania etnograficzne w Polsce i na świecie. Jest autorem książki Polish Folklore and Folktales, która otrzymała Nagrodę AESOP Accolade przyznaną przez American Folklore Association. W 2007/2008 otrzymał stypendium UNESCO na realizację wystawy Amadou Hampate Ba, jednego z największych myślicieli i pisarzy afrykańskich XX wieku. W 2014 roku został powołany w skład Rady Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury. Występuje na wielu światowych festiwalach sztuki opowiadania od Kanady, Belgii, Hiszpanii, Francji po Iran i Indie. Jego klientami animacji dla dzieci są m. innymi Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ambasady i Instytuty Polskie. W roku 2015 uczestniczył ponownie w Pikniku Prezydenckim w Łazienkach oraz animowaniu Dnia Dziecka w Kancelarii Premiera. Ponadto rozpoczął pracę nad przygotowaniem wystawy o polskim dziedzictwie niematerialnym oraz wydaniem Encyklopedii Bajek Polskich.

Opinie