Promocja!

wiadomości

podziel się na Facebooku dodaj kanał RSS prześlij artykuł drukuj artykuł
Wybrana mała czcionka

Sopot: mieszkania zamiast domu dziecka

Ostatni działający w Sopocie dom dziecka ma zostać przekształcony w sieć kameralnych mieszkań, w których dzieci będą miały szansę na życie w warunkach niemal rodzinnych.

Fot. Piotr Pedziszewski/Trojmiasto.pl

Ostatni działający w Sopocie dom dziecka ma zostać przekształcony w sieć kameralnych mieszkań, w których dzieci będą miały szansę na życie w warunkach niemal rodzinnych.

Ostatni działający w Sopocie dom dziecka ma zostać przekształcony w sieć kameralnych mieszkań, w których dzieci będą mieszkać wraz z wychowawcami i w ten sposób przygotowywać się do dorosłego życia.



Jak podoba ci się pomysł sopockich pracowników socjalnych?

jest bardzo dobry, bo bierze pod uwagę to, co najważniejsze, czyli dobro dziecka

51%

jako wyjście tymczasowe może się sprawdzi, prawda jest jednak taka, że idealnym wyjściem byłoby zwiększenie liczby rodzin zastępczych

38%

domy dziecka wcale nie były złym rozwiązaniem i nie wiem, czy odchodzenie od tej formy pomocy dzieciom jest dobre

11%

łącznie głosów: 452

Dziś w Domu Dziecka "Na Wzgórzu" przebywa łącznie 20 wychowanków. Trafiają tu dzieci nie młodsze niż 10-letnie. Pozostają tu aż do usamodzielnienia się.

Jednak od dawna odchodzi się od umieszczania dzieci w domach dziecka. Pracownicy socjalni starają się raczej umieszczać je w rodzinach zastępczych. Tylko w Sopocie funkcjonują 64 takie rodziny, w których przebywa 90 dzieci. To jednak wciąż zbyt mało.

MOPS ma pomysł, jak zmienić tę sytuację. - Liczba kandydatów na rodziny zastępcze jest zbyt mała w stosunku do potrzeb. My chcemy stworzyć coś pomiędzy rodziną zastępczą, a domem dziecka i przygotować dla naszych wychowanków sieć kameralnych mieszkań - mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Domu Dziecka "Na Wzgórzu".

W każdym z nich mieszkałoby 5-6 dzieci. Cały czas będą pod opieką wychowawców. - Możliwe będzie indywidualne podejście do każdego z dzieci, co zdecydowanie ułatwi zarówno przygotowanie go do samodzielności, jak i pozwoli nam na dokładniejsze i bardziej skuteczne rozwiązywanie wszystkich ewentualnych problemów każdego z nich - dodaje Czekaj.

Na razie MOPS dysponuje jednym mieszkaniem, które mogłoby zostać zaadaptowane na potrzeby projektu. Obecnie działa w nim tzw. grupa usamodzielniania. W znalezieniu kolejnych lokalizacji wykazać będzie musiało się w najbliższym czasie miasto. Nie powinno być z tym jednak problemu, bo realizacja projektu dostała od urzędników zielone światło.

sortuj: rosnąco  | pokaż widok standardowy

opinie (razem: 100)

zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863722 2010-11-27 15:05 I bardzo dobrze! Niech Fułek to porządnie teraz pociągnie, aż w Sopocie będzie można żyć. (6)

popieram opinię 44 / nie zgadzam się 34
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863726 2010-11-27 15:24 Jasne fulek to (1)

pociagnie gila z nosa

mac10

popieram opinię 11 / nie zgadzam się 13

zgłoś do moderacji opinię 4863825 2010-11-28 22:22 Gile gilami, a obiadki obiadkami...

Dziś był Buzek na obiadku u Karnosia! Szkoda, że nie było córeczki Zosi!
A Buzek taki prawy! A ciekawe, czy spotkał się z Teresą Kamińską?!
Niech lepiej Buzek zajmie się swoją rodziną i niedziele spędza w domu!
MIESZKAŃCY SOPOTU NIECH WYBIORĄ UCZCIWEGO CZŁOWIEKA! A NIE LUDZIE Z ZEWNĄTRZ- WIELKA MACHINA PARTYJNA!!!!!

realistka

popieram opinię 3 / nie zgadzam się 1

zgłoś do moderacji opinię 4863731 2010-11-27 15:53

Fułek czy inny 3 gile w bok o dzieci! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!

popieram opinię 5 / nie zgadzam się 1
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863742 2010-11-27 17:07 (1)

Ten człowiek podejmuje decyzje tak jak Karnowski - na miarę swych kompetencji. Tylko, że Fułek jest humanistą i może co najwyżej piękne przemówienie napisać a Karnowski jest inżynierem budownictwa oraz doktorem ekonomii więc może decydować o wszelkich budowach i całych finansach w Sopocie.

Pod względem kompetencji tych panów dzieli przepaść... na korzyść Karnowskiego.

:)

popieram opinię 18 / nie zgadzam się 11

zgłoś do moderacji opinię 4863807 2010-11-27 23:54

Karnowski skończył inzynierię kolejową, więc jego komeptencje zawodowe leżą gdzieś w tunelu SKM ...

mars

popieram opinię 5 / nie zgadzam się 7

zgłoś do moderacji opinię 4863763 2010-11-27 18:01

teraz to ludzie umieraja rozumiem... dajcie juz sobie spokoj na tym forum

sopots

popieram opinię 0 / nie zgadzam się 0

zgłoś do moderacji opinię 4863723 2010-11-27 15:14 Ekstra teren do zagospodarowania. Ktoś ma dobra kiepełę! Wysiudać

dzieciaki pod hasłem - będą miały lepiej mieszkając po kilkoro, a miejsce przytulić:-) Brawo!:/

popieram opinię 35 / nie zgadzam się 4
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863724 2010-11-27 15:20 byłam w Domu Dziecka na emilli plater (4)

pozdrawiam wszystkie dzieciaki z domu dziecka na wzgórzu,:)
a nieistniejący juz na E.Plater dom ziecka to teraz piekny hotel:)
oglądałam wizualizacje ,az sie łezka kreci w oku:)

autor:ka

popieram opinię 29 / nie zgadzam się 0

zgłoś do moderacji opinię 4863741 2010-11-27 16:56 byłam w Domu Dziecka na emilli plater

Ja nie byłam co prawda ale miałam tam wiele koleżanek i kolegów z niektórymi chodziłam do klasy :) Miło wspominam :))

ja

popieram opinię 4 / nie zgadzam się 0

zgłoś do moderacji opinię 4863749 2010-11-27 17:28 A ja pamiętam czasy kiedy

popieram opinię 0 / nie zgadzam się 1

zgłoś do moderacji opinię 4863750 2010-11-27 17:29

Były jeszcze tam dwa domy dziecka,razem z tymi dziećmi chodziłem do szkoły.

popieram opinię 0 / nie zgadzam się 0

zgłoś do moderacji opinię 4863834 2012-04-11 23:34 witam tez mieszkalam w tym domu dziecka

popieram opinię 0 / nie zgadzam się 0
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863725 2010-11-27 15:22 Ten park jest wart przynajmniej kilkadziesiąt melonów. Kto tam był i widzial panoramę na miasto i morze, ten (3)

wie o czym mówię. Policzcie sobie teraz ile będzie kosztował zakup pięciu czy sześciu mieszkań. Dwa miliony? Dwa i pół? Superbiznes się dla kogoś kroi:-)

popieram opinię 38 / nie zgadzam się 7
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863734 2010-11-27 16:29 ale to ten budynek ma byc przeksztalcony na kilka mieszkan (2)

wiec zostanie to wszystko dla dzieci

kk

popieram opinię 5 / nie zgadzam się 2

zgłoś do moderacji opinię 4863737 2010-11-27 16:41 Cyt W znalezieniu kolejnych lokalizacji wykazać będzie musiało się w najbliższym czasie miasto

popieram opinię 6 / nie zgadzam się 0

zgłoś do moderacji opinię 4863738 2010-11-27 16:41

spoko, do czasu :)

popieram opinię 3 / nie zgadzam się 0
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863727 2010-11-27 15:26 Mam nadzieję, że Fułek wygra..... (4)

Karnoś "amator dobudówek" jest naprawdę słabiutki.... nie interesują go ani mieszkańcy, ani działania proekologiczne, które w przypadku kurortu są bardzo istotne, ani ludzie potrzebujący..... tylko kasa i "architektura".

z Gdyni

popieram opinię 29 / nie zgadzam się 34
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863740 2010-11-27 16:49 (2)

Przepraszam jak nie interesują go mieszkańcy a wszystko co jest robione w Sopocie to dla kogo ? Remonty ulic chodników to przepraszam są dla ptaków. Ja mam wrażenie iż to ja większość czasu jako mieszkaniec z tego korzystam. Tak samo jak na przykład dom seniora czy mieszkania komunalne. To są inwestycje typowo dla mieszkańców. Nie wspominając o całej reszcie która będąc skierowana na turystykę wspiera mieszkańców bo daje nam na nich zarobić.

Aniol

popieram opinię 14 / nie zgadzam się 7

zgłoś do moderacji opinię 4863755 2010-11-27 17:44 Więskość inwestycji Karnowskiego jest robiona pod turystów, bo to mu imponuje.

Inwestycje są wyłącznie w miejsca turystyczne. Sopocianie korzystają z tego na spacerze, ale jeśli chodnik się sypie przed ich kamienicą albo ulica jest dziurawa, to Karnolowi jest przykro, ale nic z tym nie zrobi. Bo kasa poszła na marinę i rury w morzu.
Najwyższy czas, żeby prezydent miasta pomyślał trochę o mieszkańcach, a nie tylko o turystach.

mieszkaniec

popieram opinię 8 / nie zgadzam się 10

zgłoś do moderacji opinię 4863810 2010-11-28 09:52 dla kogo ? pod niego.

popieram opinię 1 / nie zgadzam się 0

zgłoś do moderacji opinię 4863745 2010-11-27 17:22 Mam nadzieje, że przegra...

...razem z towarzystwem "kocham siebie i własne interesy". Super interesowni ograniczą ruch na ulicach, przy których mieszkają i zadbają o interesy sponsorów kampani wyborczej. Ruch społeczny; trzeba się odgryźć na Karnowskim, żę pomiędzy stare zapuszczone kamienice wpuścił drogie domy i zadbane osiedle. To kłuje oczy i frustruje. Nie stać mnie nowe mieszkanie w Sopocie, na nowe restuaracje, to głosuję przeciw. Chyba się mocno przejadą miłośnicy Fułka. W Sopocie zamieszkało sporo nowych mieszkanców, "poetę" na gospodarza nie wybiorą.

arek

popieram opinię 11 / nie zgadzam się 6
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863728 2010-11-27 15:31 taa ciekawe...a co Fułka interesuje? Pisanie wierszy? (1)

Karnowski i jego ekipa przynajmniej wiedzą co to znaczy przedsiębiorczość a ten smutny Pan, który tyle lat był jego zastępcą nie zna się na niczym, niech lepiej pisze te swoje wiersze.

popieram opinię 31 / nie zgadzam się 18

zgłoś do moderacji opinię 4863767 2010-11-27 18:27 Karnowski fachowiec- ale od przekrętów.

popieram opinię 6 / nie zgadzam się 8
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863729 2010-11-27 15:43 Pamietam Fułka jako biernego urzędnikai i promującego siebie poetę.... (1)

a tu trzeba wejść twardo w biedę i nieszczęście np.ten dom dziecka.....cienko widzę Fułka jako gospodarza miasta.Ale chcecie poetę ,to bedziecie mieli....

Sopocianin

popieram opinię 36 / nie zgadzam się 16

zgłoś do moderacji opinię 4863732 2010-11-27 16:03

zgadzam się!!!!!

sopocianka na wygnaniu

popieram opinię 9 / nie zgadzam się 6

zgłoś do moderacji opinię 4863730 2010-11-27 15:44 czyzby?

czy chodzi w tej decyzji bardziej o wybory 5 grudnia czy o dobro dzieci....?

popieram opinię 14 / nie zgadzam się 6
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863733 2010-11-27 16:15 Lepiej peote niż cwaniaka!! (11)

Znowu mamy czekać aż Karnowski jakiś przekręt komuś zaproponuje. Za Fułkiem stoji rodzina (i nie tylko), Karnowski sam chodzi do urny (pewnie dlatego że z siksami po monciaku się w sezonie szlaja) no wieć jęsli jego włąsna rodzina go nie popiera to jak mają go poprzeć mieszkańcy??? Ludzie zastanówcie się!! Już wystarczy cwaniakawania w UM Sopot! POMYŚLCIE......

Marek

popieram opinię 29 / nie zgadzam się 30
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863735 2010-11-27 16:34 tylko ten co nic nie robi nie popelnia bledow (5)

Fulek przez 12 lat nic nie robil a teraz gwiazduje i oczernia Karnowskiego.

kk

popieram opinię 15 / nie zgadzam się 11
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863747 2010-11-27 17:24 Lapowkarstwo (4)

to blad. Piekne okreslenie.

Gal

popieram opinię 4 / nie zgadzam się 4
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863752 2010-11-27 17:36 dowody prosze (3)

to ze kupil taniej samochody dla miasta ? smiechu warte

kk

popieram opinię 8 / nie zgadzam się 5
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863756 2010-11-27 17:47 kup używany samochód i sprzedaj go po roku sporo drożej. Ciekawe, czy jesteś tak dobry jak Karnol. (1)

lkj

popieram opinię 5 / nie zgadzam się 7

zgłoś do moderacji opinię 4863789 2010-11-27 19:29 po tym poznac kogos operatywnego:)

na tym polega zarabianie kasy

kk

popieram opinię 2 / nie zgadzam się 4

zgłoś do moderacji opinię 4863805 2010-11-27 22:45 Pieprze uprzejmie

Twoje "dowody prosze". Juz za rogiem smietnik historii czeka.

Gal

popieram opinię 0 / nie zgadzam się 0
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863736 2010-11-27 16:41 Wyborcy Fułka i wszystko jasne (1)

moja propozycja dla Pana na dziś to nauka poprawnego pisania - a co do samego tekstu to szkoda gadać żadnych faktów tylko zwykłe pomówienia wyssane z palca.

Sopocianin

popieram opinię 10 / nie zgadzam się 6

zgłoś do moderacji opinię 4863766 2010-11-27 18:08 Oni niewiele od pisu sie rożnia

popieram opinię 2 / nie zgadzam się 2

zgłoś do moderacji opinię 4863746 2010-11-27 17:22

przeciez to nie jest o polityce tylko o domu dziecka, wynika z niego ze o takich sprawach decyduje nie Karnowski tylko ci zo sie znaja czyli MOPS, i to chyba dobrze ze tak jest. Nie wiem czemu zwolennicy p. Fulka pisza tu o jakis przekretach, czy nocnyvh wypadach na miasto, dajcie juz spokoj przynajmniej w tym temacie,

sopots

popieram opinię 3 / nie zgadzam się 2
zobacz cały wątek ukryj wątek

zgłoś do moderacji opinię 4863768 2010-11-27 18:32 Wolę uczciwego Fułka od od bufona, zarozumialca i kłamcy. (1)

O kim mowa? Sopocianie dobrze wiedzą!

sopociak

popieram opinię 7 / nie zgadzam się 11

zgłoś do moderacji opinię 4863772 2010-11-27 18:40 a fulek niby taki swietoszek

te epitety wypisz wymaluj pasuja to Fułka!

sopoci@nka

popieram opinię 8 / nie zgadzam się 3

zgłoś do moderacji opinię 4863739 2010-11-27 16:42 P.Welterowski wyjątkowo wychwalający p. Karnowskiego w ostatnim czasie pisze najwięcej artykułów...

Chyba coś skapnie jak uda się wygrać wybory J.K. w zamian za promocję w obiektywnych i wolnych mediach :))))

czytelnik

popieram opinię 19 / nie zgadzam się 11

dodaj swoją opinię