• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Agnieszka Syczewska, wiceprezes Lechii Gdańsk: Jestem zadaniowcem

Jacek Główczyński
17 czerwca 2022, godz. 17:00 
Opinie (64)

Lechia Gdańsk

Agnieszka Syczewska w Lechii Gdańsk nadzorować będzie m.in. pracę działów sprzedaży i marketingu, ale chciałaby również przyczynić się do powstawia klubowego ośrodka treningowego, co udało jej się wcześniej w Jagiellonii Białystok. Agnieszka Syczewska w Lechii Gdańsk nadzorować będzie m.in. pracę działów sprzedaży i marketingu, ale chciałaby również przyczynić się do powstawia klubowego ośrodka treningowego, co udało jej się wcześniej w Jagiellonii Białystok.

- Najbardziej jestem dumna z wybudowania w Białymstoku ośrodka treningowego. Nie ukrywam, że zależałoby mi na tym, żeby podobne działania i projekty realizować tutaj. To jest chyba ostatni dzwonek, aby się na tym skupić i z kopyta ruszyć z pracami. Jestem zadaniowcem. Z wielkim szacunkiem podchodzę do tego, gdzie jestem, jak duży jest to klub, jaki ma potencjał. Nigdy moim celem nie były stanowiska dla samych stanowisk - tak mówiła nam m.in. Agnieszka Syczewska, która przed tygodniem została wiceprezesem Lechii Gdańsk, a wcześniej przez 14 lat pracowała w Jagiellonii Białystok.Przeczytaj o zmianach, które dokonały się w zarządzie Lechii GdańskJacek Główczyński: Zarząd Lechii Gdańsk został powiększony z trzech do pięciu osób. Czy dokonany został podział obowiązków i jaki ich zakres otrzymała pani?

Agnieszka Syczewska: Mamy wstępnie to ustalone, a reszta jeszcze będzie dopracowywana. Jestem tutaj głównie po to, aby wesprzeć zarząd, a przede wszystkim prezesa Pawła Żelema, który to wszystko spina. Na pewno w jego rękach zostają kwestie sportowe i finansowe. Ja nie przez przypadek byłam obecna podczas prezentacji karnetowej Lechii, bo będę bezpośrednio nadzorowała dział sprzedaży i marketingu.

Terminy meczów w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy oraz harmonogram sprzedaży biletów

  • Lechia Gdańsk - Akademija Pandev, 7 lipca, godz. 20:15
  • Akademija - Lechia, 1 lipca, godz. 17
  • W przedsprzedaży bilety na mecz w Gdańsku na trybunie żółtej i czerwonej kosztować będą: 70 (normalne) i 50 (ulgowe), a na trybunie zielonej i niebieskiej - odpowiednio - 40 i 25 złotych. W dniu meczu za wejściówki zapłacimy o 5 zł więcej.

    Od 21 do 23 czerwca wejściówki mogą nabywać ci, co zakupią karnety na cały sezon lub rundę jesienną. Natomiast otwarta sprzedaż dla wszystkich chętnych rozpocznie się w piątek, 24 czerwca.


Czyli rozumiem, że jeśli uda się zwiększyć frekwencję na stadionie w Gdańsku, to będzie to pani zasługa?

Jak to mówią, porażka jest sierotą, a sukces ma wielu ojców. Ale tutaj rzeczywiście trzeba docenić nie tylko drużynę na boisku, ale i wszystkich pracowników klubu, których od kilku dni poznaję. Chylę czoła, bo jest fajna energia, entuzjazm i liczę na dobrą współpracę.

Były piłkarz i dyrektor wrócił do Lechii Gdańsk. Jakie teraz otrzymał stanowisko?Jeśli chodzi o sposób działania, to wystarczy zamienić Jagiellonię na Lechię i robić to samo czy też trzeba w pracy dostosować się do specyfiki danego regionu, upodobań tutejszych kibiców?


Zdecydowanie nie może być to kalka. Każdy klub jest inny, każde miasto jest inne. Dlatego jak najwięcej czasu chcę poświęcić na spotkania, na poznanie ludzi, bo najwięcej się można teraz w ten sposób nauczyć. Bardzo się też cieszę, że będą europejskie puchary, gdyż najwięcej doświadczenia zdobywa się w bezpośrednim działaniu.

Pani po 14 latach pracy w Jagiellonii Białystok przeniosła się do Lechii, Paweł Żelem był wcześniej prezesem Piasta Gliwice i Śląska Wrocław, Maciej Bałaziński z zarządu gdańskiego klubu przeszedł do Wisły Kraków, a obecnym prezesem Jagiellonii jest Wojciech Pertkiewicz, były szef Arki Gdynia. Czy to oznacza, że wykształcił się na polskim rynku menedżer piłkarski, który jest w stanie poprowadzić każdy klub?

Paweł Żelem żartuje, że my oboje jesteśmy już przykładem dinozaurów w tym środowisku. Nie chciałabym za dużo teraz w tej kwestii się wypowiadać, bo ja jestem zadaniowcem, skupiam się na pracy. Możemy porozmawiać za pół roku, za rok i wtedy niech mnie rozlicza praca, niech rozliczają mnie zadania. Z wielkim szacunkiem podchodzę do tego, gdzie jestem, jak duży jest to klub, jaki ma potencjał. Rzeczywiście liczę na to, że moje doświadczenie pomoże Lechii nadal się rozwijać.

Jak Lechia Gdańsk zaprezentowała się na obchodach 100-lecia LechaPakiet większościowy Lechii Gdańsk jest wystawiony na sprzedaż. Czy wie pani, jakie złożone zostały oferty i czy to pani nie będzie utrudniać pracy, że za chwilę wiele rzeczy w klubie może się zmienić?

Zmiany właścicielskie nie są w mojej gestii. W życiu nic nie jest stałe i trzeba do tego przywyknąć, że zmiany są w nie wpisane. Szczególnie tutaj w klubie, ale i w każdym aspekcie naszego życia, gdziekolwiek byśmy nie byli. Skupiam się na najbliższym zadaniach, na wyzwaniach, które stoją przed nami, przed zespołem. Reszta tematów będzie się wyjaśniała.

Kto byłby faworytem dwumeczu Lechia Gdańsk - Rapid Wiedeń? ZagłosujDługo się pani zastanawiała nad propozycją Lechii?

Rzeczywiście było to spore wyzwanie. Ja jestem białostoczanką. Tam się urodziłam, wychowałam, studiowałam... Sam fakt przestawienia się mentalnie, że muszę z miasta wyjechać, jeszcze zanim zapadła decyzja, że będzie to Gdańsk, zajął najwięcej czasu. Ale to fajna zmiana. Bardzo się cieszę na te nowe perspektywy. Nigdy moim celem nie były stanowiska dla samych stanowisk. Patrzę przede wszystkim na zadania, na rozwój, na to, jak duży jest potencjał w klubie, w mieście, jak wiele rzeczy można jeszcze zrobić? Mam nadzieję, że moje doświadczenie tutaj się przyda.

Zatem, jaki jest tutaj potencjał i co można zrobić?

Na przestrzeni tych ostatnich lat najbardziej jestem dumna z wybudowania w Białymstoku ośrodka treningowego oraz z rozwoju akademii i założenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Nie ukrywam, że zależałoby mi na tym, żeby podobne działania i projekty realizować tutaj, bo wiem, że tego w Gdańsku brakuje. To jest chyba ostatni dzwonek, aby się na tym skupić i z kopyta ruszyć z pracami.

Lechia Gdańsk - Akademija Pandev w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Czy to dobre losowanie i będzie awans?Typowanie wyników

GdańskPokoleń Lechii Gdańsk 1
HIT
3 pkt.
LECHIA Gdańsk
Akademija Pandev

Jak typowano

92% 266 typowań LECHIA Gdańsk
3% 8 typowań REMIS
5% 15 typowań Akademija Pandev

Twoje dane

14 lipca 2022, godz. 17:00
Skopje
HIT
3 pkt.
Akademija Pandev
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

10% 27 typowań Akademija Pandev
20% 51 typowań REMIS
70% 186 typowań LECHIA Gdańsk

Twoje dane

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (64)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Poranki filmowe w GCF

projekcje filmowe