Wiadomości

Andrzejki i inne plany na weekend

W ten weekend odbędzie się sporo zabaw andrzejkowych. W Ciuciubabka Cafe dzieci będą same robić ciasteczka z wróżbą.
W ten weekend odbędzie się sporo zabaw andrzejkowych. W Ciuciubabka Cafe dzieci będą same robić ciasteczka z wróżbą. fot. Maja Chabierska

W najbliższych dniach bardzo dużo się dzieje. Kalendarz imprez jest pełen zabaw andrzejkowych, ale nie nie tylko w nich możecie wybierać. Warto zwrócić uwagę na te wydarzenia, podczas których dobrą zabawę łączy się z pomocą dla innych.Zaczynamy jednak od Hewelianum zobacz na mapie Gdańska i ogromnego Monopoly. Niedawno wyszło gdańskie wydanie tej gry. Na jej planszy znaleźć można m.in. PGE Arenę, Długi Targ czy Centrum Hewelianum. W sobotę dzieci będą miały okazję ruszenia po wygraną. Ale uwaga, do wyrzucania liczby pól, które należy pokonać, posłużą wielkie piankowe kostki do gry. W skróconą wersję gry zagrają kilkuosobowe zespoły. Grę uatrakcyjni quiz, dzięki któremu dowiecie się więcej o miejscach znajdujących się na planszy. Sobota, godz. 11-15. Wstęp w ramach biletu na wystawę 7-9 zł.

A teraz dwie imprezy, podczas których można zrobić coś dla innych. Pierwsza z nich to MAMY Festiwal w gdyńskim Domu Rzemiosła zobacz na mapie Gdyni, wydarzenie dla rodziców i dzieci. Będzie można skorzystać z rad stylistki, makijażystki, posłuchać tego, co o rodzicielstwie i bliskości ma do powiedzenia Reni Jusis, a także wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach, dotyczących np. powrotu mamy na rynek pracy po urlopie wychowawczym, szycia czy szydełkowania. I bardzo ważna rzecz - cały dochód z festiwalu zostanie przekazany na leczenie Mateusza Przybyły z Gdyni, który walczy z nowotworem. Sobota, godz. 10-18. Bilety: 20-25 zł.

Z kolei w Galerii Przymorze zobacz na mapie Gdańska wolontariusze Fundacji Mam Marzenie zapraszają do świętowania dnia wolontariusza razem z nimi, a przy okazji do spełnienia marzenia jednego z podopiecznych fundacji. Jakie to marzenie? Do niedzieli pozostanie ono tajemnicą. Na miejscu czeka na was mnóstwo atrakcji: będziecie mogli wspólnie z koszykarzami drużyny Trefl wypróbować swoich sił w celnym rzucie piłką do kosza, odbędą się też warsztaty z robotyki oraz warsztaty taneczne. Na miejscu powstanie również kącik małego artysty. Nie zabraknie zabaw i gier dla dzieci. Podczas akcji będą też zbierane pieniądze na spełnienie marzenia Karolka, marzy on o laptopie do gier. Niedziela, godz. 12-18, wstęp wolny.

A teraz przechodzimy do części z imprezami andrzejkowymi. W tym roku jest ich w naszym kalendarzu naprawdę dużo i jest w czym wybierać. Zaczynamy od Andrzejkowych czarów-marówCiuciubabka Cafe zobacz na mapie Gdyni. Będzie to zabawa inna niż wszystkie, bo połączona z warsztatami kulinarnymi. Dzieci wspólnie z czarodziejem zrobią ciastka z wróżbą, których nie trzeba piec oraz magiczną sałatkę. Oprócz tego odbędą się tradycyjne gry i zabawy andrzejkowe. Sobota, godz. 18. Wstęp: 40 zł. Zapisy: agnieszka@ciuciubabkacafe.pl.

Przenosimy się do Kota Edwarda zobacz na mapie Gdańska, który też zaprasza na bal andrzejkowy. Nie zabraknie na nim wróżb, również tej najbardziej popularnej, czyli lania wosku i zabawy w rytmach muzyki. Sobota, godz. 16, wstęp 15 zł/dziecko, rodzice 5 zł. Obowiązują zapisy: biuro@kotedward.pl.

Na zabawę andrzejkową możecie się też wybrać do którejś z licznych sal zabaw dla dzieci. Tuptuś zobacz na mapie Gdańska zaprasza na malowanie twarzy, pokazy sztuczek magicznych, wspólną zabawę i konkursy z nagrodami oraz oczywiście wróżby. Piątek, godz. 17:30. Bilety: 30 zł. Elefun zobacz na mapie Gdyni proponuje zabawę prowadzoną przez sympatyczne czarownice. W programie wróżby, przepowiednie, wspólne lanie wosku i ważenie magicznego eliksiru w czarodziejskim kotle oraz konkursy z nagrodami. Sobota, godz. 17. Bilety 29-39 zł. W Family World zobacz na mapie Gdyni pojawi się cyganka Malwa, która powróży wszystkim dzieciom. Odbędą się wyścigi na miotle, zabawa przy dźwiękach muzyki oraz malowanie twarzy i włosów. Piątek, godz. 17. Bilety: 35 zł.

Opinie (9)

 • Mi wiara zabrania takich spraw.

  Jestem wyznawca islamu! I samo życzenie wesołych świąt jest naganne! Dno i w ogóle skąd wy jesteście, że jesteście mili uczciwi - należy się wysadzać w powietrze za boga i niszczyć innych.

  • 6 10

 • Pielęgnujmy nasze pogańskie tradycje. (1)

  Uważa się, że w historii pojawiliśmy się nagle, "wyskoczyliśmy" z borów i założyliśmy państwo. Resztki naszych korzeni poucinano z okazji chrystianizacji.
  I powstał naród, który w duszy jest rodzinny, gościnny, nie skory do swar.
  Ale ubrano nas w strój apostoła nowego światopoglądu i religii, którą jak błyskotkę kupiliśmy, bo wydawała się nam ciekawsza i piękniejsza, niż zwyczajny, naturalny Dębowy Gaj.

  A może tylko bardziej przedstawia się nas w historii, że "wyskoczyliśmy z borów", niż było tak naprawdę.

  Skoro były grody takie jak Brenna nad rzeką Hawelą (Branibórz, Branibór), który obecnie jest Brandenburgiem koło Berlina, w którym gościł Karol Wielki i nie pobrał od Brenny trybutu jak to było w zwyczaju brać od pokonanych, to musimy założyć, że była w tych borach za Łabą po naszej stronie jakaś kultura i cywilizacja.

  Może czas przekonać się, że żyjąc na skraju cywilizacji rzymskiej, nie byliśmy jedynie mieszkańcami borów którzy zbierali mód z barci, a społecznością która tworzyła inną niż zachodnia, ale spójną i bogatą cywilizację.

  • 4 2

  • Jakże prawdziwe

   Życie chroń nas przed klerem i kościołem!!!

   • 1 3

 • No ja cież, przecież....

  Jak w tytule.

  • 1 2

 • Ja na przykład potrafię odgadnąć rok... (1)

  Mówisz mi ile masz lat, a ja powiem Ci w którym roku się urodziłeś...

  • 13 2

  • Mam 30 lat, urodziłem się w 1984 czy w 1983?

   • 1 1

 • Wszędzie super zabawy dla dzieci pomagając innym! Brawo!

  • 1 2

 • Wszystkie wróżki

  to idiotki.

  • 7 2

 • "Niewinne zabawy", czyli oswajanie z klimatem satanizmu.

  Okultyzm Wróżbiarstwo Spirytyzm Magia są przez Boga zakazane!
  Mieliśmy niedawno propagowanie tzw "halloween", ale różne formy wróżbiarstwa i magii są obecne jest w domach kultury, szkołach, a nawet coraz częściej w przedszkolach i zwykle łączy się z propagowaniem okultyzmu. Zdarza się, że na takie imprezy zaprasza się zawodowe wróżki oraz innych okultystów. Podobnie dzieje się w przypadku problematycznego zwyczaju zwanego andrzejkami. Różne formy okultyzmu wzajemnie się przyciągają. Badania naukowe wykazują, że żaden okultysta nie zajmuje się nigdy jedną formą okultyzmu, ale uprawia ich wiele, gdyż poszukując wiedzy i mocy, nie potrafi zatrzymać się, ale kierowany jest faustowskim pędem ku nieskończoności imitującej zbawienie. Pojawia się problem imitacji, czyli pomylenia oryginału z podróbką, tak nieuchronny w sytuacji pomieszania pojęć.

  • 1 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Odradzam (2) Moje dziecko tam chodziło. Niestety nie polecam, rotacja nauczycieli, brak odpowiednich...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jola

 • Porody rodzinne (3) Witam. Orientuje sie ktos czy na Zaspie jest mozliwosc porodow rodzinnych w obecnej...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: M..mm

 • Dobry korepetytor z matematyki... (3) Witam. Czy możecie polecić dobrego korepetytora z matematyki z Gdańska (lub Kowali) dla...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: H

 • Pieczywo pod drzwi (3) Mam pytanie ,które piekarnie dowożą pieczywo do domu pod drzwi. Proszę o namiar,dziękuję za...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: polanka

 • Gdzie do szpitala/na nocną opiekę z... (5) Sezon glutowy w pełni, wyobraźmy sobie sytuację, że dziecko zaczyna bardzo gorączkować w...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

wszystkie tematy »

Najczęściej czytane