Arka Gdynia - Radomiak 0:2. Żółto-niebiescy o ekstraklasę zagrają w barażach

dak.
5 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Kibice i piłkarze Arki Gdynia wspólnie po meczu

Arka Gdynia przegrała u siebie z Radomiakiem 0:2 (0:1) w 33. kolejce Fortuna I Ligi. Porażka sprawiła, że żółto-niebiescy stracili szansę na bezpośredni awans do ekstraklasy i o elitę powalczą w barażach. Jeśli GKS Tychy wygra w niedzielę z Odrą Opole, podopieczni Dariusza Marca przystąpią do nich co najwyżej z trzeciego miejsca. Tym samym arkowcy przerwali serię 10 ligowych spotkań bez porażki.

Angielski
  • 63' Siemaszko Zmiany Hiszpański
  • 63' Ł. Wolsztyński Zmiany Marcus
  • 83' Letniowski Zmiany Stępień
Zmiany Zmiany
  • 54' Gąska Zmiany Pereira
  • 79' Angielski Zmiany Sokół
  • 86' Radecki Zmiany Mikita
  • 86' Kaput Zmiany Nascimento
Bramki Bramki
  • 35' Gąska
  • 69' Angielski
  • 41' Letniowski
  • 60' Kasperkiewicz
Kartki Kartki
  • 10' Kozak
  • 75' Karwot
  • 83' Jakubik
  • 88' Mikita

Arka Gdynia utrudniła sobie zadanie bezpośrednio awansować do ekstraklasy przed tygodniem. Zremisowała na wyjeździe z Koroną Kielce 3:3.

Korona Kielce - Arka Gdynia 3:3. Przeczytaj relację live

Piłkarze po tamtym remisie mówili o niedosycie. Nic dziwnego, skoro z wyniku 0:3 doprowadzili do 3:3, a okazji na zwycięstwo było jeszcze więcej.

Adam Deja o remisie z Koroną Kielce: Czujemy niedosyt

Choć warto zaznaczyć, że takiego powrotu w XXI wieku jeszcze nie zaliczyła.

Największe powroty Arki Gdynia w XXI wieku

W międzyczasie z klubem pożegnał się Jakub Wawszczyk, który od przyszłego sezonu zagra w Sandecji Nowy Sącz.

Jakub Wawszczyk odchodzi do Sandecji Nowy Sącz

Z kolei Adam Deja został wybrany Ligowcem Maja na portalu Trojmiasto.pl. Uzyskał najlepszą średnią waszych ocen. Do 13 czerwca możecie zadawać mu pytania.

Adam Deja Ligowcem Maja. Zadaj pytanie pomocnikowi Arki Gdynia

Na trybunach dziś 3462 kibiców. To 25 proc. pojemności całego stadionu. Przed meczem trener Dariusz Marzec mówił, że piłkarze będą liczyli na ich doping.

Dariusz Marzec: Liczymy na kibiców. Gramy o całą pulę

Żeby zachować szanse na bezpośredni awans, Arka Gdynia musi dziś wygrać
To ostatni mecz Arki Gdynia na Stadionie Miejskim w sezonie zasadniczym. Jeśli zakończy go na 3. lub 4. miejscu, zagra tu również spotkanie barażowe
Maciej Rosołek ponownie w podstawowym składzie. Młodzieżowiec w tej rundzie strzelił już 10 goli.

Maciej Rosołek super snajper. Paweł Abbott: Stać go na więcej

ławka rezerwowych Arki: Krzepisz, Memić, Marcus, Hiszpański, Sasin, Młyński, R. Wolsztyński, Stępień, Żebrowski
ławka rezerwowych Radomiaka: Szpaderski, Bogusz, Świdzikowski, Banasiak, Pereira, Nascimento, Bodzioch, Mikita, Sokół
Gwizdy z trybun po wejściu na murawę piłkarzy Radomiaka
1'
Zaczynają od środa arkowcy
1'
Głośny doping od pierwszych minut. Z trybun "Arka Gol, Arka Gol"
2'
Dużo niedokładności od samego początku z obu stron.
3'
Pierwsza groźna sytuacja. Jednak na spalonym napastnik Radomiaka
4'
Aleman (ARKA Gdynia) efektownie minął rywala i chciał prostopadle do Valcarce'a (ARKA Gdynia), ale Hiszpan na pozycji spalonej
5'
Ł. Wolsztyński (ARKA Gdynia) chciał krótko z Rosołkiem, ale obrońca przeciął podanie
6'
Wznowienie z linii bocznej na wysokości pola karnego Arki. Obrońcy oddali zagrożenie
7'
Mamy pierwszy celny strzał. Kajzer (ARKA Gdynia) broni niegroźny strzał rywala z pola karnego
7'
Radecki (Radomiak) traci piłkę na połowie Arki
8'
Siemaszko (ARKA Gdynia) za mocno wypuścił sobie piłkę po podaniu Letniowskiego (ARKA Gdynia). Arkowcy mają jednak aut
9'
Letniowski (ARKA Gdynia) wślizgiem zatrzymuje rywala. Kibice nagradzają piłkarza oklaskami
9'
Aleman (ARKA Gdynia) leżał przez chwilę na murawie po zatrzymaniu przez rywala, ale już się podniósł
10'
Żółtą kartką został ukarany Kozak (Radomiak) za faul na Siemaszce
13'
Deja (ARKA Gdynia) strzela zza pola karnego po podaniu kolegi, ale bramkarz paruje uderzenie poza linię końcową
14'
Aleman (ARKA Gdynia) powtórzy korner po odbiciu piłki przez rywala
14'
Po uderzeniu Valcarce'a (ARKA Gdynia) poszła szybka kontra. Po przemieszczeniu się w pole karne Kajzera (ARKA Gdynia) zbyt lekko uderza jednak Kaput (Radomiak)
15'
Arkowcy zatrzymują ataki rywali. Kolejny aut dla Radomiaka
16'
Ł. Wolsztyński (ARKA Gdynia) w 100-proc. sytuacji! Otrzymał świetne podanie od Siemaszko (ARKA Gdynia), stanął na przeciw bramkarza i uderzył prosto w niego
18'
Rzut rożny dla Radomiaka. Chwilę wcześniej goście mieli rzut wolny. Piłka na połowie gospodarzy od dłuższego momentu
19'
Arkowcy oddalają zagrożenie. Przy piłce jednak cały czas Radomiak
20'
Karwot (Radomiak) niedokładnie poza linię boczną
21'
Letniowski (ARKA Gdynia) fauluje rywala przy próbie odbioru
22'
Bramkarz uprzedził Valcarce'a (ARKA Gdynia) po strąceniu piłki przez Ł. Wolsztyńskiego (ARKA Gdynia)
23'
Rzut wolny dla Arki, ale nic z niego nie wyniknęło. Radomiak wychodził z akcją, ale przy piłce utrzymują się gospodarze
24'
Głośny doping kibiców Arki
24'
Kolejny rzut wolny dla Arki. Do piłki podchodzi Letniowski (ARKA Gdynia). Będzie dośrodkowywał
25'
Letniowski (ARKA Gdynia) zagrał mocno w pole karnego, ale górą obrońcy gości
26'
Letniowski (ARKA Gdynia) płasko w pole karne, ale podanie przecina Cichocki (Radomiak). Akcja zaraz przenosi się na połowę gospodarzy
28'
Rosołek (ARKA Gdynia) pudłuje w sytuacji sam na sam. Świetnie wypatrzył go Aleman (ARKA Gdynia). Młodzieżowiec chciał przenieść piłkę nad bramkarzem, ale uderzył obok słupka
29'
Podobnie chciał uczynić teraz Ł. Wolsztyński (ARKA Gdynia), ale kompletnie nieudanie podał do Rosołka
30'
Niebezpieczną stratę zaliczył Danch (ARKA Gdynia). Kozak (Radomiak) wszedł z piłką w pole karne, zwiódł rywala i uderzył, ale czujnie Kajzer (ARKA Gdynia)
32'
Angielski (Radomiak) minimalnie obok słupka! Napastnik Radomiaka zamykał dośrodkowanie z prawej strony
33'
Siemaszko (ARKA Gdynia) przemierzył z piłką kilkanaście metrów, ale ostatecznie źle zagrał do kolegi
34'
Letniowski (ARKA Gdynia) fauluje Karwata w walce o górną piłkę. Rzut wolny w środkowej strefie boiska
35'
[0:1] Radomiak STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gąska, który mocno uderzył zza pola karnego. Interweniować próbował Kajzer, ale strzał był zbyt mocny
37'
Siemaszko (ARKA Gdynia) zbyt łatwo odpuścił rywalowi przy podaniu od Alemana (ARKA Gdynia). Chwilę później rzut wolny dla gości z własnej połowy
38'
Od bramki wznowi Kajzer (ARKA Gdynia). Piłka opuściła boisko po niedokładnym dośrodkowaniu
39'
Arkowcy w polu karnym rywali. Siemaszko (ARKA Gdynia) przerzucił do Valcarce'a (ARKA Gdynia). Hiszpan dośrodkowywał, ale na głowę rywala
41'
Żółtą kartką został ukarany Letniowski (ARKA Gdynia).
kontuzja
42'
Chwilę później ucierpiał Siemaszko (ARKA Gdynia). Na murawę wbiegli fizjoterapeuci
44'
Abramowicz (Radomiak) bardzo niedokładnie z rzutu wolnego. Aut dla Arki
45'
Niedokładne podanie z jednej i drugiej strony. Piłka w środkowej strefie boiska
45'
Sędzia dolicza 3 minuty do pierwszej połowy
45'+1
Radecki (Radomiak) faulowany przez Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
45'+2
Za chwilę Radecki (Radomiak) odwdzięcza się Kasperkiewiczowi (ARKA Gdynia) w polu karnym Arki
45'+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - RADOMIAK 0:1
Arka Gdynia w pierwszej połowie miała swoje okazje, jak np. strzał Deji (ARKA Gdynia) czy Ł. Wolsztyńskiego (ARKA Gdynia), ale w obu tych sytuacjach lepszy był Kochalski (Radomiak). W pozostałych brakowało dokładności, gdyż większość podań nie dociera do napastników. Natomiast rywale lepiej radzą sobie z utrzymaniem piłki (53 do 47 proc.), szczególnie w środkowej strefie boiska. Znacznie szybciej przenoszą ciężar gry z obrony do ataku. Po jednej z akcji wyszli na prowadzenie, które utrzymali do zakończenia pierwszej części gry.
Piłkarze już na boisku. Za chwilę rozpocznie się druga połowa
46'
Radomiak od środka.
46'
Bez zmian w obu drużynach
47'
Arka utrzymuje się przy piłce przez dłuższy czas. Była już pod bramką rywali, ale Rosołek (ARKA Gdynia) nie opanował piłki, choć mogło wydawać się, że był faulowany
48'
Arka wciąż na połowie rywala. Radomiak wybija piłki, ale jednocześnie je traci.
51'
Valcarce (ARKA Gdynia) dośrodkowuje w polu karnym, ale piłka opuściła boisko. Ładnie zapowiadała się ta akcja, po wcześniejszej walce Alemana (ARKA Gdynia) i Rosołka z rywalami
52'
Kozak (Radomiak) dośrodkowuje z prawej strony, ale zbyt płasko i zbyt lekko. Bez problemów Kajzer (ARKA Gdynia)
kontuzja
53'
Na murawie leży Gąska. Chwila przerwy w grze
54'
Radomiak przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gąska, w jego miejsce wchodzi Pereira.
56'
Teraz Radomiak przejął inicjatywę. Od dłuższej chwili na połowie Arki
57'
Kajzer (ARKA Gdynia) wznowił wykopem, ale piłkę zablokował napastnik Radomiaka. Akcja przerwana przez sędziego
58'
Wolsztyński niedokładnie z Deją (ARKA Gdynia). Ten drugi po chwili faulowany przez rywala
kontuzja
59'
Deja (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy lekarzy
60'
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (ARKA Gdynia). Dobra pozycja do strzału z rzutu wolnego
61'
Uderzenie z rzutu wolnego. Goście wywalczyli korner
62'
Arkowcy oddalają zagrożenie po rzucie rożnym, ale od autu wznowią przyjezdni
63'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Hiszpański.
63'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ł. Wolsztyński, w jego miejsce wchodzi Marcus.
64'
Jakubik (Radomiak) fauluje Marcusa (ARKA Gdynia) w środkowej strefie boiska
66'
Opadło nam nieco tempo gry. Radomiak spuścił z tonu, natomiast Arka coraz częściej na połowie rywala
67'
Aleman (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
68'
Letniowski (ARKA Gdynia) dośrodkował na 16. metr do Deji (ARKA Gdynia), a ten uderzył z woleja nad bramką
69'
[0:2] Radomiak STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Angielski. Napastnik po podaniu wbiegł w pole karne i mocno uderzył po krótszym słupku. Kajzer znów miał piłkę na rękach, ale nie dał rady pewnie interweniować
72'
Arka z kolejnymi atakami po stracie gola. Rzut rożny oddalony przez gości. Chwilę później dośrodkowanie ląduje poza linią końcową
74'
Letniowski (ARKA Gdynia) źle zagrał pod polem karnym Radomiaka. Wcześniej łokciem uderzony Aleman (ARKA Gdynia). Sędzia wróci jeszcze do tej sytuacji
75'
Żółtą kartką został ukarany Karwot (Radomiak).
76'
Deja (ARKA Gdynia) strzela z okolic 22 metrów. Jednak zbyt lekko, pewnie broni Kochalski (Radomiak)
78'
Jakubik (Radomiak) wybija poza linię końcową po dośrodkowaniu. Rzut rożny dla Arki
78'
Będzie jeszcze jeden korner
79'
Piłka opuściła boisko po dośrodkowaniu. Od bramki Kochalski (Radomiak)
79'
Radomiak przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Angielski, w jego miejsce wchodzi Sokół.
81'
Valcarce (ARKA Gdynia) nie opanował piłki po podaniu Alemana (ARKA Gdynia)
82'
Arka z kolejną akcją. Piłkarze przenieśli akcję pod pole karne Radomiaka, ale dośrodkowanie nie znalazło adresata
82'
Jakubik (Radomiak) strzela, Kajzer (ARKA Gdynia) broni. Gromkie brawa dla bramkarza z trybun
83'
Akcja przeniosła się na drugi koniec boiska. Aleman (ARKA Gdynia) znalazł się w polu karnym i technicznym strzałem uderzył w słupek
83'
Żółtą kartką został ukarany Jakubik (Radomiak).
83'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Letniowski, w jego miejsce wchodzi Stępień.
84'
Kolejne dośrodkowanie Arki, z którego nic nie wyniknęło. Radomiak zatrzymany przy próbie wyprowadzenia kontry
kontuzja
85'
Na murawie leży jeden z piłkarzy gości. Wymaga pomocy lekarzy
86'
Radomiak przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radecki, w jego miejsce wchodzi Mikita.
86'
Radomiak przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kaput, w jego miejsce wchodzi Nascimento.
88'
Żółtą kartką został ukarany Mikita (Radomiak).
89'
Radomiak szanuje piłkę. Goście wymieniają podania. Każda minuta przybliża ich do awansu do ekstraklasy
89'
Valcarce (ARKA Gdynia) fauluje rywala pod polem karnym Radomiaka
89'
Sędzia dolicza 7 minut do drugiej połowy
90'
Arka znów bez konkretów pod bramką rywali. Tym razem Rosołek (ARKA Gdynia) został zablokowany przez obrońcę i piłka opuściła boisko
90'+1
Aleman (ARKA Gdynia) uderzył obok słupka. Dostał podanie i zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ale niecelnie
90'+2
Mikita (Radomiak) strzelił gola w sytuacji sam na sam, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną
90'+4
Radomiak teraz przy piłce. Piłkarze byli pod bramką Kajzera (ARKA Gdynia), ale Michał Marcjanik (ARKA Gdynia) zmusił rywala do błędu i piłka poza boiskiem
90'+4
Rzut rożny dla Arki
90'+5
Kuchalski niepewnie po kornerze. Uderzał jeszcze Deja (ARKA Gdynia), ale uderzenie zostało zablokowane
90'+6
Rosołek (ARKA Gdynia) uderza po ziemi zza pola karnego, ale obok prawego słupka Kochalskiego (Radomiak)
90'+7
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - RADOMIAK 0:2
Arka Gdynia w drugiej połowie miała jeszcze więcej argumentów po swojej stronie niż w pierwszej, ale to Radomiak znów strzelił gola. Żółto-niebiescy znacznie częściej utrzymywali się przy piłce (54 do 46 proc. w posiadaniu), ale nie potrafili tego udokumentować bramką, mimo większej liczby prób.
Porażka sprawiła, że Arka straciła szansę na bezpośredni awans do ekstraklasy. Pozostaje im walka w barażach. Jeśli w niedzielę GKS Tychy pokona Odrę Opole, żółto-niebiescy będą mogli zakończyć sezon co najwyżej na trzecim miejscu. Jeśli natomiast przegra ostatnie dwa mecze, a Arka pokona Chrobrego Głogów, to żółto-niebiescy znajdą się na trzeciej pozycji. Przypomnijmy, że w barażach spotkanie u siebie rozgrywa zespół wyżej rozstawiony.

18 GKS Bełchatów 33 6 7 20 24:49 23
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-06-06