• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Audioprzewodnik miejski także dla uczniów i nauczycieli

12 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Niektórych historycznych ciekawostek o Gdańsku nie znają nawet jego rdzenni mieszkańcy. Niektórych historycznych ciekawostek o Gdańsku nie znają nawet jego rdzenni mieszkańcy.

Poznawanie ciekawostek historycznych na temat Gdańska nie musi wiązać się z czytaniem opasłych tomów, nie zawsze napisanych przystępnym dla młodych ludzi językiem. Dzięki audioprzewodnikowi, który można wypożyczyć z informacji turystycznej, można zwiedzić Gdańsk z humorem, a uczniowie na pewno zapamiętają więcej niż nawet po wielu lekcjach w klasie.Dowiemy się m.in., ile kosztował obiad w karczmie w Gdańsku lub jakie fortuny zgromadzili najzamożniejsi kupcy z Gdańska
Audio Guide Gdańsk to nie tylko atrakcja przeznaczona dla turystów. W mieście tak chętnie odwiedzanym przez obcokrajowców jest to oczywiste udogodnienie, ale oferowane także w języku polskim, co skrzętnie zaczynają wykorzystywać bardziej ambitni nauczyciele. Wraz z urządzeniem każdy otrzymuje bowiem specjalną mapę Gdańska, która poprowadzi nas do miejsc, w których można odsłuchać wyjątkowych audycji o historii Gdańska.

Ciekawostki nieznane mieszkańcom

Jeszcze kilka lat temu ciekawostki miejskie znali ci, którzy mieli czas na przesiadywanie w bibliotekach i studiowanie opasłych tomów historycznych. Ale to już przeszłość. Elektroniczny przewodnik, którego wystarczy posłuchać, to doskonały pomysł na lekcje poza szkołą. Ma w sobie elementy humorystyczne, nawiązujące też do tak popularnych wśród młodych ludzi gier miejskich. Nad zawartością merytoryczną audycji czuwali eksperci od historii Gdańska, ale na nudę nie będzie miejsca.

- Do oprowadzania po Gdańsku "zatrudniliśmy" najlepszych przewodników i co tu dużo mówić - trochę jakby... celebrytów. O Gdańsku opowie nam Król Mórz Neptun, o Starym Mieście - Jan Heweliusz (nawiasem mówiąc znany nie tylko dzięki astronomii), po Długiej - Jan Uphagen, po Długim Targu - Gabriel Fahrenheit, a po fortach - cesarz Napoleon! Lecz swoje relacje przedstawią także bardziej anonimowe postacie - świadkowie minionych czasów, niekoniecznie tych najdawniejszych, bo mamy także audycje poświęcone strajkom w okresie PRL, Solidarności i Stoczni Gdańskiej czy o obrońcach Poczty Polskiej - uchylają rąbka tajemnicy twórcy audioguidegdansk.pl.
Posłuchaj demo audycji o Gdańsku.

Dzięki temu podczas audycji nie będziemy musieli wysłuchiwać wyliczania dat wydarzeń historycznych, ale dowiemy się przede wszystkim, jak wyglądało życie codzienne w mieście: ile kosztował obiad w karczmie w Gdańsku lub jakie fortuny zgromadzili najzamożniejsi kupcy z Gdańska.

Lekcja historii lub języka obcego

Audycje Audio Guide Gdańsk są dostępne w czterech językach. Oprócz polskiego są to jeszcze angielski, niemiecki i rosyjski. Spacer historyczny może więc być połączony z nauką języka obcego. Zwłaszcza że teksty czytają lektorzy i odgrywają aktorzy, dla których jest to zawsze język ojczysty.

Najwyższy poziom przewodnika potwierdzają nagrody i wyróżnienia. M.in. nagroda specjalna Międzynarodowych Targów Gdańskich i bardzo pochlebna recenzja profesora Jerzego Sampa.

Grupowe zniżki dla szkół

Koszt biletu jednej osoby (dla grup powyżej 10 osób) to 10 zł. Nauczyciele otrzymują dodatkowo skrypty wszystkich audycji w wybranym języku, a także zestaw pytań do konkursu lub powtórzenia materiału z lekcji. Oprócz tego każdy uczeń oraz nauczyciel dostaje specjalną mapę Audio Guide Gdańsk oraz unikatową pamiątkę z Gdańska.

Zakupu biletów i rezerwacji dnia spaceru można dokonać poprzez stronę internetową Audio Guide, a audioprzewodniki odbiera się na Długim Targu 28/29 zobacz na mapie Gdańska w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej od godz. 9 rano. Partnerem projektu jest Gdańska Organizacja Turystyczna.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (3 opinie)

(3 opinie)
28 zł
wystawa

Kosmiczna Baza - Mobilne Centrum Nauki

35 zł
wystawa

Najczęściej czytane