• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Bajkowa parada, noc naukowców czy rodzinne warsztaty. Weekend pełen atrakcji

ws
29 września 2023, godz. 07:00 
Opinie (5)
Już od piątku w Trójmieście czeka na was mnóstwo rodzinnych atrakcji. Już od piątku w Trójmieście czeka na was mnóstwo rodzinnych atrakcji.

Pokazy naukowe, zwiedzanie laboratoriów i science show podczas Nocy Naukowców, festiwal dla miłośników zwierząt, warsztaty z robienia akwarium, a może Wspólne czytanie z Jarosławem Boberkiem i parada postaci bajkowych - już od piątku na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji i warsztatów. Podpowiadamy, dokąd warto się wybrać, a w naszym Kalendarzu na pewno znajdziecie jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.IMPREZY I WYDARZENIA Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodzin w weekend, 29.09-1.10, w Trójmieście

Grupa MoCarta dzieciom
mar 10
Grupa MoCarta dzieciom
Kup bilet


Pomorska Noc NaukowcówPomorska Noc Naukowców będzie wyjątkowa pod każdym względem. Kilkadziesiąt wydarzeń, w tym pokazy naukowe, zwiedzanie laboratoriów, warsztaty i wykłady. Nie zabraknie wydarzeń interaktywnych oraz quizów i konkursów z nagrodami. W tę jedyną noc w roku naukowcy odejdą od swoich codziennych zajęć i prowadzonych badań, wyjdą do społeczeństwa, otworzą swoje miejsca pracy dla szerokiego grona odbiorców, aby pokazać, że nauka jest ciekawa, pasjonująca i przede wszystkim dostępna dla każdego.

Wydarzenia zaplanowało Hevelianum, Centrum Nauki Experyment i trójmiejskie uczelnie wyższe.

Pokazy i eksperymenty. Pomorska Noc Naukowców już w piątek Pokazy i eksperymenty. Pomorska Noc Naukowców już w piątek

ZOO FestiwalSą wśród was miłośnicy zwierząt? Wystawa zoologiczna ZOO festiwal to wydarzenie, które przyciągnie tłumy entuzjastów zwierząt z całej Polski. To doskonała okazja, aby spędzić niezapomniane chwile w towarzystwie swojej rodziny i jednocześnie zgłębić wiedzę na temat różnych gatunków zwierząt.

Będziecie mieli okazję spotkać jednego z najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie szkolenia psów, behawiorystę i dogoterapeutę - Krzysztofa Tatara. Ponadto, podczas ZOO festiwalu będziecie mieli okazję zobaczyć wiele niesamowitych zwierząt. Odkryjecie różnorodność gatunków, poczynając od egzotycznych gadów, przez kolorowe rybki, aż po urocze ssaki. Hodowcy będą chętnie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, odpowiadając na wasze pytania i opowiadając ciekawostki na temat swoich podopiecznych.

Sobota-niedziela, godz. 10-18 - Polsat Plus Arena Gdańsk. Bilety 49-79 zł, ulgowy 39-65 zł.


Marysia ma Rysia - spektakl o niezwykłej przyjaźniKażdy ma jakieś oczekiwania względem życia. Marzenia ma również Marysia, tytułowa bohaterka muzycznego przedstawienia dla całych rodzin (a szczególnie dla dzieci w wieku 3+). Zapragnęła wyjątkowo mocno, aby w dniu swoich urodzin dostać od kochanych rodziców rybkę. Taką w akwarium. Ale, nie byle jaką - złotą rybkę. Czasami jednak trudno spełnić marzenia. Rodzice zamiast upragnionej rybki podarowali Marysi... glonojada.

Glonojad, o szlachetnym imieniu Ryszard, jest równie rozczarowany faktem, że został Marysi sprezentowany, jak ona tym, że otrzymała go w prezencie. Nawet to, że Rysio potrafi w niewytłumaczalny sposób teleportować Marysię w podwodną, kolorową toń swojego akwarium, tego nie zmienia.

Czy Marysia spełni wreszcie swoje marzenie i zostanie właścicielką rybki, ale złotej? Czy Rysiowi uda się wrócić do sklepu akwarystycznego? Czy rezolutna, choć uparta dziewczynka i sprytna, choć uszczypliwa rybka pomogą sobie nawzajem? Czy wreszcie zrozumieją, że to, czego pragną, nie jest tym, czego potrzebują?


"Marysia ma Rysia" to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.

Podczas przedstawienia można usłyszeć śpiewane na żywo, oryginalne piosenki napisane specjalnie na potrzeby spektaklu, jak również popularne przeboje dla najmłodszych. Te ostatnie to znane wszystkim (a na pewno, prawie wszystkim) przedszkolakom, choć wykonane w nowych aranżacjach, szlagiery, jak ponadczasowy "Jestem sobie przedszkolaczek", nieśmiertelny "Stary niedźwiedź mocno śpi", czy chwytający w żelazny uścisk i ściskający bezlitośnie serce "Jesteśmy jagódki".

Niedziela godz. 11, 16 - Konsulat Kultury Gdynia. Bilety 35 zł.


Pchli targ i ryneczekKoniec wakacji to idealny czas, żeby zabrać się za porządkowanie naszych strychów, piwnic, garaży i wszelkich innych zakątków... Nie macie, co zrobić z tymi wszystkimi skarbami i "przydasiami"? Pchli targ to wspaniała okazja do wymiany, sprzedaży, kupna i dania drugiej szansy używanym rzeczom, ale przede wszystkim będzie to dobry moment do sąsiedzkiej integracji. Nieważne, ile masz lat, możesz sprzedać stare rodzinne pamiątki, jak i dziecięce zabawki, obrazy, ubrania, wymienić się sadzonkami roślin - co tylko chcesz... tylko rozsądnie.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnicy, na ryneczku będzie możliwość kupna świeżych warzyw i owoców pochodzących od regionalnych rolników.

W każdą sobotę września i października, w godzinach 9-15 na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Bulońskiej z ul. Rakoczego staną kramy ze świeżymi produktami.


Stoczniowe zakamarki - Stocznia pod lupąEuropejskie Centrum Solidarności zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat wraz z ich rodzicami lub opiekunami do nauki przez zabawę. Tematów niedzielnych warsztatów rodzinnych dostarczy stocznia i ludzie, którzy ją tworzą. Będzie to rodzinny spacer po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina połączony z rozwiązywaniem zagadek i odgadywaniem tajemnic.

Podczas przechadzki poznacie tajniki pracy w stoczni. Odkryjecie, czym zajmowano się w tym zakładzie pracy i dlaczego było to tak ważne miejsce na mapie miasta. Przyjrzycie się także bliżej pracy stoczniowców. Jaki był rozkład dnia pracy? Czy stosowano udogodnienia? Jak wyglądało ubranie robocze?

Niedziela, godz. 11 - Europejskie Centrum Solidarności Gdańsk. Bilety 10 zł.


Dzień Głośnego Czytania. Przemarsz bajkowych postaci i spotkanie z Jarosławem BoberkiemZ okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Biblioteka Sopocka zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu. O 16:30 spotykacie się przed Miniteką (ul. Goyki 1), spod której wyruszy kolorowy Przemarsz bajkowych postaci. Zachęcamy, by mali i duzi uczestnicy przebrali się za swoich ulubionych bohaterów z baśni i bajek i ruszyli do Sopoteki, gdzie czekać będzie na nich nie kto inny niż sam Jarosław Boberek, utalentowany aktor i niekwestionowany mistrz polskiego dubbingu.

Wyjątkowy gość odczyta publiczności fragmenty wybranej przez siebie książki w swojej autorskiej interpretacji. To trzeba zobaczyć, usłyszeć i przeżyć.

Piątek godz. 16:30 - Biblioteka Sopocka. Wstęp wolny.


Podwodni sąsiedziCo dzieje się pod wodą i kogo można tam spotkać? Być może pojawiają się tam nowi mieszkańcy, którzy dopiero zadamawiają się w wodach Bałtyku? Muzeum Emigracji zaprasza na rodzinne warsztaty - Podwodni sąsiedzi - podczas których poznacie gatunki zwierząt Morza Bałtyckiego. Będzie to dobra okazja, by wspólnie zastanowić się, jak możemy dbać o morze.

Robimy akwarium! - Podczas warsztatów poznacie wyjątkowe, nieco tajemnicze i mało znane zwierzęta Bałtyku. Stworzycie własne akwaria z bałtyckimi zwierzątkami w skali mikro. Praca plastyczna będzie się mieścić w słoiku i będzie się składać z małych ilustracji bałtycki zwierzątek.

W każdą sobotę (od 30.09 do 28.10.2023) o godz. 11 - Muzeum Emigracji Gdynia. Bilety 1 zł, ulgowy 15 zł.

ws

Wydarzenia

Ryneczek Piecki-Migowo (16 opinii)

(16 opinii)
w plenerze, targi, kiermasz

ZOO Festiwal (20 opinii)

(20 opinii)
49 - 79 zł
pokaz

Pomorska Noc Naukowców

wykład, sesja naukowa, warsztaty

Stoczniowe zakamarki / Stocznia pod lupą

10 zł
gry, spacer

Dzień Głośnego Czytania. Przemarsz bajkowych postaci i spotkanie z Jarosławem Boberkiem

parada, pokaz

Pomorska Noc Naukowców w Hevelianum

w plenerze, warsztaty, warsztaty

Podwodni sąsiedzi

1 zł
warsztaty

Pomorska Noc Naukowców. Było sobie życie

20 zł
wykład, sesja naukowa, warsztaty

Miejsca

Spektakle

Opinie (5)

 • Noc naukowców w UCK

  Nie wiem czy to ich pierwsza taka impreza, ale organizacja zdecydowanie do poprawy! Zajęcia południowe- totalny chaos, mnóstwo ludzi, mimo że na pokazy/wykłady była rejestracja na konkretną godzinę.
  Było wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia i posłuchania, których niestety w tym bałaganie nie dało rady ogarnąć.

  • 2 1

 • Polskie uczelnie te w Trójmieście szczególnie (1)

  na tle innych światowych uczelni są na szarym końcu. Nie piszcie proszę o naukowcach. W obecnych czasach to głównie dobry PR jest wyznacznikiem a nie jakość kształcenia. W nauce zupełnie nie o to chodziło, chodzi i będzie chodziło. Nie biorę bezmyślnie udziału w marketingowych działaniach trójmiejskich uczelni, które same w sobie nie są żadna konkurencja dla światowej nauki.

  • 1 2

  • Rankingowo? Oczywiście, że nie są, wystarczy znać zasady tworzenia tych rankingów oraz budżety poszczególnych uczelni. Naukowo? W niektórych dziedzinach nie jest źle, choć zamiast o konkurencji mówiłbym o możliwościach współpracy.

   • 1 1

 • Bajkowa? (1)

  Czy to nie przesada? Co do atrakcji to zapraszam na atrakcyjne kopanie ziemniaków. Wykopane odsprzedam za pół ceny. Ziemniaki są ekologiczne, bez nawozów sztucznych. Jak nie chcecie, to bawcie się bajkowo i nie narzekajcie, że i ziemniaki drogie.

  • 0 1

  • Ziemniaki drogie. Co ty wymyślasz.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world

45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (1 opinia)

(1 opinia)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane