Wiadomości

stat

Bale karnawałowe dla dzieci i rodziców

Jeżeli ktoś marzy o tym, by choć na kilka godzin wcielić się w rolę Królowej Śniegu, może wybrać się np. na bal przebierańców "W krainie Królowej Śniegu" organizowany przez Gdynię.
Jeżeli ktoś marzy o tym, by choć na kilka godzin wcielić się w rolę Królowej Śniegu, może wybrać się np. na bal przebierańców "W krainie Królowej Śniegu" organizowany przez Gdynię. mat. pras.

W ten weekend będzie można przebrać się w swój ulubiony kostium i wybrać się na zabawę. Do wyboru mamy bal przebierańców organizowany przez Gdynię "W krainie Królowej Śniegu" lub Charytatywny Bal Przebierańców organizowany w Sopocie przez Fundację Trzeba Marzyć.Bal karnawałowy w Gdyni odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej zobacz na mapie Gdyni, ale dla tych, którzy obawiają się tłumów, mam dobrą wiadomość. Oprócz zabawy w hali, w salach wokół niej odbędą się różne warsztaty i zajęcia plastyczne dla dzieci a zupełne maluszki będą mogły spokojnie pobaraszkować w sali, w której znajdą się maty edukacyjne.

Na hali będą na was czekały same niespodzianki. Bal "W krainie Królowej Śniegu" poprowadzi Hans Christian Andersen, który będzie opowiadał o "Królowej Śniegu" oraz o innych, napisanych przez niego bajkach. Pojawi się też specjalny gość - sama Królowa Śniegu. Zaśpiewa ona kilka piosenek ze spektaklu, którego premiera odbędzie się tego samego dnia, w gdyńskim Teatrze Miejskim. Dzieci i rodziców czeka też zabawa taneczna, różne konkursy i zabawy, w których do wygrania będą nagrody, m.in. właśnie bilety na spektakl. Oprócz tego możecie się spodziewać dmuchanego zamku ze zjeżdżalniami, pokazów balonowych i animatorów malujących twarze.

To pierwszy taki bal, który będzie zorganizowany dla mieszkańców miasta. - Zastanawialiśmy się, jak w rodzinnej atmosferze świętować urodziny Gdyni, które odbywają się 10-go lutego - mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny. - W związku z tym, że pogoda nie zachęca do bawienia się na zewnątrz, postanowiliśmy urodziny Gdyni połączyć z balem karnawałowym. To propozycja dla całych rodzin. Przygotowaliśmy konkursy i zabawy, które zainteresują też rodziców. Czasami na podobnych wydarzeniach dzieci się bawią, a rodzice podpierają ściany i czekają, aż bal się skończy. My chcemy, żeby to był prawdziwie rodzinnie spędzony czas.

Organizatorzy zachęcają, żebyście całą rodziną przyszli w przebraniu. Jeśli nie macie odpowiedniego stroju - na miejscu będziecie mogli po preferencyjnych warunkach wypożyczyć strój dla siebie lub dziecka. Zabawa będzie trwała ok. trzy godziny. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba pobrać i wydrukować wejściówkę ze strony www.gdyniarodzinna.pl. Sobota, godz. 10:30.

Tego samego dnia w Teatrze Miejskim zobacz na mapie Gdyni odbędzie się premiera spektaklu "Królowa Śniegu". Jeszcze przed premierą wiadomo, że przedstawienie będzie się cieszyło dużą popularnością - bilety na luty są niemal całkowicie wyprzedane. Na "Królowej Śniegu" możecie się spodziewać pięknej, dynamicznie zmieniającej się scenografii, bajkowych kostiumów i muzyki. Sobota, godz. 17:00.

Z kolei w niedzielę będziecie mogli wziąć udział w Charytatywnym Balu Przebierańców zorganizowanym przez Fundację Trzeba Marzyćhotelu Sheraton zobacz na mapie Sopotu. Fundacja zajmuje się spełnianiem marzeń ciężko chorych dzieci. W ubiegłym roku udało się jej spełnić marzenia około czterystu z nich. Na jej stronie można zobaczyć, o co proszą dzieci dotknięte chorobą. Jedne chciałyby dostać rower, komputer czy jeża pigmejskiego a inne np. marzą o tym, żeby pojechać do Rzymu lub spotkać się z raperem Peją.

To już ósmy bal charytatywny organizowany przez tę fundację. Co roku bawi się na nim ok. pięciuset dzieci i drugie tyle rodziców. W cenie biletu jest zabawa taneczna i atrakcje na głównej sali. Dodatkowo płatne będą różne warsztaty m.in. naukowe, mydlarskie lub z origami. Koszt tych dodatkowych atrakcji nie będzie jednak wysoki (5-15 zł) a organizatorzy zapewniają, że wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na spełnienie kolejnych dziecięcych marzeń. Niedziela, godz. 14:00. Bilet-cegiełka w cenie 40 zł (rezerwacji biletów pod adresem: bal@trzebamarzyc.org).

Opinie (9) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Forum dziecko

 • Gdzie zajecia z nauki fotografowania... Czy znacie jakies miejsca,gdzie w Gdańsku prowadzone sa zajecia z fotografii dla dzieci 6...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Przedszkole Bajkoland (3) hej niedawno sie przeniosłam do gdyni i znalazłam przedszkole Bajkoland co o nim myślicie ??

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: patrycja

 • Jak się mieszka na Obłużu? Hej Kochani, planuję zakup mieszkania na Obłużu, ale trochę się obawiam hałasu dochodzącego...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Karo

 • Ośrodek Terapii Hej, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Ośrodkiem Terapii Forest? Potrzbuje pomocy moja...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kasia123321

 • Ciąża NFZ brak terminów (17) Kobitki ratujcie...jestem w 7tc. Jak zrobiłam na początku maja test to zadzwoniłam do...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Monajka

 • Wczesna hipotrofia (4) W 17 tygodniu ciąży stwierdzono u mnie znaczną hipotrofię płodu. Aktualnie zaczął się 23...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: AS

 • Czy ciągniecie ciągle zasiłek na... (8) Co na to Wasi pracodawcy? Jest dziwne patrzenie czy presja powrotu?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kilemol

 • Ile płacicie opiekunce do dziecka? (16) Jesienią kończy mi się urlop macierzyński i mam zamiar wrócić do pracy. Dziecko jest już...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mmm

 • dobry doświadczony psycholog (11) witam, szukam naprawde dobrego psychologa rozwojowego. Moja córka jest w 1szej klasie ale...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: fungi76

 • Czy w Trójmieście wśród dzieci jest... (9) objawiający się stanem podgorączkowym od kilku dni i właściwie tylko tym? Syn ma od środy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: miłamamam

wszystkie tematy »