• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Bezpłatna komunikacja dla uczniów. Jak przedłużyć na nowy rok szkolny?

ws
6 września 2023, godz. 14:00 
Opinie (95)
Bezpłatne przejazdy dla uczniów należy przedłużyć do 30 września. Bezpłatne przejazdy dla uczniów należy przedłużyć do 30 września.

Nowy rok szkolny 2023/2024 to kolejny rok obowiązywania bezpłatnych przejazdów dla uczniów. Należy jednak przedłużyć ważność odpowiedniego pakietu dla dziecka na Karcie Mieszkańca Gdańska i Gdyni. W przeciwnym razie bezpłatne przejazdy komunikacją miejską wygasną. Czas na dopełnienie formalności jest do końca września. Jak to zrobić?
Twoje dziecko korzysta z bezpłatnych przejazdów komunikacją?

Po powrocie dziecka do szkoły warto dopilnować, by miało ono zaktualizowaną legitymację szkolną. Na legitymacji szkolnej dziecka powinna znajdować się pieczątka z datą ważności do 30 września 2024 r.

Bezpłatna komunikacja dla uczniówTylko wtedy można przedłużyć uprawnienie do bezpłatnych przejazdów na rok szkolny 2023/2024 dodane do gdańskiej i gdyńskiej Karty Mieszkańca.

Przywilej korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej przysługuje uczniom do 24. roku życia w Gdańsku i do 20. roku życia w Gdyni. Ale trzeba pamiętać o załatwieniu formalności, które do tego uprawniają. Czas jest do 30.09.

Uczniowie mogą już korzystać z mLegitymacji i zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To - zgodnie z prawem - legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie telefonu. Pokazując mLegitymację, dziecko potwierdzi, że jest uczniem danej szkoły i korzysta z ulg i zwolnień. Papierowe legitymacje szkolne dla uczniów mogą być wydawane jeszcze do 12 lipca 2024 r.

Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście

Jak przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów na kolejny rok szkolny w Gdańsku?Zanim zacznie się składać wniosek o pakiet bezpłatnych przejazdów dla dziecka, należy zadbać o to, by zarówno Karta Mieszkańca rodzica, jak i dziecka była aktywna. Bez tego wnioski nie zostaną rozpatrzone pozytywnie. W tym celu konieczne jest dodanie kont pakietu mieszkańca na dany rok kalendarzowy. Można to zrobić online na JestemzGdańska lub stacjonarnie w Centrum Obsługi, przy al. Grunwaldzkiej 148. Pakiet kosztuje 1 zł i pozwala nie tylko na korzystanie z bezpłatnych przejazdów, ale zapewnia również szereg innych udogodnień.

Jak dodać pakiet bezpłatnych przejazdów 2023/2024?Wniosek można złożyć online na JestemzGdańska lub w aplikacji Jestem z Gdańska, dzięki czemu uniknie się np. potencjalnych kolejek w punkcie obsługi w okresie wpływania zwiększonej liczby wniosków.


Zobacz, jak online dodać pakiet bezpłatnych przejazdów do Karty:
 • zaloguj się na swoje konto na www.jestemzgdanska.pl,
 • wejdź w zakładkę Karty i Pakiety,
 • kliknij w ikonkę z imieniem dziecka, któremu chcesz dodać pakiet,
 • wybierz odpowiedni dla danego roku szkolnego Pakiet Bezpłatnych Przejazdów,
 • wybierz szkołę lub przedszkole, do którego uczęszcza dziecko (jeśli placówki, do której uczęszcza dziecko, nie ma na liście, wybierz opcję Inna Szkoła)
 • dodaj zdjęcie dziecka, klikając w niebieski przycisk "Wgraj zdjęcie",
 • kliknij w niebieski przycisk Dodaj pakiet.

Aktywacja pakietu bezpłatnych przejazdów następuje po weryfikacji przesłanych dokumentów przez Biuro Obsługi Klienta maksymalnie do 5 dni roboczych.

Wniosek można również złożyć osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148. Ważne jest, aby zabrać ze sobą legitymację szkolną z pieczątką ważności do 30 września 2024 r. oraz zdjęcie dziecka zgodne z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego.

Osoby korzystające z Karty Dużej Gdańskiej Rodziny nie muszą dodawać pakietu bezpłatnych przejazdów swoim dzieciom. W ich przypadku bezpłatne przejazdy obowiązują aż do czasu aktywności obecnego pakietu Dużej Gdańskiej Rodziny.


Jak przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów na kolejny rok szkolny w Gdyni?Uczniowie gdyńskich szkół również mają ważne zakodowane na Karcie Mieszkańca darmowe bilety na przejazd do 30 września bieżącego roku. Aby je przedłużyć, należy udać się z Kartą Mieszkańca i podbitą (zaktualizowaną) legitymacją szkolną na nowy rok szkolny do jednego z punktów obsługi mieszkańca:
 • CH Riviera - Centrum Obsługi Mieszkańca, ul. Kazimierza Górskiego 2, czynne od poniedziałku do soboty w godz. 10 - 18.
 • Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, ul. 10 lutego 24 (budynek PLO), czynne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 16.00.

Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2023/24. Jaki będzie? Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2023/24. Jaki będzie?
W Gdyni najmłodsi, którzy nie ukończyli 7. roku życia, podróżują na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek. Starsze dzieci potrzebują Karty Mieszkańca z potwierdzeniem uprawnień do przejazdu.
ws

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (95)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Forum

Wydarzenia

W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku

10 zł
wystawa

Halo, tu sztuka! Warsztaty rodzinne w Muzeum Narodowym w Gdańsku (1 opinia)

wykład / prezentacja, spotkanie, warsztaty

Sensolabium. Warsztaty rodzinne dla dzieci w spektrum autyzmu

spotkanie, wystawa, warsztaty

Najczęściej czytane