Biblioteka inspiruje rodziców do rozwoju i bawi się z dziećmi

Wielu rodziców na pewno pamięta sytuacje, kiedy trzeba było zrezygnować z wyjścia na wydarzenie kulturalne, spotkania czy warsztaty, bo nie było z kim zostawić dzieci. Jednak wychowanie dzieci nie musi oznaczać rezygnacji z własnego rozwoju czy wspólnych wyjść. To może pięknie współgrać. Właśnie dlatego Biblioteka Gdynia zaprasza rodziców na inspirujące spotkania, w trakcie których zapewni opiekę maluchom.Rodzicielstwo wcale nie oznacza, że trzeba rezygnować z siebie i własnego rozwoju czy zainteresowań. O wsparcie dla rodziców postanowili zadbać pracownicy Biblioteki Gdynia, którzy organizują cykl spotkań i warsztatów dla dorosłych, podczas których będzie zapewniona opieka dla dzieci.

- Spotkania będą obywały się wokół książek poradnikowych, poruszających tematy bliskie rodzicom, czyli finanse, organizacja czasu, zdrowy tryb życia i oczywiście rodzicielstwo - mówi Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia. - Gośćmi spotkań i prowadzącymi warsztaty będą znani twórcy internetowi i eksperci z konkretnych dziedzin, jak Pani Swojego Czasu czy Katarzyna Wągrowska, autorka książki "Życie zero waste". Podczas każdego wydarzenia dla dorosłych będą odbywały się jednocześnie zajęcia dla dzieci uczestników - dodaje.
Jesienne spotkania z ekspertami odbędą się w czterech blokach.

Jak oszczędzać - budżet domowy pod kontroląZaczniemy od finansów. W piątek, 16 listopada o godz. 18 odbędzie się spotkanie autorskie z Danutą Duszeńczuk-Chmiel - autorką bloga Kobiece finanse i książki "Pieniądze dla Pań", która dzień później (sobota - 17 listopada, godz. 11) poprowadzi warsztaty z tworzenia budżetu domowego. Nauczy jak zapisywać i kontrolować wszelkie zaplanowane bądź przewidywane przychody i wydatki, tak byśmy mogli obserwować je, wyciągać wnioski, a wreszcie oszczędzać pieniądze. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Jak mieć czas?W piątek 23 listopada o godz. 18 odbędzie się spotkanie autorskie z Olą Budzyńską - znaną w sieci jako "Pani Swojego Czasu", autorką bloga o takim tytule i książki "Jak zostać Panią Swojego Czasu?", poradnika na temat organizacji czasu. To spotkanie dla osób, którym wydaje się, że na nic nie mają czasu, ilość obowiązków ich przerasta, a do tego dopadają ich wyrzuty sumienia, że ciągle robią za mało.

Dodatkowo w sobotę 24 listopada o godz. 11 odbędą się warsztaty z układania harmonogramu działań. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak ustalić priorytety, planować działania i realizować je tak, by mieć poczucie dobrze wykonanego zadania i mieć więcej czasu dla siebie i rodziny. Poprowadzi je Agata Bagińska ze Strefy Startup Gdynia. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Jak żyć zdrowo i być przyjaznym naturze?Trzecie z cyklu będzie spotkanie autorskie z Katarzyną Wągrowską, autorką bloga ograniczamsie.com i książki "Życie zero waste", poradnika o tym, jak żyć bez generowania odpadów. 30 listopada o godz. 18 autorka opowie, jak stopniowo w swoim życiu ograniczać zużycie wszelkiego rodzaju jednorazówek. A w sobotę 1 grudnia, godz. 11 poprowadzi warsztaty z recyklingu domowego. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak zrobić środki czystości z tego, co mamy w domu. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Jak być rodzicem i nie zwariować?Ostatni temat to spotkanie autorskie z Małgorzatą Dawid-Mróz, autorką książki "Manufaktura Radości", w której opisuje blaski i cienie rodzicielstwa i zwraca uwagę na to, że najważniejsza jest relacja rodzica z dzieckiem - piątek 7 grudnia, godz. 18.
Warsztaty dla rodziców - "Jak być rodzicem i nie zwariować?" odbędą w sobotę 8 grudnia o godz. 11. Będą to zajęcia dla rodziców poruszające tematykę bliskości, pomysły na zabawy i wspólne spędzanie czasu.

Zabawy dla najmłodszychW trakcie wszystkich spotkań będą odbywały się jednocześnie zabawy, animacje i zajęcia edukacyjne dla dzieci. O dobrze spędzony czas dzieci zadbają: Hurra Tektura, Mrufka Animacje czy Bajkogród. Wszystkie spotkania odbędą się w Bibliotece Śródmieście przy ul. Żeromskiego 36.

- Cykl Biblioteka Inspiracji to tylko przedsmak tego, co czeka na czytelników nowej Biblioteki Śródmieście, która wkrótce zmieni lokalizację - zapowiada Natalia Gromow. - Z ulicy Żeromskiego przeniesiemy się na Władysława IV, a tam na powierzchni 345 m2 znajdzie się nie tylko bogaty księgozbiór, ale też przestrzeń do pracy dla rodziców i zabawy dla dzieci.
Na wszystkie spotkania w ramach cyklu wstęp wolny, na warsztaty natomiast obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: a.iterman@bibliotekagdynia.pl - w wiadomości proszę wpisać, na które zajęcia chcą się Państwo zapisać. Liczba miejsc na warsztatach ograniczona.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Forum

Wydarzenia

Wystawa Pająków
Wystawa Pająków
pokaz
maj 28-31.12
g. 10:00 - 20:00
Gdańsk, ARANEUS
#72 Samodzielny Harpuś Otomin Cygańska Łąka
#72 Samodzielny Harpuś Otomin...
impreza na orientację, trening
wrz 11-19
g. 10:30 - 16:30
Gdańsk
Dni solidarności z osobami chorującymi psychicznie
Dni solidarności z osobami...
festyn, wykład, warsztaty, badania
wrz 11-20
Trójmiasto