• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Bliźnięta syjamskie urodziły się w Gdańsku

Ewelina Oleksy
27 kwietnia 2022, godz. 15:10 
Opinie (148)
Bracia Mieszko i Leszek - bliźniaki syjamskie, przyszli na świat w środę, 27 kwietnia w szpitalu na Zaspie. Niestety, lekarzom nie udało ich się uratować. Obaj chłopcy zmarli dzień po urodzeniu. Bracia Mieszko i Leszek - bliźniaki syjamskie, przyszli na świat w środę, 27 kwietnia w szpitalu na Zaspie. Niestety, lekarzom nie udało ich się uratować. Obaj chłopcy zmarli dzień po urodzeniu.

Mieszko i Leszek - bliźnięta syjamskie urodziły się w środę, 27 kwietnia w Szpitalu św. Wojciecha na Zaspie. To niezwykle rzadka sytuacjaAktualizacja, 28 kwietnia

Niestety, lekarzom nie udało się uratować chłopców. Dzień po narodzinach obaj zmarli.Chcesz mieć dzieci?

O narodzinach bliźniaków syjamskich w gdańskim Szpitalu św. Wojeciecha poinformowało w mediach społecznościowych Hospicjum Pomorze Dzieciom.

- Dzisiaj zdarzył się wielki cud, na który czekaliśmy razem z niezwykłymi rodzicami w TuliPani Hospicjum Perinatalne. Na świat przyszli syjamscy bracia: Mieszko i Leszek, którzy od samego początku pokazali nam jak wielką wartością jest życie, bliskość, czułość, każde uderzenie serca! - podało hospicjum - Witamy was na świecie! Skoro trzepot skrzydeł motyla potrafi wywołać tornado na drugim końcu kuli ziemskiej, jak wiele dokonało się już dzięki wam? Wielkie wzruszenie towarzyszy całej Ekipie Hospicjum od samego rana! Dziękujemy Szpitalowi św. Wojciecha, całej dzielnej, profesjonalnej załodze oddziału ginekologicznego i neonatologicznego.
Bracia są zrośnięci brzuszkami. Wymagają intensywnej opieki lekarskiej.

Narodziny bliźniąt syjamskich potwierdza Katarzyna Brożek, rzeczniczka szpitala na Zaspie. Zaznacza, że zgodnie z prośbą rodziców, szpital nie udziela informacji na temat stanu zdrowia maluchów.

Według szacunków bliźnięta syjamskie przychodzą na świat raz na 100 tys. urodzeń w Europie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (148)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Poranki filmowe w GCF

projekcje filmowe