Brave Kids w Gdańsku."Chcemy oddać głos młodym"

Ruszyły multidyscyplinarne półkolonie artystyczne, które są organizowane w pięciu miastach, w tym między innymi w Gdańsku w ramach projektu Brave Kids. Inicjatywa od kilkunastu lat daje możliwość integracji i współpracy dzieci i młodzieży nie tylko z Polski, ale także wielu innych państw z całego świata.Gdzie i kiedy można obejrzeć finał Brave Kids?Finał projektu Brave Kids odbędzie się 24.07.2021 r. (sobota) o godz. 12 w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak ze względu na pandemię obowiązują zapisy.

Czy w tym roku wyślesz swoje dziecko na półkolonie?

tak, co roku szukamy takiej możliwości 26%
tak, w tym roku będzie to pierwszy raz 3%
nie, staramy się samodzielnie organizować czas dzieciom 30%
nie, nigdy o tym nie myślałe(a)m 11%
nie mam dzieci 30%
zakończona Łącznie głosów: 27
Warsztaty Brave Kids już po raz 12. integrują młodych uczestników, którzy podczas letnich zajęć edukacyjno-artystycznych przygotowują specjalny performance, dają upust swoim artystycznym wizjom i realizują projekty twórcze.

Trudno tutaj o zdefiniowanie aktywności, bowiem to od dzieci i młodzieży zależy kierunek działań. Warsztaty odbywają się między innymi we Wrocławiu, Rzeszowie czy Warszawie, jednak inicjatywa dotarła również na Pomorze.

W Gdańsku turnus rozpoczął się w poniedziałek, 12 lipca, i potrwa przez najbliższe dwa tygodnie. Już 24 lipca odbędzie się "finał regionalny", podczas którego uczestnicy na scenie w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej przygotują specjalny performance. Następnie dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w kolejnym etapie integracji, organizowanym tradycyjnie we Wrocławiu.

- Wszyscy tegoroczni uczestnicy i uczestniczki - łącznie 250 młodych artystów - spotkają się na Brave Kids pod wrocławskim niebem. Wystąpi wtedy również 400 dziecięcych i młodzieżowych artystów z całej Polski - zdradzają organizatorzy. - Przygotują wspólnie wielką niespodziankę dla wrocławian, którą zaprezentują na placu Wolności w sobotnie popołudnie, 28 sierpnia. Międzynarodowo będzie również na spektaklu, który wystawią grupy artystyczne z Polski i zagranicy na tradycyjnym Wielkim Finale Brave Kids.
Czytaj też: Dokąd posłać dziecko na kolonie i półkolonie? Oferta zajęć, warsztatów i obozów

Powrót gości z zagranicyW tym roku wszyscy będą bawić się i tworzyć pod hasłem "Oddajmy głos dzieciom i młodzieży. Chcemy Was usłyszeć". Szczęśliwie, projekt ponownie otwiera się na uczestników z zagranicy.

- Bardzo się cieszymy, że znów możemy gościć młodych ludzi z wielu rejonów świata. Tego lata przyjedzie do Polski około 35 osób z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Argentyny, Czech i Estonii - mówi Iwona Frydryszak. - Możliwość spotkania w międzynarodowej grupie niesie ze sobą wiele wartości. - Dzieci i młodzież uczą się nie tylko współpracy, ale też poszanowania dla różnych kultur, patrzenia na świat w inny sposób.
Czytaj też: Dokąd z dzieckiem na plac zabaw w Trójmieście?

Otwarcie na aktywności, w tym warsztaty edukacyjno-artystyczne, jest tym istotniejsze, że dzieci dopiero od kilku tygodni mają możliwość swobodnego spędzania czasu z rówieśnikami. Ostatni rok pandemii doprowadził praktycznie do całkowitej izolacji, która szczególnie dotknęła najmłodszych. Teraz, dzięki poprawie sytuacji epidemiologicznej, jest możliwość organizacji większych eventów.

- Pandemia spowodowała, że młodych ludzi zamknięto w domach, odseparowano od rówieśników, z którymi trudno było utrzymywać bezpośrednie relacje. Chcemy oddać im głos. Pokazać, że to, co mają do powiedzenia, jest ważne - wyjaśnia Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids i dodaje: - Istota projektu pozostaje bez zmian, bo nasz model pracy jest uniwersalny. Skupiamy się na zapewnieniu młodym ludziom dobrych warunków do twórczego wyrażania siebie, w poczuciu bezpieczeństwa i bez obawy przed oceną.
- Bardzo się cieszymy, że znów możemy gościć młodych ludzi z wielu rejonów świata. Tego lata przyjedzie do Polski około 35 osób z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Argentyny, Czech i Estonii - mówi Iwona Frydryszak.
- Bardzo się cieszymy, że znów możemy gościć młodych ludzi z wielu rejonów świata. Tego lata przyjedzie do Polski około 35 osób z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Argentyny, Czech i Estonii - mówi Iwona Frydryszak. fot. Mateusz Bral/nadesłane
W Trójmieście organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Educational Cha(lle)nge. Partnerami Brave Kids są NCK i Fundacja Zabawa i Poznanie.

Opinie (14)

 • (5)

  Pomysłowe!

  • 0 5

  • pomysl na rozniesienie ponowne wirusów. (4)

   • 3 3

   • Zaszczep się i siedź w domu (3)

    Odczep się od dzieci

    • 2 4

    • sam sie odczep, dzieci maja zostac w domu u siebie (2)

     bo sa niezaszczepione

     • 2 3

     • Sam siedź w domu i panikuj (1)

      aż do momentu kiedy już stworzysz te getta dla nieszczepów, w tym dzieci.
      A na razie odczep się od dzieci, bo mogą wychodzić gdzie się ich opiekunom podoba.

      • 2 2

      • Do czasu kiedy opiekun się nie zaopiekuje i trafi tam gdzie trzeba

       • 1 3

 • I bardzo dobrze bo pokolenie ich rodziców jak przyszło do szkoły w "nie takich" butach czy bluzie to już mogło dostać "za (1)

  całokształt". I co ci biedni łysi w zielonych kurtkach co palili hordami pod szkołą sobie teraz myślą :( Dla nich armagedon.

  • 3 5

  • bardzo dobrze, ze bedziemy mieli ognisko nowych mutacji?

   • 2 2

 • a epidemia sie rozwija. troche sie opanujcie. Nawet feta sie nie odbywa z tego powodu. (1)

  "Tego lata przyjedzie do Polski około 35 osób z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Argentyny, Czech i Estonii - mówi Iwona Frydryszak."

  Czytaj więcej na:
  https://dziecko.trojmiasto.pl/Brave-Kids-w-Gdansku-Chcemy-oddac-glos-mlodym-n157760.html#tri
  "

  • 2 6

  • to jest madre? oglosiles zakonczenie pandemii?

   Powrót gości z zagranicy

   "W tym roku wszyscy będą bawić się i tworzyć pod hasłem "Oddajmy głos dzieciom i młodzieży. Chcemy Was usłyszeć". Szczęśliwie, projekt ponownie otwiera się na uczestników z zagranicy."
   i
   "- Pandemia spowodowała, że młodych ludzi zamknięto w domach, odseparowano od rówieśników, z którymi trudno było utrzymywać bezpośrednie relacje. Chcemy oddać im głos. Pokazać, że to, co mają do powiedzenia, jest ważne - wyjaśnia Iwona Frydryszak,"

   Czytaj więcej na:
   https://dziecko.trojmiasto.pl/Brave-Kids-w-Gdansku-Chcemy-oddac-glos-mlodym-n157760.html#tri

   • 1 1

 • czy te dzieci sa po dwoch dawkach, Kallalus?

  • 5 2

 • Rodzice, sprawdzajcie jakość opieki (2)

  Czasami chwytliwe tematy usypiają czujność i puszczamy pociechy w miejsca, gdzie jest za mało opiekunów, są z przysłowiowej łapanki i nie mają kwalifikacji np. pierwsza pomoc.

  • 6 1

  • Szczegolnie oazy i inne katolickie wymysły mafii w czarnych sukienkach (1)

   • 2 2

   • Tak a propo tolerancji i tematu tych półkoloni...

    Co nie?

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Wystawa Pająków
Wystawa Pająków
pokaz
maj 28-31.12
g. 10:00 - 20:00
Gdańsk, ARANEUS
Zabawa malarska w Malorcie
Zabawa malarska w Malorcie
warsztaty
wrz 20-17.12
Gdynia, Halo Kultura
Trening uważności
Trening uważności
warsztaty
wrz 22-10.11
g. 16:00
Gdańsk, Mindfulness dla dzieci

Najczęściej czytane