Dla aktywnych i miłośników zwierząt. Gdzie wyjść z dziećmi mimo pandemii?

Zoo w Gdańsku pozostaje czynne dla odwiedzających, którzy przy mniejszej frekwencji mogą w spokoju podglądać zwierzęta.
Zoo w Gdańsku pozostaje czynne dla odwiedzających, którzy przy mniejszej frekwencji mogą w spokoju podglądać zwierzęta. fot Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Śnieg stopniał, schowaliśmy sanki, warto więc sprawdzić, jakie inne atrakcje czekają na najmłodszych w Trójmieście. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami wiele obiektów wciąż nie przyjmuje gości. Czekając na ich otwarcie, sprawdziliśmy, które działają mimo pandemii.Czy odwiedzałe(a)ś wymienione miejsca w ostatnich tygodniach?

tak, kilkukrotnie 9%
tak, ale okazjonalnie 11%
nie, ale mam zamiar skorzystać 47%
nie, i nie zamierzam, czekam na koniec epidemii 33%
zakończona Łącznie głosów: 120
Z początkiem stycznia pojawił się śnieg, więc sposobów spędzania wolnego czasu z najmłodszymi w Trójmieście nie brakowało. W najbliższym czasie jednak raczej nie mamy co liczyć na białą zimę, by korzystać z atrakcji na zewnątrz. Tymczasem obostrzenia z początku listopada zatrzymały działalność wielu placówek edukacyjnych oraz kulturalnych. Są jednak takie, które działają, przestrzegając reżimu sanitarnego.

Ogród zoologiczny działa i zaprasza do odwiedzinWarto wiedzieć, że ograniczenia wymienione w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 6 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie objęły np. ogrodów zoologicznych.

Można się wybrać np. do zoo w Gdańsku. Bilety są dostępne w kasach biletowych, biletomatach przed wejściem do ogrodu oraz online. Można je kupić tylko na wybrany okres cenowy i tylko w tym czasie można je wykorzystać.

W zoo w Gdańsku można oglądać m.in. pingwiny.
W zoo w Gdańsku można oglądać m.in. pingwiny. fot. Mateusz Słodkowski
Oprócz tego trzeba pamiętać o zachowaniu dwumetrowego odstępu od innych osób. Nie powinno dotykać się barierek czy szyb. Pawilony lwiarnia i żyrafiarnia są otwarte w godzinach 9:00-14:30. Zamknięty pozostaje pawilon ptaków i gadów, ponieważ trwa tam wymiana ekspozycji.

Większość zwierząt można obserwować na wybiegach zewnętrznych, ale nie odbywają się pokazy karmienia zwierzaków ani spotkania z ich opiekunami. W ograniczonym zakresie działają też dodatkowe usługi jak małe zoo, gastronomia, pamiątki, park linowy, kolejka retro i wypożyczalnia wózeczków.

- Odwiedza nas kilkadziesiąt osób dziennie, a weekendy jest to nawet ponad setka osób. Ruch rozłożony jest równomiernie. Nie ma tłoku ani przy wejściu, ani w środku. Dużo licealistów przychodzi w parach lub po 3-4 osoby, spotkać można również seniorów z wnukami. Wszyscy zachowują się odpowiedzialnie - informuje Emilia Salach, zastępca dyrektora zoo w Gdańsku.

Co robią zwierzęta w zoo w czasie pandemii? Film z maja

W Gdyni wybierzcie się do akwariumW reżimie sanitarnym funkcjonuje także Akwarium Gdyńskie. Obowiązuje tam nakaz zakrywania nosa i ust na całej przestrzeni ekspozycyjnej. Pracownicy apelują o dezynfekcję dłoni przed wejściem i zachowanie dystansu społecznego. Dla zachowania bezpieczeństwa warto powstrzymać się od dotykania szyb czy wkładania ręki do zbiorników, a bilety najbezpieczniej kupować w systemie online.

- Odwiedzających rzeczywiście jest dużo mniej. Z powodu reżimu sanitarnego możemy przyjąć sześciokrotnie mniej osób, niż jest to możliwe np. w normalne wakacje. W ferie nie mogliśmy zorganizować wydarzeń, które zawsze przyciągały ludzi do nas. Mimo to zapraszamy do nas - mówi Grażyna Niedoszytko z Akwarium Gdyńskiego.

Zobacz strusie albo idź poskakaćZwierzęta można zobaczyć na świeżym powietrzu także w Kniewie, gdzie znajduje się Strusia Farma. Można pojechać tam całą rodziną, aby zapoznać się z tymi ciekawymi ptakami. Oprócz czterdziestu strusiów afrykańskich na odwiedzających czekają króliki, lamy, emu, osły, kozy, owce, kaczki, kury, gęsi, perliczki i konik Kacperek.

Na farmie w Kniewie można zobaczyć ok. 40 strusi, ale w okresie zimowym trzeba umówić się z właścicielem na wizytę.
Na farmie w Kniewie można zobaczyć ok. 40 strusi, ale w okresie zimowym trzeba umówić się z właścicielem na wizytę. fot. Strusia Farma w Kniewie
Wszystkie chętnie dadzą się nakarmić i pogłaskać, a gospodarze w tym czasie podzielą się ciekawostkami z życia swoich podopiecznych.

- W takim czasie jak teraz nie ma dużo gości, bo pogoda nie sprzyja zwiedzaniu farmy i obcowaniu z przyrodą. Jednak w słoneczne dni zapraszamy wszystkich chętnych. Na pewno nie będzie to wycieczka całodniowa, ale oprócz nieczynnej restauracji będzie można zapoznać się z naszymi podopiecznymi - mówią właściciele obiektu, zachęcając wcześniej do kontaktu pod numerem telefonu, który można znaleźć na stronie na FB.
Dla spragnionych sportowych wrażeń otwarte pozostają także m.in. parki trampolin Jump City w GdańskuGdyni, organizujące m.in. warsztaty akrobatyczne.

Jak przyznają przedstawiciele obiektu, frekwencja nie jest duża, bo oprócz obaw o zdrowie wiele osób nie wie, że można przyjść do Jump City i poskakać na trampolinach - zakładają, że parki trampolin są zamknięte.

Opinie (14) 1 zablokowana

 • Na dwór wyjść

  • 6 1

 • aaga

  Zapraszamy do biblioteki! :) też są otwarte!

  • 7 1

 • (1)

  Czy ogród botaniczny w Marszewie jest otwarty? Ktoś wie?

  • 2 1

  • Zadzwon i zapytaj

   • 0 2

 • (1)

  Na trzepak :) powisieć trochę i porobić fikoły :)

  • 9 0

  • Juz nie na trzepaków

   Ani podwórek

   • 1 0

 • Czy mogę już iść oglądać palmę w szklanym tamponie, bo czekam na to 3 lata

  ktoś wie ?

  • 12 0

 • (1)

  W Gdyni wybierzcie się do akwarium, ale wcześniej spacerek ze świętojańskiej, bo parking zlikwidowany.

  • 5 2

  • Prawdziwy dramat, taka wyprawa na własnych nogach! Tylko zimowe wejście na K2 może się z tym równać :/

   • 1 1

 • Otwórzcie wystawy! Muzea!

  • 3 2

 • Miłośnik zwierząt ??

  Jak można być miłośnikiem zwierząt który wspiera ich trzymanie w zamknięciu
  Trzeba skończyć z takimi rozrywkami

  • 5 5

 • Po co mam iść do akwarium? Ten obiekt to relikt PRLu

  Wygląda koszmarnie a ekspozycja nie zmieniła się od kilkudziesięciu lat.

  • 4 5

 • Przestańcie więzić zwierzęta a Trojmiasto - promować ten przybytek nieszcześcia (1)

  Mamy 21 wiek, internet i wiedzę, że zwierzęta też czują. Ostatnio ogładałem misia wypuszczonego z niewoli, kręcił się w kółko. Tylko zwierzęta stadne, hodowlane jak np. lamy mogą być trzymane na większym obszarze i udostępniane widzom, misie, tygrysy, gady (biedne w tym terrarium), powinny być na wolności.

  • 5 2

  • Żyć na wolności i obserwować ich wyginięcie....

   Wskutek działalności człowieka wiele gatunków jest zagrożonych. A także w sytuacjach takich jak pożary w Australii, gdzie wiele zwierząt zginęło w płomieniach. ZOO to nie tylko atrakcja turystyczna, często pełnią misję utrzymania gatunków, więc choćby wspomniana Australia będzie rozmnażać gatunki w zoo, by uzupełnić wypalony przez pożar ekosystem, bo bez tego ten teren się nie odrodzi.

   • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Wystawa Pająków
Wystawa Pająków
pokaz
maj 28-31.12
g. 10:00 - 20:00
Gdańsk, ARANEUS
Zabawa malarska w Malorcie
Zabawa malarska w Malorcie
warsztaty
wrz 20-17.12
Gdynia, Halo Kultura
Trening uważności
Trening uważności
warsztaty
wrz 22-10.11
g. 16:00
Gdańsk, Mindfulness dla dzieci