• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dla aktywnych i miłośników zwierząt. Gdzie wyjść z dziećmi mimo pandemii?

Patryk Szczerba
27 stycznia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Zoo w Gdańsku pozostaje czynne dla odwiedzających, którzy przy mniejszej frekwencji mogą w spokoju podglądać zwierzęta. Zoo w Gdańsku pozostaje czynne dla odwiedzających, którzy przy mniejszej frekwencji mogą w spokoju podglądać zwierzęta.

Śnieg stopniał, schowaliśmy sanki, warto więc sprawdzić, jakie inne atrakcje czekają na najmłodszych w Trójmieście. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami wiele obiektów wciąż nie przyjmuje gości. Czekając na ich otwarcie, sprawdziliśmy, które działają mimo pandemii.Czy odwiedzałe(a)ś wymienione miejsca w ostatnich tygodniach?

Z początkiem stycznia pojawił się śnieg, więc sposobów spędzania wolnego czasu z najmłodszymi w Trójmieście nie brakowało. W najbliższym czasie jednak raczej nie mamy co liczyć na białą zimę, by korzystać z atrakcji na zewnątrz. Tymczasem obostrzenia z początku listopada zatrzymały działalność wielu placówek edukacyjnych oraz kulturalnych. Są jednak takie, które działają, przestrzegając reżimu sanitarnego.

Ogród zoologiczny działa i zaprasza do odwiedzinWarto wiedzieć, że ograniczenia wymienione w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 6 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie objęły np. ogrodów zoologicznych.

Można się wybrać np. do zoo w Gdańsku. Bilety są dostępne w kasach biletowych, biletomatach przed wejściem do ogrodu oraz online. Można je kupić tylko na wybrany okres cenowy i tylko w tym czasie można je wykorzystać.

W zoo w Gdańsku można oglądać m.in. pingwiny. W zoo w Gdańsku można oglądać m.in. pingwiny.
Oprócz tego trzeba pamiętać o zachowaniu dwumetrowego odstępu od innych osób. Nie powinno dotykać się barierek czy szyb. Pawilony lwiarnia i żyrafiarnia są otwarte w godzinach 9:00-14:30. Zamknięty pozostaje pawilon ptaków i gadów, ponieważ trwa tam wymiana ekspozycji.

Większość zwierząt można obserwować na wybiegach zewnętrznych, ale nie odbywają się pokazy karmienia zwierzaków ani spotkania z ich opiekunami. W ograniczonym zakresie działają też dodatkowe usługi jak małe zoo, gastronomia, pamiątki, park linowy, kolejka retro i wypożyczalnia wózeczków.

- Odwiedza nas kilkadziesiąt osób dziennie, a weekendy jest to nawet ponad setka osób. Ruch rozłożony jest równomiernie. Nie ma tłoku ani przy wejściu, ani w środku. Dużo licealistów przychodzi w parach lub po 3-4 osoby, spotkać można również seniorów z wnukami. Wszyscy zachowują się odpowiedzialnie - informuje Emilia Salach, zastępca dyrektora zoo w Gdańsku.

Co robią zwierzęta w zoo w czasie pandemii? Film z maja

W Gdyni wybierzcie się do akwariumW reżimie sanitarnym funkcjonuje także Akwarium Gdyńskie. Obowiązuje tam nakaz zakrywania nosa i ust na całej przestrzeni ekspozycyjnej. Pracownicy apelują o dezynfekcję dłoni przed wejściem i zachowanie dystansu społecznego. Dla zachowania bezpieczeństwa warto powstrzymać się od dotykania szyb czy wkładania ręki do zbiorników, a bilety najbezpieczniej kupować w systemie online.

- Odwiedzających rzeczywiście jest dużo mniej. Z powodu reżimu sanitarnego możemy przyjąć sześciokrotnie mniej osób, niż jest to możliwe np. w normalne wakacje. W ferie nie mogliśmy zorganizować wydarzeń, które zawsze przyciągały ludzi do nas. Mimo to zapraszamy do nas - mówi Grażyna Niedoszytko z Akwarium Gdyńskiego.

Zobacz strusie albo idź poskakaćZwierzęta można zobaczyć na świeżym powietrzu także w Kniewie, gdzie znajduje się Strusia Farma. Można pojechać tam całą rodziną, aby zapoznać się z tymi ciekawymi ptakami. Oprócz czterdziestu strusiów afrykańskich na odwiedzających czekają króliki, lamy, emu, osły, kozy, owce, kaczki, kury, gęsi, perliczki i konik Kacperek.

Na farmie w Kniewie można zobaczyć ok. 40 strusi, ale w okresie zimowym trzeba umówić się z właścicielem na wizytę. Na farmie w Kniewie można zobaczyć ok. 40 strusi, ale w okresie zimowym trzeba umówić się z właścicielem na wizytę.
Wszystkie chętnie dadzą się nakarmić i pogłaskać, a gospodarze w tym czasie podzielą się ciekawostkami z życia swoich podopiecznych.

- W takim czasie jak teraz nie ma dużo gości, bo pogoda nie sprzyja zwiedzaniu farmy i obcowaniu z przyrodą. Jednak w słoneczne dni zapraszamy wszystkich chętnych. Na pewno nie będzie to wycieczka całodniowa, ale oprócz nieczynnej restauracji będzie można zapoznać się z naszymi podopiecznymi - mówią właściciele obiektu, zachęcając wcześniej do kontaktu pod numerem telefonu, który można znaleźć na stronie na FB.
Dla spragnionych sportowych wrażeń otwarte pozostają także m.in. parki trampolin Jump City w GdańskuGdyni, organizujące m.in. warsztaty akrobatyczne.

Jak przyznają przedstawiciele obiektu, frekwencja nie jest duża, bo oprócz obaw o zdrowie wiele osób nie wie, że można przyjść do Jump City i poskakać na trampolinach - zakładają, że parki trampolin są zamknięte.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (14)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Forum

Wydarzenia

W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku

10 zł
wystawa

Halo, tu sztuka! Warsztaty rodzinne w Muzeum Narodowym w Gdańsku (1 opinia)

wykład / prezentacja, spotkanie, warsztaty

Sensolabium. Warsztaty rodzinne dla dzieci w spektrum autyzmu

spotkanie, wystawa, warsztaty

Najczęściej czytane