Wiadomości

Dołącz do drużyny robotycznej LEGO

Zajęcia z robotyki łączą w sobie rozwój i świetną zabawę.
Zajęcia z robotyki łączą w sobie rozwój i świetną zabawę. mat. prasowe

Mistrzowie świata i pierwsza zawodowa drużyna robotyczna FIRST w Polsce zaprasza małych programistów w wieku od 5 do 15 roku życia na zajęcia z robotyki LEGO. Właśnie ruszyły zapisy na nowy sezon. Zajęcia odbywają się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz Bałtyckim Porcie Nowych Technologii w Gdyni.- Naszym celem jest stworzenie jak największej liczby drużyn robotycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Chcemy zarazić pasją do robotyki oraz nowych technologii jak najwięcej młodych ludzi i wykształcić u nich umiejętności pożądane w największych międzynarodowych firmach naukowo-technologicznych - opowiada koordynator projektu Michał Stefanowski.
Spice Gears to jedyna w Polsce drużyna będącą częścią międzynarodowej federacji FIRST, w której zrzeszonych jest 615 tys. uczniów z 95 (!) państw oraz ponad 40 tys. drużyn. Federacja organizuje 3 tys. turniejów rocznie w największych metropoliach świata, tj.: Sydney, Dubaj, Nowy Jork, Houston. Pozyskuje rocznie ponad 80 mln USD na stypendia i granty, sponsorowana jest przez największe firmy technologiczne, jak: Google, NASA, Bosh, Apple, Boing czy Motorola, współpracuje z ponad 250 tys. profesjonalnych trenerów i mentorów oraz wspierana jest przez liczne organizacje młodzieżowe.

Od teraz twoje dziecko może stać się jej częścią!Na przełomie lipca i sierpnia gościliśmy w Gdańskim oraz Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym drużyny robotyczne z USA - 2220 The Blue Twilight oraz 2485 WARLords, które na zaproszenie Spice Gears Academy dzieliły się sekretami budowy oraz programowania robotów LEGO.

Robotyka to przyszłość dla twojego dziecka, a misją SGA jest przekazanie idei STEAM łączącej w sobie naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Tylko spójne połączenie tych dziedzin pozwala dzieciom i młodzieży znaleźć rozwiązanie nawet w najtrudniejszych sytuacjach i wyzwalać efekt wyjątkowej synergii.

- Wprowadziliśmy do Polski unikalny, a już bardzo popularny na świecie system edukacji. Tworzymy drużyny robotyczne, które rozwiązują problemy współczesnego świata, rywalizując między sobą na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. W poprzednim sezonie dzieci np. rozwiązywały problem dostępu do wody pitnej. W SGA tak samo ważne, jak umiejętność programowania, jest oceniana podczas zawodów zdolność do autoprezentacji, wystąpień publicznych czy współpracy w grupie. Nasi instruktorzy podczas zajęć przygotowują drużynę do startu w turniejach również pod kątem umiejętności "miękkich" - dodaje Michał Stefanowski.
SGA oferuje kompletny system nauki oparty na czterech poziomach rozwoju. Poprzez udział w zawodach stymulują ciągły rozwój umiejętności pożądanych w największych międzynarodowych firmach. Nauka w duchu STEAM przynosi zaskakująco dobre efekty, takie jak: łatwe rozwiązywanie problemów, przygotowanie do życia dorosłego, prowadzenie firmy czy budowanie silnej pozycji w zespole.

Rozwijane są również takie umiejętności, jak: pewność siebie, otwartość na opinie innych, negocjowanie, zarządzanie czasem, cierpliwość, kreatywność oraz dobra pamięć.

Absolwenci SGA już czerpią z tego korzyści, współpracując m.in. z największą firmą informatyczną w Polsce Asseco, a na świecie pierwsi absolwenci programu FIRST pracują dla takich gigantów, jak Google czy NASA. Absolwenci Spice Gears Academy tworzą również koła naukowe w najlepszych uczelniach w całej Polsce.

Zacznij od LEGO i dobrej zabawy!W naszym regionie zajęcia Spice Gears Academy odbywają się w:
 • Gdyni: Bałtyckim Porcie Nowych Technologii,
 • Gdańsku: Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym,
 • Tczewie,
 • Rumi.

Nowe grupy ruszają już na przełomie września i października

Zgłoś się już dzisiaj na pierwsze bezpłatne zajęcia!
Liczba miejsc mocno ograniczona.

Każda drużyna robotyczna to tylko 12 miejsc! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeszcze dzisiaj zarezerwuj miejsce, wypełniając formularz online na stronie internetowej (rejestracja jest niezobowiązująca)

Zajęcia SGA odbywają się raz w tygodniu.

Świat nowych technologii czeka na ciebie!

Więcej informacji: tel. 604 817 912
pomorskie@sgacademy.pl
www.sgacademy.pl
https://www.facebook.com/sgapomorskie/

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Forum dziecko

 • Odradzam (2) Moje dziecko tam chodziło. Niestety nie polecam, rotacja nauczycieli, brak odpowiednich...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jola

 • Porody rodzinne (3) Witam. Orientuje sie ktos czy na Zaspie jest mozliwosc porodow rodzinnych w obecnej...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: M..mm

 • Dobry korepetytor z matematyki... (3) Witam. Czy możecie polecić dobrego korepetytora z matematyki z Gdańska (lub Kowali) dla...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: H

 • Pieczywo pod drzwi (3) Mam pytanie ,które piekarnie dowożą pieczywo do domu pod drzwi. Proszę o namiar,dziękuję za...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: polanka

 • Gdzie do szpitala/na nocną opiekę z... (5) Sezon glutowy w pełni, wyobraźmy sobie sytuację, że dziecko zaczyna bardzo gorączkować w...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

wszystkie tematy »

Najczęściej czytane