zajęcia dodatkowe

Dzięcięca pracownia plastyczna

Organizator: Port art mapa
Miejsce: Gdynia, Wielkopolska 42
Kategoria: artystyczne
Grupa wiekowa: dzieci
Wiek: od 5 do 12 lat
www: www.portart.pl
Termin Cena
do 22.06.2018 - piątki, godz. 15:30 - 17:00 160za miesiąc

Dzieci w sposób naturalny, radośnie i spontanicznie podchodzą do procesu tworzenia. Czerpią przyjemność z samego doświadczania faktury, barw, zapachów - doskonale się przy tym bawiąc. Jednak często obserwujemy jak z biegiem lat ich kreatywność zawęża się do typowych schematów, a presja oceny odbiera pewność siebie i radość tworzenia.

W naszej pracowni próbujemy za wszelką cenę ocalić i pielęgnować tą dziecięcą wrażliwość i radość z bycia TWÓRCĄ. Nie oceniamy i nie porównujemy, ale doceniamy i motywujemy. Wykorzystujemy różnorodne media artystyczne, korzystamy też z tworzyw pochodzenia naturalnego i materiałów recyclingowych. Dzieci poznają rozmaite techniki plastyczne, uczą się jak je łączyć w celu uzyskania ciekawych efektów. Sięgamy również po eksperymenty twórcze i elementy Land artu. Inspirują nas dzieła wielkich mistrzów i rzeczy całkiem zwyczajne - uczymy się dostrzegać sztukę we wszystkim, co nas otacza.

Zajecia prowadzi Olga Obst: Projektantka, instruktorka oraz organizatorka szkoleń dla dzieci i dorosłych. Technik ceramik. Absolwentka PLSP w Częstochowie ze specjalizacją ceramika użytkowa. Dyplom z zakresu ceramiki artystycznej. Studia w ASP Gdańsk na kierunku Wzornictwo Przemysłowe ze specjalizacją Architektura wnętrz Okrętów.
Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, samorządami i instytucjami wspierającymi rozwój edukacji a także promowanie wydarzeń kulturalnych. Autorka oryginalnych programów do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W tym spotkania kreacyjne, warsztaty z projektowania plastycznego, designu, architektury, planowania przestrzennego, D.I.Y. warsztaty z rysunku architektonicznego, historia sztuki, zajęcia ceramiczne, nauka rysunku, malarstwa i kompozycji.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Informacje

REKLAMA

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane