wydarzenie

Dzień Dziecka w Miniaturze

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
1 czerwca 2017 (czwartek)
godzina:
16:00 - 19:00
miejsce:

Teatr Miniatura  mapa

adres:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 16 (Wrzeszcz)
bilety:
15 zł - szczegóły w opisie

Z okazji Dnia Dziecka o 18.00 zobaczcie specjalny pokaz przedpremierowy naszego nowego spektaklu dla widzów od 7 lat "Turban mistrza Mansura". To jednak nie koniec atrakcji. Już od 16.00 widzowie będą mogli na Scenie Kameralnej zobaczyć, jak się tworzy teatr cieni, rozwiązać zagadkę teatralnych lalek i zrobić sobie zdjęcie przy specjalnie zaprojektowanej z okazji obchodzonego w tym roku 70-lecia teatru lalek w Gdańsku fotościance.



Tym razem twórcy zapraszają w teatralną podróż na Bliski Wschód i spotkanie z uniwersalnymi wartościami kultury arabskiej zaczerpniętymi z sufizmu, wschodniej szkoły rozwoju duchowego. Przedstawienie to adaptacja książki "Turban mistrza Mansura. Opowieści sufickie dla mówców i przywódców" Marka Kochana. Spektakl jest jednym z punktów programu Festiwalu Literatury dla Dzieci, którego gdańska edycja odbywa się od 30 maja do 3 czerwca.

Na każdego widza czeka też "Gazetka tramwajowa" z zabawami zaprojektowanymi przez studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Harmonogram Dnia Dziecka:

16.00‒18.00 - Niezwykła kraina cieni - zobacz, jak powstaje teatr cieni

Rozwiąż zagadkę teatralnych lalek. Zrób sobie zdjęcie przy specjalnie zaprojektowanej z okazji obchodzonego w tym roku 70-lecia teatru lalek w Gdańsku fotościance. Dla każdego gościa "Gazetka tramwajowa" z zabawami zaprojektowanymi przez studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych

Wstęp wolny.

18.00 Specjalny pokaz przedpremierowy spektaklu "Turban mistrza Mansura"

Każdy zakątek świata ma swój zasób mądrości zbieranej przez wieki. Czego może nas nauczyć inna kultura? Czy to, co obce, może okazać się bliskie? Ruszcie z nami w teatralną podróż na Bliski Wschód. Nowy spektakl Miniatury dla widzów od 7 lat to adaptacja książki "Turban mistrza Mansura. Opowieści sufickie dla mówców i przywódców" Marka Kochana i jest jednym z punktów programu Festiwalu Literatury dla Dzieci, który w tym roku w Gdańsku odbywa się od 30 maja do 3 czerwca.

Bilety w cenie: 15 zł od osoby.
Informacja o biletach:
15 zł - bilety na spektakl, wcześniej wydarzenia od 16 do 18 - wstęp bezpłatny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane