wiadomości

stat

Dzień Kosmosu, warsztaty i inne rodzinne wydarzenia na weekend

W ten weekend szykuje się wiele ciekawych wydarzeń dla rodzin. Będzie można zbudować robota, odkrywać tajemnice kosmosu i rozwiązywać zagadki w muzeum.
W ten weekend szykuje się wiele ciekawych wydarzeń dla rodzin. Będzie można zbudować robota, odkrywać tajemnice kosmosu i rozwiązywać zagadki w muzeum. fot. fotolia/Anna Jurkovska

W ten weekend będziecie mogli poznać podstawy kodowania, zobaczyć zamknięte na co dzień sale edukacyjne Akwarium Gdyńskiego czy wybrać się na warsztaty kreatywne wymyślone specjalnie dla tatusiów. Szykuje się wiele ciekawych atrakcji.Weekendowe atrakcje dla dzieci w Trójmieście:

Zaprogramuj robota

Nauka programowania łączy zabawę z nauką przydatnych umiejętności - o tym będzie można przekonać się już w tę sobotę dzięki warsztatom prowadzonym przez FabLab. Dzieci w wieku 10-14 lat poznają podstawy kodowania blokowego. Będą poznawać także podstawy elektroniki oraz dowiedzą się m.in. co to są zmienne, warunki i pętle lub jak działa silnik i czujnik odległości. A po co to wszystko? M.in. po to, żeby móc zaprogramować własnego robota. Uwaga, na warsztatach potrzebny będzie własny laptop. Sobota, godz. 9-15, wstęp wolny. Obowiązują wejściówki.

Dni Otwarte w Akwarium

W sobotę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej i z tej okazji Akwarium Gdyńskie zaprasza na Dni Otwarte Centrum Edukacji. Niedostępne na co dzień dla zwiedzających skrzydło edukacyjne akwarium otworzy swoje drzwi i ujawni wiele tajemnic. W ramach wydarzenia odbędą się różne eksperymenty przyrodnicze, warsztaty poświęcone organizmom wodnym, warsztaty dla młodszych dzieci o rybach, a w sali kinowej będzie można obejrzeć filmy rodzinne. W najbliższy weekend nauczyciele mają bezpłatny wstęp do Akwarium Gdyńskiego (za okazaniem legitymacji). Sobota, niedziela, godz. 12-16, wstęp wolny do części edukacyjnej. Wstęp do części, gdzie znajduje się ekspozycja stała, w ramach biletów (16-24 zł).

W ten weekend szykuje się wiele ciekawych wydarzeń dla rodzin. Będzie można zbudować robota, odkrywać tajemnice kosmosu i rozwiązywać zagadki w muzeum.
W ten weekend szykuje się wiele ciekawych wydarzeń dla rodzin. Będzie można zbudować robota, odkrywać tajemnice kosmosu i rozwiązywać zagadki w muzeum. fot. fotolia/ polukarovaanna
Kosmos na wyciągnięcie ręki

Gdańskie Gimnazjum Autonomiczne zaprasza na wspólne obserwacje, które odbędą się w ramach Międzynarodowego Dnia Kosmosu. W programie bezpłatne pokazy w mobilnym planetarium (zapisy poprzez stronę), wirtualna wycieczka po obserwatorium radioastronomicznym, a po godz. 18 dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych spotkania, podczas których poznacie fascynujące tajemnice kosmosu. Sobota, godz. 16:30. Wstęp wolny.

W sobotę będzie można obserwować niebo, w ramach Międzynarodowego Dnia Kosmosu.
W sobotę będzie można obserwować niebo, w ramach Międzynarodowego Dnia Kosmosu.
Zagadki w muzeum

Misja Ściśle Fajna to cykliczne spotkania w Muzeum Emigracji dla starszych dzieci i młodzieży w wieku 11-15 lat. W ich trakcie uczestnicy rozwiązują różne zagadki detektywistyczne. Podczas najbliższego spotkania poznacie Klarę - androidkę, która oprowadza gości po muzeum. Niestety, od jakiegoś czasu maszyna odmawia posłuszeństwa. Czy ma to związek z dziwnymi dźwiękami, które jakiś czas temu pojawiły się na ekspozycji? Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Sobota, godz. 17, bilety: 10 zł/dziecko.

Warsztaty z tatą

Na koniec coś dla tatusiów, warsztaty Tato, a co to? w Bibliotece Manhattan. Będziecie mogli poznać ciekawostki związane z Gdańskiem i jego mieszkańcami. Ich biografie są inspiracją do opowieści, a przede wszystkim do wspólnego budowania, malowania, wycinania, grania i eksperymentowania. Za każdym razem tworzone są nowe prace inspirowane bohaterami, ale przede wszystkim jest to świetna okazja do wspólnego i twórczego spędzenia czasu. Sobota, godz. 11, wstęp wolny. Obowiązują zapisy: bibliotekamanhattan@wbpg.org.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane