• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Eduweekendy

Wydarzenie w ramach

Pomysł na wakacyjne weekendy - spotkanie z entuzjastami nauki - naszymi edukatorami. Dajcie się wciągnąć w świat naukowych pasji! EDUWEEKENDY, to efektowne pokazy naukowe i tematyczne warsztaty - w kolejne wakacyjne weekendy o godzinie 11:00 oraz 14:00.

mar 23-24

sobota - niedziela, godz. 11:00, 13:00, 15:00

Gdynia,
bilety 20 zł
lip 27-28

sobota - niedziela

Gdańsk,
7-8 LIPCA
Nie tylko dla najmłodszych - dlaczego bańki mydlane są kolorowe?

Dlaczego bańki mydlane mienią się w słońcu kolorami tęczy? Zgadniecie, jak duża może być największa z nich? Skoro istnieją bańki, to czy jest antybańka? Jeśli chcecie sprawdzić czy można zrobić bańki innego kształtu niż okrągłe - zapraszamy na warsztaty prowadzone przez naszą Edukatorkę - Olę!

14-15 LIPCA
Ciało w ruch - ile kości ma człowiek?

Jak to się dzieje, że ruszamy ręką czy nogą? Czy kości można układać jak puzzle? Czaszka, piszczel, a jakie inne nazwy kości znacie? I czy umiecie wskazać je na modelu? Czym jest antropometria? Wszystkie tajemnice kości zostaną odkryte przez Przemka - naszego Edukatora!

21-22 LIPCA
Tik Tak - czy czas zawsze płynie jednakowo?

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób technologia mówi nam, która godzina? Czemu zegarek na rękę ma w sobie ziarno piasku? Albo czy zegar słoneczny wszędzie wygląda tak samo? O tym, czy czas zawsze płynie jednakowo, po co zegarom wahadła? I co sekunda ma wspólnego z atomami opowie nasz Edukator - Michał.

28-29 LIPCA
Pobudź zmysły - czy można oszukać węch?

Co to jest osmologia i olfaktometria? W jaki sposób działają nasze narządy zmysłów? Czy możemy je łatwo oszukać? Co wspólnego ma technologia i węch wyjaśni nasza - Ala.

4-5 SIERPNIA
Ahoj przygodo - skąd się wzięli piraci?

Czy wiesz skąd się wzięła czarna opaska na oku pirata albo piracka flaga na statku? O najsłynniejszych piratach i piratkach, o największych łupach i podwodnych skarbach dowiecie się podczas Eduweekendu.
Ewa z Marią opowiedzą również o sprzęcie do nurkowania, o Bałtyku i Morzu Norweskim i o ciekawostkach związanych z florą i fauna tych mórz.
Dodatkową atrakcją będą z pewnością podwodne żyjątka z dna Bałtyku, które będzie można obejrzeć w akwariach.

11-12 SIERPNIA
Ciepło, cieplej, gorąco - jak sobie radzić w trakcie upałów?

Lato to zazwyczaj wysokie temperatury, jak się chronić przed przegrzaniem? Jakie mechanizmy są odpowiedzialne za termoregulację ? I czym właściwie jest homeostaza opowie Ewelina.

18-19 SIERPNIA
Ale kosmos - jak odróżnić planetę od gwiazdy?

Jak matematyka patrzy na wymiar? W ilu wymiarach żyjemy? Jak należy sobie wyobrażać kształty z wyższych wymiarów? Wykład jest skierowany do dzieci, lecz rodzice na pewno nie będą się nudzić. Wybierzemy się w podróż poza naszą planetę, aby poznać fakty na temat naszego najbliższego kosmicznego sąsiada, czyli Księżyca. Sprawdzimy, jakie obiekty możemy podziwiać na letnim niebie i w jaki sposób odróżnić planetę od gwiazdy.
O tym, co możemy oglądać latem na niebie opowiedzą Cezary z Karoliną.

25-26 SIERPNIA
Pożeracz światła - skąd się wzięła nazwa "czarna dziura"?

Jak powstają i wyglądają czarne dziury? Skąd nazwa "czarna dziura" i dlaczego nie wiemy co się znajduje w jej wnętrzu? O tym, co by się stało z człowiekiem, gdyby wpadł czarnej dziury opowie nasza Edukatorka - Klaudia.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Bilet ulgowy
    12 zł

Opinie