• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Eksperymenty, warsztaty w plenerze i nie tylko. Co czeka najmłodszych w weekend?

ws
22 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Warto wybrać się na kreatywne warsztaty, które nie tylko rozwijają dzieci, ale i mogą obudzić w nich nową pasję. Warto wybrać się na kreatywne warsztaty, które nie tylko rozwijają dzieci, ale i mogą obudzić w nich nową pasję.

Rodzinne warsztaty, spacer w plenerze, wizyta w teatrze czy święto książki i zabawa w ilustratorów - w ten weekend na najmłodszych spragnionych wiedzy, ale i atrakcji czeka wiele ciekawych wydarzeń. Jakie wydarzenia znajdziemy w Trójmieście, by dobrze bawić się z dziećmi? Sprawdźcie, co polecamy.Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodzin w weekend 22-24.04 w TrójmieścieTropiciele drzew - spacer w plenerzeHevelianum ponownie zaprasza na wiosenne terenówki przyrodnicze. Tym razem można poznawać florę wokół Domu Zdrojowego w Brzeźnie. Podczas sobotniego spaceru przyjrzycie się drzewom i zbadacie ich przystosowania do różnych warunków środowiskowych. Wspólnie poszukacie cech budowy, które pozwolą Wam na rozpoznanie gatunków. Na podstawie obserwacji postaracie się znaleźć odpowiedź na pytanie: czy drzewa skrywają też inne życie? W terenówkach mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku. Zbiórka na placu przed głównym wejściem do Domu Zdrojowego.

Sobota, 23 kwietnia, godz. 10:30, 13 - Gdańsk, Zdrojowa 2. Bilety 25 zł, ulgowy 20 zł.

Czytaj też: Planuj Tydzień: Przybysz, Tymek, Maleńczuk, Kolosy, targi terrarystyczne i kino

Z dziećmi do teatruCałą rodziną możecie się też wybrać do teatru, ale tym razem nie na spektakl, a na warsztaty - Zabawy z Szekspirem. Podczas rodzinnego zwiedzania w Teatrze Szekspirowskim poznacie jego zakamarki i usłyszycie o szekspirowskich sztukach. Dowiecie się m.in., jak wyglądała oprawa przedstawień w teatrze elżbietańskim. Poznacie historię teatru, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Spotkania mają formę warsztatów artystycznych o różnorodnym charakterze, w tym muzycznych, plastycznych oraz aktorskich. Każdy z uczestników ma także możliwość zaprezentowania efektów swojej pracy na deskach teatru.

Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi powyżej 4 roku życia.

Niedziela, godz. 10, 12 i 14. Bilety: 30 zł (zajęcia prowadzone w jęz. polskim), 40 zł (zajęcia prowadzone w jęz. angielskim).

Słyszę ciszę. Warsztaty ilustracji dla dzieciDlaczego ilustracje w książkach są ważne i skąd się biorą? Kim jest tajemniczy ilustrator? Jeśli chcecie wcielić się w tę postać, weźcie udział w zajęciach podczas Oliwskiego Święta Książki. Podczas spotkania z Marianną Pawłusiów, gdańską graficzką i ilustratorką, dowiecie się, jak wygląda jej praca. Wspólnie stworzycie bohatera, który stanie się częścią opowieści o emocjach. Poznacie techniki ilustrowania oraz zaprojektujecie i wykonacie swoją własną książkę obrazkową. Każdy uczestnik zabierze swoje dzieło do domu.

Marianna Pawłusiów to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku grafika projektowa. Autorka książek dla dzieci "Miasto liter" oraz "Słyszę ciszę". Marianna zajmuje się projektowaniem graficznym oraz ilustracją. Prowadzi zajęcia w Pracowni Podstaw Grafiki Projektowej na studiach zaocznych na ASP w Gdańsku.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Sobota, 23 kwietnia, godz. 12-14 - Oliwski Ratusz Kultury. Wstęp wolny, ale liczba uczestników jest ograniczona, obowiązują zapisy: pracownia@wspolnotagdanska.pl.

Nauka to też zabawa, o tym dzieci przekonają się podczas warsztatów z eksperymentami. Nauka to też zabawa, o tym dzieci przekonają się podczas warsztatów z eksperymentami.

Warsztaty rodzinne. Eko-logicznieByć jak David Attenborough i poznawać z bliska ekscytujące życie roślin? W Experymencie to możliwe, tu podczas warsztatów rodzinnych wcielicie się w rolę dociekliwych biologów. Centrum Nauki Experyment jako partner programu Gdynia w klimacie przygotowało angażujące i zaskakujące doświadczenia, które uczą, jednocześnie będąc rodzinną rozrywką. Przekonacie się, ile radości i satysfakcji, a także ważnej wiedzy dają wspólne wykonane doświadczenia. W kwietniu motywem przewodnim spotkań będzie botanika. Sprawdzicie, co dokładnie zawdzięczamy otaczającym nam roślinom oraz jak swoimi zaskakującymi formami potrafią nas oczarować, zachwycić i zaskoczyć.

Co was czeka? Wykorzystując przygotowane odczynniki i narzędzia laboratoryjne, między innymi:
 • przygotujecie własnoręcznie roślinne preparaty, sprawdzając przy tym, jak wspaniałą architekturę mają rośliny,
 • sprawdzicie, w jaki sposób rośliny wykształciły w sobie zdolność do przystosowywania się do specyficznych warunków środowiskowych,
 • wykorzystując zmysły, odkryjecie wyjątkowe właściwości wybranych roślin, posługując się techniką chromatograficzną, wykorzystując naturalne źródła barwników, stworzycie roślinną eko-tęczę,
 • poznacie kompetencje biotechnologów, jednocześnie wykonując doświadczenia związane z ich pracą,
 • na koniec wykonacie własne eko-sadzonki, które, wraz ze zdobytą wiedzą, zabierzecie do domu.

Sobota-niedziela, 23-24 kwietnia, godz. 11, 15 - Experyment Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 (Budynek III). Czas: ok. 60 minut. Bilety 20 zł za osobę wstęp na warsztaty, 15 zł za osobę wstęp na wystawę.

Z kolei jeszcze w piątek w Experymencie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji na wystawach w godzinach 10-14 staną stoiska edukacyjne, przy których wykwalifikowani edukatorzy CNE oraz WWF przeprowadzą z dziećmi ćwiczenia, mające na celu określenie ich śladu ekologicznego, a także wspólnie zastanowią się, jak go zminimalizować.

Czytanie ze sportowcami w teatrze i "Najbrzydsze zwierzę świata"Czy teatr, literatura i sport mają coś wspólnego? Teatr Miniatura postanowił sprawdzić i do czytania współczesnych polskich książek dla dzieci zaprosił znanych sportowców. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 kwietnia, a jego gościem będzie mistrz świata Leszek Blanik.

Ale więcej o wydarzeniu przeczytajcie tu: Blanik, Zeszutek i inni sportowcy przeczytają książki dla dzieci w Teatrze Miniatura

Niedziela, 24 kwietnia, godz. 17 - Teatr Miniatura, al. Grunwaldzka 16 (Wrzeszcz). Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w teatrze.

Z kolei przez cały weekend Teatr Miniatura zaprasza na spektakl "Najbrzydsze zwierzę świata".

- To komedia pełna zwariowanych i barwnych postaci, gagów, sztuczek i dobrego, często złośliwego humoru - zapowiada Punch Mama. Pod tym pseudonimem ukrywa się Laura Słabińska, reżyserka spektaklu, która pierwszy raz reżyseruje w Gdańsku.
W spektaklu zwierzęta walczą o tytuł najbrzydszego na świecie, a Rekin chce zostać filmowym amantem. "Najbrzydsze zwierzę świata" ma pomóc dzieciom zbudować wewnętrzną odporność na oceny, pokazać, że możliwy jest dystans do rankingów, że nie w każdym konkursie trzeba startować, nie każda wygrana ma wartość, a przede wszystkim, że warto wychodzić poza etykietki, nie dawać się im uwięzić, ale - jak śpiewał Młynarski - robić swoje. Pozwala się też pośmiać z naszej tendencji do oceniania, porównywania się, łatwego nabierania na różne błyskotki i spojrzeć z większą czułością na otaczający świat i wszystkie zamieszkujące go stworzenia.

Sobota i niedziela - godz. 12 - Teatr Miniatura, bilety 27-30 zł.
ws

Wydarzenia

Oliwskie Święto Książki

wieczór literacki, warsztaty, kiermasz

Zabawy z Szekspirem - warsztaty rodzinne

30, 40 zł
warsztaty

Słyszę ciszę. Warsztaty ilustracji dla dzieci

warsztaty

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Experymencie

25 zł
wykład, sesja naukowa, warsztaty

Tropiciele drzew - terenówki przyrodnicze

25 zł
w plenerze, spacer

Książka w roli głównej - Leszek Blanik czyta fragmenty książki "Zawodowcy" (1 opinia)

(1 opinia)
wieczór literacki, spotkanie, warsztaty

Miejsca

Opinie (2)

 • Moje dzieci wysyłam do roboty bo 500+ niestety nie wystarcza.

  A po południu pierwsze piwko odpalam.

  • 5 1

 • no przeciuez najwieksza atrakcja obecnie jest obok domu zdrojowego w namiocie postawionym tam gdzie dziura wstydu

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (8 opinii)

(8 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane