Wiadomości

Eksperymenty z nauką, teatr czy warsztaty - jak spędzicie rodzinny weekend?

W ten weekend świętujemy Dzień Nauki Polskiej.
W ten weekend świętujemy Dzień Nauki Polskiej. fot. galeria/ trojmiasto.pl

Na ten weekend mamy dla was kilka ciekawych propozycji z naszego kalendarza imprez. Do wyboru teatr, warsztaty albo trochę fascynującej nauki. Aktywny i ciekawy weekend w najbliższej okolicy jest możliwy.Imprezy dla dzieci w naszym kalendarzu


Witajcie w naszej bajce! O "Akademii Pana Kleksa" w MiniaturzeTo świetna propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, ale również ich rodzice będą się doskonale bawić. Wystawienie musicalu "Akademia Pana Kleksa" przez Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku to wydarzenie precedensowe, bo w spektaklu bierze udział kilkanaścioro dzieci, które doskonale czują się w otoczeniu dorosłych aktorów.

Pana Kleksa i jego Akademię znają chyba wszystkie dzieci w Polsce. Ten szalony i mądry jednocześnie nauczyciel najlepiej wie, jak uruchomić wyobraźnię swoich uczniów. A to ona przecież jest kluczem do szczęścia, bo pozwala spojrzeć na zwykłe rzeczy i znane sprawy w nowy, lepszy sposób.

Sobota i niedziela, 20 i 21 lutego, godz. 12:00, bilet normalny: 30 zł, ulgowy: 27 zł, bilety można zakupić tylko online.

Warsztaty z architektury i animacji dla dzieci10 lutego Gdynia obchodziła swoje 95. urodziny. Człowiek, który ma prawie sto lat, z pewnością niejedno w swoim życiu widział, za to Gdynia jest wciąż młodym miastem. Podczas warsztatów zastanowicie się: jaka naprawdę jest dzisiejsza Gdynia. Muzeum Miasta Gdynia zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami.

Warsztaty architektoniczne - wyobraźcie sobie, że dostaliście za zadanie zaprojektować własny budynek, który pojawi się na ulicach Gdyni. Świetna sprawa, ale jak się do tego zabrać? Właśnie podczas sobotnich zajęć odnajdziecie dobre rozwiązania. Każdy będzie miał okazję stworzyć swoją własną przestrzenną wizję gdyńskiej budowli. Sobota, 20 lutego, godz. 13:30.

Czy ludzie mają wpływ na to, jakie jest miasto, w którym mieszkają? Być może znajdziecie odpowiedź na to pytanie podczas porannych warsztatów z animacji, kiedy stworzycie krótką historię o pewnych szczególnych bohaterach... Sobota, 20 lutego, godz. 11:00.

Warsztaty są biletowane i odbywają się online. Koszt biletu wynosi 10 zł. Opiekunowie mają zagwarantowany bezpłatny udział. W sprawie materiałów prosimy o kontakt z Ośrodkiem Edukacji Muzeum Miasta Gdyni: 58 662 09 35 lub o.lewandowska@muzeumgdynia.pl. Uczestnicy w dniu wydarzenia otrzymają drogą mailową link do platformy Zoom. Dzieci muszą przebywać pod nadzorem opiekuna w czasie trwania warsztatów.

Czytaj też: 15 pomysłów na aktywne zabawy z dzieckiem w domu

Experyment świętuje Dzień Nauki PolskiejEfektowne pokazy naukowe i wywiady z naukowcami, wydarzenia online i na wystawach - tak Centrum Nauki Experyment w Gdyni będzie świętować Dzień Nauki Polskiej w weekend 19-21 lutego.

Sejm ustanawiając w 2020 roku ogólnopolski Dzień Nauki Polskiej, nieprzypadkowo na datę obchodów wybrał 19 lutego - dzień urodzin Mikołaja Kopernika, jednego z najwybitniejszych polskich naukowców. Dla centrów nauki takich jak Experyment to kolejna możliwość do popularyzowania dokonań naukowców z Polski.

Z tej okazji na Facebooku CNE będzie można poznać troje polskich naukowców: prof. Wojciecha Świętosławskiego - wybitnego fizykochemika żyjącego w latach 1881-1962, dr hab. Dorotę Burską z Uniwersytetu Gdańskiego oraz mgr inż. Joannę Słabońską, doktorantkę z Politechniki Gdańskiej. Co ich łączy? Zamiłowanie do chemii, która będzie motywem przewodnim obchodów Dnia Nauki Polskiej w Experymencie. Z filmów, wywiadów i postów, które CNE opublikuje na swoim fanpage'u, dowiecie się m.in., o czym marzą młodzi naukowcy, jak chemia wpływa na poprawę jakości naszego życia i do czego badania prof. Świętosławskiego przydały się Marii Skłodowskiej-Curie.

Wydarzenia online to nie wszystko, co w ramach Dnia Nauki Polskiej przygotował Experyment.

- Przez cały weekend, od piątku do niedzieli o 12:00 i 15:00 zapraszamy na pokazy naukowe na scenie Experymentu, inspirowane osiągnięciami naukowymi Ignacego Mościckiego. Większość z nas kojarzy Mościckiego jako prezydenta RP, ale nie wszyscy wiedzą, że był również wybitnym chemikiem - mówi Justyna Sudakowska, specjalistka ds. PR i marketingu w Centrum Nauki Experyment.
Piątek - Niedziela, 19 - 21 lutego, godz. 12:00, 15:00, wstęp wolny.

Zobaczcie ciekawe propozycje na spacery z dziećmiWarsztaty sensoplastyczne w GdyniKalamo zaprasza na zajęcia sensoplastyczne, na których stworzycie sensoryczne cuda. Sensoplastyka to wielokolorowy, zapachowy, polisensoryczny świat zmysłów, niekończących się możliwości, pomysłów i świetnej zabawy. Proponowane zabawy sensoplastyczne to zabawy brudnych rąk i nóg, na których dzieci mogą spokojnie się brudzić. Dzięki takim zabawom dostarczamy zmysłom dzieci różnorodnych bodźców i wrażeń sensorycznych. Zajęcia te mają rozwijać i stymulować nasze wszystkie zmysły, aby poszerzać świat doznań naszych dzieci.

W ramach zajęć planujemy: tworzenie ścieżek sensorycznych, zabawy z naturalnym piaskiem kinetycznym, tworzenie kreatywnych budowli, ozdabianie ich np. muszelkami, malowanie makaronów oraz tworzenie biżuterii, tworzenie baniek mydlanych, ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji, kolorowe woreczki - wlewanie farb i obserwowanie zjawiska, ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, farbowanie i malowanie solą - tworzenie figurek z masy solnej, malowanie rączkami, nogami, tworzenie grupowych pejzaży tematycznych, zabawy z produktami spożywczymi, zabawy jadalnym śniegiem, barwienie ryżu, przesypywanie, kreatywne tworzenie obrazków i przyklejanie, tworzenie kolorowej ciastoliny.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-7 lat. Zapisy: biuro@kalamo.pl, bilet 25 zł. Sobota, 20 lutego, godz. 11:00.

Opinie (30) 2 zablokowane

 • Weekend spędzę w domu w samoizolacji aż do 31 marca 2025 roku (1)

  kiedy to elity zaplanowany koniec pandemii wg przecieków z Banku Światowego

  • 17 2

  • Izolować to się powinna wszelka patologia

   Szczególnie 500+ i niewychowane dzieci. Kto to widział, żeby dzieci zachowywały się jak małpy w zoo dosłownie wszędzie. Szanowni rodzice bierzecie z podatków wszystkich obywateli, więc wychowujcie swoje dzieci w poszanowaniu tym, którzy Wam dają, czyli innych obywateli.

   • 4 5

 • Eksperymenty z nauka to macie na codzien ze szczepionkami na covid :D

  • 10 4

 • Ja tam wolę ekspicymenty na UG i laboratoria z tektury.

  • 1 1

 • Najlepszy weekend to z dala od rodziny. (3)

  • 9 4

  • to egoizm , a kobieta musi być z rodziną i ciebie tolerować ,już jej współczuję (1)

   • 0 1

   • Nie musi

    Może nie mieć dzieci, ani nie tworzyć rodziny z żadnym mężczyzną i mieć święty spokój. Odwagi!

    • 0 0

  • A na pewno z dala od patologicznych rodzin i ich dzieci

   Rodziny to jest taka patola, ze szok. Wrzaski, przekleństwa, hałas, brak kultury osobistej i jeszcze im trzeba pakować 500+ do kieszeni. Ale będziecie płakać jak wam się to skończy. Denerwujecie już bardzo dużą ilość społeczeństwa swoim totalnym brakiem mózgu i manier.

   • 0 0

 • Dajcie już spokój z tymi rodzinami (9)

  Polska rodzina to picie, bicie, wydzieranie się, przekleństwa, krzyki i brak wychowania dzieci. Na oko 80%... A pokazała to pandemia.

  • 10 9

  • (8)

   ale bzdura...

   • 7 6

   • Niestety to smutna prawda (7)

    Ale ty pewnie jesteś jednym z tych co bicie akceptuje, wrzaski akceptuje, i brak wychowania u dzieci też akceptuje, bo po co się starać, nie? Nie ma osoby, której nie znam, która nie mieszka w pobliżu jakiejś rodziny, gdzie nie ma problemu z agresją. Statystyki i badania też to pokazują.

    • 3 5

    • (6)

     Posluchaj, to ze obracasz sie w patologicznych kregach nie sprawia, ze cale spoleczenstwo tak wyglada. Bardzo nie nie jest mi przykro, ze cie rodzice katowali/molestowali/krzywdzili czy co ci tam robili ale ekstrapolowanie twojej osobistej sytuacji na innych obywateli to glupota. Powiem ci jeszcze jedno, bo wiem w jaka nute uderzasz - instytucja rodziny, przez wieki, byla i nadal jest najbardziej istotnym elementem budujacym spoleczenstwo.

     • 2 1

     • Nie obracam się w patologicznych kręgach (5)

      Tylko patologii jest coraz więcej, szczególnie wśród rodziców, którzy przecież akceptują taki stan rzeczy. Może sobie budować społeczeństwo, ale wg badań większość rodzin jest patologiczna, więc społeczeństwo jest patologiczne. Nikt mnie nie krzywdził w żaden sposób, ale chyba ciebie ktoś tak. Owszem, jak piszę, nie całe, ale większość. Jeśli Ty nie jesteś patologiczny to co cie to rusza? Co?

      • 0 2

      • (4)

       Pierwsze pytanie: wedle jakich badan wiekszosc rodzin jest patologiczna? Drugie pytanie: co uznawane jest w tych badaniach za norme? Bo moze trafiles na badania islamskiego naukowca, ktory wyszedl z zalozenia, ze norma jest posiadanie 5 zon i pukanie 9 latki? Wez mi tu powiedz troche o tych "badaniach".

       Zyjesz w szeroko pojetej cywlizacji zachodu czy tez cywilizacji lacinskiej, ktora, porownujac do innych kultur obecnie na ziemi tworzy najlepsze miejsce do zycia. Dowodem na to jest na przyklad jakosc zycia lub wolnosc slowa (jeszcze). Bezprecedensowe jest to w jaki sposob cywilizacja lacinska tworzy dobrobyt i go dystrybuuje. Krotko mowiac: zyjesz jak paczek w masle w najlepszych czasach w historii pod wzgledem dobrobytu stworzonej przez spoleczenstwo, ktorej najwazniejsza komorka od wiekow jest rodzina. Wez mi powiedz na czym polega ta "patologia".

       • 1 1

       • Tak? A skąd Ty to wiesz? (3)

        Z badań czy ze swoich imaginacji? Wszystkie badania przeprowadzone przez krajowe instytucje to pokazują. Samodzielne poszukiwania w Google nie bolą.

        Picie, bicie, wrzaski, przekleństwa, molestowanie dotyczące dzieci to ma być ta Twoja najlepsza cywilizacja? No to gratuluję. Już wiemy czyim jesteś wyborcą nawet, gdy piszesz takie głupoty.

        I powiedz, że jak pączki w maśle mają Ci, których gwałcili księża na przykład... Polskie społeczeństwo jest totalnie patologiczne, tak jak dystrybucja 500+ do patologii.

        • 0 2

       • (2)

        masz co do garnka wlozyc? masz dach nad glowa? masz rozrywki, kulture i kretynskeigo smartfona w ktory sie bezrefleksyjnie gapisz? Nawet jak jestes uposledzony umyslowo to mozesz liczyc na social! jedz sobie do somalii na przyklad to zobaczysz jak wyglada tam zycie. Kultura zachodu jest najbardziej rozwinieta pod kazdym wzgledem kultura w dziejach ludzkosci ale zawsze znajdzie sie taki wszarz, ktory jest z czegos niezadowolony, ktory pluje i gardzi tym co ma.

        • 0 0

       • Myślisz, że w Somalii wszyscy mają źle? (1)

        Nie jest i nie będzie najbardziej rozwiniętą kulturą, a wszarzem to możesz być ewentualnie ty i mieć kretyńskiego smarta i być bezrefleksyjny. Kultury to dawno brak i jest ogromna degrengolada. Widać to ty żyjesz w swojej bańce i nie widzisz, że mamy coraz większe patologie i to pewnie dzięki tobie, bo uważasz, że na nieprawidłowości morda w kubeł, bo w Somalii mają gorzej. To szkoda, ze ciebie tam nie ma. W Polce rodziny są patologiczne a dzieci są bite i wykorzystywane przez kleryków, a co tam, nie? Zakała społeczeństwa z ciebie i tyle.

        • 0 1

       • postmodernisci tacy jak ty maja za nic osiagniecia cywilizacji lacinskiej. Kierujecie sie tylko poczuciem niesprawiedliwosci, urazy i nihilizmu. Jezeli nie potrafisz dostrzec dobrobytu, ktory stworzyli ludzie kutlury zachodu to jestes slepcem. Popatrz jak zyli ludzie w europie na poczatku XX wieku a jak zyja teraz. Rozwoj i dobrobyt panujacy na "zachodzie" jest niezaprzeczalny ale takie krnabrne patalachy jak ty widza tylko to, ze jakis ksiadz zgwalcil dziecko i ze jego kolezanka zarabia mniej od mezczyzny na tym samym stanowisku a geje nie moga sie ozenic. Problemy pierwszego swiata ludzi, ktorzy maja juz wszystko i im sie w lbach poprzewracalo. Jedz do Wenezueli zrec zwierzeta z zoo. Jedz do Japonii gdzie kobiety nie moga powiedziec slowa w parlamencie. Jedz do Afryki popatrzec na ubostwo ale ty bedziesz pluc na cywilizacje lacinska i jej rodzine bo jestes niewdziecznym, postmodernistyczym karlem intelektualnym, ktory nie potrafi docenic tego co ma. Tragedia naszych czasow - postmodernizm i poprawnosc polityczna. Jestescie rakiem przez, ktory "zachod" upada.

        • 0 0

 • klechy ,szaleją z wściekłości kazali zamknąć Pisowi sklepy w niedzielę bo forsy coraz mniej i wiernych ubywa (3)

  a tu KORO ,a więc kolejny kop , .

  • 4 4

  • kolejny chory katofob który wszędzie widzi też pis (2)

   • 3 6

   • to nawet głupi wie ,że klechy trzymają z Pisem ,a ty nie wiesz ?

    • 2 1

   • Ze swoja wiarą idź do kościoła

    A nie zatruwaj umysłów normalnych ludzi. PIS cały jest "katolicki". Na Twoim miejscu na nich bym się denerwował. Nie ma miejscu ludzi, którzy chcą normalnie żyć bez ideologii kato i PIS.

    • 0 0

 • Przypominam wyksztalconym czubkom ze niedziela jest dniem odpoczynku,i pojscia do koscioła z rodziną (1)

  • 2 6

  • Niedziela to dzień jak każdy inny

   Jak chcesz sobie żyć tak, jak ci wyznacza kościół i PIS, to zyj. A normalnych zostaw w spokoju.

   • 0 0

 • W weekend to ja chcę sobie pograć i odpocząć, bo od poniedziałku znowu zap...l w robocie (3)

  a nie z dziećmi spędzać. I tak spędzam - rano, za dnia, wieczorem, jeszcze będę na chama robił jakieś nie wiadomo co.

  • 1 2

  • Oddać 500+ i wtedy robić co się chce

   Póki macie 500+ każdy ma prawo wam mówić co macie robić, bo wasze dzieci utrzymujemy za nasze podatki.

   • 1 0

  • Po co ci te dzieci? (1)

   • 0 0

   • Jak to po co?

    Po to, żeby inni na nie płacili albo głupek, z którym wpadniesz albo panstwo.

    • 0 0

 • Ten kufel najbardziej po prawo :)

  Bardzo fajna sugestia, tak zrobię. Pozdrawiam redaktora

  • 0 0

 • Fajne propozycje, szkoda tylko, że rodzinnie siedzimy na kwarantannie. Także musimy inaczej sobie radzić. Zamówiliśmy sobie dwie nowe gry z alexandra: Kwaki Rozrabiaki i Gadka Szmatka, mamy też sporo innych gier w domu, do tego kredki, kanał z bajkami. Było też trochę eksperymentów bo bawiliśmy się cieczą nieniutonowską i robiliśmy różne eksperymenty z wodą i barwnikami spożywczymi :)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • BLW chusteczki wielorazowe cześć googlowałam trochę nt. BLW i znalazłam topic...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Michalina

 • Pytanko (4) Cześć dziewczyny staram się o dzidziusia, test wyszedł dwie kreski ale jedna bardzo blada,...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Koktajle warzywne (3) A ja mam pytanko. Od 12 dni jak już wcześniej pisałam pije koktajle owocowe. Właśnie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Prista

 • ftgxniia cialis 1 mg

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kiasum

 • Rekrutacja do przedszkola Gdans (3) Dziewczyny jak sprawdzić które przedszkole jest "nasze" które to nasz rejon. Nie zawsze te...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Wiśnia

 • jak wygląda sytuacja na porodówkach?... Mam pytanie - czy któras z Was ostatnio rodziła? podobno b. ciężko dostac się na porodówkę-...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ja

 • poród w covidzie Mam pytanie - czy któras z Was ostatnio rodziła? podobno b. ciężko dostac się na porodówkę-...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ja

 • Ginekolog na NFZ Mam pytanko Jakiego lekarza na NFZ polecacie ? Niestety mój chwilowo jest niedostępny

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: PatiGDA

 • zabawki dla dzieci i nie tylko Rusza nowa grupa na Facebook, dołącz jeśli interesują Cię ciekawe pomysły na zabawę z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: alimama

 • Ciaza (2) Witam zrobilam test ciazowy trzy dni po spodziewanej miesiaczce druga kreska widoczna ale...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Emilia

 • Manipulacja dzieckiem w przedszkolu. Dzień dobry, mam taką sytuacje w przedszkolu. Może ktoś mi poradzi co mam zrobić. Mój synek...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Gość

 • Wolicie cesarkę czy naturalny poród? (8) Możecie napisać co wolicie lub co już przeszliście

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jacooberka2008

 • Nowe coś Można sobie pogadać

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jacoober2008

 • Żłobek gdynia Witam czy kogoś dziecko uczeszczalo do żłobka trampolina w Gdyni na ulicy wielkopolskiej?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ewamp

 • udutimwt viagra how to get a prescription

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kiasum

 • Teb Szczecin Odradzam to studium, przekazywana wiedza na bardzo niskim poziomie...chyba, że tylko zależy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Sylwia

 • Życie w Polsce (20) Wraz z mężem, synem i pieskiem chcemy wrócić do kraju. Kalkujemy koszty, wynajmu mieszkania...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Justa

wszystkie tematy »

Najczęściej czytane