wiadomości

stat

Ferie z jajem, czyli półkolonie ze Sportowcem Pomorza 2017

Szeroka oferta zajęć jest dopasowana do wszystkich dzieci, niekoniecznie związanych z rugby.
Szeroka oferta zajęć jest dopasowana do wszystkich dzieci, niekoniecznie związanych z rugby.

Ferie za pasem, dlatego warto już teraz pomyśleć o atrakcjach, które możemy zorganizować naszym dzieciom w tym czasie. Ciekawą propozycją są Ferie z Jajem, czyli kolejna edycja zimowych półkolonii w Sopocie organizowanych przez Ogniwo Sopot we współpracy z Youth Sport. Na uczestników czekają zajęcia językowe, edukacyjne i sportowe, w tym treningi z zawodnikami reprezentacji Polski w rugby.Ferie z Jajem przeznaczone są nie tylko dla dzieci pasjonujących się sportem. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych szereg ciekawych, edukacyjnych aktywności, które w niczym nie przypominają siedzenia w szkolnej ławce. Dzieci będą miały okazję zwiedzić Muzeum Sopotu oraz Komendę Miejskiej Policji w Sopocie. Podczas licznych zabaw i aktywności uczestnicy półkolonii będą mogli też poprawić swoją znajomość języka angielskiego.

Motywem przewodnim półkolonii jest rugby, czyli sport, który w Sopocie ma bardzo bogatą, ponad 50-letnią tradycję. Uczestnicy będą mieli okazję trenować pod okiem reprezentantów Polski: Wojciecha Piotrowicza, Grzegorza Szczepańskiego, Tomasza Formeli oraz kapitana drużyny Piotra Zeszutka, który wybrany został najlepszym sportowcem Pomorza 2017. Warto dodać, że w ofercie półkolonii znajdują się też specjalistyczne badania predyspozycji do uprawiania sportu dla każdego uczestnika. Badania te pozwolą wykluczyć ewentualne wady postawy, a rodzice otrzymają specjalny raport z zaleceniami oraz możliwość konsultacji z fizjoterapeutą.

Ostatniego dnia każdego turnusu rodziców, opiekunów i oczywiście uczestników półkolonii czeka rugbowa "trzecia połowa", czyli piknik przy ognisku, podczas którego rodzice będą mogli pokibicować swoim pociechom w meczu towarzyskim oraz wspólnie podsumować wydarzenia minionego tygodnia.

Półkolonie z Jajem odbędą się w dwóch turnusach: 29.01-2.02.2018 oraz 5-9.02.2018 oraz w dwóch grupach wiekowych: 7-10 oraz 11-13 lat. Miejsce zbiórki oraz odbioru dzieci to stadion Ogniwa im. E. Hodury, przy ul. Jana z Kolna 18 zobacz na mapie Sopotu w Sopocie. Zajęcia będą trwały od godz. 8:00 (zbiórka od 7:45) do 16:30.

Koszt jednego turnusu to 400 zł. Przy zgłoszeniu dwójki dzieci (mogą być to również koledzy lub koleżanki ze szkoły) lub zapisaniu jednego dziecka na oba turnusy obowiązuje promocyjna cena 350 zł za turnus. Zawiera ona zajęcia sportowe i edukacyjne, 2 posiłki każdego dnia (drugie śniadanie i obiad), owoce i wodę, koszulkę obozową, badania profilaktyczne oraz ubezpieczenie NNW.

Zapisy na półkolonie odbywają się na stronie www.youthsport.pl, gdzie należy wypełnić krótką ankietę, po czym poczekać na telefon od organizatora, który odezwie się w ciągu najbliższej doby. Odpowiedź na wszystkie pytania uzyskać można pod adresem mailowym kontakt@youthsport.pl oraz telefonicznie pod numerem +48503764992. Więcej informacji znajdziemy na stronie www.youthsport.pl lub na profilu facebookowym Youth Sport.

Warto pamiętać, że organizatorzy planują tez letnią edycję półkolonii "Lato z Jajem 2018", które odbywać się będą przez całe wakacje szkolne w 5-dniowych turnusach (od poniedziałku do piątku). Więcej informacji już niedługo pojawi się na stronie internetowej. Rodzice, którzy chcą być poinformowani jako pierwsi proszeni są o kontakt mailowy.

Partnerami półkolonii są Ogniwo Sopot, PMI Branch Gdańsk, NGraw, FitMaster, DDC Web Design, Sztuka Nauki oraz Piekarnia Merkus. Patronat nad imprezą objęło Miasto Sopot oraz Pomorski Okręgowy Związek Rugby.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

wiadomości

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane