• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ferie z Roblox w Alfa Centrum Gdańsk - Galerii Alternatywnej

26 stycznia 2024, godz. 09:00 
Opinie (1)
Ferie zimowe spędź z Alfa Centrum Gdańsk. Ferie zimowe spędź z Alfa Centrum Gdańsk.

Już od 29 stycznia, przez niemal dwa tygodnie, dzieci oraz młodzież z Trójmiasta będą mieli okazję uczestniczyć w kreatywnych, rozwijających i niezwykle wciągających zajęciach pod hasłem "Budujemy ferie". W siedmiu różnych strefach czekać będzie m.in. nauka programowania w języku Lua, zabawa mieczami świetlnymi czy możliwość samodzielnego tworzenia elementów gry. Ponadto dla uczestników został przygotowany specjalny konkurs z nagrodami. A to wszystko w ramach ferii z Roblox, jakie przygotowała Alfa Centrum Gdańsk - Galeria Alternatywna.Dla wszystkich, którzy planują spędzić ferie zimowe w mieście, Alfa Centrum - Galeria Alternatywna, ma dobrą wiadomość. Gdańskie centrum handlowe organizuje cykl zajęć pod hasłem "Budujemy ferie", które będą okazją do zabawy i nauki w niesamowitym wirtualnym świecie Roblox - jednej z najpopularniejszych gier dla dzieci ostatnich lat. Od poniedziałku, 29 stycznia, do soboty, 10 lutego, w centrum czekać będzie na dzieci i młodzież aż siedem różnych stref, pełnych nie tylko rozrywki, a jednocześnie okazji do zdobycia nowych umiejętności.

W strefie edukacyjnej dzieci poznają tajniki języka Lua, a następnie z jego pomocą stworzą własne gry i wymyślą swoje autorskie awatary. Dla wszystkich graczy frajdą będzie z pewnością strefa konsolowa Free to play, której uczestnicy będą mogli przeżyć wiele niesamowitych wydarzeń w fascynującej rzeczywistości Roblox.

 • Ferie zimowe spędź z Alfa Centrum Gdańsk.
 • Ferie zimowe spędź z Alfa Centrum Gdańsk.


Nie zabraknie również czegoś specjalnego dla fanów aktywności twórczych. Strefa artystyczna będzie okazją, by puścić wodze fantazji i przenieść swoje pomysły i projekcje na ekran tabletu graficznego, a następnie wydrukować własne dzieło i zabrać ze sobą do domu. Wiele niecodziennych wrażeń dostarczy tworzenie przestrzennych konstrukcji z klocków cardblocks oraz strefa kreatywna, w której coś dla siebie znajdą dzieci w każdym wieku.

Nie lada gratką będzie strefa wirtualnej rzeczywistości, odsłaniające przed uczestnikami muzyczną grę Beat Saber, w której za pomocą mieczy świetlnych można zbijać różnokolorowe klocki. Dopełnieniem tych wrażeń będzie strefa Gravitrax, w której można będzie podjąć wyzwanie i stworzyć interaktywny system torów, ekscytujących ścieżek i struktur, po których będą poruszać się metalowe kulki.

Poszczególne zajęcia mają walory edukacyjne, pozwalają m.in. odkrywać pokłady kreatywności, twórczego myślenia, rozwijać umiejętności przestrzenne, strategiczne, a także poznawać poprzez doświadczenia, np. prawa fizyki.

 • Ferie zimowe spędź z Alfa Centrum Gdańsk.
 • Ferie zimowe spędź z Alfa Centrum Gdańsk.


Wszystkie strefy Roblox otwarte będą w Alfa Centrum Gdańsk - Galerii Alternatywnej, przez niemal dwa tygodnie ferii, od 29 stycznia, do 10 lutego, w godzinach 11.00-19.00. Znaleźć je można na pierwszym piętrze galerii, a udział w nich jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Co więcej, uczestnicy ferii z Roblox będą mogli wziąć udział w specjalnym konkursie. Zadanie polegać będzie na zbudowaniu toru Gravitrax podczas zajęć w Alfa Centrum Gdańsk - Galerii Alternatywnej, a następnie zrobieniu zdjęcia i wysłaniu go mailowo na dedykowany adres. Jury konkursowe wybierze 4 najlepsze prace, które zostaną opublikowane na fanpage galerii na Facebooku i poddane głosowaniu fanów. Na podstawie uzyskanej liczby polubień i serduszek, prace zostaną nagrodzone. Na zwycięzców czekają zestawy popularnych klocków GraviTrax od marki Ravensburger. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 19 lutego. Nagrody można będzie odebrać od 20 lutego w Biurze Dyrekcji Alfa Centrum Gdańsk - Galerii Alternatywnej. Pełen regulamin konkursu dostępny jest na stronie galerii.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Ferie z Roblox

gry

Miejsca

Zobacz także

Opinie (1)

 • Nie można zrobić zimowiska z nartami za 1500 PLN? Autoka, szkoła, wf itd.

  • 0 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (5 opinii)

(5 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (1 opinia)

(1 opinia)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane