• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ferie zimowe. Jakie atrakcje na weekend dla rodzin?

ws
8 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
W piątek możecie wziąć udział w dziesiątej edycji Nocy Biologów. W piątek możecie wziąć udział w dziesiątej edycji Nocy Biologów.

Zimowy spacer w zoo, coś dla wielbicieli odkryć biologicznych, wyjście na sanki, trening na świeżym powietrzu, a może gdzieś "wyskoczycie"? Aktywne i ciekawe ferie w najbliższej okolicy są możliwe. Za nami pierwszy tydzień ferii, a jeśli w tym tygodniu nie mieliście zbyt wiele atrakcji, podpowiadamy, co ciekawego może was czekać w weekend.Atrakcje dla dzieci w czasie ferii


Noc Biologów"Człowiek i mikroorganizmy" - to hasło przewodnie dziesiątej edycji Nocy Biologów. Podczas wykładów, warsztatów, quizów, pokazów, filmów czy konkursów dowiemy się m.in., dlaczego strach ma wielkie oczy, jak powstaje i czym różni się od lęku, czy lepiej być półtora kilograma cięższym, czy lżejszym, co "kryją" szczepionki na COVID-19, jak drobnoustroje jelitowe mogą wpływać na nasze zachowanie i procesy poznawcze, takie jak emocje czy pamięć, co ma wpływ na nasze preferencje i wybory - czy na pewno w pełni świadomie o nich decydujemy?

Będzie też można obejrzeć filmy: utrzymany w żartobliwej konwencji, opowiadający o udziale bakterii i innych mikroorganizmów w obiegu pierwiastków w środowisku morskim, a także film przybliżający to, czym są roślinne kultury in vitro, czy film opowiadający o grzybach zlichenizowanych, czyli porostach.

Żądni wrażeń i przygód będą mogli spróbować swoich sił w escape roomie z nieznanym drobnoustrojem w roli głównej, którego trzeba będzie zniszczyć za pomocą ukrytego w laboratorium leku. Dodatkowo będzie można wziąć udział w antybiotykowym quizie i sprawdzić, jak dużo wiemy o antybiotykach i ich stosowaniu. Chętni będą też mogli zagrać w grę dydaktyczną "Milionerzy w świecie mikroorganizmów".

Tegoroczna dziesiąta edycja odbywa się online - w zajęciach będzie można uczestniczyć za pomocą łatwo dostępnych, bezpłatnych aplikacji zarówno z komputera, tabletu, jak i telefonu. Prawie wszystkie zajęcia dostępne są bez ograniczeń i nie wymagają rejestracji.

Program Nocy Biologów - Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMedWydział Biologii UG.

Spacer w zooOdwiedzaliście zimą zoo? Gdański Ogród Zoologiczny czynny jest od godziny 9 do 15, codziennie. Bilety sprzedawane są do godziny 14. Oliwski ogród jest jednym z największych w Polsce, w dodatku rozlokowany został pomiędzy oliwskimi lasami, dzięki czemu można nacieszyć wzrok nie tylko widokiem dzikich zwierząt, ale też przepięknej okolicy. Wiele zwierząt zimą jest tak samo aktywna jak latem. Na wybiegach brakuje niektórych kopytnych zwierząt, ale sporą część można oglądać w pawilonach. Śnieg tutaj utrzymuje się dłużej niż w środku miasta, więc warto zabrać ze sobą sanki. W związku z tym, że obszar zoo jest duży, na jego zwiedzanie warto zarezerwować sobie więcej czasu i nie zapomnieć o odpowiednim, dostosowanym do warunków atmosferycznych ubiorze.

Czytaj też: Mikrusek myszaty nowym mieszkańcem gdańskiego zoo

Trening na świeżym powietrzuSiedzicie w domu? Kolejny spacer nie jest już tak atrakcyjny. Zajęcia, na które uczęszczały wasze dzieci, są odwołane nie wiadomo do kiedy. Mamy dla was rozwiązanie. dla dzieci na terenie Adventure Park Kolibki w Gdyni.

Przez najbliższe dwa weekendy w sobotę - 9.01, niedzielę - 10.01 oraz sobotę - 16.01 i niedzielę - 17.01 o godzinie 12:00 trenerzy, którzy trenują dziecięcą grupę treningową Gorillas OCR, poprowadzą dla waszych dzieci WF-owe treningi dla rozprostowania kości, nabrania siły i sprawności.

WF-owe treningi kosztują tylko 1 zł, trwają godzinę. W tym czasie rodzice mogą korzystać z OCR Parku za 25 zł.

Wyskoczcie na weekendA może chcecie wybrać się na szalone skoki do Jump City Gdańsk lub Jump City Gdynia. Nie tylko dzieci będą się tam dobrze bawić. Skoki na wielkich trampolinach to coś, co podniesie poziom endorfin wszystkim. Wystarczy dać się porwać fantazji i skakać do woli. Do dyspozycji macie m.in. trampoliny ustawione pod kątem, wielką trampolinę, możecie też poćwiczyć "na sucho", np. trocki na desce snowboardowej czy zagrać w zbijaka.

Koszt: 32 zł/godzinę, bilet grupowy od 6 osób: 28 zł/godzinę. Taniej kupicie bilety przez stronę internetową (odpowiednio: 28 i 24 zł). Czynne w weekendy od godz. 10 do 22.

Czytaj też: Zimowe półkolonie sportowe w Trójmieście. Bogata oferta w rożnych dyscyplinach

Na poniedziałek zaplanujcie spacerW tym tygodniu polecaliśmy wam rodzinne spacery śladami trójmiejskiej architektury.

Z kolei Muzeum Emigracji w Gdyni przygotowało propozycje dwóch tras wiodących przez centrum Gdyni i jego okolice. Pozwolą one młodszym i trochę starszym przejść się śladami emigrantów, którzy przyjeżdżali do Gdyni, aby stąd na pokładzie wspaniałych transatlantyków wypłynąć w wielki świat. Wydrukujcie mapy z propozycjami tras lub pobierzcie je na swój telefon, a potem wyruszcie na spacer uliczkami miasta. Do tras spacerów zostały dołączone zadania, dzięki którym odkryjecie ciekawostki związane z emigracją, kulturą oraz historią Gdyni. Na wspólną wędrówkę zabierzcie ze sobą rodzinę lub przyjaciół.

11.01.2021 - Rozpoczęcie maratonu - od tego dnia możecie odebrać mapy z dwóch punktów:
Punkt informacji Dworzec Gdynia Główna oraz z Dworca Morskiego (Muzeum Emigracji w
Gdyni). Na wykonanie wszystkich wyczynów znajdujących się na mapach macie czas do 15.01.
ws

Miejsca

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (8 opinii)

(8 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane