• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ferie zimowe ruszają już za kilka dni. Jak spędzić je aktywnie?

Magdalena Raczek
5 lutego 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Ferie w województwie pomorskim rozpoczniemy w przyszłym tygodniu - 11 lutego, a zakończymy - 24 lutego. To ostatni dzwonek dla rodziców, by zorganizować swoim pociechom udany wypoczynek.

Ferie w województwie pomorskim rozpoczniemy w przyszłym tygodniu - 11 lutego, a zakończymy - 24 lutego. To ostatni dzwonek dla rodziców, by zorganizować swoim pociechom udany wypoczynek.

Już za niespełna tydzień ruszają ferie zimowe. To więc ostatni dzwonek dla rodziców, by zorganizowali swoim pociechom udany wypoczynek. Wybór w ofercie zimowisk, półkolonii, zajęć, warsztatów i innych aktywności w Trójmieście jest, jak co roku, niezwykle bogaty. Zajęcia sportowe, językowe, artystyczne, naukowe, filmowe, teatralne, komputerowe, i wiele innych, a część z nich bezpłatna - każdy więc znajdzie coś dla siebie.Ferie w mieścieTegoroczne ferie zimowe ma już za sobą wiele dzieci z całej Polski. W tej chwili kończą wypoczynek uczniowie z województwa zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i opolskiego. Pomorskie jako jedno z ostatnich województw ferie rozpocznie w przyszłym tygodniu - 11 lutego, a zakończy - 24 lutego, podobnie jak województwa łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie.

Przeczytaj także: Ferie zimowe 2019. Kiedy rusza przerwa na Pomorzu?

Dzieciaki już nie mogą się doczekać przerwy, wiele z nich wyjeżdża na narty w góry, inne do rodziny, a pozostali na różnego rodzaju zimowiska. Są i tacy, którzy w trakcie ferii pozostają w domu, ale nie jest to powód do smutku, bowiem w mieście czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich przez wiele instytucji. Zdecydowana większość korzysta z oferty swoich szkół, a także z bezpłatnych półkolonii, które rokrocznie organizowane są przez urzędy miast w ramach "Akcji zima". W naszym kalendarzu imprez znajduje się w tej chwili ponad 200 ofert na ferie dla dzieci.

Ferie dla dzieci


Przeczytaj także: Zajęcie dla dziecka na ferie. Ruszają zapisy na bezpłatne półkolonie

Zima to przede wszystkim czas, gdy najmłodsi chętnie spędzają wolne chwile na powietrzu, zwłaszcza jeśli sprzyja pogoda i jest choć trochę śniegu, i gdy można uprawiać sporty zimowe. Zima to przede wszystkim czas, gdy najmłodsi chętnie spędzają wolne chwile na powietrzu, zwłaszcza jeśli sprzyja pogoda i jest choć trochę śniegu, i gdy można uprawiać sporty zimowe.

Ferie w sportowym styluZima to przede wszystkim czas, gdy najmłodsi chętnie spędzają wolne chwile na powietrzu, zwłaszcza gdy sprzyja pogoda i jest choć trochę śniegu. Wtedy każdy - nie tylko fan zimowych sportów - wyciąga sanki, narty, snowboard, łyżwy. Podczas zimowych ferii warto odwiedzić trójmiejskie lodowiska - w Gdańsku Gdańskie lodowisko oraz ślizgawki w Hali Olivia, a także nowe lodowisko w Nowym Porcie, w Sopocie Sztuczne lodowisko przy Molo, a w Gdyni - Lodowisko miejskie przy ul. Bema 33. Z kolei na narty, snowboard czy kulig można wybrać się poza Trójmiasto do Przywidza, Amalki czy Szymbarku, a w Sopocie pozjeżdżamy na Łysej Górze.

Przeczytaj także: Startuje darmowe lodowisko w Nowym Porcie

Wiele atrakcji sportowych przygotował jak zwykle Gdański Ośrodek Sportu, z popularnym "Basenem za zeta" na czele, który cieszy się wielkim zainteresowaniem młodych. Mnóstwo atrakcji sportowych czeka również na gdynian w Gdyńskim Centrum Sportu, które organizuje "Ferie na sportowo", czyli bezpłatny, dwutygodniowy cykl aktywności. Także w Sopocie znajdziemy wiele bezpłatnych zajęć dla dzieci w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Przeczytaj także: Ferie w Trójmieście na sportowo. Sprawdź ofertę

Także wśród płatnych półkolonii jest w czym wybierać, jeśli wasze dziecko jest typem sportowca. Większość ofert skierowana jest do dzieci od lat 6. Organizatorzy zapewniają 8-godzinną opiekę wraz z wyżywieniem oraz mnóstwo atrakcji. Jak co roku grupa SPORTEVO zaprasza na półkolonie sportowe na AWFiS. W programie: codziennie zajęcia na pływalni z trenerem, wyjście do kina, zajęcia ze squasha, wyjście do jumpcity, zajęcia edukacyjno-manualne i sportowe oraz wiele innych.

Półkolonie na sportowo organizuje też Akademia Aktywnego Dziecka MartaFit. Wśród atrakcji: gimnastyka, taniec, fitness, park trampolin, rolki, deskorolki elektryczne, ścianka wspinaczkowa, kino, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, badminton, gry i zabawy sportowe oraz integracyjne, terenowe, podchody i inne.

Ferie na sportowo oferuje również Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. W programie m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, gry i zabawy lekkoatletyczne, wyjście do PitStopu, kina, Loopy's World, Jump City.

Dla nieco młodszych, bo już dla dzieci od 4 do 10 lat odbędą się w GYM bee. Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w formie dwóch bloków: gimnastyka (nauka lub doskonalenie wybranych ćwiczeń gimnastycznych, lekcja gimnastyki, gry i zabawy sportowe, zajęcia plastyczne, muzyczne, trening twórczości, gry planszowe itp.) oraz tory przeszkód (gry i zabawy sportowe, technika pokonywania przeszkód i tory przeszkód, profilaktyka wad postawy - zajęcia z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, zajęcia plastyczne, muzyczne, trening twórczości, gry planszowe itp.).

Także piłkarze znajdą coś dla siebie - np. Zimowe Półkolonie Piłkarskie 2019 z Akademią Sportową Pomorze na terenie Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku. Na terenie szkoły znajdują się: boisko orlik, hala sportowa, pływalnia oraz sala do gimnastyki, które będą do dyspozycji uczestników. Zapewnione jest także pełne wyżywienie w stołówce szkolnej.

Piłkarsko-pływackie półkolonie dla dzieci w wieku 6-12 przygotowała także Akademia Piłkarska Tiki Taka. To sportowe półkolonie dla chłopców i dziewcząt, którzy lubią sport i aktywne spędzanie czasu. Harmonogram został przygotowany tak, że każde dziecko znajdzie w nim coś dla siebie. Półkolonie będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę oraz profesjonalnych trenerów.

Natomiast ferie zimowe z piłką nożną i tenisem przygotował Sport Park Przymorze. Dużo atrakcji, codziennie treningi piłki nożnej, gry i zabawy i mnóstwo uśmiechu gwarantowane. Tenisowe atrakcje, czyli "Ferie zimowe z rakietą!" zapewnia także Lechia Tennis Club. Podczas trwania ferii dzieci wezmą udział w zajęciach tenisowo-sportowych. Program obejmuje codzienne treningi tenisa oraz pełny zestaw gier i zabaw ruchowych.

Dzieciaki już nie mogą się doczekać przerwy, wiele z nich wyjeżdża na narty w góry, inne do rodziny, a pozostali na różnego rodzaju zimowiska. Dzieciaki już nie mogą się doczekać przerwy, wiele z nich wyjeżdża na narty w góry, inne do rodziny, a pozostali na różnego rodzaju zimowiska.
Przeczytaj także: Otwarte wszystkie stoki narciarskie na Pomorzu

Z kolei na Ferie sportowe z elementami squasha zaprasza Good Luck Club, który planuje połączyć świetną zabawę z aktywnym wypoczynkiem. W programie przewidziane są: gry i zabawy ruchowe w klubie, podstawy gry w squasha, piłka nożna, zbijak, gimnastyka i wiele innych.

Ferie w siodleNie brakuje również ofert dla miłośników koni - np. Ferie w siodle 2019 w Pałacu w Kłaninie. Na uczestników obozu jeździeckiego czekają m.in. codziennie jazdy konne dopasowane do umiejętności uczestników, codzienny czynny udział w życiu stajni, bezpieczne i bardzo przyjazne konie, nocleg w Pałacu w Kłaninie. Minimalny wiek uczestników to 10 lat.

Zimowy Obóz Jeździecki przygotowała także Szkoła Jazdy Konnej AS Dream. Uczestnikom obozu zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług - podopieczni szkoły regularnie startują i zdobywają medale w imprezach mistrzowskich. Nauka jazdy konnej odbywa się w kameralnych grupach treningowych, z podziałem na stopień zaawansowania.

Półkolonie w siodle odbywają się ponadto na Hipodromie w Sopocie. W programie: godzina jazdy konnej dziennie - dzieci w zależności od stopnia zaawansowania odbywają jazdy na lonży lub bez pod okiem instruktora na krytej hali, życie w stajni - pielęgnacja i opieka nad końmi, codzienne prace i zajęcia pielęgnacyjne przy zwierzętach, warsztaty artystyczne - nauka kreacji własnych małych dzieł sztuki z przedmiotów codziennego użytku np. glass art. Zajęcia organizuje Oświata-Lingwista Nadbałtyckie Centrum Edukacji.

Ci, którzy w trakcie ferii pozostają w domu, nie mają powodu do smutku, bowiem w mieście czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich przez wiele instytucji. Ci, którzy w trakcie ferii pozostają w domu, nie mają powodu do smutku, bowiem w mieście czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich przez wiele instytucji.

Ferie kulturalne: filmowe, teatralne, artystyczne i muzealneNie brakuje również ciekawych propozycji dla fanów kina, teatru i szeroko pojętej kultury. Dla miłośników kina warte uwagi są . Na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji, w tym prelekcje, warsztaty, pogadanki oraz kreatywne zabawy w holu kina. KINOferie odbędą się także w Gdyńskim Centrum Filmowym. Pięć dni z filmami i na zajęciach kreatywnych, warsztaty filmowe, fotograficzne i aktorskie, zajęcia z dubbingu i animacji błyskawicznej, codziennie pełnowymiarowy seans w kinie plus spotkania z ciekawymi ludźmi, gry i zabawy - tak w skrócie prezentuje się program.

Dla małych artystów również się coś znajdzie. Twórcze ferie dla najmłodszych - wInterkamp Junior, czyli obóz warsztatowy rozwijający zainteresowania aktorskie, muzyczne i taneczne przygotował BTA Kompas. Można także wziąć udział w zimowisku taneczno-akrobatycznym Artistic w Studio Tańca Artistic. Twórcze ferie przygotowała także "Plama" Gdański Archipelag Kultury - warsztaty plastyczne, ceramiczne, muzyczne, twórczego pisania, taneczne i inne.

Fani muzeum mogą spędzić ferie zimowe w Grodzisku w Sopocie. Zajęcia są podzielone na dwa bloki: "Sztuka wojenna Słowian i wikingów" oraz "Życie we wczesnośredniowiecznym grodzie", ale uczestnik może łączyć dowolne zajęcia według własnych upodobań. Wszystkie zajęcia są odpowiednie dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat razem z opiekunami.

W Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni ferie zimowe dla dzieci trwają w trzech turnusach ferii w całym kraju (czyli w czasie 14.01-24.02.2019 r.). Muzeum zaprasza wszystkie dzieci (oprócz tych do 7 roku życia, gdyż te mają wstęp wolny) do zwiedzania muzeum za 1 zł. W czasie ferii w naszym regionie (11-24.02.2019 r.) odbędą się ciekawe zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat. Cena jednych zajęć to 3 zł. Opiekunowie dzieci biorących udział w zajęciach mogą zwiedzić muzeum w cenie biletu ulgowego.

Również w Gdyni - odbywać się będą Ferie Zimowe w Muzeum Miasta Gdyni, gdzie najmłodsi poznają wyjątkowy świat dawnego i współczesnego miasta z morza i marzeń, świetnie się przy tym bawiąc. W trakcie spotkań najmłodsi podejmą się wielu twórczych zadań, wcielą w rolę projektanta przestrzeni miejskiej czy pracownika muzeum. Zdobędą przydatną wiedzę o przeszłości, jak i teraźniejszości miasta, w którym żyją. Na wszystkie wydarzenia obowiązują bilety w cenie 10 zł za dziecko. Obowiązują zapisy.

Z kolei teatralne ferie to teatralne warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat. Doświadczać będziecie w ich trakcie magii teatru, dowiecie się, jak powstaje przedstawienie. Wspólnie wybierzecie tekst, stworzycie scenariusz spektaklu, wymyślicie scenografię i rekwizyty, a na końcu pokażecie przedstawienie. Gwarantowana świetna zabawa wyobraźnią, zmysłami, ruchem i tańcem. Warsztaty odbędą się w terminie 18-22 lutego 2019, codziennie w godz. 9-13, w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Również Opera Bałtycka zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty artystyczne, podczas których każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzyć własnego, posiadającego operowe moce Superbohatera. Zajęcia poprowadzą artyści związani z Operą Bałtycką, którzy pomogą uaktywnić moce i wykreować superbohaterów.

 • Ferie - warsztaty artystyczne w Operze Bałtyckiej odbędą się w dniach: 11, 12, 14 i 15 lutego.
 • Ferie - warsztaty artystyczne w Operze Bałtyckiej odbędą się w dniach: 11, 12, 14 i 15 lutego.
 • Ferie - warsztaty artystyczne w Operze Bałtyckiej odbędą się w dniach: 11, 12, 14 i 15 lutego.
 • Ferie - warsztaty artystyczne w Operze Bałtyckiej odbędą się w dniach: 11, 12, 14 i 15 lutego.

Ferie dla małych naukowcówWielbiciele nauk ścisłych również mają w czym wybierać. Rodzinne ferie odbędą się np. w gdyńskim Centrum Nauki Experyment, który zmieni się w , czyli kreatywną przestrzeń dla twórców i inżynierów. W programie aktywności rozwijające w uczestnikach umiejętności manualne oraz kreatywne myślenie, ale przede wszystkim pokazujące, że fizyka i technika jest w zasięgu naszych rąk.

Natomiast w Eduvo w Gdyni to wspaniała przygoda dla każdego dziecka w wieku 6-12 lat. W programie warsztaty Lego WeDo, Scratch i Minecraft, Akademia Filmowa Matplanety, programowanie z Minecraft, programowanie gier komputerowych.

Mnóstwo atrakcji czeka was także w Centrum EduFun w Gdyni i w Redzie. Do wyboru ferie tematyczne: RoboFun, EduMix oraz MasterSzefiuno.

Podobnie Centrum Edukacji smartLAB przygotowało wiele ciekawych zajęć w ramach ferii, czyli Fabrykę Zimy, a w jej ramach specjalne pakiety: Mali Projektanci, Młodzi Konstruktorzy, Kreatywni Naukowcy, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania, budować relacje w grupie i aktywnie spędzać czas. Przewidziano m.in.: warsztaty, prawdziwe eksperymenty, zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu, grę terenową, śnieżne konstrukcje oraz mnóstwo innych atrakcji.

I wiele wiele innych...Ofert jest jednak znacznie więcej. Dzieciaki mogą np. poćwiczyć jogę w Centrum Joga i Pilates, pograć w kręgle w Centrum Rozrywki MK Bowling, albo wziąć udział w całodziennych warsztatach w Playground Arena, potrenować rugby podczas "Ferii z Jajem", czyli na sopockich półkoloniach sportowych prowadzonych przez reprezentantów Polski w rugby w Youth Sport, wziąć udział w warsztatach językowych "English Winter Camp" w Prestige Lingua, albo w półkoloniach leśnych - Śniegi Tortugi w Tajemniczym Lesie, czy też zakosztować odpoczynku w Podwodnym Królestwie Zwierząt w Akwarium Gdyńskim, lub odbyć Turnus Treningu Umiejętności Społecznych w WspieraMY, a także wziąć udział wielu innych zajęciach.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (25) 2 zablokowane

 • Polecam morsowanie moi mili i kochani (2)

  To coś dla ciala i dla ducha moi drodzy

  • 4 6

  • A ja (1)

   Polecam Tobie internetowy trollu wizytę u lekarza

   • 1 2

   • A ty weź wypij meliskę

    • 0 0

 • dzieki 500 plus wyjazdy są dla nas łatwiejsze. (7)

  • 14 10

  • Zgadza sie dzieki temu rodziców stac!! (3)

   Polacy pracujący w Austrii dostają 1200zł od lat ale PO-PSL czy jak obecnie POKO czy PO-PZPR jak lista do Brukseli woleli by te pieniadze do własnej kieszeni wsadzić!

   • 3 4

   • (1)

    Ślepcu i Salomon z pustego nie naleje - nie zauważywszy wielu rzeczy o których nikt w TVP nie mówi bo to psuje pijar ? Zabrali tyle co dali a nawet i więcej. 500 + to tylko zysk dla tych co mieli 0zł

    • 2 3

    • leming ale nierozumiem dlaczego bezmózgowce muszą chwalic sie głupota

     jak masz sieczkę zamiast mózgu to przynajmniej bys bzdur nie opowiadał

     • 0 0

   • xD

    Bardzo żenująca wypowiedź gościa omamionego przez PIS.

    • 2 2

  • kiedyś bez 500 + stać mnie było na wyjazd - teraz juz nie bo ceny poszły do góry

   • 6 5

  • znajdź mi wyjazd za 700 zł na tydzień !

   • 2 0

  • dla was tak. ja nie mam 500 na dziecko. zadnej pomocy. wiec spadaj

   • 1 2

 • mój Ksawery który ma 6 lat w tym roku pierwszy raz jedzie na obóz narciarski na lodowiec w Alpy:) (2)

  • 4 15

  • Matko...

   Cudowna informacja
   Myje ząbki ?

   • 12 1

  • Mój Stasiek /5 lat/ wlasnie wrócił z takiego obozu. Był 1 miesiąc. Początkowo było ciężko ale finalnie dał radę i są efekty.

   • 1 0

 • A ja kupiłem moim dzieciom PlayStation (2)

  Cale ferie mamy zaplanowane

  • 17 2

  • (1)

   No i fajnie, dla każdego coś miłego. Matce też dajcie zagrać.

   • 4 0

   • super!!!!

    • 1 0

 • Jak spędzić je aktywnie? Czyli ile musze wydac na ferie dla dziecka.Ile trzeba było wydac za PRLu? 0,00 (3)

  lodowiska były na osiedlach ,na sanki chodziło sie na gótki osiedlowe i do lasu w oliwie czy parku w oliwie..
  Na osiedlach rzucało sie śniegiem od rana do pozna w nocy . Lepiło sie bałwany kto lepszy i większy.A nad morze chodziło oglądać jak zamarzło czy spacerowało do końca mola w Sopocie po zamarzniętym morzu . Rano leciały fantastyczne ferie w TV Delfin UM ,i Adam słodowy majsterkowicz dla najmłodszych czy pankracy popołudniu.
  A dzisiaj to i 500 + za mało

  • 22 4

  • Spójrz za okno - nie ma śniegu ani mrozu

   ...PRL ani 500+ nie pomogą

   • 2 0

  • "Trze­ba z ży­wy­mi na­przód iść,
   Po ży­cie się­gać nowe,
   A nie w uwię­dłych lau­rów liść
   Z upo­rem stro­ić gło­wę

   Wy nie cof­nie­cie ży­cia fal!
   Nic skar­gi nie po­mo­gą:
   Bez­sil­ne gnie­wy, próż­ny żal!
   Świat pój­dzie swo­ją dro­gą! "

   • 3 0

  • jasne, PRL-u wróć:)

   • 0 0

 • a ja będę robił orła w śniegu.właściwie orlika.w koronie.właścieie w koronce (1)

  • 1 2

  • Najlepsze sa orełki z czekolady

   • 0 0

 • (1)

  Dzieci wolne, rodzice w pracy. Ot ferie

  • 4 0

  • belfer ma wszystkie ferie wolne i do tego płatne

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku

10 zł
wystawa

Halo, tu sztuka! Warsztaty rodzinne w Muzeum Narodowym w Gdańsku (1 opinia)

wykład / prezentacja, spotkanie, warsztaty

Sensolabium. Warsztaty rodzinne dla dzieci w spektrum autyzmu

spotkanie, wystawa, warsztaty

Najczęściej czytane