Wiadomości

stat

Ferie zimowe ruszają już za kilka dni. Jak spędzić je aktywnie?

Ferie w województwie pomorskim rozpoczniemy w przyszłym tygodniu - 11 lutego, a zakończymy - 24 lutego. To ostatni dzwonek dla rodziców, by zorganizować swoim pociechom udany wypoczynek.
Ferie w województwie pomorskim rozpoczniemy w przyszłym tygodniu - 11 lutego, a zakończymy - 24 lutego. To ostatni dzwonek dla rodziców, by zorganizować swoim pociechom udany wypoczynek. fot. Sergey Novikov/ 123rf.com

Już za niespełna tydzień ruszają ferie zimowe. To więc ostatni dzwonek dla rodziców, by zorganizowali swoim pociechom udany wypoczynek. Wybór w ofercie zimowisk, półkolonii, zajęć, warsztatów i innych aktywności w Trójmieście jest, jak co roku, niezwykle bogaty. Zajęcia sportowe, językowe, artystyczne, naukowe, filmowe, teatralne, komputerowe, i wiele innych, a część z nich bezpłatna - każdy więc znajdzie coś dla siebie.Ferie w mieścieTegoroczne ferie zimowe ma już za sobą wiele dzieci z całej Polski. W tej chwili kończą wypoczynek uczniowie z województwa zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i opolskiego. Pomorskie jako jedno z ostatnich województw ferie rozpocznie w przyszłym tygodniu - 11 lutego, a zakończy - 24 lutego, podobnie jak województwa łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie.

Przeczytaj także: Ferie zimowe 2019. Kiedy rusza przerwa na Pomorzu?

Dzieciaki już nie mogą się doczekać przerwy, wiele z nich wyjeżdża na narty w góry, inne do rodziny, a pozostali na różnego rodzaju zimowiska. Są i tacy, którzy w trakcie ferii pozostają w domu, ale nie jest to powód do smutku, bowiem w mieście czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich przez wiele instytucji. Zdecydowana większość korzysta z oferty swoich szkół, a także z bezpłatnych półkolonii, które rokrocznie organizowane są przez urzędy miast w ramach "Akcji zima". W naszym kalendarzu imprez znajduje się w tej chwili ponad 200 ofert na ferie dla dzieci.

Ferie dla dzieci


Przeczytaj także: Zajęcie dla dziecka na ferie. Ruszają zapisy na bezpłatne półkolonie

Zima to przede wszystkim czas, gdy najmłodsi chętnie spędzają wolne chwile na powietrzu, zwłaszcza jeśli sprzyja pogoda i jest choć trochę śniegu, i gdy można uprawiać sporty zimowe.
Zima to przede wszystkim czas, gdy najmłodsi chętnie spędzają wolne chwile na powietrzu, zwłaszcza jeśli sprzyja pogoda i jest choć trochę śniegu, i gdy można uprawiać sporty zimowe. fot. goodluz /123rf.com

Ferie w sportowym styluZima to przede wszystkim czas, gdy najmłodsi chętnie spędzają wolne chwile na powietrzu, zwłaszcza gdy sprzyja pogoda i jest choć trochę śniegu. Wtedy każdy - nie tylko fan zimowych sportów - wyciąga sanki, narty, snowboard, łyżwy. Podczas zimowych ferii warto odwiedzić trójmiejskie lodowiska - w Gdańsku Gdańskie lodowisko oraz ślizgawki w Hali Olivia, a także nowe lodowisko w Nowym Porcie, w Sopocie Sztuczne lodowisko przy Molo, a w Gdyni - Lodowisko miejskie przy ul. Bema 33. Z kolei na narty, snowboard czy kulig można wybrać się poza Trójmiasto do Przywidza, Amalki czy Szymbarku, a w Sopocie pozjeżdżamy na Łysej Górze.

Przeczytaj także: Startuje darmowe lodowisko w Nowym Porcie

Wiele atrakcji sportowych przygotował jak zwykle Gdański Ośrodek Sportu, z popularnym "Basenem za zeta" na czele, który cieszy się wielkim zainteresowaniem młodych. Mnóstwo atrakcji sportowych czeka również na gdynian w Gdyńskim Centrum Sportu, które organizuje "Ferie na sportowo", czyli bezpłatny, dwutygodniowy cykl aktywności. Także w Sopocie znajdziemy wiele bezpłatnych zajęć dla dzieci w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Przeczytaj także: Ferie w Trójmieście na sportowo. Sprawdź ofertę

Także wśród płatnych półkolonii jest w czym wybierać, jeśli wasze dziecko jest typem sportowca. Większość ofert skierowana jest do dzieci od lat 6. Organizatorzy zapewniają 8-godzinną opiekę wraz z wyżywieniem oraz mnóstwo atrakcji. Jak co roku grupa SPORTEVO zaprasza na półkolonie sportowe na AWFiS. W programie: codziennie zajęcia na pływalni z trenerem, wyjście do kina, zajęcia ze squasha, wyjście do jumpcity, zajęcia edukacyjno-manualne i sportowe oraz wiele innych.

Półkolonie na sportowo organizuje też Akademia Aktywnego Dziecka MartaFit. Wśród atrakcji: gimnastyka, taniec, fitness, park trampolin, rolki, deskorolki elektryczne, ścianka wspinaczkowa, kino, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, badminton, gry i zabawy sportowe oraz integracyjne, terenowe, podchody i inne.

Ferie na sportowo oferuje również Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. W programie m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, gry i zabawy lekkoatletyczne, wyjście do PitStopu, kina, Loopy's World, Jump City.

Dla nieco młodszych, bo już dla dzieci od 4 do 10 lat odbędą się Ferie zimowe w sportowym stylu w GYM bee. Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w formie dwóch bloków: gimnastyka (nauka lub doskonalenie wybranych ćwiczeń gimnastycznych, lekcja gimnastyki, gry i zabawy sportowe, zajęcia plastyczne, muzyczne, trening twórczości, gry planszowe itp.) oraz tory przeszkód (gry i zabawy sportowe, technika pokonywania przeszkód i tory przeszkód, profilaktyka wad postawy - zajęcia z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, zajęcia plastyczne, muzyczne, trening twórczości, gry planszowe itp.).

Także piłkarze znajdą coś dla siebie - np. Zimowe Półkolonie Piłkarskie 2019 z Akademią Sportową Pomorze na terenie Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku. Na terenie szkoły znajdują się: boisko orlik, hala sportowa, pływalnia oraz sala do gimnastyki, które będą do dyspozycji uczestników. Zapewnione jest także pełne wyżywienie w stołówce szkolnej.

Piłkarsko-pływackie półkolonie dla dzieci w wieku 6-12 przygotowała także Akademia Piłkarska Tiki Taka. To sportowe półkolonie dla chłopców i dziewcząt, którzy lubią sport i aktywne spędzanie czasu. Harmonogram został przygotowany tak, że każde dziecko znajdzie w nim coś dla siebie. Półkolonie będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę oraz profesjonalnych trenerów.

Natomiast ferie zimowe z piłką nożną i tenisem przygotował Sport Park Przymorze. Dużo atrakcji, codziennie treningi piłki nożnej, gry i zabawy i mnóstwo uśmiechu gwarantowane. Tenisowe atrakcje, czyli "Ferie zimowe z rakietą!" zapewnia także Lechia Tennis Club. Podczas trwania ferii dzieci wezmą udział w zajęciach tenisowo-sportowych. Program obejmuje codzienne treningi tenisa oraz pełny zestaw gier i zabaw ruchowych.

Dzieciaki już nie mogą się doczekać przerwy, wiele z nich wyjeżdża na narty w góry, inne do rodziny, a pozostali na różnego rodzaju zimowiska.
Dzieciaki już nie mogą się doczekać przerwy, wiele z nich wyjeżdża na narty w góry, inne do rodziny, a pozostali na różnego rodzaju zimowiska. fot. Dmitry Kalinovsky/ 123rf.com
Przeczytaj także: Otwarte wszystkie stoki narciarskie na Pomorzu

Z kolei na Ferie sportowe z elementami squasha zaprasza Good Luck Club, który planuje połączyć świetną zabawę z aktywnym wypoczynkiem. W programie przewidziane są: gry i zabawy ruchowe w klubie, podstawy gry w squasha, piłka nożna, zbijak, gimnastyka i wiele innych.

Ferie w siodleNie brakuje również ofert dla miłośników koni - np. Ferie w siodle 2019 w Pałacu w Kłaninie. Na uczestników obozu jeździeckiego czekają m.in. codziennie jazdy konne dopasowane do umiejętności uczestników, codzienny czynny udział w życiu stajni, bezpieczne i bardzo przyjazne konie, nocleg w Pałacu w Kłaninie. Minimalny wiek uczestników to 10 lat.

Zimowy Obóz Jeździecki przygotowała także Szkoła Jazdy Konnej AS Dream. Uczestnikom obozu zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług - podopieczni szkoły regularnie startują i zdobywają medale w imprezach mistrzowskich. Nauka jazdy konnej odbywa się w kameralnych grupach treningowych, z podziałem na stopień zaawansowania.

Półkolonie w siodle odbywają się ponadto na Hipodromie w Sopocie. W programie: godzina jazdy konnej dziennie - dzieci w zależności od stopnia zaawansowania odbywają jazdy na lonży lub bez pod okiem instruktora na krytej hali, życie w stajni - pielęgnacja i opieka nad końmi, codzienne prace i zajęcia pielęgnacyjne przy zwierzętach, warsztaty artystyczne - nauka kreacji własnych małych dzieł sztuki z przedmiotów codziennego użytku np. glass art. Zajęcia organizuje Oświata-Lingwista Nadbałtyckie Centrum Edukacji.

Ci, którzy w trakcie ferii pozostają w domu, nie mają powodu do smutku, bowiem w mieście czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich przez wiele instytucji.
Ci, którzy w trakcie ferii pozostają w domu, nie mają powodu do smutku, bowiem w mieście czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich przez wiele instytucji. fot. andersonrise/ 123rf.com

Ferie kulturalne: filmowe, teatralne, artystyczne i muzealneNie brakuje również ciekawych propozycji dla fanów kina, teatru i szeroko pojętej kultury. Dla miłośników kina warte uwagi są Ferie z kinem Helios Alfa Centrum. Na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji, w tym prelekcje, warsztaty, pogadanki oraz kreatywne zabawy w holu kina. KINOferie odbędą się także w Gdyńskim Centrum Filmowym. Pięć dni z filmami i na zajęciach kreatywnych, warsztaty filmowe, fotograficzne i aktorskie, zajęcia z dubbingu i animacji błyskawicznej, codziennie pełnowymiarowy seans w kinie plus spotkania z ciekawymi ludźmi, gry i zabawy - tak w skrócie prezentuje się program.

Dla małych artystów również się coś znajdzie. Twórcze ferie dla najmłodszych - wInterkamp Junior, czyli obóz warsztatowy rozwijający zainteresowania aktorskie, muzyczne i taneczne przygotował BTA Kompas. Można także wziąć udział w zimowisku taneczno-akrobatycznym Artistic w Studio Tańca Artistic. Twórcze ferie przygotowała także "Plama" Gdański Archipelag Kultury - warsztaty plastyczne, ceramiczne, muzyczne, twórczego pisania, taneczne i inne.

Fani muzeum mogą spędzić ferie zimowe w Grodzisku w Sopocie. Zajęcia są podzielone na dwa bloki: "Sztuka wojenna Słowian i wikingów" oraz "Życie we wczesnośredniowiecznym grodzie", ale uczestnik może łączyć dowolne zajęcia według własnych upodobań. Wszystkie zajęcia są odpowiednie dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat razem z opiekunami.

W Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni ferie zimowe dla dzieci trwają w trzech turnusach ferii w całym kraju (czyli w czasie 14.01-24.02.2019 r.). Muzeum zaprasza wszystkie dzieci (oprócz tych do 7 roku życia, gdyż te mają wstęp wolny) do zwiedzania muzeum za 1 zł. W czasie ferii w naszym regionie (11-24.02.2019 r.) odbędą się ciekawe zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat. Cena jednych zajęć to 3 zł. Opiekunowie dzieci biorących udział w zajęciach mogą zwiedzić muzeum w cenie biletu ulgowego.

Również w Gdyni - odbywać się będą Ferie Zimowe w Muzeum Miasta Gdyni, gdzie najmłodsi poznają wyjątkowy świat dawnego i współczesnego miasta z morza i marzeń, świetnie się przy tym bawiąc. W trakcie spotkań najmłodsi podejmą się wielu twórczych zadań, wcielą w rolę projektanta przestrzeni miejskiej czy pracownika muzeum. Zdobędą przydatną wiedzę o przeszłości, jak i teraźniejszości miasta, w którym żyją. Na wszystkie wydarzenia obowiązują bilety w cenie 10 zł za dziecko. Obowiązują zapisy.

Z kolei teatralne ferie "Z książki na scenę" to teatralne warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat. Doświadczać będziecie w ich trakcie magii teatru, dowiecie się, jak powstaje przedstawienie. Wspólnie wybierzecie tekst, stworzycie scenariusz spektaklu, wymyślicie scenografię i rekwizyty, a na końcu pokażecie przedstawienie. Gwarantowana świetna zabawa wyobraźnią, zmysłami, ruchem i tańcem. Warsztaty odbędą się w terminie 18-22 lutego 2019, codziennie w godz. 9-13, w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Również Opera Bałtycka zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty artystyczne, podczas których każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzyć własnego, posiadającego operowe moce Superbohatera. Zajęcia poprowadzą artyści związani z Operą Bałtycką, którzy pomogą uaktywnić moce i wykreować superbohaterów.

Ferie dla małych naukowcówWielbiciele nauk ścisłych również mają w czym wybierać. Rodzinne ferie odbędą się np. w gdyńskim Centrum Nauki Experyment, który zmieni się w Makerspace, czyli kreatywną przestrzeń dla twórców i inżynierów. W programie aktywności rozwijające w uczestnikach umiejętności manualne oraz kreatywne myślenie, ale przede wszystkim pokazujące, że fizyka i technika jest w zasięgu naszych rąk.

Natomiast Ferie z Matplanetą w Eduvo w Gdyni to wspaniała przygoda dla każdego dziecka w wieku 6-12 lat. W programie warsztaty Lego WeDo, Scratch i Minecraft, Akademia Filmowa Matplanety, programowanie z Minecraft, programowanie gier komputerowych.

Mnóstwo atrakcji czeka was także w Centrum EduFun w Gdyni i w Redzie. Do wyboru ferie tematyczne: RoboFun, EduMix oraz MasterSzefiuno.

Podobnie Centrum Edukacji smartLAB przygotowało wiele ciekawych zajęć w ramach ferii, czyli Fabrykę Zimy, a w jej ramach specjalne pakiety: Mali Projektanci, Młodzi Konstruktorzy, Kreatywni Naukowcy, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania, budować relacje w grupie i aktywnie spędzać czas. Przewidziano m.in.: warsztaty, prawdziwe eksperymenty, zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu, grę terenową, śnieżne konstrukcje oraz mnóstwo innych atrakcji.

I wiele wiele innych...Ofert jest jednak znacznie więcej. Dzieciaki mogą np. poćwiczyć jogę w Centrum Joga i Pilates, pograć w kręgle w Centrum Rozrywki MK Bowling, albo wziąć udział w całodziennych warsztatach w Playground Arena, potrenować rugby podczas "Ferii z Jajem", czyli na sopockich półkoloniach sportowych prowadzonych przez reprezentantów Polski w rugby w Youth Sport, wziąć udział w warsztatach językowych "English Winter Camp" w Prestige Lingua, albo w półkoloniach leśnych - Śniegi Tortugi w Tajemniczym Lesie, czy też zakosztować odpoczynku w Podwodnym Królestwie Zwierząt w Akwarium Gdyńskim, lub odbyć Turnus Treningu Umiejętności Społecznych w WspieraMY, a także wziąć udział wielu innych zajęciach.

Opinie (25) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Przedszkole 52 w Gdansku na Jaskowej Dziewczyny, czy wiecie czy to przedszkole jest fajne? Czy wiecie cos o nim? Albo moze...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Gosia810

 • Laryngolog dziecięcy na nfz (3) Kogo polecacie i mam nadzięje ze nie sa to jakieś długie terminy ?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: amela22

 • ceny przedszkoli w Gdańsku witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z przedszkolami w Gdańsku. od jakiego...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: chemiczny_Ali

 • przedszkole czy szkola (5) Wiecie od którego roku jest zerówka obowiazkowa chodzi o dziecko rocznik 2014 ?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: amela22

 • Czy macie kojec dla niemowlaka? (2) jak w temacie. Sprawdza się taki kojec? czy lepiej nie warto w niego inwestować?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ja

 • Dermatolog dziecięcy kto najlepszy w... (3) Kogo polecacie ? Nie chodzi o specjalizację AZS a szerszy zakres zmian na skórze dziecka ....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Eve

 • Mamusie pomóżcie :) Witam :) Jestem studentką dietetyki i piszę pracę magisterską dotyczącą oceny sposobu...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: dietetyk123

 • Masaż w ciąży (2) Hej, zastanawiam się nad zapisaniem się na jakiś masaż. Jestem obecnie w 25tc, może któraś z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Przyszła mama

 • Spacerówka na nierówny teren (4) Witam wszystkie mamy. Stoję przed wyborem spacerówki dla mojej córki (13 miesięcy, dość...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Kojec i rogal do karmienia Motherhood Odsprzedam dwa rogale marki Motherhood - kojec - czyli duzego rogala do spania w ciąży (wzór...

  Sprzedam , autor: Matylda

 • wycięcie migdałow (3) Gdzie obecnie czeka się najkrócej na wycięcie migdałów?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama

 • czas wolny Rodzinne Walentynki??? Owszem, i to jeszcze w tym roku:...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mimi

 • Pit za 2018 Ktos juz otrzymał... Na nowych zasadach zwrot

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Tedi

 • Odstąpię termin 26.05.2019 - I... (4) Witam. Odstąpię rezerwację terminu 26.05.2019 (niedziela) w restauracji Pousada Kumaki....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: moni1211

 • Alergolog dzieci Lux med (2) Kogo polecacie ?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: amela22

 • Co zrobic zeby dziecko jadlo (4) Witam moj syn skonczy 6 marca rok dotego doszlo ze ma alergie narazie nie moge mu podawac...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Zwrot podatku za 2018r (18) Czy ktoś już dostał zwrot w tym roku?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Edyta

 • gdzie na wakacje w Chorwacji? Czy ktoś mógłby polecić konkretne miejsca w Chorwacji na wakacje z dziećmi ( 2 i 6 lat)?...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: MMG

 • Dr. Bogdan Bieliński - opinie. Witam. Wybieram się w najbliższym czasie do dr. Bielińskiego, ale nigdzie nie mogę znaleźć...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Celinka

 • Nowa porodowka. UCK. Opinie (59) Witam, prosiłabym o opinię kobiety które urodziły w nowej porodówce. Najfajniej by było gdzy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Pytanie do mam w ciąży (14) Kobietki ile ważą/ważył wasze dzieci w 37 tygodniu ciąży?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: BASIA ~~

 • Porodówka Gdynia Redłowo (4) Kobietki czy któraś mama tam rodziła w najbliższym czasie? Jak opieka? Mam teraz termin na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: BASIA ~~

 • Osteopata (2) Witam, mozecie polecic jakiegos dobrego osteopate w gdańsku dla niemowlaka? :)

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: K

 • Odradzam dr Witalis Pani dr Witalis dziś odesłała mnie z kwitkiem z wymiotujacym czteroletnim dzieckiem z wysoką...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • jaki czas na rozpatrzenie wniosku 500+ (4) A jaki czas mają na rozpatrzenie wniosku 500+

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: zla

 • Badanie wit Gdzie tanio zrobię Wit d3?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: amela22

 • Badanie Wit d3 (2) Gdzie można tanio zrobić to badanie w Gdańsku południe?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: amela22

 • Warzywa i owoce od rolnika (3) Gdzie polecacie kupić warzywa i owoce od rolnika, z lokalnych gospodarstw? Zamawiałam już z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ermilka

 • sprzedam fotelik/nosidełko maxi cosi... sprzedam fotelik pebble plus Maxi cosi, 0-13 kg, kolor czarny, pierwszy właściciel, kupiony...

  Sprzedam , autor: MMG

 • Szkoła dla Rodziców - oddam... (3) Zapisaliśmy się z mężem na kurs Szkoła dla Rodziców, ale niestety pokrzyżowały się nam plany...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kasiulaa

 • Opinie o szkole podstawowej nr45... (2) Witajcie.Podzieli się ktoś opinią o szkole nr 45 we Wrzeszczu?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mozeja

 • Adwokat podział majątku (2) Witam. Szukam adwokata do przeprowadzenia podziału majątku na terenie Śląska. Szukam...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Iwona S

 • Prywatna polozna Gdynia Witam. Jestem aktualnie w 26tc. Czy mozecie polecic jakas prywatna Pania polozna, ktora...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: alemap90

 • Swiadek chrztu? Kto moze nim byc? (5) Na czym to polega? Czy ktos z Was mial taka sytuacje? Jedna z osob ktora chcemy ma...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Prezenty dla gosci komunijnych (2) Jakie orginalne upominki mozna ofiarowac dal gosci. Cos orginalnego?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Gora

 • Gdzie w Gdańsku kupić etui i szkło na... (3) Witam. Gdzie najlepiej kupić szkło ochronne i etui na smartfona (Samsung s8)? Chodzi mi o...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Balony (7) Czy któraś z mam orientuje się może czy gdzieś w okolicach Borkowa jest punkt w którym można...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ANNA

 • Wózek Adamex Vicco 3w1 + nowy fotelik... Sprzedam uniwersalny komplet: gondola, spacerówka ( biel, odcienie szarości i pomarańcz),...

  Sprzedam , autor: Iw

 • SPA z córką (8) Witam, chciałabym spędzić weekend z 10-letnią córką w jakimś fajnym hotelu niedaleko...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Basia

 • aerius syrop (3) czy można podać syrop aerius dla 2,5 letniego dziecka

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: wiki

 • Pit do sprawdzenia - internet (25) Od dziś można się zalogować na stronie urzędu i sprawdzić czy rozliczyli pit. Ktoś może wie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ja22

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »