• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ferie zimowe w Trójmieście pełne atrakcji

Magdalena Raczek
23 stycznia 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Zimowa aura już sprzyja temu, aby wyjść z domu i skorzystać z białego szaleństwa - osiedlowe górki jak co roku, gdy tylko sypnie trochę śniegiem, zaczynają cieszyć się popularnością. Zimowa aura już sprzyja temu, aby wyjść z domu i skorzystać z białego szaleństwa - osiedlowe górki jak co roku, gdy tylko sypnie trochę śniegiem, zaczynają cieszyć się popularnością.

Na sportowo i artystycznie, w bibliotece i kinie, naukowo i w terenie, edukacyjnie i kreatywnie, językowo czy komputerowo, ale też kulinarnie i ekologicznie - każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo bogata oferta półkolonii, zajęć, warsztatów i innych aktywności sprawia, że podczas ferii zimowych w Trójmieście nie można się nudzić. Wcale nie trzeba wyjeżdżać, żeby ciekawie i aktywnie spędzić ten czas. Warto przejrzeć oferty, aby znaleźć coś interesującego dla dziecka, zwłaszcza że wiele zajęć jest nieodpłatnych.Jak twoje dziecko spędza czas podczas ferii zimowych?

Trwa ostatni tydzień szkoły przed feriami zimowymi. W tym roku szkolnym przerwa w naszym województwie rozpoczyna się 29 stycznia, podobnie jak w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim i śląskim, i potrwa do 11 lutego. Już wkrótce dzieciaki będą mogły oddać się błogiemu lenistwu albo błogiemu szaleństwu, jakie czeka na nie w trakcie różnorodnych atrakcji przygotowanych specjalnie na ten czas przez wiele instytucji.

Białe szaleństwo, czyli ferie na sportowoZimowa aura już sprzyja temu, aby wyjść z domu i skorzystać z białego szaleństwa na sankach, nartach czy łyżwach. Osiedlowe górki jak co roku, gdy tylko sypnie trochę śniegiem, zaczynają cieszyć się popularnością. Narty, snowboard, narty biegowe, kulig za miastem, łyżwy, to kolejne możliwości dla fanów zimowych sportów. Podczas zimowych ferii zwłaszcza trójmiejskie lodowiska cieszą się olbrzymią popularnością - w Gdańsku Gdańskie Lodowisko oraz ślizgawki w Hali Olivia, w Sopocie Sztuczne lodowisko przy Molo, a w Gdyni - Lodowisko miejskie przy ul. Bema 33.

A może w te ferie nauczyć się jazdy na łyżach? A może w te ferie nauczyć się jazdy na łyżach?
Na narty i snowbord, ale nie tylko, można wybrać się poza Trójmiasto do Przywidza, Amalki czy Szymbarku, ale niekoniecznie musimy wyjeżdżać, bo w Sopocie, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego czeka na nas Łysa Góra - blisko 300-metrowy orczykowy wyciąg narciarski, gdzie również znajduje się tor saneczkowy.

Czytaj więcej o feriach w Gdańsku: Ferie w Trójmieście. Zapisy już ruszyły

Basen za zeta i wiele innych sportowych atrakcjiWiele atrakcji sportowych przygotował Gdański Ośrodek Sportu, z popularnym "Basenem za zeta" na czele, który co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem młodych gdańszczan. W dniach 29.01-02.02 oraz 5-9.02 dzieci i młodzież szkolna w wieku od 7-16 lat będą mogły korzystać z Pływalni Chełm (ul. Chałubińskiego 13) oraz Pływalni Osowa (ul. Siedleckiego 14) za symboliczną złotówkę. Wejście za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.

Poza pływaniem warto tu skorzystać z pozostałej oferty GOS-u: saun, Zimowej Szkoły Ratownictwa, Zimowej szkoły Ratownictwa - mały ratownik, hokeja podwodnego Bałtyckie Foki czy nurkowania w basenie prowadzonego przez Centrum Nurkowe Tryton. Te i wiele innych zajęć, tj. tenis, unihokej, piłka nożna, judo, warsztaty żeglarskie, zabawy i animacje, zajęcia edukacyjne, gry i zabawy integracyjne, gry planszowe, konkursy przygotował dla dzieci GOS. Pełna oferta na stronie GOS.

Czytaj też: Coraz więcej nowych basenów w Trójmieście. Zobacz, gdzie popływać

"Basen za zeta" to jedna z atrakcji na ferie w Gdańsku. "Basen za zeta" to jedna z atrakcji na ferie w Gdańsku.

Ferie w Sopocie bez smoguCiekawym hasłem wabi mieszkańców i turystów Sopot: "Złap oddech w Sopocie. Ferie bez smogu", zachęcając do spędzenia ferii z dziećmi nie tylko w atrakcyjny sposób, ale jednocześnie zapewniając możliwość oddychania czystym powietrzem. Sprzyjają temu liczne sopockie tereny zielone, lasy, piękna plaża czy wspomniana Łysa Góra, wabiąc na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Na czas ferii sopockie instytucje kulturalne i sportowe przygotowały różnorodne zajęcia, w trakcie których m.in. będzie można nauczyć się grać na saksofonie, stworzyć własny komiks czy usiąść przy kole garncarskim, pojeździć na nartach i łyżwach, zagrać w piłkę nożną, rugby lub tenisa. Szereg sportowych atrakcji przygotował tu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji m.in. zawody Crossfit Game, zawody pływackie, turniej tenisa stołowego i inne.

Z kolei Miejski Klub Sportowy Ogniwo przy współpracy z Youth Sport przygotowało specjalną ofertę Ferie z Jajem 2018. Dwa pięciodniowe turnusy półkolonii to połączenie aktywności fizycznej z zajęciami edukacyjnymi, gdzie motywem przewodnim będzie rugby. Dostępne turnusy: 29.01-2.02 oraz 5-09.02 (w dwóch grupach wiekowych 7-10 oraz 11-13 lat).

Gdynia na sportowoRównież w Gdyni nie zabraknie zajęć sportowych, szczególnie w Gdyńskim Centrum Sportu. W czasie ferii od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00-14.00 na terenie Hali Lekkoatletycznej GCS prowadzone będą zajęcia sportowe z piłki nożnej, koszykówki, tenisa stołowego czy unihokeja. Dla najmłodszych uczestników przygotowany zostanie kącik malucha z grami i zabawami. W salce fitness z kolei planowane są zajęcia ruchowo-taneczne z zumby dla dzieci. Wszystkie atrakcje są bezpłatne i wolne od zapisów.

Natomiast Akademia Piłkarska Tiki Taka zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na półkolonie zimowe, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 39 w Gdyni. W programie: codziennie trening piłkarski i pływacki pod okiem profesjonalnych trenerów, zajęcia z klockami Lego, wyjście na plac zabaw oraz na kręgle, Fabryka Pizzy, gry i zabawy na świeżym powietrzu, projekcje filmów dla dzieci, koszulki i dyplomy dla każdego uczestnika.

Sanki to ulubiona aktywność najmłodszych dzieci. Sanki to ulubiona aktywność najmłodszych dzieci.

Ferie w muzeumJeśli jednak wasze dziecko nie należy do miłośników sportu, wybór innych aktywności jest wciąż ogromny. Zależnie od tego, czy wasza pociecha gustuje w zajęciach plastycznych czy może raczej bardziej naukowych, również w tych dziedzinach wiele jest proponowanych zajęć.

Muzeum Sopotu zaprasza na warsztaty w technice szablonu dla dzieci w wieku 3-6 lat, które poprowadzi Iwona Zając, wstęp jest wolny. Z kolei Państwowa Galeria Sztuki przygotowała zajęcia dla dzieci w wieku 8-10 lat.

Również skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie przygotował sporą dawkę atrakcji dla dzieci na czas ferii. Zajęcia spod znaku historii odbywać się będą od wtorku do piątku. Przewidziane atrakcje to: zwiedzanie skansenu, nauka strzelania z łuku, ognisko, wykłady i prezentacje, warsztaty garncarskie i warsztaty gier planszowych. Oferta skierowana jest do osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

Ferie odbędą się także w Muzeum Miasta Gdyni. Podczas cyklu czterech spotkań w muzeum najmłodsi będą mogli sprawdzić się jako aktorzy, architekci czy też stworzyć unikatowe prace plastyczne związane z wystawą czasową "Luter w Gdyni?". Na wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy. Koszt udziału w zajęciach "Ferie w Muzeum" wynosi 5 zł.

Ponadto w Gdyni - w Muzeum Marynarki Wojennej przez dwa tygodnie ferii od poniedziałku do piątku dzieci w wieku od 7 do 12 lat lub od 9 do 12 lat będą mogły wziąć udział w warsztatach i zabawach specjalnie przygotowanych przez edukatorów Muzeum MW. Milusińscy będą się mogli nauczyć węzłów marynarskich, mali plastycy dostaną szansę, by wykazać się swoim talentem, będzie także okazja do zbudowania modeli okrętów. Zajęcia rozpoczynać się będą o 10.00 i o 11.45. Wstęp na zajęcia - 3 zł.

Ferie filmoweW czasie ferii zimowych KinoPort zaprasza widzów w wieku szkolnym oraz przedszkolnym wraz z opiekunami na cykl bezpłatnych projekcji filmowych. Zobaczymy: filmy fabularne ("Wakacje Mikołajka"), animacje dla dzieci ("Miś Bamse i miasto złodziei"), najnowsze disneyowskie produkcje ("Auta 3"), a także wszystkim dobrze znane filmy rysunkowe, które zdobywają serca dzieci w kolejnym już pokoleniu ("Reksio"). W dniach 30.01-09.02.2018 zaplanowano 14 projekcji w wybrane dni tygodnia. Bezpłatne wejściówki rozdawane są w kasie kina na pół godziny przed rozpoczęciem danego seansu do wyczerpania miejsc.

Dla stęsknionych za latem - "Wakacje Mikołajka" w KinoPorcie. Dla stęsknionych za latem - "Wakacje Mikołajka" w KinoPorcie.
Ferie odbywają się także w Gdyńskim Centrum Filmowym. W poniedziałki zobaczymy filmowe hity ze zwierzętami w roli głównej: "Marsz pingwinów 2. Przygoda na krańcu świata" i "Kedi. Sekretne życie kotów". We wtorki i środy: filmy i warsztaty Akademii Dokumentalnej dla różnych grup wiekowych oraz spektakl teatralny "Księżniczka na ziarnku grochu". W czwartki coś dla najmłodszych widzów, czyli "Baśnie i bajki polskie" oraz "Rodzina Treflików", a po filmach warsztaty z animacji. W piątki filmowa Mała Akademia BBC Earth. Wszystkie pokazy filmowe będą się rozpoczynać o godzinie 10.00.

Ferie naukoweWiele atrakcji przygotowały również centra naukowe. Już od soboty 27 stycznia do niedzieli 11 lutego Centrum Nauki Experyment przygotował moc zimowych atrakcji . Przez dwa tygodnie ferii będzie można poznać fascynujące ciekawostki o Antarktydzie i Antarktyce, dowiedzieć się, jak wygląda życie na stacji badawczej, a nawet wykonać zimowe eksperymenty w specjalnie stworzonej do tego strefie. Wszystkie atrakcje w ramach ferii zimowych w Experymencie będą dostępne w cenie biletu na wystawę.

proponuje z kolei Akwarium Gdyńskie. To zaproszenie do odbycia magicznej podróży w te dwa rejony polarne na krańcach Ziemi, należących do najmroźniejszych, najbardziej wietrznych i najodleglejszych miejsc na naszej planecie. Będą zajęcia z mikroskopami, warsztaty plastyczne, spotkania z podróżnikami, a nawet bal karnawałowy. Wszystko w cenie biletu na wystawę.

Czas spędzony razem, nawet bez dodatkowych atrakcji, jest bezcenny. Czas spędzony razem, nawet bez dodatkowych atrakcji, jest bezcenny.

Ferie w domuMożliwości jest naprawdę mnóstwo i nawet jeżeli budżet domowy jest ograniczony, warto rozejrzeć się za darmowymi atrakcjami, których nie brakuje zarówno w szkołach, jak i bibliotekach (np. ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni, Sopotece czy Minitece w Sopocie), a także gdyńskim i sopockim Młodzieżowym Domu Kultury oraz gdańskim Pałacu Młodzieży.

Równie dobrze to my sami możemy spędzić czas z dzieckiem lub dziećmi, jeśli tylko nam na to pozwala sytuacja w pracy. To od nas, rodziców, zależy, jakie pokażemy swoim pociechom formy spędzania czasu wolnego. Możemy wspólnie spacerować, ulepić bałwana, zbudować karmnik i poobserwować potem ptaki, grać w planszówki, wybrać się do zoo albo na sanki.

Miejsca

Opinie (32) 2 zablokowane

 • w Gdyni masakra, półkolonie 700 zł tydzień!! (11)

  zero dofinasowania, wiadomo są ważniejsze wydatki jak lotnisko, kosmodrom, studium filmowe, opener czy sylwester!!!

  • 28 11

  • Po co mają dofinansowywać i kto miałby to robić? Jest 500+, to wystarczy. (3)

   • 13 9

   • Nie każdy ma (2)

    Jak się ma jedno dziecko i pracuje przekraczając próg minimalnego dziadowskiego dochodu, to "w nagrodę" nie ma 500+ i te 700zł za tydzień zajęć dla dzieci, kiedy mama ferii nie mai musi dalej pracować, to jednak trochę dużo. Tak trudno to ogarnąć?

    • 13 1

    • No to musisz znaleźć coś innego, albo sama zorganizuj. Napisz projekt do miasta, zrób zbiórkę przy kościele, cokolwiek. W Polsce każdy czeka, aż coś mu dadzą....

     • 5 5

    • Ja rozumiem, też mam jedno dziecko i też nie mam 500+, ale i tak bym się wstydził brać

     Moim zdaniem to głupie to 500+, to takie upodlenie rodzica.

     Przedstawiona opinia jest moim subiektywnym poglądem, który ukształtował się li i wyłącznie w wyniku osobistych doświadczeń i obserwacji świata. Zakładam że mogę się mylić i nie zawsze mam rację. Konstruktywna krytyka jest oczywiście mile widziana, natomiast na agresywne komentarze i złośliwe zaczepki nie będę reagował.

     • 6 2

  • (3)

   100 zł za większą część dnia zajmowania się przez kogoś czyimś dzieciakiem i organizowanie mu zajęcia wydaje się być wręcz za niską kwotą, ale madki by chciały za darmo wszystko najlepiej :) dałam się zapłodnić to mi się należy

   • 6 11

   • Bałwan

    Ciekawe co na to twoja maDka

    • 11 4

   • Skoro ma dziecko, to wszystko jej się należy! Zlikwidować wszystko, byle ona miała co chce!

    • 3 7

   • Maść na ból d... polecam, zawistna nie-"maDko"

    • 6 2

  • Masz 500zł więc o co chodzi.

   • 3 5

  • Ja znalazłam za 400 z obiadami,wyjściami na basen ,bowling i inn.,opieka od 7.30-16.30.Wystarczy poszukać.

   • 2 2

  • A w szkole na Karwinach mamy ferie za 250 zł za tydzień. Fakt, że bez wyżywienia, ale codziennie jakieś atrakcje dla dzieci i wyjścia ze szkoły. Opieka od 8 do 16, więc w końcu ktoś pomyślał o rodzicach pracujących!

   • 2 1

 • Jak wieść niosą wszystkie portale pogodowe od jutra ostro na plusie, no i po zimowym szaleństwie.

  • 18 0

 • Też się nie mogę doczekać ferii :-)

  Może śnieg spadnie i pójdę na spacer, trochę się przewietrzyć. Spacer jeszcze nikomu nie zaszkodził, ale wszystko z głową i z umiarem.

  • 5 0

 • Polecam ferie z babcią bo tanio i bezstresowo. (6)

  • 9 4

  • Zalezy jaka babcia

   • 6 1

  • Poproszę o telefon do tej babci:) Nasze się jakoś nie kwapią:)

   • 7 1

  • (1)

   a dlaczego babcia dziadek miałyby opiekowac się wnukami podczas ferii od tego maja rodziców dziadkowie sa od rozpieszczania

   • 0 4

   • bo są rodziną? a rodzina, wg. rzekomych katolickich korzeni tego kraju, ma siebie wspierać?

    • 1 1

  • darmowa niania ! (1)

   babcia to nie darmowa przechowalnia wychodząc z wnukami to jest tez koszt Wnuki podrzucane darmowo na ferie zimowe do dziadków , a w lecie rodzice do Egiptu

   • 1 3

   • U nas jedni i drudzy dziadkowie czekają na ferie żeby dzieciaki na parę dni zabrać. Są na emeryturze i maja tu w Polsce tylko nasze dzieci, więc lubią je czasem nam podbierać ;) Dodam, że nie są wykorzystywani...

    • 0 1

 • Naprawdę sporo fajnych atrakcji miasto proponuje w tym roku. Ja z dzieciakami tak pół na pół spędzę ferię trochę na mieście, a trochę na wypoczynku w górach. latem już rezerwowaliśmy miejsca w halna residence w Krynicy by pózniej nie szukać czegoś na ostatnią chwilę i za miliony monet. Taka odmiana się każdemu przyda. Bo morze to mamy na co dzień

  • 4 3

 • Basen za zeta niestety tylko w jednym basenie!Dlatego ze mamy tylko jeden na całe miasto!!

  takie miasto jak Gdańsk powinno miec przynajmniej 3 baseny publiczne miejskie!!Tak jest w kazdym miescie zachodnim!Ale Gdańsk jest zaściankiem europy!!Zamiast baseny budują worki bez dna jak staion generujacy dziesiatki milionów straty czy inne na dodatek wiecznie stojace puste i niepopularne !!Bo takie kaprysy mieli urzedasy!!

  • 6 4

 • do Pani Magdalena

  bardzo prosimy o powtarzanie tych informacji codziennie i mam nadzieję ,ze włodarze miast zainteresuj a sie i sfinansują dla biedniejszych jeszcze więcej takich atrakcji, dlaczego ślizgawki w Olivi nie sa juz dofinansowane tak, zeby młodzież codziennie już mogła korzystać, w miare oczywiście wolnej tafli, bo wiadomo, że mecze sie odbywają.
  Powiinno byc więcej informacji co i gdzie sie odbędzie nie po fakcie jak zazwyczaj tylko z wyprzedzeniem!

  • 5 2

 • Opieka w szkole podczas ferii i wakacji (3)

  Szkoly powinny byc otwarte podczas ferii czy wakacji. To propozycja dla pracujących rodzicow, którzy w tym czasie nie mogą wziac urlopu.
  Co z tego jak sa organizowane przez rozne placowki polkolonie skoro trzeba przejechac przez pol Trojmiasta.

  • 16 7

  • ależ szkoła ma obowiązek zająć się dzieckiem w czasie ferii - tyle, że nie będize lekcji a dostępna oferta świetlicy

   • 4 1

  • Droga Pani

   Rozsądny Rodzic planuje ten czas jaki dziecko ma na wypoczynek.Nierozsądny najchętniej ponownie wsadził dziecko do szkoły w czasie wakacji czy ferii.Kobieto daj żyć innym ludziom którzy też chcieliby spędzić ten wolny czas ze swoimi dziećmi zamiast cudzymi.

   • 5 1

  • W większości szkół organizowane są półkolonie tzw. Akcja zima. Są to zajęcia bezpłatne, wystarczy tylko zapisać dziecko. Nauczyciele bardzo się starają aby uatrakcyjnić ten zimowy czas. Nie rozumiem skąd tyle złych opinii. Jest również wiele miejsc, które oferują różne atrakcje dla dzieci za nieduże kwoty, np. Centrum Hevelianum. Wystarczy poszukać.
   Pozdrawiam

   • 1 0

 • Do lasu i w chowanego

  • 4 2

 • Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie

  sa jeszcze wolne miejsca na zajecia dla 8-10 latkow - przygotowywanie komiksu , mozna zrobic własny komiks, super, 5 lutego na 10.00

  • 0 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Warsztaty filmowe dla młodzieży

460 zł
warsztaty

Wystawa budowli z klocków Lego

33 - 35 zł
wystawa

Zajęcia artystyczne dla dzieci

40 zł
warsztaty

Najczęściej czytane