Wiadomości

stat

Ferie zimowe w Trójmieście pełne atrakcji

Zimowa aura już sprzyja temu, aby wyjść z domu i skorzystać z białego szaleństwa - osiedlowe górki jak co roku, gdy tylko sypnie trochę śniegiem, zaczynają cieszyć się popularnością.
Zimowa aura już sprzyja temu, aby wyjść z domu i skorzystać z białego szaleństwa - osiedlowe górki jak co roku, gdy tylko sypnie trochę śniegiem, zaczynają cieszyć się popularnością. fot. 123rf.com

Na sportowo i artystycznie, w bibliotece i kinie, naukowo i w terenie, edukacyjnie i kreatywnie, językowo czy komputerowo, ale też kulinarnie i ekologicznie - każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo bogata oferta półkolonii, zajęć, warsztatów i innych aktywności sprawia, że podczas ferii zimowych w Trójmieście nie można się nudzić. Wcale nie trzeba wyjeżdżać, żeby ciekawie i aktywnie spędzić ten czas. Warto przejrzeć oferty, aby znaleźć coś interesującego dla dziecka, zwłaszcza że wiele zajęć jest nieodpłatnych.Jak twoje dziecko spędza czas podczas ferii zimowych?

weźmie udział w zajęciach w swojej szkole na świetlicy

12%

weźmie udział w zajeciach przygotowanych przez różne instytucje w Trójmieście

11%

głównie w domu, ale pewnie pójdziemy na sanki albo centrum rozrywki dla dzieci

39%

spędza czas u babci i dziadka

14%

razem wyjeżdżamy na urlop

24%
Trwa ostatni tydzień szkoły przed feriami zimowymi. W tym roku szkolnym przerwa w naszym województwie rozpoczyna się 29 stycznia, podobnie jak w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim i śląskim, i potrwa do 11 lutego. Już wkrótce dzieciaki będą mogły oddać się błogiemu lenistwu albo błogiemu szaleństwu, jakie czeka na nie w trakcie różnorodnych atrakcji przygotowanych specjalnie na ten czas przez wiele instytucji.

Białe szaleństwo, czyli ferie na sportowoZimowa aura już sprzyja temu, aby wyjść z domu i skorzystać z białego szaleństwa na sankach, nartach czy łyżwach. Osiedlowe górki jak co roku, gdy tylko sypnie trochę śniegiem, zaczynają cieszyć się popularnością. Narty, snowboard, narty biegowe, kulig za miastem, łyżwy, to kolejne możliwości dla fanów zimowych sportów. Podczas zimowych ferii zwłaszcza trójmiejskie lodowiska cieszą się olbrzymią popularnością - w Gdańsku Gdańskie Lodowisko oraz ślizgawki w Hali Olivia, w Sopocie Sztuczne lodowisko przy Molo, a w Gdyni - Lodowisko miejskie przy ul. Bema 33.

A może w te ferie nauczyć się jazdy na łyżach?
A może w te ferie nauczyć się jazdy na łyżach? fot. 123rf.com
Na narty i snowbord, ale nie tylko, można wybrać się poza Trójmiasto do Przywidza, Amalki czy Szymbarku, ale niekoniecznie musimy wyjeżdżać, bo w Sopocie, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego czeka na nas Łysa Góra - blisko 300-metrowy orczykowy wyciąg narciarski, gdzie również znajduje się tor saneczkowy.

Czytaj więcej o feriach w Gdańsku: Ferie w Trójmieście. Zapisy już ruszyły

Basen za zeta i wiele innych sportowych atrakcjiWiele atrakcji sportowych przygotował Gdański Ośrodek Sportu, z popularnym "Basenem za zeta" na czele, który co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem młodych gdańszczan. W dniach 29.01-02.02 oraz 5-9.02 dzieci i młodzież szkolna w wieku od 7-16 lat będą mogły korzystać z Pływalni Chełm (ul. Chałubińskiego 13) oraz Pływalni Osowa (ul. Siedleckiego 14) za symboliczną złotówkę. Wejście za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.

Poza pływaniem warto tu skorzystać z pozostałej oferty GOS-u: saun, Zimowej Szkoły Ratownictwa, Zimowej szkoły Ratownictwa - mały ratownik, hokeja podwodnego Bałtyckie Foki czy nurkowania w basenie prowadzonego przez Centrum Nurkowe Tryton. Te i wiele innych zajęć, tj. tenis, unihokej, piłka nożna, judo, warsztaty żeglarskie, zabawy i animacje, zajęcia edukacyjne, gry i zabawy integracyjne, gry planszowe, konkursy przygotował dla dzieci GOS. Pełna oferta na stronie GOS.

Czytaj też: Coraz więcej nowych basenów w Trójmieście. Zobacz, gdzie popływać

"Basen za zeta" to jedna z atrakcji na ferie w Gdańsku.
"Basen za zeta" to jedna z atrakcji na ferie w Gdańsku. fot. Mateusz Ochocki/KFP

Ferie w Sopocie bez smoguCiekawym hasłem wabi mieszkańców i turystów Sopot: "Złap oddech w Sopocie. Ferie bez smogu", zachęcając do spędzenia ferii z dziećmi nie tylko w atrakcyjny sposób, ale jednocześnie zapewniając możliwość oddychania czystym powietrzem. Sprzyjają temu liczne sopockie tereny zielone, lasy, piękna plaża czy wspomniana Łysa Góra, wabiąc na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Na czas ferii sopockie instytucje kulturalne i sportowe przygotowały różnorodne zajęcia, w trakcie których m.in. będzie można nauczyć się grać na saksofonie, stworzyć własny komiks czy usiąść przy kole garncarskim, pojeździć na nartach i łyżwach, zagrać w piłkę nożną, rugby lub tenisa. Szereg sportowych atrakcji przygotował tu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji m.in. zawody Crossfit Game, zawody pływackie, turniej tenisa stołowego i inne.

Z kolei Miejski Klub Sportowy Ogniwo przy współpracy z Youth Sport przygotowało specjalną ofertę Ferie z Jajem 2018. Dwa pięciodniowe turnusy półkolonii to połączenie aktywności fizycznej z zajęciami edukacyjnymi, gdzie motywem przewodnim będzie rugby. Dostępne turnusy: 29.01-2.02 oraz 5-09.02 (w dwóch grupach wiekowych 7-10 oraz 11-13 lat).

Gdynia na sportowoRównież w Gdyni nie zabraknie zajęć sportowych, szczególnie w Gdyńskim Centrum Sportu. W czasie ferii od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00-14.00 na terenie Hali Lekkoatletycznej GCS prowadzone będą zajęcia sportowe z piłki nożnej, koszykówki, tenisa stołowego czy unihokeja. Dla najmłodszych uczestników przygotowany zostanie kącik malucha z grami i zabawami. W salce fitness z kolei planowane są zajęcia ruchowo-taneczne z zumby dla dzieci. Wszystkie atrakcje są bezpłatne i wolne od zapisów.

Natomiast Akademia Piłkarska Tiki Taka zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na półkolonie zimowe, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 39 w Gdyni. W programie: codziennie trening piłkarski i pływacki pod okiem profesjonalnych trenerów, zajęcia z klockami Lego, wyjście na plac zabaw oraz na kręgle, Fabryka Pizzy, gry i zabawy na świeżym powietrzu, projekcje filmów dla dzieci, koszulki i dyplomy dla każdego uczestnika.

Sanki to ulubiona aktywność najmłodszych dzieci.
Sanki to ulubiona aktywność najmłodszych dzieci. fot. 123rf.com

Ferie w muzeumJeśli jednak wasze dziecko nie należy do miłośników sportu, wybór innych aktywności jest wciąż ogromny. Zależnie od tego, czy wasza pociecha gustuje w zajęciach plastycznych czy może raczej bardziej naukowych, również w tych dziedzinach wiele jest proponowanych zajęć.

Muzeum Sopotu zaprasza na warsztaty w technice szablonu dla dzieci w wieku 3-6 lat, które poprowadzi Iwona Zając, wstęp jest wolny. Z kolei Państwowa Galeria Sztuki przygotowała zajęcia dla dzieci w wieku 8-10 lat.

Również skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie przygotował sporą dawkę atrakcji dla dzieci na czas ferii. Zajęcia spod znaku historii odbywać się będą od wtorku do piątku. Przewidziane atrakcje to: zwiedzanie skansenu, nauka strzelania z łuku, ognisko, wykłady i prezentacje, warsztaty garncarskie i warsztaty gier planszowych. Oferta skierowana jest do osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

Ferie odbędą się także w Muzeum Miasta Gdyni. Podczas cyklu czterech spotkań w muzeum najmłodsi będą mogli sprawdzić się jako aktorzy, architekci czy też stworzyć unikatowe prace plastyczne związane z wystawą czasową "Luter w Gdyni?". Na wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy. Koszt udziału w zajęciach "Ferie w Muzeum" wynosi 5 zł.

Ponadto w Gdyni - w Muzeum Marynarki Wojennej przez dwa tygodnie ferii od poniedziałku do piątku dzieci w wieku od 7 do 12 lat lub od 9 do 12 lat będą mogły wziąć udział w warsztatach i zabawach specjalnie przygotowanych przez edukatorów Muzeum MW. Milusińscy będą się mogli nauczyć węzłów marynarskich, mali plastycy dostaną szansę, by wykazać się swoim talentem, będzie także okazja do zbudowania modeli okrętów. Zajęcia rozpoczynać się będą o 10.00 i o 11.45. Wstęp na zajęcia - 3 zł.

Ferie filmoweW czasie ferii zimowych KinoPort zaprasza widzów w wieku szkolnym oraz przedszkolnym wraz z opiekunami na cykl bezpłatnych projekcji filmowych. Zobaczymy: filmy fabularne ("Wakacje Mikołajka"), animacje dla dzieci ("Miś Bamse i miasto złodziei"), najnowsze disneyowskie produkcje ("Auta 3"), a także wszystkim dobrze znane filmy rysunkowe, które zdobywają serca dzieci w kolejnym już pokoleniu ("Reksio"). W dniach 30.01-09.02.2018 zaplanowano 14 projekcji w wybrane dni tygodnia. Bezpłatne wejściówki rozdawane są w kasie kina na pół godziny przed rozpoczęciem danego seansu do wyczerpania miejsc.

Dla stęsknionych za latem - "Wakacje Mikołajka" w KinoPorcie.
Dla stęsknionych za latem - "Wakacje Mikołajka" w KinoPorcie. mat.prasowe KinoPort
Ferie odbywają się także w Gdyńskim Centrum Filmowym. W poniedziałki zobaczymy filmowe hity ze zwierzętami w roli głównej: "Marsz pingwinów 2. Przygoda na krańcu świata" i "Kedi. Sekretne życie kotów". We wtorki i środy: filmy i warsztaty Akademii Dokumentalnej dla różnych grup wiekowych oraz spektakl teatralny "Księżniczka na ziarnku grochu". W czwartki coś dla najmłodszych widzów, czyli "Baśnie i bajki polskie" oraz "Rodzina Treflików", a po filmach warsztaty z animacji. W piątki filmowa Mała Akademia BBC Earth. Wszystkie pokazy filmowe będą się rozpoczynać o godzinie 10.00.

Ferie naukoweWiele atrakcji przygotowały również centra naukowe. Już od soboty 27 stycznia do niedzieli 11 lutego Centrum Nauki Experyment przygotował moc zimowych atrakcji Antarktyczna przygoda. Przez dwa tygodnie ferii będzie można poznać fascynujące ciekawostki o Antarktydzie i Antarktyce, dowiedzieć się, jak wygląda życie na stacji badawczej, a nawet wykonać zimowe eksperymenty w specjalnie stworzonej do tego strefie. Wszystkie atrakcje w ramach ferii zimowych w Experymencie będą dostępne w cenie biletu na wystawę.

Ferie Od Bieguna Do Bieguna proponuje z kolei Akwarium Gdyńskie. To zaproszenie do odbycia magicznej podróży w te dwa rejony polarne na krańcach Ziemi, należących do najmroźniejszych, najbardziej wietrznych i najodleglejszych miejsc na naszej planecie. Będą zajęcia z mikroskopami, warsztaty plastyczne, spotkania z podróżnikami, a nawet bal karnawałowy. Wszystko w cenie biletu na wystawę.

Czas spędzony razem, nawet bez dodatkowych atrakcji, jest bezcenny.
Czas spędzony razem, nawet bez dodatkowych atrakcji, jest bezcenny. fot. 123rf.com

Ferie w domuMożliwości jest naprawdę mnóstwo i nawet jeżeli budżet domowy jest ograniczony, warto rozejrzeć się za darmowymi atrakcjami, których nie brakuje zarówno w szkołach, jak i bibliotekach (np. ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni, Sopotece czy Minitece w Sopocie), a także gdyńskim i sopockim Młodzieżowym Domu Kultury oraz gdańskim Pałacu Młodzieży.

Równie dobrze to my sami możemy spędzić czas z dzieckiem lub dziećmi, jeśli tylko nam na to pozwala sytuacja w pracy. To od nas, rodziców, zależy, jakie pokażemy swoim pociechom formy spędzania czasu wolnego. Możemy wspólnie spacerować, ulepić bałwana, zbudować karmnik i poobserwować potem ptaki, grać w planszówki, wybrać się do zoo albo na sanki.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (31)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Dr. Przemysław Adamski ginekolog... (4) Hej, czy ktoś wie gdzie przyjmuje doktor Adamski ? Jakiś nr telefonu ?? Przeszukałam cały...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: paulina

 • Odam za darmo (5) Dzien dobry poszukuje ciuchuw damskich butuw 37 jakis torebek kurtki za kazdom pomoc dziekuje

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Alicja

 • douglas - ceny internetowe a ceny w... (3) czy w sklepie są takie same ceny? zwłaszcza mam na mysli promocje i wyprzedaze, dzieki

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: jjjj

 • Przedszkole/klub dziecięcy trampolina Witam, czy są tu jacyś rodzice których dzieci uczęszczają do klubu dziecięcego/przedszkola...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Co pod choinkę? (2) Co poprosić pod choinkę nie ubrania nie kosmetyki nie drogie sprzęty nie książki i nie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Julia

 • Cmv gdzie? (2) Witam może ktoś mi pomorze dzisiaj dostałam skierowanie do instytut morski medycyny...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jasia

 • Opieka na dziecko, l4 (11) Witam orientuje się ktoś może jak to jest z opieką na dziecko i L4? Córka jest chora i...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ja

 • Sluz z pochwy (6) Witam, niedługo powinnam dostać okres, za jakieś parę dni. Mój obecny cykl 28d, ale różnie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Anonim

 • crp z palca prywatnie wieczorem - gdzie? (2) crp z palca prywatnie wieczorem - gdzie? Poratujcie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Aga

 • Sprzedam sab simplex (5) Mam do sprzedania sab simplex sprowadzony przez kuzynek z Niemiec. Zapraszam.

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: MartaMaria

 • choinki przy hali Olivia (4) Czy wiecie w jakiej cencie są tam choinki do kupienia ? Szukam takiej 120 - 130 cm, niestety...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kacha

 • usg bioderek niemowlaka - podbielańska (3) Czy któraś z mam robiła na podbielańskiej usg bioderek i podzieli sie opinią? cięzko teraz z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: jjjjj

 • kupie leżaczek od 9 kg (2) Jak w temacie kupie leżaczek od 9 kg

  Kupię , autor: MartaMaria

 • szkoła podstawowa Jaką szkołę podstawową polecacie w Trójmieście? Zależy nam na: dość wysokim poziomie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Matylda

 • Prezent dla 10latki (8) Dziewczyny co zadowoli 10latkę? Chciałabym jakiś prezent do max 70zł. Myślę, że zabawki...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ola

 • Koszt wizyty u dr... (3) Dziewczyny, czy znacie aktualny koszt wizyty u Pani doktor? Będę wdzięczna za odpowiedź.

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kasia

 • przyjmę wózek spacerowy Przyjmę wózek spacerowy dla córki jeśli ma ktoś do oddania

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama

 • Antyperspiran dla 10cio latki (7) Hej dziewczyny czy jest jakis antyperspiran bądź dezodorant dla dzieci moja corka ma 10lat i...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: MamaM

 • Zabawki dla dzieci (4) Witam nie wiem co kupić chłopiec lat 8 pod choinkę i gdzie proszę o propozycje w kom

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Janusz

 • Leclerc -30% na zabawki - czy bedzie... (6) Czy ktos wie czy w najbliszy weekend w leclerc-u tez bedzie promocja -30% na zabawki na ich...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: MM

 • Zamawianie zakupów w Tesco- odradzam (6) Stanowczo odradzam wszystkim zamawianie zakupów z dowozem z Tesco. Odwołali dowóz 2 razy pod...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Asia

 • Kupiłam w zoio Zamówiłam kilka rzeczy w tym sklepie ale słaba jakość prawie wszystkiego więcej nie chce...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Joanna

 • Wyprzedaż zimowa h and m Dziewczyny od wczoraj jest wyprzedaż zimowa w h and m. Naprawdę fajne ubrania - szczególnie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Bumbox

 • Ciąża (28) Witam mam 15 lat okres mi się spóźniał 12 dni , zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywnie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Proszę o opinie nt Catering Pyszotka (3) Moja córeczka ma chodzić do przedszkola w Gdańsku, gdzie posiłki dostarcza Pyszotka...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jacek

 • nianiadla 17 miesiecznej dziewczynki (2) Dzien dobry, poszukuję niani dla mojej 17miesięcznej córki. Od stycznia, miejsce-Sopot,...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kochajaca mama

 • Który toster wybrać? (2) Z jakich tosterów korzystacie i możecie polecić?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: jadźka

 • Położna środowiskowa NFZ Gdynia ? Czy ktoś może polecić położną, która odbywa wizyty patronażowe w ramach NFZ , w Gdyni ?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Princessa

 • Oddam wersalke (2) Oddam potrzebujacej osobie wersalke z duzym pojemnikiem na posciel. Wymiary 210x95. Pow...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: a..nuka

 • strzelający kciuk u dziecka witam chciałam zapytać czy u kogoś dziecko miało operację na strzelający kciuk?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: beata237

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »