• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Festiwal Gramy i inne atrakcje weekendu

Anna Żukowska
14 listopada 2014 (artykuł sprzed 8 lat) 
Podczas Festiwalu Gramy można będzie nie tylko pograć w wybrane planszówki, ale też wziąć udział w warsztatach z tworzenia gier planszowych, turniejach oraz licznych konkursach z nagrodami. Podczas Festiwalu Gramy można będzie nie tylko pograć w wybrane planszówki, ale też wziąć udział w warsztatach z tworzenia gier planszowych, turniejach oraz licznych konkursach z nagrodami.

Dla niektórych to był bardzo krótki tydzień - po wtorkowym wolnym trzy dni w pracy minęły szybko i ... znowu mamy weekend. W ciągu najbliższych dni będzie się dużo działo, dlatego warto wyjść z domu, by nie przegapić najciekawszych wydarzeń.Zaczynamy od cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem Festiwalu Gramy, który odbędzie się podczas Targów Gra i ZabawaAmberExpo zobacz na mapie Gdańska. Co roku cieszy się on większą popularnością, w ubiegłej edycji gry wypożyczono aż cztery tysiące razy. W tym roku "gralnia", czyli miejsce ze stolikami, na których można rozłożyć plansze i w nie zagrać, zajmie największą w historii powierzchnię. Gry wypożycza się bezpłatnie, a pomoc w poznaniu czasem skomplikowanych zasad, oferują wolontariusze. Podczas festiwalu odbędą się także warsztaty z tworzenia gier planszowych, turnieje oraz liczne konkursy z nagrodami. Nie zabraknie również dobrej literatury - równolegle będzie się odbywać Festiwal Czytamy, podczas którego odbędą się warsztaty wokół książek dla dzieci oraz spotkania z autorami. Sobota, niedziela, godz. 10-18. Bilety: 15 zł, dzieci do lat 6 bezpłatnie.

Bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci w wieku 5-9 lat odbędą się w najbliższą sobotę w Sopocie. Galileusz zobacz na mapie Sopotu zaprasza na bezpłatne Zabawy teatralne. Są to zajęcia realizowane na podstawie autorskiego programu, mające na celu rozwijanie przede wszystkim kreatywności i wiary w siebie. Podczas zajęć dzieci trenują swoją wyobraźnię i wcielają się w różne postaci. Przy okazji ćwiczą małą i dużą motorykę i ekspresję i oczywiście dobrze się bawią. Zajęciom towarzyszy gra na afrykańskim bębnie. Sobota, godz. 12, wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: sopot@galileusz.com.pl.

A może macie ochotę wybrać się do Królestwa Fantazji zobacz na mapie Gdańska? Nie musicie jechać daleko ani przechodzić przez drzwi od szafy - królestwo to znajduje się na gdańskiej Morenie i zaprasza na bezpłatne Zabawy na niepogodę. Przez dwie godziny będzie się tam dużo działo. Dzieci zobaczą przedstawienie pt. "Zaczarowany koszyczek", odbędą się również warsztaty plastyczne, muzyczne oraz doświadczalno-przyrodnicze. Organizatorzy zapraszają też dzieci na mały poczęstunek. Sobota, godz. 10:30, wstęp wolny.

W poprzedni weekend proponowaliśmy wam wydarzenia muzyczne odbywające się w Gdańsku, w tym tygodniu można wybrać się na dwa ciekawe koncerty w Gdyni. Mała Gdyńska Filharmonia zobacz na mapie Gdyni zaprasza na niedzielny koncert pt. "Co w trzcinie gra?". Poznacie rodzinę instrumentów dętych drewnianych. Wśród nich pojawi się wesoły obój, dostojny fagot, roześmiany klarnet i śpiewny saksofon. Wspólnie z tymi rozśpiewanymi bohaterami wyruszycie na wyprawę w poszukiwaniu muzyki. Muzykę bowiem można znaleźć wszędzie, nie tylko w filharmonii. Niedziela, godz. 12, bilety: 8 zł. Kolejnym wydarzeniem muzycznym cieszącym się ogromną popularnością są koncerty w klubie Bukszpryt zobacz na mapie Gdyni z cyklu "Jazz dla najmłodszych". Tym razem lepiej poznacie instrument z pozoru prosty, ale potrafiący zagrać bardzo skomplikowane melodie. Swoje sekrety odsłoni przed wami harmonijka. Ma ona wiele odmian i zadziwi nawet tych, którzy myślą, że ją dobrze znają. Niedziela, godz. 11, wstęp wolny.

Na koniec propozycja filmowa. Nie namawiam was jednak do odwiedzenia dużego kina, a Klubu Filmowego, który zaprasza do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, w budynku Experymentu zobacz na mapie Gdyni. To seans filmowy połączony z nauką wiedzy o świecie. Na pewno pamiętacie animację pt. "Było sobie życie" i zabawne stworki wprowadzające młodego widza w tajniki ludzkiego ciała. W najbliższą sobotę i niedzielę zobaczycie dwa odcinki z serii "Była sobie Ziemia". Zostaną wyświetlone odcinki: "Klimat" podejmujący problem efektu cieplarnianego i "Recykling", opowiadający o metodach ochrony świata przed zanieczyszczeniami. Sobota, niedziela, godz. 14. Wstęp wolny.

Wydarzenia

Targi Gra i Zabawa

targi, gry

Jazz dla najmłodszych - Tajemniczy instrument, który znają wszyscy...

jazz, teatr dla dzieci

Mała Gdyńska Filharmonia: Co w trzcinie gra

muzyka poważna

zabawy

teatr dla dzieci, warsztaty, dni otwarte

Zabawy teatralne

teatr dla dzieci, warsztaty, warsztaty

Była Sobie Ziemia

projekcje filmowe

Miejsca

Opinie (5)

 • Te "energetyki"

  to product placement, łapki przy grze się nie trzęsą?

  • 2 1

 • Another Pink Floyd w Parlamencie!!!

  3 godzinny mega koncert!

  • 2 1

 • Tylko nie Fullcap.. to jakaś epidemia społeczna jest. (1)

  • 0 2

  • To nie full tyko snapback a energetiki czesto gesto wtedy lecialy :) btw kto moja gebe upublicznia?!!!

   • 3 0

 • Płacić żeby grać. Przesada wolę swoje PS.

  • 3 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna (przedłużona do 31.01.2023)

wystawa

Live z Położną

spotkanie, konsultacje

Lekcje Sztuki

wykład / prezentacja, wystawa, warsztaty

Najczęściej czytane