Wiadomości

stat

Garażowa wyprzedaż, piernikowe warsztaty. Szkoły zapraszają na festyny świąteczne

Smakołyki, rękodzieło, pokazy artystyczne, karaoke, fotobudki oraz spora dawka dobrej zabawy - to tylko część atrakcji, jakie czekają nas podczas bożonarodzeniowych festynów, organizowanych przez trójmiejskie szkoły. Imprezy są otwarte dla wszystkich, a udział w nich jest z reguły darmowy. W najbliższą sobotę, 7 grudnia, takie festyny odbędą się w Szkole Podstawowej nr 21 w Gdyni oraz w gdańskich szkołach podstawowych nr 50 i 58.Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, podczas którego powinniśmy w szczególny sposób otworzyć się na pomoc potrzebującym. Rodzice dzieci uczęszczających do trójmiejskich placówek oświatowych mają tego świadomość i chętnie inicjują oraz organizują różnego rodzaju akcje pomocowe, w tym kiermasze świąteczne.

Materiał archiwalny - 2017 rok

Festyn Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 21 w Gdyni

W szczytnym celuNadrzędnym celem festynów świątecznych jest zebranie pieniędzy, które następnie zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym, realizację szkolnych marzeń uczniów bądź przekazane do rozdysponowania radzie rodziców.

- Pieniądze z festynu świątecznego to zastrzyk gotówki, który każdego roku solidnie zasila kasę rady rodziców - mówi Bożena Zdrojewska, przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 58 w Gdańsku. - Pieniądze w trakcie roku szkolnego w całości wracają do naszych dzieci pod postacią nagród w konkursach, dofinansowania wycieczek szkolnych czy doposażenia szkoły. Chcemy też wesprzeć samorząd uczniowski oraz inicjatywy młodzieży szkolnej, aby zmotywować uczniów do realizowania własnych marzeń, a także zachęcić do zgłaszania pomysłów dotyczących uatrakcyjnienia szkolnej oferty.
- Dzięki festynom udało się już doposażyć sale szkolne, kupić sprzęt, założyć szkolne radio i sklepik w ramach spółdzielni uczniowskiej - dodają organizatorzy festynu świątecznego w Szkole Podstawowej nr 50 w Gdańsku.

W jakiej formie najczęściej składasz życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia?

wysyłam kartki świąteczne pocztą tradycyjną 24%
pocztą elektroniczną bądź SMS-em 37%
telefonicznie 26%
w innej formie 4%
nie składam życzeń 9%
zakończona Łącznie głosów: 117

Kreatywność, która nie ma granicW czasie jarmarków szkoły zmieniają się w wielki świąteczny kram z wypiekami, marynatami, rękodziełem oraz zabawkami, które sprzedają dzieci.

- Niewątpliwym przebojem, jak zwykle, będzie licytacja obrazów, zaproszeń i voucherów do różnych gdańskich lokali i klubów sportowych - informuje gdańska SP nr 50. - Będzie też wspólna zabawa - przedstawienia przygotowane przez uczniów, a także dyktando rodzinne, świąteczne karaoke czy mecz piłki siatkowej. A wszystko po to, aby młodzież mogła zebrać fundusze na realizację marzeń.
Szkoła Podstawowa nr 21 w Gdyni planuje m.in. wielką aukcję niespodzianek, wyprzedaż "garażową", piernikowe warsztaty oraz - tradycyjnie - zaprosi gości do świątecznej kawiarenki.

Na gdańskich Siedlcach, w SP 58, będziemy mieli okazję zaopatrzyć się w różnego rodzaju rękodzieło, posłuchać kolęd i muzyki dawnej, spotkać członków grupy rekonstrukcyjnej oraz spróbować przysmaków przygotowanych przez znakomitych szefów kuchni.

Materiał archiwalny - 2017 rok

Rodzinny Festyn Świąteczny - Szkoła Podstawowa nr 58 w Gdańsku

Integracja, nie tylko wewnątrzszkolnaFestyny szkolne to oczywiście najlepsza okazja, aby poznać kolegów naszych dzieci oraz ich rodziców.

- Spotykamy się nie tylko na festynie, ale znacznie wcześniej, ponieważ organizacja tej imprezy jest wielkim przedsięwzięciem logistycznym i organizacyjnym - opowiada jeden z rodziców. - Musimy ogarnąć całość - od scenariusza, poprzez sponsorów, załatwić stosowne pozwolenia. W prace zaangażowane są też dzieci, które z pomocą nauczycieli (jesteśmy im za to bardzo wdzięczni) od wielu tygodni przygotowują świąteczne dekoracje, kartki czy inne atrakcje, którymi uświetnią naszą imprezę - dodaje.
- Festyn świąteczny to praktycznie jedyne wydarzenie w roku, w którym bierze udział cała społeczność szkolna. Zarówno w przygotowaniach, jak i później w zabawie i korzystaniu z atrakcji - opowiada Bożena Zdrojewska, przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 58. - Tych z reguły jest tak wiele, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego - młodsze dzieci będą mogły wyszaleć się w specjalnie przygotowanej strefie malucha, a starsze z pewnością ustawią się w kolejce do fotobudki bądź wezmą udział w losowaniu cennych niespodzianek. Dlatego właśnie zachęcamy do odwiedzenia naszego festynu całymi rodzinami. Szczególnie, jeśli mają państwo w planach posłać dziecko do naszej szkoły - to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby zwiedzić placówkę i poznać przy okazji uczniów oraz rodziców, którzy tę naszą szkolną społeczność tworzą - zachęca.
Festyny w Szkole Podstawowej nr 21 w Gdyni oraz Szkole Podstawowej nr 50 w Gdańsku odbędą się w sobotę, 7 grudnia, w godz. 10-14. Impreza w Szkole Podstawowej nr 58 rozpocznie się godzinę później, o 11, tego samego dnia.

Udział jest darmowy i otwarty również dla osób spoza szkół. Warto zabrać ze sobą gotówkę, ponieważ okazji do tego, aby ją wydać, będzie aż w nadmiarze. Zebrane pieniądze zostaną w całości przeznaczone na realizację szkolnych marzeń dzieci bądź oddane do dyspozycji rad rodziców.

Opinie (22) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • zatkane ucho (2) Mamusie znacie jakieś sposoby na zatkane ucho u dziecka? cos zakroplić?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: hobsa

 • Gdzie zorganizować roczek dziecka (2) Gdzie można zorganizować Roczek dla Dziecka w Trójmieście lub okolicach w marcu/kwietniu....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Beata

 • Zapalenie jamy ustnej dziecka Witam tydzień temu zdiagnozowano u córki ( córka ma rok i 2 miesiące) wirusowe zapalenie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Klaudia

 • Pomagajmy (5) Kazda złotówka się liczy Witam, badzo prosze o udostępnie zbiorki im wiecej osób zobaczy tym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Roan bass soft polecacie? Czy któraś z mam miała ten wózek?jak opinie?czy spacerówka jest wygodna?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ola

 • Mama Hej ,czy jest tu jakaś mama z Wrzeszcza lub okolic ,która chciałaby wychodzić z dzieckiem...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Majka

 • Montaż fotelika Hej czy jest możliwość zmontowania fotelika espiro multi w starym stelażu espiro atlantic?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: WiKa

 • Lodowisko Gdynia (2) Czy ktoś może posiada wiedzę w jakich rozmiarach są łyżwy dla dzieci na lodowisku w Gdyni?...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: As

 • Wakacje dziecka z dziadkami gdy... (17) Mój syn ma obecnie 13lat. Z jego ojcem jestem 12lat po rozwodzie. On ma swoją rodzinę ja mam...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Przemoc psychiczna adwokat (3) Szukam dobrego adwokata z gdańska, zajmującego się sprawami rodzinnymi i karnymi - znęcanie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: krystmajew

 • Łòżeczko dla niemowlęcia (4) Witam jak w temacie gdzie w Trójmieście znajdę sklep z łòżeczkami dla niemowlaka? Chodzi mi...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Dorota

 • Wynajem:) (6) Muszę się pochwalić. Wynajela właśnie z mężem 3 pokojowe m 50m za uwaga - 1200 zł :)...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Zadowolona

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »