Wiadomości

Gdynia przywitała trojaczki. "Na pierwszym usg było jedno dziecko"

Maja, Emilia i Michał przyszli na świat 18 sierpnia.
Maja, Emilia i Michał przyszli na świat 18 sierpnia. fot. Magdalena Czernek/ gdynia.pl

Maja, Emilia i Michał przyszli na świat 18 sierpnia. Dzieci urodziły się w siódmym miesiącu ciąży i pierwsze tygodnie życia spędziły w szpitalu. Teraz potrójnym szczęściem rodzice cieszą się już w domu. Ostatni raz Gdynia witała trojaczki ponad dwa lata temu.Czy znasz kogoś, komu urodziły się bliźniaki lub więcej dzieci?

tak, takich rodzin jest coraz więcej 71%
nie, to sporadyczne przypadki 15%
nie, nie znam nikogo, kto urodził bliźniaki lub więcej dzieci podczas mnogiej ciąży 14%
zakończona Łącznie głosów: 711
Nowi mieszkańcy Gdyni urodzili się nieco ponad dwa miesiące temu w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Jak przyznają ich rodzice, maluchy były dla nich prawdziwą niespodzianką.

- Na pierwszym usg było jedno dziecko. Dopiero kolejne badanie pokazało, że to ciąża mnoga potrójna. Nie spodziewaliśmy się tego, ale szczęścia jest dużo - mówi Izabela Malinowska, mama trojaczków.
Pierwsza urodziła się Maja, która ważyła 1480 gramów. Druga była Emilka o wadze 1380 gramów. Na końcu na świat przyszedł Michał, który miał 1180 gramów. To trojaczki wielojajowe, więc każdy maluch jest inny. Po narodzinach dzieci spędziły kilka tygodni w szpitalu. Teraz zdrowe i pogodne są już w domu.

- Żona rewelacyjnie sprawdza się w roli mamy. Ja też staram się pomagać tyle, ile tylko mogę. Dzieci chyba nie narzekają - dodaje Mateusz Malinowski, tata trojaczków.
Przybywa ciąż mnogich. W Gdyni trojaczki, w Gdańsku coraz więcej bliźniaków
Izabela i Mateusz Malinowscy z trojaczkami: Mają, Emilią i Michałem.
Izabela i Mateusz Malinowscy z trojaczkami: Mają, Emilią i Michałem. fot. Magdalena Czernek/ gdynia.pl

Potrójne szczęście dla GdyniTo kolejna rodzina z potrójnym szczęściem, która mieszka w Gdyni. Pierwsze trojaczki - Zofia, Zuzanna i Wojciech - urodziły się w 2014 roku. Potem w 2017 roku Gdynia przywitała aż trzy nowe rodziny obdarowane potrójną radością.

- Kiedy na świat przychodzi na raz trójka dzieci, to nie tylko święto rodziców, ale i całego miasta. Stąd nasza dzisiejsza wizyta. To bardzo dużo szczęścia, lecz nigdy jego nadmiar, kiedy rodziny mają więcej dzieci. A także wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Młodzi rodzice muszą zmierzyć się z obowiązkami, ale też, tak jak mieliśmy okazję zobaczyć, otaczać dzieci miłością, czułością i delikatnością. To piękny obrazek. Chcielibyśmy, aby dzieci przybywało w Gdyni jak najwięcej - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Poczwórne szczęście w Gdańsku. Czworaczki przyszły na świat w klinice UCK
Rodzina otrzymała drobne upominki, wśród nich znalazł się m.in. poradnik dla młodych rodziców. W razie potrzeby rodzina może także liczyć na długofalową pomoc.

- Jako miasto szczególnie traktujemy takie wyjątkowe narodziny. Rodzina otrzymuje od nas specjalny potrójny wózek z fotelikami, który pozwala na wspólne wyjście na spacer. Poza tym wręczamy także beciki oraz gdyńskie misie. Młodzi rodzice mogą liczyć również na wsparcie asystenta z Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej, który służy im pomocą, jeżeli pojawią się jakiekolwiek potrzeby. Na początku czasami trudno wszystko przewidzieć. Mamy jednak stały kontakt z rodziną i jeżeli tylko w jakimkolwiek momencie będziemy mogli udzielić wsparcia, to miasto z przyjemnością to zrobi. Zapraszamy też rodziców do korzystania z oferty Gdyni rodzinnej, która proponuje wiele familijnych atrakcji - mówi Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni.

Forum dziecko

 • Noworodek... nucący. Spotkałyście się... Próbuję coś na ten temat znaleźć w necie od lat i bez powodzenia. Otóż moje dziecko, tak w...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: olk

 • Gdy mąż się oddala... (2) Nie wiem już co robić. Pisze tu by znaleźć pocieszenie, zrozumienie, a może nie jestem...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Joanna

 • Punktacja tbs komunalnealne Proszę o informację od osób które znalazły się na liście w tym roku mieszkań tbs lub...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Gdzie rodzić Witam! Świeże mamy, mam do was pytanie, gdzie rodzilyscie jak oceniacie opieke? Ja planuje...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: PrzyszlaMama

 • Ciąża po ciązy pozamacicznej. (2) Moje drogie...w lutym przeszłam ciążę pozamaciczną, niestety skutkującą usunięciem prawego...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Lilka

 • Poród w szpitalu wojewodzkim/operacja... (2) Czy któraś z Was w czasie pandemii rodziła w szpitalu Wojewódzkim SN bądź CC? Jak wygląda...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Skracają sie szyjka macicy w ciąży (3) Hej, mam problem skracajacej się szyjki. Lekarz zdiagnozował to w 22 tc ( wspomniał o...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Aleks91

 • Pomysł na imprezę imieninową Czy ma ktos pomysł, czym uatrakcyjnić impreze imieninową w lokalu dla pokolenia 50+?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jolka

 • Gdańskie żłobki (5) Chciałam zapisać synka do żłobka państwowego. Jest naszym trzecim dzieckiem, pozostała...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Malwina

 • Macierzyński (3) Halo mamusie jak wygląda wypłata z zusu macierzyńskiego w czasie koronawirusa? Bo czekam a...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Karolina

 • Badanie prenatalne z osobą towarzyszącą (3) Wiecie może gdzie w Trójmieście lekarz wykona badanie prenatalne i nie będzie mu...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

wszystkie tematy »