Wiadomości

Gdynia przywitała trojaczki. "Na pierwszym usg było jedno dziecko"

Maja, Emilia i Michał przyszli na świat 18 sierpnia.
Maja, Emilia i Michał przyszli na świat 18 sierpnia. fot. Magdalena Czernek/ gdynia.pl

Maja, Emilia i Michał przyszli na świat 18 sierpnia. Dzieci urodziły się w siódmym miesiącu ciąży i pierwsze tygodnie życia spędziły w szpitalu. Teraz potrójnym szczęściem rodzice cieszą się już w domu. Ostatni raz Gdynia witała trojaczki ponad dwa lata temu.Czy znasz kogoś, komu urodziły się bliźniaki lub więcej dzieci?

tak, takich rodzin jest coraz więcej 71%
nie, to sporadyczne przypadki 15%
nie, nie znam nikogo, kto urodził bliźniaki lub więcej dzieci podczas mnogiej ciąży 14%
zakończona Łącznie głosów: 711
Nowi mieszkańcy Gdyni urodzili się nieco ponad dwa miesiące temu w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Jak przyznają ich rodzice, maluchy były dla nich prawdziwą niespodzianką.

- Na pierwszym usg było jedno dziecko. Dopiero kolejne badanie pokazało, że to ciąża mnoga potrójna. Nie spodziewaliśmy się tego, ale szczęścia jest dużo - mówi Izabela Malinowska, mama trojaczków.
Pierwsza urodziła się Maja, która ważyła 1480 gramów. Druga była Emilka o wadze 1380 gramów. Na końcu na świat przyszedł Michał, który miał 1180 gramów. To trojaczki wielojajowe, więc każdy maluch jest inny. Po narodzinach dzieci spędziły kilka tygodni w szpitalu. Teraz zdrowe i pogodne są już w domu.

- Żona rewelacyjnie sprawdza się w roli mamy. Ja też staram się pomagać tyle, ile tylko mogę. Dzieci chyba nie narzekają - dodaje Mateusz Malinowski, tata trojaczków.
Przybywa ciąż mnogich. W Gdyni trojaczki, w Gdańsku coraz więcej bliźniaków
Izabela i Mateusz Malinowscy z trojaczkami: Mają, Emilią i Michałem.
Izabela i Mateusz Malinowscy z trojaczkami: Mają, Emilią i Michałem. fot. Magdalena Czernek/ gdynia.pl

Potrójne szczęście dla GdyniTo kolejna rodzina z potrójnym szczęściem, która mieszka w Gdyni. Pierwsze trojaczki - Zofia, Zuzanna i Wojciech - urodziły się w 2014 roku. Potem w 2017 roku Gdynia przywitała aż trzy nowe rodziny obdarowane potrójną radością.

- Kiedy na świat przychodzi na raz trójka dzieci, to nie tylko święto rodziców, ale i całego miasta. Stąd nasza dzisiejsza wizyta. To bardzo dużo szczęścia, lecz nigdy jego nadmiar, kiedy rodziny mają więcej dzieci. A także wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Młodzi rodzice muszą zmierzyć się z obowiązkami, ale też, tak jak mieliśmy okazję zobaczyć, otaczać dzieci miłością, czułością i delikatnością. To piękny obrazek. Chcielibyśmy, aby dzieci przybywało w Gdyni jak najwięcej - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Poczwórne szczęście w Gdańsku. Czworaczki przyszły na świat w klinice UCK
Rodzina otrzymała drobne upominki, wśród nich znalazł się m.in. poradnik dla młodych rodziców. W razie potrzeby rodzina może także liczyć na długofalową pomoc.

- Jako miasto szczególnie traktujemy takie wyjątkowe narodziny. Rodzina otrzymuje od nas specjalny potrójny wózek z fotelikami, który pozwala na wspólne wyjście na spacer. Poza tym wręczamy także beciki oraz gdyńskie misie. Młodzi rodzice mogą liczyć również na wsparcie asystenta z Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej, który służy im pomocą, jeżeli pojawią się jakiekolwiek potrzeby. Na początku czasami trudno wszystko przewidzieć. Mamy jednak stały kontakt z rodziną i jeżeli tylko w jakimkolwiek momencie będziemy mogli udzielić wsparcia, to miasto z przyjemnością to zrobi. Zapraszamy też rodziców do korzystania z oferty Gdyni rodzinnej, która proponuje wiele familijnych atrakcji - mówi Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni.

Forum dziecko

 • żłobki/klubiki (2) Dzień dobry, Ten post skierowany jest do rodziców małych pociech, jak również tych którzy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Sylwia

 • Higiena siusiaka (2) Mamy chłopców,poradzcie proszę.synek ma prawie 5 lat. dopiero od niedawna mozna odciągnąć...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama chlopca

 • Jasnobrązowe plamienia... (3) Dziewczyny wiem,że nie jesteście lekarzami,ale może chociaż wysłuchacie...w litych orzeslzam...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Olka

 • Ileostomia u noworodka Czy są tu mamy dzieciaczków z wyłonioną stomią na jelicie cienkim?Synek kilka dni temu mial...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: talka

wszystkie tematy »