wydarzenie

Gdyńskie Dni Sąsiada

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
16 września 2017 (sobota)
godzina:
10:00 - 15:00
miejsce:
Młodzieżowy Dom Kultury, Bema 33
bilety:
wstęp wolny

Codziennie mijamy się w drodze do pracy lub szkoły, ale zazwyczaj nie mamy okazji lepiej się poznać. Gdyńskie Dni Sąsiadów to lokalne wydarzenie, które może to zmienić.Wystarczy w sobotę, 16 września o godzinie 10:00, dołączyć do zabawy na świeżym powietrzu. Wspólne grillowanie i loteria to tylko niektóre z atrakcji. Sąsiedzkie spotkanie może być urozmaiceniem rodzinnego spaceru.

Urząd Miasta Gdyni wraz z Okręgowym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., właścicielem miejskiej sieci ciepłowniczej oraz elektrociepłownią EDF Oddział Wybrzeże zapraszają mieszkańców Śródmieścia, Wzgórza Św. Maksymiliana i Redłowa na Gdyńskie Dni Sąsiadów.

W sobotę, 16 września, sąsiedzi spotkają się na terenie Młodzieżowego Domu Kultury, przy ul. Bema 33 w Gdyni. Wstęp będzie wolny, a zabawa potrwa od godziny 10:00 do 15:00. Wydarzenie ma na celu integrację lokalnej społeczności oraz promocję miejskiej sieci ciepłowniczej i ciepłej wody użytkowej w Gdyni.

Dla mieszkańców przygotowane będą animacje i zabawy na świeżym powietrzu. Wspólny posiłek będzie świetną okazją do poznania swoich sąsiadów i sąsiadek. Dla najmłodszych uczestników imprezy również nie zabraknie atrakcji. Zaprzyjaźnią się oni z rówieśnikami, a rodzice odpoczną przy kawie. W programie zaplanowano także loterię fantową. Na kreatywnych czekać będą warsztaty rękodzieła, podczas których można wykonać własną bransoletkę. Zarówno dzieci, jak i dorośli poznają tajniki jej tworzenia, a własnoręcznie wykonaną ozdobę zabiorą do domu. Organizatorzy przygotowali też konkurs dla miłośników wypieków. Każdy będzie miał okazję przynieść swoje ciasto i podzielić się nim z sąsiadami. Najlepsze wypieki zostaną nagrodzone upominkami.

Gdyńskie Dni Sąsiadów to także świetna okazja, aby dowiedzieć się jak wybrać bezpieczne i korzystne finansowo ogrzewanie oraz dostęp do ciepłej wody użytkowej. W ciekawy i przystępny sposób, poznamy proces wytwarzania ciepła oraz jego drogę do naszych budynków. Dla mieszkańców przygotowany zostanie Domek Ciepłolubnych, który jest źródłem wiedzy na temat miejskiej sieci ciepłowniczej w Gdyni. Znajdą się w nim informacje m.in. o dofinansowaniach z Urzędu Miasta na zmianę sposobu ogrzewania. Spotkanie z sąsiadami to także szansa na podjęcie wspólnej inicjatywy w walce ze zjawiskami niekorzystnymi dla zdrowia i środowiska. Likwidacja domowych pieców na węgiel i gaz oznacza koniec zmartwień o bezpieczeństwo i zanieczyszczenia powietrza. Zmiana ogrzewania może nie tylko uszczelnić domowy budżet, ale też zwiększyć poczucie komfortu w domu.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: www.cieplolubni.com.pl
Link do wydarzenia na Facebooku - https://www.facebook.com/events/1780053718960369

Tematyce ogrzewania i oszczędzania energii poświęcony będzie również, 15 września, Dzień Otwarty w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przy ul. Rybaki Górne 8. Jest to VII edycja Pomorskich Dni Energii, jednego z największych wydarzeń energetycznych w północnej Polsce. Wśród atrakcji będzie możliwość obejrzenia ekologicznego kotła od środka oraz przejażdżka samochodem lub rowerem napędzanym energią elektryczną.

W programie:
- konsultacje z ekspertami
- warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych
- loteria fantowa
- konkurs wypieków
- relaks przy grillu, kawie i herbacie
- animacje dla najmłodszych
- Domek Ciepłolubnych - źródło wiedzy na temat Miejskiej Sieci Ciepłowniczej

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane