• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Gdzie ciekawie spędzić rodzinny weekend?

Anna Żukowska
3 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 10 lat) 
Opinie (14)
Podczas Parkowania na dzieci i zwiedzających czeka wiele niespodzianek - w oliwskich lasach będzie można wytropić dzikie zwierzęta. Z kolei w ZOO, pod okiem przewodnika, zobaczyć i dowiedzieć się o nich wielu ciekawostek. Podczas Parkowania na dzieci i zwiedzających czeka wiele niespodzianek - w oliwskich lasach będzie można wytropić dzikie zwierzęta. Z kolei w ZOO, pod okiem przewodnika, zobaczyć i dowiedzieć się o nich wielu ciekawostek.

Pierwszy weekend sierpnia przed nami, pogoda zapowiada się znośnie, więc ruszmy z dziećmi w teren. W najbliższych dniach czeka nas sporo atrakcji oraz jedna impreza, której po prostu nie możecie przegapić.Mowa o Parkowaniu - Popołudniu z Fauną. W sobotę i niedzielę odbędzie się już jej 6. edycja. W tym roku organizatorzy postawili na zwierzęta, w związku z tym prawie wszystkie atrakcje znajdują się w Parku Oliwskim oraz ZOO. Podczas Parkowania czeka na zwiedzających wiele niespodzianek - w oliwskich lasach będzie można wytropić dzikie zwierzęta. Z kolei spacerując razem z przewodnikiem po ZOO, będzie można je obserwować i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat słoni, lwów ale też mniej znanych zwierząt. W sobotę, o godz. 12:00 będziecie mogli wziąć udział w grze miejskiej pt. "Konik w kropki", podczas której trzeba będzie znaleźć zwierzaki. A to tylko niektóre atrakcje.

Organizatorzy przygotowali bezpłatną wypożyczalnię rowerów, którymi dojedziemy z ZOO do Parku Oliwskiego i z powrotem. Rowery będą na was czekały przy bramach głównych obu miejsc. Chętne dzieci będą mogły wziąć udział w otwartych zajęciach z jogi, a dorośli również w zajęciach z tai-chi. Odbędą się gry edukacyjne, a ci, którzy tęsknią już za szkołą, ucieszą się z możliwości wzięcia udziału w wykładach w ramach Akademii z pazurem. Spokojnie, nudno na pewno nie będzie, w świat patyczaków i chomików wprowadzą nas nastoletni wykładowcy z Polskiej Akademii Dziecięcej. A może wasze dzieci są zainteresowane architekturą? Świetnie się składa, bo będą mogły wziąć udział w warsztatach pt. "Mikrohotel. Architektura dla insektów". Oprócz tego spacery dźwiękowe (dla rannych ptaszków w niedzielę o godz. 5:30 rano, dla pozostałych osób, w sobotę o godz. 20:00), gra w boules, wystawy, spotkania z autorami książek... Warto dokładnie przejrzeć program i upewnić się, że będziemy obecni na wszystkich interesujących nas wydarzeniach. Sobota, niedziela. Do Parku Oliwskiego wstęp wolny, do ZOO obowiązują bilety (8-16 zł).

Jarmark św. Dominika
już od tygodnia gości w Gdańsku, jeśli nie zdążyliście jeszcze się na niego wybrać, macie okazję zrobić to w ten weekend. Oprócz wszystkich "standardowych" atrakcji, w niedzielę będziecie mogli wybrać się na festyn "Pomorskie smaki". A tam poznacie lub przypomnicie sobie smaki m.in. Kaszub i Kociewia. Oprócz stoisk z regionalnymi przysmakami będzie można kupić ekologiczne miody, pieczywo i wędliny. Dzieci będą miały okazję zobaczyć, w jaki sposób przygotowuje się dania i produkty regionalne, których będzie też można spróbować. To też okazja do posłuchania ludowej muzyki i obejrzenia występów zespołów tanecznych. Niedziela, godz. 10:00-18:30, wstęp wolny.

Również w niedzielę, w Kuźni Wodnej (ul. Bytowska 1a) zobacz na mapie Gdańska odbędzie się ciekawe wydarzenie. Tym razem dzieci będą mogły zobaczyć, na czym polega praca kowala oraz jak kuje się stal przy użyciu urządzeń wodnych. W XVI-wiecznej kuźni poczujemy się, jakbyśmy cofnęli się w czasie. Zobaczymy młoty wodne i narzędzia do cięcia stali. Pokaz kucia odbędzie się o godz. 16:00, obowiązują bilety (3-15 zł)

Miłośnicy książek mają kolejny powód do zadowolenia. W Gdyni, od piątku do niedzieli trwa Nadmorski Plener Czytelniczy, podczas którego nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Dla rodzin z dziećmi będzie przygotowany specjalny namiot-czytelnia, w którym na nasze pociechy będą czekać różne wystawy, spotkania z autorami i warsztaty plastyczne, m.in. "Czytanie przy sobocie o wróblu, kozie i kocie." Autorzy książek dla dzieci, Magdalena PagińskaPaweł Mazur, będą czytać swoje utwory wspólnie z dziećmi. Napisane przez nich "Kilka słów o sowach dwóch" oraz "Czy wróbelek doleci do Afryki? i inne wierszyki" należą do tych książek, które z ręką na sercu można polecić. Książeczki są zabawne, starannie wydane a do tego mają śliczne ilustracje. Aż strach patrzeć na niektóre pozycje z półek z literaturą dziecięca. Na szczęście coraz więcej wydawnictw promuje naszych rodzimych autorów, jednocześnie zwracając uwagę na stronę graficzną książki. Sobota, w godz. 11:00-19:00, niedziela, godz. w 11:00-13:00, wstęp wolny.

Jedziemy za miasto

Dla tych, dla których samo poznawanie kaszubskich smaków na festynie rodzinnym to za mało, przygotowałam kilka pomysłów na wycieczkę za miasto. Całkiem niedaleko, ok. 60 km od Gdańska i tylko nieco ponad 30 km od Gdyni, we wsi Mechowo, znajdują się Groty Mechowskie. Jeśli jednak ktoś spodziewa się ogromnych jaskiń i korytarzy ciągnących się kilometrami, mocno się zawiedzie. To bardzo kameralna atrakcja turystyczna. Dla zwiedzających będzie otwartych zaledwie kilka metrów chodnika. Nie zmienia to jednak faktu, że groty są bardzo malownicze i warto je zwiedzić. Jedna z form naciekowych przypomina niedźwiadka, na suficie groty można też zobaczyć "krwawiące serce" jaskini. Groty Mechowskie można zwiedzać codziennie w godz. 11:00-18:00.

Kilkanaście minut jazdy samochodem dalej, w Nadolu nad jeziorem Żarnowieckim, znajduje się Zagroda Gburska. W skansenie można obejrzeć XIX-wieczną zagrodę wiejską z zabudowaniami. Można pokazać "miastowym" dzieciom jak wygląda studnia, piec chlebowy, piwnica, wozownia, gołębnik czy pasieka. Przy okazji sami dowiemy się, co to jest np. kierat. W Nadolu odbywają się również warsztaty dla dzieci i pokazy dawnych zawodów, na które jednak obowiązują zapisy. Miejsce zwiedzać można codziennie, w godz. 9:00-17:00, bilety (4-5 zł).

Również w okolicy, przy Hotelu Lisewski Dwór w Lisewie, znajduje się mini zoo ze zwierzętami domowymi. Najmłodszym można pokazać kozy, owce, indyki i kury nie tylko na obrazkach. Jeśli opiekun zwierzaków pozwoli, dzieci będą mogły nawet je pogłaskać lub podać coś do jedzenia. Domki dla zwierząt ustawione są przy ścieżce wokół stawu, w którym pływają kaczki. Warto się tu zatrzymać na kawę i podwieczorek, do dyspozycji gości jest również plac zabaw. Natomiast w Kniewie możemy się wybrać na Strusią Farmę, na której zobaczymy również inne zwierzęta, m.in. osły czy lamy. Na zwiedzających czeka plac zabaw, więc na pewno przez godzinę będzie tam co robić. Farmę można zwiedzać codziennie w godzinach 10:00-19:00.

W Mirachowie z kolei możemy zajrzeć do Kaszubskiego Parku Miniatur, w którym czekają na nas miniatury znanych budowli nie tylko z Pomorza. Oprócz makiety Bazyliki Mariackiej (swoją drogą nie takiej małej, bo mierzącej 3,5 metra wysokości) czy zamku z Bytowa, możemy zobaczyć z bliska Mur Chiński, Biały Dom czy Sfinksa. Na terenie parku czeka na dzieci również plac zabaw, mini-zoo, gabinet śmiechu oraz bajkowa kraina z postaciami z różnych bajek. Otwarte codziennie w godz. 11:00-19:00, wstęp: 10-12 zł.

Wydarzenia

Nadmorski Plener Czytelniczy

wykład / prezentacja, wieczór literacki, spotkanie, pokaz

Parkowanie - Popołudnie z Fauną

muzyka alternatywna, spotkanie, wystawa

I Plener Kowalstwa Artystycznego

festyn, pokaz

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (14) 3 zablokowane

 • idę na Parkowanie (2)

  Jak co roku od trzech lat zresztą :) Fajna impreza, zwłaszcza dla rodzin.

  • 3 1

  • Ja chodziłam na wcześnmiejsze edycje Parkowania

   Mam dwójkę dzieci 3 i 10 lat. Na zeszłorocznym pikniku dzieci się nudziły
   Chociaż ogólnie jest duży plus dziecko zainteresowało się robotyką i programowaniem . Ma już swojego robota

   • 0 0

  • Byliśmy dzisiaj. Praktycznie nic się nie działo.Bardzo małe zainteresowanie- bo i nie było czym... Chyba nie bardzo się w tym roku udało...

   • 1 0

 • polecam

  Wróciliśmy właśnie z Kłodna nad mauszem. Cudne miejsce! Pozdrawiamy właścicieli Siedliska kłodno. Fajny pensjonat. Był może ktoś na jazz w lesie?

  • 4 0

 • Tylko Galeria Bałtycka

  ewentualnie Matarnia

  • 10 5

 • zielona wyspa

  a ja do biedry zeby zylo sie lepiej,,,,,

  • 9 0

 • a gdzie spędzić weekend z dala od stad rozwrzeszczanych dzieciaków... (6)

  i ich nawiedzonych mamusiek? są gdzieś jeszcze takie miejsca, gdzie nie ma atrakcji dla rozbestwionych "milusińskich"?

  • 6 10

  • (4)

   czyżby zgorzkniała singielka? siostra z archeo?

   • 7 0

   • nie singielka i nie zgorzkniała. (3)

    a siostra z archeo to co to w ogóle jest? co autor chciał przez to powiedziec? poza tym wiedz, że nie każdy na tym świecie przepada za dzieciakami, zwłaszcza cudzymi. namolnymi, nudnymi, męczącymi, hałaśliwymi i mizdrzącymi się tak, że aż mdli. na szczęście nie ma takiego obowiązku, żeby je wszystkie kochać, zachwycać się nimi i podniecać każdym ich pierdnięciem. ludzie dorośli mają prawo do wypoczynku i odseparowania się choćby raz na jakiś czas od dzieciaków i tych mamuśkowatych klimatów. świat nie kończy się na dzieciakach i obsesjach młodych mamusiek. nie kończy się, ani też nie zaczyna. dzięki Bogu.

    • 5 4

    • Potrzebujesz bolca.

     • 5 5

    • czyżby nie za bardzo uogólnione?

     nie każda mamuśka jest taka, jak ja tu przedstawiasz, a tym bardziej dziecko.

     • 1 0

    • to,że cię nikt nie puka

     nie znaczy ,ze musisz tu swoje żale wylewać.Znajdź se chłopa,niech cię porządnie wyobraca,może zrobi ci dzieciaka i zmienisz swoje myślenie .

     • 2 1

  • To chyba...

   ... źle trafiłaś z działami. To jest dział dziecko.trojmiasto.pl. Więc jeżeli szukasz innych atrakcji, to wejdź do działu Rozrywka. Tam coś znajdziesz dla siebie, niekoniecznie spotykając "rozwydrzone dzieciaki i ich nawiedzone mamuśki".

   Zacznij czytać ze zrozumieniem i selekcjonuj poprawnie informacje.

   Rozrywka.trojmiasto.pl

   • 2 0

 • gdzie na weekend z dzieckiem

  Faktycznie pytanie gdzie na weekend z dzieckiem pada dość często, dlatego artykuły takie jak są dość pomocne. Fajnie by było, gdyby było więcej zdjęć i może jakieś filmiki jeszcze.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Poranki filmowe w GCF

projekcje filmowe

Najczęściej czytane