• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Jak ciekawie spędzić rodzinny weekend?

ws
26 lutego 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (93)
W ruchu na makiecie w Galerii Metropolia obowiązują zasady jak na prawdziwej kolei. W ruchu na makiecie w Galerii Metropolia obowiązują zasady jak na prawdziwej kolei.

Zapowiada się piękny, słoneczny weekend, dlatego oprócz atrakcji, które proponujemy wam na sobotę i niedzielę, na pewno chętnie pójdziecie na spacer. U nas znajdziecie podpowiedzi, jakie wybrać trasy. Poza tym mamy coś dla miłośników kolei i małych konstruktorów, możecie odwiedzić też teatr - nie tylko, by obejrzeć spektakl.W naszym cyklu pomysłów na spacery z dziećmi podpowiadamy, jak spędzić czas razem z dziećmi na świeżym powietrzu. Przedstawiamy pomysły na rodzinne spacery po Trójmieście, bez konieczności ruszania się za miasto.

Zobaczcie ciekawe propozycje na spacery z dziećmi"Nostalgia za Parą" - ogromna makieta kolejowa we WrzeszczuPociągi osobowe i towarowe mknące przez osiedla, lasy czy pola, a wszystko wykonane z najdrobniejszymi szczegółami w skali 1:87. W sobotę i niedzielę na poziomie +2 Galerii Metropolia przy ul. Kilińskiego 4 we Wrzeszczu będzie można zobaczyć ogromną makietę kolejową na zimowej wystawie. Wstęp bezpłatny.

- Chcemy pokazać, że prowadzenie pociągu po makiecie może być ciekawsze od gry komputerowej. W ruchu na makiecie obowiązują bowiem zasady jak na prawdziwej kolei. Każda stacja obsadzona jest przez dyżurnego ruchu, który wyświetla sygnały na semaforach i kieruje pociągi na odpowiednie tory za pomocą pulpitu nastawczego. Z kolei maszyniści idą wzdłuż makiety razem z jadącym pociągiem i sterują lokomotywą za pomocą specjalnego manipulatora. Dzięki temu nie jest to zabawa w kolejkę na dywanie, gdzie pociąg jeździ bez sensu w kółko, a jazda po fragmencie szlaku kolejowego pomiędzy posterunkami ruchu - mówił Piotr Salecki, prezes klubu Nostalgia za parą.
Pociągi w sobotę i niedzielę kursują w godzinach: 10:00-14:00 i 15:30-19:00.

Zobacz, jak wyglądała makieta kolejowa ustawiona w Galerii Metropolia w ubiegłych latach

"Dzielny Kapitan Ahab" inspirowany "Moby Dickiem"W poszukiwaniu przygód młody Izmael zaciąga się na statek kapitana Ahaba. Plastyczny, pobudzający wyobraźnię spektakl lalkowy Grzegorza Kujawińskiego w Teatrze Gdynia Główna to dobra propozycja dla kilkulatków w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

"Dzielny Kapitan Ahab" to muzyczny wehikuł czasu, który zabiera publiczność w awanturniczą podróż morską. W scenografii znajdują się zarówno maszyny wywołujące efekty dźwiękonaśladowcze (wiatr, burza, brzdęk szkła w gospodzie oraz najciekawszy z nich - odgłos wieloryba), jak i rozkołysane morskie fale oraz centralnie umieszczona i zbita z drewnianych skrzynek konstrukcja, która posłuży zarówno za przystań, w której Izmael poznaje marynarzy, jak i za statek kapitana Ahaba, na którym Izmael wyrusza w rejs. Oprócz teatru lalkowego pojawia się m.in. teatr cieni. Największą niespodzianką jest jednak zmiana miejsca oglądania spektaklu na czas, gdy bohaterowie lądują w paszczy wieloryba. Wraz z nimi także widzowie przechodzą przez zrobioną z parawanu i drewnianych skrzyń konstrukcję - wprost do wnętrza wieloryba. Oczywiście bez pomocy dzieci ratunek nie będzie możliwy.

Niedziela, godz. 12:00 i 14:00, bilety 30 zł.

Imprezy dla dzieci w naszym kalendarzu


Teatr od kuchniJeśli nie spektakl, to może chcecie zobaczyć "teatralną kuchnię"? Teatr Szekspirowski jest jednym z niewielu teatrów na świecie, które można zwiedzić z przewodnikiem.

Ten jedyny na świecie teatr z otwieranym (w zaledwie 3 minuty) dachem swoją oryginalną, nagradzaną w międzynarodowych konkursach architekturą oraz niezwykłą, zakorzenioną w XVII wieku historią co roku przyciąga rzesze odwiedzających. Jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira. Jako jedyny teatr w Polsce wystawia spektakle na scenie elżbietańskiej. Zwiedzanie trwa godzinę i obejmuje wnętrza oraz zewnętrzne przestrzenie budynku - jak tarasy i ścieżkę spacerową na murze o wysokości 7 metrów, który otacza teatr.

Program zwiedzania trwa 60 minut. Ze względów bezpieczeństwa limit uczestników przypadających na jedną wycieczkę na daną godzinę wynosi 15 osób. Bilety 18/10 zł (normalny/ulgowy, wstęp wolny - dzieci do lat 4). Piątek-niedziela, 26-28 lutego, godz. 15:30.

Kina w Trójmieście


Kreatywny Plac ZabawKreatywny Plac Zabaw to przestrzeń warsztatowa dla najmłodszych gości Hevelianum. Podczas warsztatów zmienicie się w konstruktorów i wykonacie swój własny samochód, który dzięki gumce recepturce będzie miał napęd. Pojazd z duszą wymaga odpowiedniej personalizacji, dlatego pokolorujecie go i przyozdobicie, jak wam się tylko podoba, a po zmajstrowaniu samochodu przygotujecie tor wyścigowy dla pojazdów i zorganizujecie zawody. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Sobotaniedziela, godz. 11:00 i 14:00, bilety 25 zł.
ws

Wydarzenia

Zwiedzanie GTS

pokaz

Zimowa Wystawa Makiet Kolejowych

pokaz

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (93)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Poranki filmowe w GCF

projekcje filmowe

Najczęściej czytane