Jak ciekawie spędzić rodzinny weekend?

W ruchu na makiecie w Galerii Metropolia obowiązują zasady jak na prawdziwej kolei.
W ruchu na makiecie w Galerii Metropolia obowiązują zasady jak na prawdziwej kolei. fot. Vladimir Sladek/123rf.com

Zapowiada się piękny, słoneczny weekend, dlatego oprócz atrakcji, które proponujemy wam na sobotę i niedzielę, na pewno chętnie pójdziecie na spacer. U nas znajdziecie podpowiedzi, jakie wybrać trasy. Poza tym mamy coś dla miłośników kolei i małych konstruktorów, możecie odwiedzić też teatr - nie tylko, by obejrzeć spektakl.W naszym cyklu pomysłów na spacery z dziećmi podpowiadamy, jak spędzić czas razem z dziećmi na świeżym powietrzu. Przedstawiamy pomysły na rodzinne spacery po Trójmieście, bez konieczności ruszania się za miasto.

Zobaczcie ciekawe propozycje na spacery z dziećmi"Nostalgia za Parą" - ogromna makieta kolejowa we WrzeszczuPociągi osobowe i towarowe mknące przez osiedla, lasy czy pola, a wszystko wykonane z najdrobniejszymi szczegółami w skali 1:87. W sobotę i niedzielę na poziomie +2 Galerii Metropolia przy ul. Kilińskiego 4 we Wrzeszczu będzie można zobaczyć ogromną makietę kolejową na zimowej wystawie. Wstęp bezpłatny.

- Chcemy pokazać, że prowadzenie pociągu po makiecie może być ciekawsze od gry komputerowej. W ruchu na makiecie obowiązują bowiem zasady jak na prawdziwej kolei. Każda stacja obsadzona jest przez dyżurnego ruchu, który wyświetla sygnały na semaforach i kieruje pociągi na odpowiednie tory za pomocą pulpitu nastawczego. Z kolei maszyniści idą wzdłuż makiety razem z jadącym pociągiem i sterują lokomotywą za pomocą specjalnego manipulatora. Dzięki temu nie jest to zabawa w kolejkę na dywanie, gdzie pociąg jeździ bez sensu w kółko, a jazda po fragmencie szlaku kolejowego pomiędzy posterunkami ruchu - mówił Piotr Salecki, prezes klubu Nostalgia za parą.
Pociągi w sobotę i niedzielę kursują w godzinach: 10:00-14:00 i 15:30-19:00.

Zobacz, jak wyglądała makieta kolejowa ustawiona w Galerii Metropolia w ubiegłych latach

"Dzielny Kapitan Ahab" inspirowany "Moby Dickiem"W poszukiwaniu przygód młody Izmael zaciąga się na statek kapitana Ahaba. Plastyczny, pobudzający wyobraźnię spektakl lalkowy Grzegorza Kujawińskiego w Teatrze Gdynia Główna to dobra propozycja dla kilkulatków w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

"Dzielny Kapitan Ahab" to muzyczny wehikuł czasu, który zabiera publiczność w awanturniczą podróż morską. W scenografii znajdują się zarówno maszyny wywołujące efekty dźwiękonaśladowcze (wiatr, burza, brzdęk szkła w gospodzie oraz najciekawszy z nich - odgłos wieloryba), jak i rozkołysane morskie fale oraz centralnie umieszczona i zbita z drewnianych skrzynek konstrukcja, która posłuży zarówno za przystań, w której Izmael poznaje marynarzy, jak i za statek kapitana Ahaba, na którym Izmael wyrusza w rejs. Oprócz teatru lalkowego pojawia się m.in. teatr cieni. Największą niespodzianką jest jednak zmiana miejsca oglądania spektaklu na czas, gdy bohaterowie lądują w paszczy wieloryba. Wraz z nimi także widzowie przechodzą przez zrobioną z parawanu i drewnianych skrzyń konstrukcję - wprost do wnętrza wieloryba. Oczywiście bez pomocy dzieci ratunek nie będzie możliwy.

Niedziela, godz. 12:00 i 14:00, bilety 30 zł.

Imprezy dla dzieci w naszym kalendarzu


Teatr od kuchniJeśli nie spektakl, to może chcecie zobaczyć "teatralną kuchnię"? Teatr Szekspirowski jest jednym z niewielu teatrów na świecie, które można zwiedzić z przewodnikiem.

Ten jedyny na świecie teatr z otwieranym (w zaledwie 3 minuty) dachem swoją oryginalną, nagradzaną w międzynarodowych konkursach architekturą oraz niezwykłą, zakorzenioną w XVII wieku historią co roku przyciąga rzesze odwiedzających. Jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira. Jako jedyny teatr w Polsce wystawia spektakle na scenie elżbietańskiej. Zwiedzanie trwa godzinę i obejmuje wnętrza oraz zewnętrzne przestrzenie budynku - jak tarasy i ścieżkę spacerową na murze o wysokości 7 metrów, który otacza teatr.

Program zwiedzania trwa 60 minut. Ze względów bezpieczeństwa limit uczestników przypadających na jedną wycieczkę na daną godzinę wynosi 15 osób. Bilety 18/10 zł (normalny/ulgowy, wstęp wolny - dzieci do lat 4). Piątek-niedziela, 26-28 lutego, godz. 15:30.

Kina w Trójmieście


Kreatywny Plac ZabawKreatywny Plac Zabaw to przestrzeń warsztatowa dla najmłodszych gości Hevelianum. Podczas warsztatów zmienicie się w konstruktorów i wykonacie swój własny samochód, który dzięki gumce recepturce będzie miał napęd. Pojazd z duszą wymaga odpowiedniej personalizacji, dlatego pokolorujecie go i przyozdobicie, jak wam się tylko podoba, a po zmajstrowaniu samochodu przygotujecie tor wyścigowy dla pojazdów i zorganizujecie zawody. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Sobotaniedziela, godz. 11:00 i 14:00, bilety 25 zł.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (93)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Wystawa Pająków
Wystawa Pająków
pokaz
maj 28-31.12
g. 10:00 - 20:00
Gdańsk, ARANEUS
Zabawa malarska w Malorcie
Zabawa malarska w Malorcie
warsztaty
wrz 20-17.12
Gdynia, Halo Kultura
Trening uważności
Trening uważności
warsztaty
wrz 22-10.11
g. 16:00
Gdańsk, Mindfulness dla dzieci