• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jamnik z przedszkola wylądował na kamizelkach odblaskowych dla dzieci

W ubiegłym roku powstał szyld z jamnikiem na budynku Przedszkola nr 16. Teraz dołączyły do niego kamizelki odblaskowe dla dzieci.
W ubiegłym roku powstał szyld z jamnikiem na budynku Przedszkola nr 16. Teraz dołączyły do niego kamizelki odblaskowe dla dzieci. fot. Rafał Kołsut/Traffic Design

Najpierw jamnik pojawił się w formie szyldu na elewacji Przedszkola nr 16 w Gdyni. Teraz ten sam pies trafił na odblaskowe kamizelki dla dzieci, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze.Szukasz przedszkola w Trójmieście? Sprawdź listę wszystkich placówek


Czy twoje dziecko nosi kamizelkę odblaskową?

Zobacz wyniki (40)
Za "jamnikowym zamieszaniem" stoi Stowarzyszenie Traffic Design z Gdyni.

W ubiegłym roku zespół przygotował nowy szyld dla Przedszkola nr 16 w Śródmieściu. Autorką logo z wesołym jamnikiem, który wita przedszkolaki na wejściu, była Ola Niepsuj i to właśnie ona zaprojektowała też teraz wzór na odblaskowe kamizelki, które trafiły do dzieci.

Dzięki nim przedszkolaki nie tylko będą rozpoznawalne - na kamizelkach widnieje nazwa placówki i piesek z piłką - ale przede wszystkim dobrze widoczne poza terenem swojego przedszkola.

Czytaj też:

Piesi, noście odblaski, bo was nie widać- O tej porze roku, kiedy szybko zapada zmrok, widzialność na drodze jest bardzo ważna. Szczególnie w okolicach szkół i przedszkoli. Kamizelki odblaskowe lub jakiekolwiek elementy, które sprawią, że będziemy widoczni dla innych, to podstawowy element zimowej garderoby - wskazują gdyńscy urzędnicy.
W mieście działa specjalny zespół, który koordynuje inwestycje i programy zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w drodze do lub ze szkoły czy przedszkola.

Upiększyli też m.in. żłobekTo nie pierwsza praca z myślą o dzieciach stworzona przez Traffic Design. W 2017 r. stowarzyszenie ozdobiło gdyński żłobek "Niezapominajka".

Czytaj też:

Boisko do koszykówki na Witominie będzie dziełem sztuki. Zobacz, jak ma wyglądaćJedną ze ścian budynku zapełniła wtedy ilustracja metaloplastyczna wykonana według projektu Patryka Mogilnickiego - z motywem tytułowej niezapominajki.

Metaloplastyka na elewacji żłobka "Niezapominajka" z 2017 roku.
Metaloplastyka na elewacji żłobka "Niezapominajka" z 2017 roku. fot. Rafał Kołsut/Traffic Design
Traffic Design od ponad dekady słynie z upiększania przestrzeni publicznej w Trójmieście. Wielokrotnie pisaliśmy o muralach, szyldach czy neonach autorstwa tego zespołu.

Ostatnio stowarzyszenie odmieniło wygląd 60-letniego baru mlecznego "Smakosz" w Gdyni. Ale też zajęło się m.in. projektem hoteli dla owadów, które wyglądem bardziej niż klasyczną budkę przypominają rzeźby.

Zobacz więcej prac zespołu Traffic Design

Opinie (4)

Wszystkie opinie

 • Jak to wylądował? Przecież jamniki nie latają (1)

  • 4 4

  • taka metafora, przenośnią skąd inąd zwana....

   • 0 0

 • Jamnior

  A na zdjēciu z dziewczynkä pinczer średni,jamniki to już unikaty.U mnie na osiedlu jest jeden stareńki i jeszcze potrafi pójść w miasto.

  • 5 0

 • Opinia wyróżniona

  Fajny pomysł z jamnikiem moja ukochana rasa

  • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna
wystawa
kwi 30-31.10
g. 10:00
Gdynia, Muzeum Emigracji
Wstęp wolny
Lekcje Sztuki dla grup szkolnych
wykład / prezentacja, wystawa, warsztaty
maj 6-24.06
g. 10:00 - 15:00
Gdańsk, Łaźnia 2
Wstęp wolny
FUN RUN Zbiornik Kolorowy
gra miejska, zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację
maj 13-22
Gdańsk Zbiornik Kolorowy
15 - 21 zł