• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Muzyczna pamiątka znad morza - już wkrótce 3. Festiwal Baltic Souvenir

Magdalena Raczek
26 czerwca 2019 (artykuł sprzed 5 lat) 
 • W poprzednich edycjach Festiwalu Baltic Souvenir wystąpiło 73 artystów i wykonawców, a w pięciu koncertach z towarzyszącymi im warsztatami wzięło udział 2350 widzów.
 • Publiczność - i duzi, i mali - w tamtym roku świetnie się bawiła w trakcie koncertów Baltic Souvenir.
 • Publiczność - i duzi, i mali - w tamtym roku świetnie się bawiła w trakcie koncertów Baltic Souvenir.
 • Publiczność - i duzi, i mali - w tamtym roku świetnie się bawiła w trakcie koncertów Baltic Souvenir.
 • Publiczność - i duzi, i mali - w tamtym roku świetnie się bawiła w trakcie koncertów Baltic Souvenir.
 • Publiczność - i duzi, i mali - w tamtym roku świetnie się bawiła w trakcie koncertów Baltic Souvenir.
 • Publiczność - i duzi, i mali - w tamtym roku świetnie się bawiła w trakcie koncertów Baltic Souvenir.

Urzekający świat bajek w niezwykłej muzycznej oprawie, znakomici wykonawcy: muzycy, aktorzy, dyrygent i śpiewacy związani z największymi scenami w kraju, okazja do spędzenia czasu z rodziną na świeżym powietrzu w plenerze. Już w najbliższą sobotę, 29 czerwca, rozpocznie się III Festiwal Baltic Souvenir. Trzecia edycja, koncerty w trzech miastach i trzy różne programy. Jak co roku, wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.Pomysł i organizacja Festiwalu Baltic Souvenir to efekt współpracy wybitnych skrzypaczek związanych z Polską Filharmonią Bałtycką - Natalii Walewskiej i Anny Bony ze Stowarzyszenia Amberton. W poprzednich edycjach festiwalu wystąpiło aż 73 artystów i wykonawców, w pięciu koncertach z towarzyszącymi im warsztatami wzięło udział aż 2350 widzów. Udział w tej imprezie - jak sugeruje już sama jej nazwa - może stanowić wyjątkową i niepowtarzalną pamiątkę z wakacji nad Bałtykiem, zarówno dla mieszkańców Trójmiasta, jak i dla turystów.

Koncerty muzyki poważnej w Trójmieście


Trzecia edycja, trzy miasta, trzy programy dla dzieciDlaczego warto wybrać się na Baltic Souvenir? Powodów jest mnóstwo, ale o trzech najważniejszych mówią organizatorki wydarzenia.

- Rzeczywiście w tym roku trójki rządzą. Powodów, dla których warto wybrać nasz Festiwal spośród wielu innych letnich atrakcji jest z pewnością tyle, co uczestników, ale jakbym sama miała wybrać tylko trzy, to po pierwsze - urzekający świat bajek w niezwykłej muzycznej oprawie, po drugie - znakomici wykonawcy: muzycy, aktorzy, dyrygent i śpiewacy związani z największymi scenami w kraju, i po trzecie - okazja do spędzenia czasu z rodziną w pięknych okolicznościach przyrody w plenerze. Jak co roku wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest darmowy - podkreśla Anna Bona.
Przeczytaj także: W każdym dorosłym jest odrobina dziecka - wywiad z Anną Boną.

- W tym roku wspólnym mianownikiem naszych koncertów jest przepiękna bajkowa muzyka dostępna dla wszystkich bez wyjątku. Od trzech lat dbamy konsekwentnie o to, by znad morza turyści przywieźli nie tylko muszelki i kupione na stoisku morskie pamiątki, ale przede wszystkim wspomnienia związane z festiwalowymi koncertami. Dlaczego warto do nas przyjść? Myślę, że o pasje, emocje i kontakt z żywą kulturą warto zadbać od najmłodszych lat, bo to procentuje w przyszłości i określa nas w dorosłym życiu - zapewnia Natalia Walewska.

W krainie bajekMotywem przewodnim tegorocznego festiwalu są bajki. Zainauguruje go koncert zatytułowany "Witajcie w naszej bajce", który odbędzie się w dniu 29 czerwca o godz. 12 w Gdyni, w świeżo wyremontowanej Muszli Koncertowej przy placu Grunwaldzkim zobacz na mapie Gdyni. Będzie to minikompendium najpiękniejszych i najsłynniejszych melodii oraz bajkowych piosenek z całego świata, w tym z animacji Disneya, a także polskich kreskówek, tj.: "Kraina Lodu", "Reksio", Koziołek Matołek", "Gumisie", "Zaplątani", "Król Lew" i wielu innych. Każdy będzie miał szansę odnaleźć przebój, który zna i lubi - zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Hity te wyśpiewają Izabela Pawletko i Bogdan Smagacki, a wykona je zespół muzyczny pod kierownictwem Natalii Walewskiej.

- Każdy, kto ma dzieci, wie, jak chętnie utożsamiają się z bajkowymi bohaterami. Potrafią tygodniami nucić ulubione melodie, przebierać się w księżniczki, rycerzy czy inne podziwiane postacie i oczywiście namawiać rodziców lub dziadków na zakup kolejnej superzabawki. Są bajki, do których chętnie wracamy, bez względu na wiek czy modę. Co do muzyki, to jest odrobinę trudniej: jeśli zasłyszana melodia nie zapadła nam w pamięć, nie chodzi za nami, nie nuci się - to znaczy, że nie jest to hit. W naszym programie będą same hity i zapewniam, że wyjdziecie państwo rozśpiewani i zadowoleni - przekonuje pani Anna.
 • Uczestnicy Baltic Souvenir dwa lata temu przybyli nie zważając na niepogodę.
 • Uczestnicy Baltic Souvenir
 • Uczestnicy Baltic Souvenir
 • Uczestnicy Baltic Souvenir
 • Uczestnicy Baltic Souvenir
 • Wykonawcy Baltic Souvenir 2017 r.
 • Wykonawcy Baltic Souvenir 2017 r.
 • Wykonawcy Baltic Souvenir 2017 r.
 • Wykonawcy Baltic Souvenir 2017 r.
 • Wykonawcy Baltic Souvenir 2017 r.

W Akademii Pana KleksaDzień później - 30 czerwca o godz. 12, przeniesiemy się do "Letniej Akademii Pana Kleksa", która zagości w Gdańsku na scenie plenerowej zobacz na mapie Gdańska Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Piosenki w aranżacji Beniamina Baczewskiego zaśpiewają Aleksandra Lis i Bogdan Smagacki, a zagra zespół muzyczny pod dyrekcją Natalii Walewskiej. Usłyszymy m.in. "Kaczkę dziwaczkę", "Jak rozmawiać trzeba z psem", "Psie smutki" i wiele innych popularnych utworów.

- Będzie to okazja do spotkania z bohaterem, który miał niebagatelny wpływ na wychowanie całych pokoleń Polaków. Dziś te dzieci są rodzicami, dziadkami, ciociami i wujkami. Nie zapominajmy tym, że "Akademia Pana Kleksa" weszła do kanonu lektur w szkole podstawowej. Niezależnie od tego, czy oglądaliśmy słynną adaptację filmową Krzysztofa Gradowskiego, czy nie, postać Ambrożego Kleksa wciąż jest rozpoznawalna wśród dzieci - mówią organizatorki.

Z Królewną Śnieżką w operzeNa zakończenie festiwalu organizatorzy zapraszają z kolei do Sopotu w dniu 6 lipca, również na godz. 12. Przy molo, w Muszli Koncertowej odbędzie się premierowa opera dla dzieci pt. "Królewna Śnieżka". To jednoaktowe dzieło, stworzone przez dyrygenta i kompozytora - Piotra Staniszewskiego, przybliża najmłodszym wspaniały świat muzyki klasycznej i rozbudza zainteresowanie formą opery.

- Opera odstrasza samą nazwą i definicją, zupełnie niesłusznie. Nie ma co się uprzedzać. Jakby nie patrzeć, do niedawna była to dla ludzi taka sama masowa rozrywka, jak dzisiejsze seriale czy telewizyjne show. Królewnę Śnieżkę i jej losy znają wszyscy. Jeśli dodamy do znanej opowieści odrobinę śpiewu, muzyki i aktorstwa, to już jest opera! Temat jest bardzo wdzięczny i ambitny, w takim zakresie, żeby niedowiarków przekonać, że świat opery jest ciekawy i może wciągać - przekonuje pani Natalia.

Muzyka i zabawaAle to nie wszystkie festiwalowe atrakcje. Poza godzinnymi koncertami na dzieci czekają ponadto zabawy i konkursy, nagrody i darmowe gadżety.

- Od pierwszej edycji towarzyszą nam partnerzy festiwalu, którzy z miłości do dzieci realizują nieodpłatnie zabawy, zapewniają nagrody i darmowe gadżety oraz zapewniają wszelkiego rodzaju atrakcje. Jesteśmy im za tę obecność niezwykle wdzięczni. Szczególne podziękowania należą się firmie Alexander, której produkty co roku wywołują na twarzach dzieci szczęście i radość. W tym roku będzie możliwość wzięcia udziału w plenerowych zabawach zręcznościowych oraz atrakcjach przygotowanych dla najmłodszych uczestników przez Loopy`s World. Zapraszamy! - mówią organizatorki.
Wszystkie koncerty poprowadzi nasza redakcyjna koleżanka - dziennikarka, muzykolog i muzyk - Ewa Palińska. Wydarzenia festiwalowe odbywają się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Wydarzenia

III Festiwal Baltic Souvenir: Gdynia

teatr dla dzieci

III Festiwal Baltic Souvenir: Gdańsk

muzyka poważna, teatr dla dzieci

III Festiwal Baltic Souvenir: Sopot

muzyka poważna, teatr dla dzieci

Miejsca

Opinie (3)

 • Koncert

  Będziemy z dzieciakami, koniecznie!!!

  • 1 0

 • Świetny czas na spędzenie czasu z dzieckiem :) byliśmy w zeszłym roku i będziemy i teraz!

  • 1 0

 • Ale fajnie!

  My tez się wybieramy

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (3 opinie)

(3 opinie)
28 zł
wystawa

Kosmiczna Baza - Mobilne Centrum Nauki

35 zł
wystawa

Najczęściej czytane