Wiadomości

stat

Konkurs dla ciekawych Gdyni przedszkolaków

Przedszkolaki wraz z rodzicami odkrywają miejsca w Gdyni i dzięki temu lepiej poznają miasto. Na zdjęciu wschód słońca na molo w Orłowie.
Przedszkolaki wraz z rodzicami odkrywają miejsca w Gdyni i dzięki temu lepiej poznają miasto. Na zdjęciu wschód słońca na molo w Orłowie. fot. Tomasz Stachowicz/galeria Trojmiasto.pl

Pasja do fotografii i poznawanie nowych miejsc w Gdyni - takie zadanie mają gdyńskie przedszkolaki w konkursie "Jestem młodym gdynianinem". Każdy maluch z rodzicami co miesiąc robi sobie zdjęcie w miejscach polecanych przez nauczycieli. Fotografie wiszą na tablicy w przedszkolach, a najwytrwalsi otrzymają w czerwcu nagrody.Czy opowiadasz swojemu dziecku historię i pokazujesz architekturę miasta, w którym mieszkasz?

Zobacz wyniki (46)
To już czwarta edycja konkursu dla najmłodszych gdynian. Magnesem przyciągającym uczestników do zabawy jest chęć poznania nowych miejsc i ich historii.

Dzieci wraz z rodzicami co miesiąc odwiedzają polecone przez nauczyciela z biorącego udział w projekcie przedszkola miejsce w Gdyni i robią sobie tam zdjęcie. Wydrukowane fotografie są umieszczane na tablicy w holu przedszkola młodego gdynianina, gdzie można je oglądać.

Oprócz tego dzieci wklejają je na planszę. Pierwszym zadaniem była wizyta przy filmowym pomniku w parku Rady Europy, który tuż przed festiwalem filmowym został uszkodzony.

Nagrody dla wytrwałych- Za każde odwiedzone miejsce dzieci otrzymują miniaturkę zdjęcia do wklejenia w Certyfikacie Młodego Gdynianina. Polecając miejsca do odwiedzania kieruję się przede wszystkim tym, by dzieci poznały charakterystyczne dla Gdyni punkty, a także miejsca odrestaurowane, nowo powstałe itp. - mówi Edyta Sitko-Bojarska, autorka projektu z Przedszkola nr 19 w Gdyni.
W lutym uczestnicy włączą się w obchody rocznicy powstania Gdyni, biorąc udział w zajęciach edukacyjnych. Chętni nagrają piosenkę i wystartują w biegu malucha.

Finałem projektu będzie wręczenie nagród dla dzieci biorących udział w akcji. Ci, którzy odwiedzili wszystkie zaproponowane miejsca pojawią się w czerwcu w Urzędzie Miasta i spotkają z władzami miasta.

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Niedoczynność tarczycy a ciąża (4) Witam moje wyniki TSH 13,546 Mam 38 lat Endokrynolog w krótce , USG mam Hashimoto (...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jadźka

 • Jst Witam moje wyniki TSH 13,54 USG potwierdzone Hashimoto Wizyta u endo wkrótce Mam 38 lat...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jadźka

 • 11 tydzień (4) Ja jestem w 11 tygodniu od początku mdlosci od niedawna wymioty nawet po wodzie. Do tego...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Dominika

 • Pilnie poszukuje Cerazette (4) Może ktoś ma?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kasia

 • Zwolnienie lekarskie po macierzynskim (3) Witam po urlopie macierzyńskim poszłam na zwolnienie na dziecko na 6 tygodni ponieważ...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Gosia

 • Korepetycje z angielskiego. Szukam... (3) Czy ktoś może polecić kogoś kto dojeżdża do domu i pomaga w angielskim? Raz, dwa razy w...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Wiśnia

 • Ubranko do chrztu stacjonarnie (8) Gdzie w Gdańsku kupię Ubranko do chrztu? Zamówiłam jedno z allegro i jestem rozczarowana,...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Abc

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »