Wiadomości

stat

Konkurs dla ciekawych Gdyni przedszkolaków

Przedszkolaki wraz z rodzicami odkrywają miejsca w Gdyni i dzięki temu lepiej poznają miasto. Na zdjęciu wschód słońca na molo w Orłowie.
Przedszkolaki wraz z rodzicami odkrywają miejsca w Gdyni i dzięki temu lepiej poznają miasto. Na zdjęciu wschód słońca na molo w Orłowie. fot. Tomasz Stachowicz/galeria Trojmiasto.pl

Pasja do fotografii i poznawanie nowych miejsc w Gdyni - takie zadanie mają gdyńskie przedszkolaki w konkursie "Jestem młodym gdynianinem". Każdy maluch z rodzicami co miesiąc robi sobie zdjęcie w miejscach polecanych przez nauczycieli. Fotografie wiszą na tablicy w przedszkolach, a najwytrwalsi otrzymają w czerwcu nagrody.Czy opowiadasz swojemu dziecku historię i pokazujesz architekturę miasta, w którym mieszkasz?

tak, dokładnie 33%
owszem, ale pobieżnie, nie chcę ich zniechęcić 50%
nie, liczę, że samo się zainteresuje 17%
zakończona Łącznie głosów: 48
To już czwarta edycja konkursu dla najmłodszych gdynian. Magnesem przyciągającym uczestników do zabawy jest chęć poznania nowych miejsc i ich historii.

Dzieci wraz z rodzicami co miesiąc odwiedzają polecone przez nauczyciela z biorącego udział w projekcie przedszkola miejsce w Gdyni i robią sobie tam zdjęcie. Wydrukowane fotografie są umieszczane na tablicy w holu przedszkola młodego gdynianina, gdzie można je oglądać.

Oprócz tego dzieci wklejają je na planszę. Pierwszym zadaniem była wizyta przy filmowym pomniku w parku Rady Europy, który tuż przed festiwalem filmowym został uszkodzony.

Nagrody dla wytrwałych- Za każde odwiedzone miejsce dzieci otrzymują miniaturkę zdjęcia do wklejenia w Certyfikacie Młodego Gdynianina. Polecając miejsca do odwiedzania kieruję się przede wszystkim tym, by dzieci poznały charakterystyczne dla Gdyni punkty, a także miejsca odrestaurowane, nowo powstałe itp. - mówi Edyta Sitko-Bojarska, autorka projektu z Przedszkola nr 19 w Gdyni.
W lutym uczestnicy włączą się w obchody rocznicy powstania Gdyni, biorąc udział w zajęciach edukacyjnych. Chętni nagrają piosenkę i wystartują w biegu malucha.

Finałem projektu będzie wręczenie nagród dla dzieci biorących udział w akcji. Ci, którzy odwiedzili wszystkie zaproponowane miejsca pojawią się w czerwcu w Urzędzie Miasta i spotkają z władzami miasta.

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Naczyniak czy zmiana skórna, jaki... (3) Drogie mamy. Prawie miesiąc temu zauważyłam u mojego dziecka na główce zmianę na skórze....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama

 • Asymetria ułożeniowa u dziecka -... (5) Mam podejrzenia, że moje dwumiesięczne dziecko ma asymetrię. Pediatra twierdzi, że wszystko...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Prdiatra (2) Jakiego pediatre polecacie?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Marta

 • Psycholog dziecięcy Witam poszukuje dobrego, godnego polecenia psychologa dziecięcego. Który będzie pracował z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Pozytywny żłobek ul. Świętokrzyska Cześć proszę o opinie o tym żłobku. Starszy syn chodził do zerówki przy przedszkolu w którym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Po 2 cc trzecia ciąża (8) Witam. Mam pytanie jestem po 2cc ostatnia miałam w czerwcu 2018r teraz mam termin na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Żłobek (5) Witam . Pomóżcie prosze :)) Szukam żłobka dla dziecka. Gdzie powinnam się zgłosic? Ile...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Fajne książki dla 12 latki Czy możecie polecić jakieś fajne książki dla 11 łatki, np coś w stylu jeżycjady Musierowicz...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »