• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Festyn i nocowanie w muzeum. Planujemy atrakcje na rodzinny weekend

ws
16 czerwca 2023, godz. 08:00 
Opinie (7)
W naszym kalendarzu znajdziecie mnóstwo wydarzeń i imprez na rodzinny weekend. W naszym kalendarzu znajdziecie mnóstwo wydarzeń i imprez na rodzinny weekend.

Nocowanie w muzeum, a może festyn rodzinny lub wizyta w teatrze - w ten weekend na dzieci i rodziców czeka mnóstwo imprez, atrakcji, warsztatów czy pokazów i występów. Podpowiadamy, dokąd warto się wybrać, a w naszym Kalendarzu na pewno znajdziecie jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.

Wakacje 2023 Gdynia. Jakie atrakcje i zajęcia w mieście dla dzieci i młodzieży? Wakacje 2023 Gdynia. Jakie atrakcje i zajęcia w mieście dla dzieci i młodzieży?

Rodzinne warsztaty weekendowe: Frania, Bronek i codzienne wyzwaniaCzy znacie już Franię, Bronka i ich przyjaciółkę Liudmyłę? Pomysłowe rodzeństwo zawitało do muzeum już dwa razy, a teraz powraca w kolejnej edycji weekendowych warsztatów dla rodzin, podczas których bohaterowie zmierzą się z codziennymi wyzwaniami.

W te niedzielę temat warsztatów to "Wielokulturowość to nie nowość". Podczas wycieczki do Muzeum Emigracji bohaterowie spotykają osoby z różnych krajów, które obecnie mieszkają w Polsce. W tym tygodniu porozmawiacie o tym, jak ciekawe może być poznawanie osób z innych krajów oraz smakołyków z różnych stron świata! Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat.

Niedziela godz. 11:00-12:30 - Muzeum Emigracji Gdynia. Bilety 15 zł, ulgowy 10 zł.


Festyn Rodzinny w parku KilońskimA może spędzicie czas na świeżym powietrzu, korzystając z atrakcji, jakie będą czekać w parku Kilońskim. Rada Dzielnicy Chylonia zaprasza na Festyn Rodzinny, gdzie czekają na was m.in. kreatywne warsztaty dla dzieci, animacje, spotkanie z magikiem, fotobudka, darmowa wata cukrowa i popcorn, dmuchane zabawki, a także pokaz strażacki.

Sobota godz. 14:00-20:00 - park Kiloński Gdynia. Wstęp wolny.


Wielki Festyn Rodzinny w KokoszkachRównież w ten weekend odbędzie się festyn z okazji 50-lecia przyłączenia Kokoszek do Gdańska. Czekać będzie tam mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy sportowe, malowanie twarzy, konkursy, quizy, zabawy na trampolinach i dmuchańcu, wspólna Zumba, historyczna wystawa zdjęć, warsztaty ogrodnicze, zdrowego żywienia i plastyczne, a także kiełbaski z grilla, grochówka, ciasto, gofry i popcorn.

Sobota godz. 10:00-14:00 - Szkoła Podstawowa nr 83 Gdańsk. Wstęp wolny.


Przyłap swój umysł! Wystawa Centrum Nauki KopernikJak działają emocje? Czy zawsze można ufać swoim zmysłom? W odpowiedzi na te pytanie pomoże 10 niezwykłych eksponatów, które w czerwcu będzie można zobaczyć w gdańskiej Galerii Morena.

"Umysł przyłapany" to fascynujący przewodnik po emocjach, zmysłach i tajnikach mózgu. Wystawa ta daje pole do eksperymentów, które można wykonać na sobie samym - z pomocą w pełni interaktywnych urządzeń. Każde z nich to przygoda i możliwość samodzielnego sprawdzenia tego, jak działa nasz umysł. Czy muzyka, jaką usłyszysz, będzie miała wpływ na decyzje, które podejmiesz? Czy jesteś w stanie odbierać fale dźwiękowe za pomocą łokcia? Czy kontrola ciała pomoże ci w zachowaniu równowagi? No i czy masz pamięć lepszą od szympansa? Wystawa w Galerii Morena to solidna dawka wiedzy ukryta pod pozorem zabawy. Proste ćwiczenia pokażą najmłodszym, czym właściwie jest proces uczenia się, jak ciało reaguje na sprzeczne sygnały, a także jakie są konsekwencje rozpraszania uwagi. Najodważniejsi będą mogli natomiast spróbować swych sił jako fakirzy.

A co po zwiedzaniu wystawy? W czerwcowe wtorki, piątki i soboty Galeria Morena zaprasza na warsztaty sąsiedzkie na tarasie galerii. W ramach nich można nie tylko porozmawiać o "mieście moich marzeń", ale też stworzyć jego makietę i gadżety z nim związane, wziąć udział w warsztatach wolontariatu międzynarodowego, zasięgnąć informacji o Unii Europejskiej, nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy czy po prostu wypić sąsiedzką kawę na świeżym powietrzu.

Wystawa "Umysł przyłapany" dostępna jest dla zwiedzających od 1 do 30 czerwca od poniedziałku do soboty w godz. 12:00-18:00. Warsztaty "sąsiedzkie" odbywać się będą od 6 czerwca w każdy wtorek i piątek w godz. 14:00-18:00 i w soboty w godz. 12:00-18:00.


Nowe przygody Smoka Wawelskiego, czyli Wisłą przez Polskę"Nowe przygody Smoka Wawelskiego, czyli Wisłą przez Polskę" to bardzo wesoły spektakl, który pozwala zapoznać się z historią i charakterem ważniejszych miast leżących nad najdłuższą rzeką w Polsce. Spektakl jest oparty na polskich legendach. Nie bójmy się - nasz Smok to sympatyczna i dystyngowana postać, czasem tylko zdarzy mu się kichnąć dymem. Smoka czeka pełna przygód podróż z Krakowa do Gdańska. Na swej drodze spotka rycerza - Zawiszę Czarnego, warszawską Syrenkę czy ducha ze starego zamku. Nastrojowa epokowa muzyka doda przedstawieniu niezwykłego charakteru.

"Nowe przygody Smoka Wawelskiego..." to spektakl, który bawi i uczy, a młodej publiczności gwarantuje obcowanie ze sztuką na wysokim poziomie. Teatr Gargulec zaprasza najmłodszych widzów do Oliwskiego Ratusza Kultury. Spektakl dla dzieci 5+.

Niedziela godz. 12:00 - Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk. Bilety 30 zł, ulgowy 25 zł.


Dzień Rodzinny: Coś się poruszyło! Nocowanie w MuzeumW Muzeum dzieją się ostatnio podejrzane rzeczy: zaczęły znikać różne przedmioty, a świadkowie mówią, że mają wrażenie, że coś na wystawie się porusza. Koniecznie trzeba to sprawdzić!

To niepowtarzalna okazja, by w muzeum nie tylko zwiedzać, ale i nocować. Chętne rodziny z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat: mogą spakować swoje namioty i karimaty, by rozbić się pośrodku muzealnego foyer. Nie myślcie, że do rana będziecie tylko spać, czekają na was atrakcje i warsztaty.

Sobota godz. 20:00 - Muzeum Miasta Gdyni. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona! Bezpłatne wejściówki są dostępne w kasie Muzeum Miasta Gdyni lub na stronie bilety.muzeumgdynia.pl.

IMPREZY I WYDARZENIA Warsztaty kulinarne dla dzieci - zobacz zbliżające się wydarzenia

Rodzinne Niedziele - Brunch Mera Brasserie

170 zł
degustacja


Wakacje w Gdańsku. Jakie atrakcje i zajęcia w mieście dla dzieci i młodzieży? Wakacje w Gdańsku. Jakie atrakcje i zajęcia w mieście dla dzieci i młodzieży?
ws

Wydarzenia

Nowe przygody Smoka Wawelskiego, czyli Wisłą przez Polskę | Teatr Gargulec

30 zł
teatr dla dzieci

Rodzinne warsztaty weekendowe: Frania, Bronek i codzienne wyzwania

15  zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Przyłap swój umysł! Wystawa Centrum Nauki Kopernik

wystawa

Wielki Festyn Rodzinny w Kokoszkach

w plenerze, festyn, warsztaty, pokaz

Festyn Rodzinny

festyn

Dzień Rodzinny: Coś się poruszyło! Nocowanie w Muzeum

warsztaty

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (7) 1 zablokowana

 • tylko pamiętajcie rodzice w niedzielę trzeba walić z dziećmi do koscioła na pranie ich mózgu i zostawianie tam pieniędzy , (3)

  nie po to kler wymusił na Pisie zamknięcie sklepów w ten dzień (wiernych ubywa) byście gdzie indziej się snuli .,a jeszcze jakie cwane lisy sklepy mają być zamknięte ,ale te z dewocjonaliami czyli kościelne to już nie .

  • 5 9

  • czy mówiąc innym jak mają żyć nie jesteś taki sam jak PIS? (1)

   Jak będę chciał pójść to pójdę jak nie to nie, jak będę chciał wrzucić na tacę to wrzucę - moja kasa robię z nią co chcę. Nie potrzebuję zgody ani nakazu.

   • 5 3

   • Jak będę chciał pójść na zakupy to?

    Chcesz iść do kościoła, proszę bardzo, ale niech episkopat odczepi się od Polaków.

    • 0 0

  • Każdy post jest polityczny jeżeli oglądasz telewizję 24/h

   • 2 1

 • rodzinny? (2)

  Jestem osobą z niepełnosprawnościami i rodzina ma mnie w du**e! W du**e !! W du**e !!!

  • 0 0

  • Rodzinny?

   A co to jest rodzina?

   • 0 0

  • Odczepcie się wreszcie

   od Kościoła. Nie podoba się? To nie chodźcie. I przestańcie bredzić jaki to Kościół jest zły. Kościół trwa już przeszło 2000 lat.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku (2 opinie)

10 zł
wystawa

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) (1 opinia)

warsztaty, spotkanie

Garden of Lights - Pinokio - Ogród świateł (10 opinii)

35 - 79 zł
w plenerze, pokaz

Najczęściej czytane