• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Latawce, teatr, festyn czy wycieczka? Planujemy rodzinny weekend z atrakcjami

ws
30 lipca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Przez trzy dni w Sopocie będzie odbywał się Festiwal Latawców. Przez trzy dni w Sopocie będzie odbywał się Festiwal Latawców.

Jakie macie plany na spędzenie rodzinnego weekendu? Tym razem na plaży możecie nie tylko się opalać, ale i uczyć się puszczać latawce, możecie też odwiedzić egzotyczne zwierzęta czy pójść na jeden ze spektakli pod chmurką.Wydarzenia dla rodzin i dzieci w Trójmieście w weekend, 31.07-1.08Festiwal LatawcówTo pasja zarówno dla małych, jak i dużych, dla artystów, miłośników latawców, dzieci i całych rodzin. W wielu miejscowościach na świecie odbywają się międzynarodowe festiwale latawców, w tym roku do tej rodziny dołącza też Sopot. MOSiR Sopot oraz Fundacja Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury organizują Festiwal Latawców Sopot 2021. Co was czeka w ramach festiwalu?

Już od piątku, 30.07, czekają na was na plaży przy sopockim molo warsztaty i pokazy latawców. To wyjątkowe i widowiskowe wydarzenie dla całych rodzin - od godz. 14-17 warsztaty i budowa 120 latawców (pierwszych 120 uczestników otrzyma materiały do budowy latawców nieodpłatnie).

W sobotę, 31.07, w godz. 10-19 odbędzie się turniej Sopot Beach Rugby, a po turnieju pokaz latawców. Z kolei w niedzielę, 1.08, od godziny 11 znów ruszają warsztaty i całodzienny pokaz latawców (tym razem też pierwszych 120 uczestników otrzyma nieodpłatnie materiały do budowy latawców).

Impreza odbędzie się na sopockiej plaży przy molo, wejście nr 23.

Weekendowy teatr dla całych rodzinW ten weekend możecie zobaczyć trzy spektakle.

W sobotę Fundacja Teatru Czwarte MiastoTeatrze Leśnym wystawia spektakl dźwięczny i obrazowy - "Kosz" Piotra Srebrowskiego. Widzowie od początku do końca będą zaczarowani magią tworzenia. Na przedstawienie może przyjść każdy, językiem jest ruch, muzyka i to, co znajduje się w koszu. Dzieci podczas spektaklu będą się uczyć, jak dbać o naszą Ziemię, uruchamiając wszystkie swoje zmysły. Przedstawienie jest świetnie odbierane przez małych widzów, jak i towarzyszących im dorosłych, bawiąc abstrakcyjnym humorem przy wykorzystaniu m.in. przedmiotów codziennego użytku.

Z kolei w niedzielę w Teatrze Atelier zobaczycie bajkę o zawadiackich przygodach psotnej Pchły, które bawią dzieci od blisko 70 lat. Pchła Szachrajka jest wspaniałą propozycją dla najmłodszych, młodych, a także dorosłych widzów na przeżycie niepowtarzalnej przygody teatralnej, utrzymanej w komediowo-kabaretowej atmosferze, przepełnionej słownym i sytuacyjnym humorem. Młodzi oraz dorośli widzowie, biorąc czynny udział w przedstawieniu i mając bezpośredni wpływ na rozwój wydarzeń scenicznych, z pewnością będą się świetnie bawić.

W niedzielę w parku Oruńskim Teatr w samo południe zaprasza na spektakl "Dyl Sowizdrzał". Co zobaczycie na scenie? Dyl Sowizdrzał, trefniś, błazen i szelma, proponuje Kramarce Barbarce główną rolę w swoim przedstawieniu w zamian za rumiane jabłuszko ze straganu. Barbarka daje się namówić i oboje opowiadają historie znad morza. W ten sposób powstają uniwersalne, rozśpiewane historie mogące nauczyć, rozweselić i zaciekawić.

Mobilny Dom Kultury - ŻabiankaMobilny Dom Kultury już po raz piąty wyrusza w trasę po Gdańsku - w sobotę o godz. 10:00 odwiedzi Żabiankę. Tematem przewodnim MDK jest w tym roku ekologia, związek człowieka z naturą, wtórne wykorzystanie materiałów oraz odkrywanie lokalnych zasobów przyrodniczych, dlatego większość warsztatów i działań artystycznych będzie oparta na wątku ekologicznym. Mieszkańcy odwiedzanych przez Mobilny Dom Kultury dzielnic będą mieli okazję do spotkania z artystami tworzącymi w przestrzeni publicznej, m.in. z: Czesławem Podleśnym, Katarzyną Jackowską, Krzysztofem Topolskim czy Anną Brudzińską.

Będą mieli również możliwość bezpośredniego udziału w cyklu twórczym, poznaniu technik artystycznych oraz rozmowy z twórcą. Poprzez projekt Gdański Archipelag Kultury chciałby rozbudzić w dzieciach i młodzieży kreatywność i ciekawość świata oraz zachęcić ich do dbania o otaczającą ich przestrzeń.

Lubicie pająki?Czy pająk jest taki straszny, jak go malują? Przekonajcie się sami. W Alfa Centrum w Gdańsku czeka na was najbardziej egzotyczna wystawa pająków w Polsce, gdzie o każdej pełnej godzinie opiekunowie wystawy prowadzą wykład o pajęczakach, a śmiałkowie będą mogli potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce. W ciągu dnia odbywać się będzie również karmienie zwierząt na żywo.

Na wystawie zobaczycie m.in. jednego z najbardziej jadowitych pająków świata Latrodectushasselti czarną wdowę oraz jednego z największych Theraphosastirmi, nie zabraknie również ptaszników, pająków właściwych, wijów i skorpionów. Do 31 sierpnia codziennie od godz. 10:00 do 20:00. Bilety 25 zł, ulgowy 20 zł.

Gry Parkowe na OrientacjęBractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu Gry Parkowe na Orientację. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach.

W niedzielę, 1 sierpnia, od godz. 9:30 do 14:00 impreza odbędzie się na Wyspie Sobieszewskiej.

Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący nawigację w terenie oraz czytanie mapy. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym, jak i przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytania. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent, co jest dodatkową atrakcją zwłaszcza dla młodych adeptów nawigacji terenowej.

Uczestnicy do wyboru będą mieli cztery kategorie startowe, uzależnione od długości i stopnia trudności trasy. Wpisowe od 3 zł do 22 zł, w zależności od wieku. Zgłaszać się można przed startem bądź wypełniając formularz elektroniczny.
ws

Wydarzenia

Wystawa Pająków (24 opinie)

(24 opinie)
25 zł
pokaz

Festiwal Latawców Sopot 2021

festyn, pokaz, zawody / wyścigi

Pchła Szachrajka

25 zł
spektakl dramatyczny, teatr dla dzieci

Mobilny Dom Kultury - Żabianka

spotkanie, warsztaty, spacer

Teatr w samo południe: Dyl Sowizdrzał

teatr dla dzieci

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Wyspa Sobieszewska

22 zł
bieg, zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację

Miejsca

Spektakle

Opinie (6)

 • Dla rodzin rozumianych w jaki sposób? (3)

  • 2 6

  • (1)

   nie dla ciebie , ty siedz w domu , marudź biadol i krytykuj każdy artykół okraszając wszystkie tradycyjnie winą tuska i PO

   • 4 1

   • A wiesz chociaż jak się pisze artykuł?

    Znalazł się polski patriota...

    • 0 0

  • W każdy sposób!

   • 1 1

 • Pająki za 25 zł

  Opłaca się ?

  • 1 1

 • Do lasu łapać dziki za 500+

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (3 opinie)

(3 opinie)
28 zł
wystawa

Kosmiczna Baza - Mobilne Centrum Nauki

35 zł
wystawa

Najczęściej czytane