Wiadomości

Majówka z dziećmi w Trójmieście. Jak ją spędzić?

Podczas majówki w Trójmieście będzie wiele atrakcji dla najmłodszych.
Podczas majówki w Trójmieście będzie wiele atrakcji dla najmłodszych. fot. 123rf.com

Jak spędzić najbliższe trzy dni z dziećmi dobrze się bawiąc? W Trójmieście atrakcji nie zabraknie dla nikogo. Mamy dla Was propozycje zabawy w plenerze i pod dachem.Majówkowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:

Od ucha do uchaZaczynamy od mniej znanego, majowego święta: Dnia Polonii i Polaków za Granicą, które co roku organizuje Muzeum Emigracji. Tym razem pod hasłem "Od ucha do ucha" będziecie mogli odkryć, czym jest historia mówiona. Dworzec Morski zamieni się tego dnia w przestrzeń kreatywnych, rodzinnych warsztatów, które pomogą pielęgnować i przekazywać wspomnienia. Będziecie mogli m.in. wysłuchać historii przedstawionych przez opowiadaczy, zagrać w gigantyczne story cubes, zaprojektować swój pamiętnik czy wziąć udział w konsultacjach genealogicznych. Na miejscu także strefa gier rodzinnych i przede wszystkim - rozmieszczone w całym budynku projekcje z opowieściami z Archiwum Emigranta. Tego dnia wstęp na wystawę stałą jest bezpłatny. Środa, 2 maja, godz. 11-17, wstęp wolny.

Majówka w SopocieSopocka Majówka rozpoczęła się już w sobotę i potrwa do niedzieli, 6 maja. 1 maja na pl. Przyjaciół Sopotu zobacz na mapie Sopotu odbędą się pokazy cyrkowe i animacje rodzinne. W programie m.in. pokazy żonglerki, jazdy na monocyklu, popisy sztuki cyrkowej, muzyki na żywo oraz gry i zabawy sprawnościowe dla dzieci. Wtorek, 1 maja, godz. 12-16, wstęp wolny. Z kolei 3 maja klimat się zupełnie zmieni, a Muzeum Sopotu zaprosi was na Piknik Patriotyczny. W programie m.in. warsztaty robienia kotylionów dla dzieci, spotkanie z Pomorskim Towarzystwem Genealogicznym i wykład o kuchni z początku XX wieku połączony z degustacją. Będzie można także zobaczyć zabytkowe samochody i autobus, który okresie międzywojennym jeździł na trasie Sopot-Gdynia. Czwartek, 3 maja, godz. 11:30-15, wstęp wolny.

Jeśli będziecie w Sopocie, koniecznie wybierzcie się do Grodziska. Tam przygotowano cykl imprez plenerowych. 1 maja, pod hasłem "Dzień Słowiański" będziecie mogli tworzyć słowiańskie symbole z kolorowego piasku oraz wspólnie zagrać na dawnych instrumentach. Wtorek, godz. 12:30-15. W środę tematem dnia jest "Festyn Średniowieczny". Będziecie mogli zobaczyć broń, jaką się posługiwali wojownicy, odbędą się pokazy walki, pokazy dawnych tańców oraz średniowieczne gry i zabawy. Środa, godz. 12-16. Z kolei ostatniego dnia tematem są "Goci w Grodzie". Będziecie mogli nauczyć się rzucać gotyckim oszczepem czy strzelać z łuku a także obejrzeć przedmioty codziennego użytku i wyposażenie bojowe wojowników gockich. Czwartek, godz. 12-15:30. Dodatkowo codziennie, w godz. 12-16 będzie działać jarmark rzemieślniczy, odbędą się: pokazy rzemiosła przy kramach, średniowieczny teatrzyk dla najmłodszych i ognisko (przynieście swój prowiant). Wtorek - czwartek, 1-3 maja, godz. 12-16, wstęp wolny.

Podczas majówki w Trójmieście będzie wiele atrakcji dla najmłodszych.
Podczas majówki w Trójmieście będzie wiele atrakcji dla najmłodszych. fot. 123rf.com

Błyskawica zaprasza na pokład1 maja ORP Błyskawica zaprasza na zwiedzanie po przerwie zimowej oraz "Błyskawiczną Majówkę". W programie m.in. koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, pokazy grup rekonstrukcji historycznej, pieśni morskie oraz grochówka. Wtorek, 1 maja, godz. 12-13, wstęp wolny.

Atrakcje pod dachemMajówka to nie tylko plenerowe imprezy. Loopy's World zaprasza na Majówkę nie z tej planety. Wybierzecie się w podróż do najdalszych zakątków kosmosu i odkryjemy niesamowite zagadki Wszechświata. Każde dziecko będzie mogło wyruszyć w kosmiczną przygodę, rozwiązać niesamowite zagadki i zdobyć dyplom Nieustraszonego Astronauty. Dodatkowo 1, 2 i 3 maja odbędą się tematyczne animacje o godzinie 12, 15 i 17. Wtorek-czwartek, 1-3 maja, godz. 10-20. Wstęp w ramach biletu: 46 zł/dziecko. Opiekunowie nie płacą.

Na koniec, Majówka Na Fali razem z Experymentem. Organizatorzy zapewniają, że będziecie mogli poczuć się jak morscy naukowcy i odkryjecie tajemnice podwodnego świata. Wcielicie się w rolę hydrologów, geologów, mikrobiologów. Ciekawscy będą mogli podglądać wraki statków i zbadają żyjątka mieszkające pośród ziaren piasku. Codziennie, w godz. 12:30 i 15:30 będą się odbywać wykłady ekspertów. W wtorek usłyszycie niesamowite historie związane z małżami, w środę dowiecie się wszystkiego o falach, a w czwartek poznacie wraki Bałtyku. Wtorek-czwartek, godz. 10-19. Wstęp w ramach biletu: 12-20 zł.

Opinie (18) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

wszystkie tematy »