Wiadomości

MegaMocne przedszkole

Lekcja e-logopedii.Przedszkole ma nie być jedynie "przechowalnią" dzieci na czas nieobecności rodziców. To miejsce, gdzie najmłodsi nie tylko mają dobrze się czuć, ale i przygotować do wyzwań, jakie czekają na nich w przyszłości.O tym, jak profesjonalnie, niebanalnie oraz innowacyjnie prowadzić przedszkole rozmawiamy z Bożeną Stępiń, dyrektorką niepublicznego, artystyczno-logopedycznego przedszkola "MegaMocni".

Przedszkole powinno kojarzyć się raczej z beztroskim dzieciństwem. Tymczasem w nazwie państwa placówki pojawia się groźne słowo "logopedyczne". A ono nie wzbudza entuzjazmu, zwłaszcza u samych dzieci...

Bożeną Stępiń: Doskonale jednak ukierunkowuje rodziców, by zwrócili uwagę na potrzeby swoich pociech. A ponad 60 procent dzieci w wieku przedszkolnym ma problemy z wymową wymagające interwencji specjalisty, regularnych ćwiczeń oraz systematycznego sprawdzania postępów w korygowaniu tych wad rozwojowych. Rodzice nie zawsze mają czas, by poświęcać czas na często żmudne ćwiczenia, za którymi, nie ma co ukrywać, dzieci nie przepadają. M.in. stąd duże zapotrzebowanie na placówki takie jak nasze przedszkole, gdzie maluchy znajdują nie tylko profesjonalną opiekę, ale także nowatorskie zajęcia logopedyczne. Co więcej, nasze przedszkole jest właśnie ukierunkowane na stałą pracę logopedyczną z dziećmi, a także zajęcia artystyczne. Stąd też nasza nazwa.

Zajęcia logopedyczne to nie jest nowość w przedszkolach. Czy przedszkole "MegaMocni" może zaoferować coś, czego jeszcze w tej dziedzinie nie było?

Oczywiście! Nasz główny profil działalności to właśnie korekcja wad wymowy. Nie są to jednak, jak to często bywa np. w placówkach publicznych jedynie dodatkowe zajęcia lub jedne z wielu. Od początku nastawiamy się na systematyczną pracę z dziećmi. Robimy to nie tylko poprzez zatrudnienie wyselekcjonowanej i mającej duże doświadczenie kadry, ale także poprzez innowacyjne i autorskie programy zajęć. Te są dostosowane do potrzeb i możliwości najmłodszych, tak, by praca nad własną wymową była dla nich świetną zabawą, a nie doświadczeniem, które w przyszłości będą źle wspominać. W naszej pracy będziemy wspierać się multimediami, a także e-nauką. Nawiązaliśmy współpracę ze specjalistycznym portalem "e-logo edukacja". To specjalna platforma multimedialna, dzięki której dzieci mogą nawet samodzielnie ćwiczyć w domu przy komputerze. Zajęcia są w formie dobrej, wciągającej zabawy, nie będzie więc problemu, by zachęcić do niej najmłodszych. Platforma "e-logo edukacja" oferuje również dodatkowe wsparcie i kontrolę logopedy. To doskonałe uzupełnienie naszej przedszkolnej oferty. Do tej pory żadna placówka nie zaoferowała podobnego, kompleksowego rozwiązania. Współpracujemy również z Wydziałem Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Dzięki temu dzieci z "MegaMocnych" będą świetnie przygotowane do edukacji w szkole. Będą mówiły poprawnie i wyraźnie. A to świetny i nieoceniony kapitał w ich dalszym kształceniu.

Co jeszcze może zaoferować dzieciom i rodzicom nowe w Trójmieście przedszkole "MegaMocni"?

Wszystkie zajęcia realizujemy zgodnie z nową podstawą programową MEN. Nasza placówka oczywiście objęta jest nadzorem Kuratorium Oświaty i Wychowania w Gdańsku. "MegaMocni" to również przedszkole artystyczne. To też odpowiedź na zapotrzebowanie rodziców. Gdy przygotowywaliśmy program dla naszej placówki, często spotykaliśmy się z ich pytaniami, jak przedszkole, miejsce, w którym dzieci spędzają przecież większość dnia, może najlepiej zadbać o pełen ich rozwój - zarówno ten fizyczny jak i duchowy.

Sztuka chyba najlepiej łączy te elementy, stąd w naszym profilu tak mocny akcent, by pracować z dziećmi poprzez zajęcia rozwijające ich twórczą intencję. Maluchy są niezwykle wrażliwe, to najlepszy czas, by rozbudzić drzemiące w nich talenty. Stąd nasze nastawienie na bogaty program artystyczno-kulturalny. Chcemy także integrować rodziców, poprzez festyny rodzinne, wycieczki plenerowe i edukacyjne czy zajęcia dodatkowe. W przedszkolu nie zabraknie też solidnej dawki języka angielskiego.

Równie ważna jak nowatorskie programy, dobra kadra jest cała przedszkolna "infrastruktura". Co oferują "MegaMocni"?

Siedziba przedszkola znajduje się w dobrym punkcie komunikacyjnym - na gdańskiej Zaspie, przy ul. Startowej 4a. Na naszych podopiecznych czeka ponad 250 metrów powierzchni użytkowej i trzy świeżo wyremontowane sale dydaktyczne - sala logopedyczna, sala terapii indywidualnej i gimnastyczna. Każde pomieszczenie wyposażone jest w toalety. Na dzieci każdego dnia czekają trzy pełnowartościowe posiłki, śniadanie, obiad i podwieczorek. Łącznie w komfortowych warunkach może spędzać u nas czas 52 dzieci, w trzech grupach. Mogę śmiało zapewnić, że jesteśmy jedynym przedszkolem w Trójmieście, które zapewnia tak bogatą i przemyślaną ofertę dla dzieci i rodziców.

Wszystko o "MegaMocnych"

Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Logopedyczne "MegaMocni" mieści się w Gdańsku przy ul. Startowej 4a zobacz na mapie Gdańska. Prowadzone jest przez Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju "DyNaMo". W chwili obecnej trwają zapisy do placówki. Przedszkole zaprasza dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Wszystkich informacji o działalności placówki można zasięgnąć na stronie internetowej - www.przedszkolemegamocni.pl
Kontakt z przedszkolem, tel. 517 232 091, 517 232 092 , 517 232 093 oraz biuro@przedszkolemegamocni.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (22) 1 zablokowana

 • MegaMocni

  Polecam, Mój Synek będzie tam chodził od stycznia! Ciepłe, przyjazne miejsce :)

  • 5 4

 • super fajnie (2)

  super fajnie z tym przedszkolem, ale to kolejne niepubliczne przedszkole które udostepnia dzieciom moc atrakcji, ale tylko dzieciom z zamoznych rodzin.
  a co z maluchami z biednych rodzin???

  • 8 1

  • Myślę, że warto zadzwonić i porozmawiać, może uda się dogadać. W cenie czesnego u MegaMocnych jest mnóstwo atrakcji już wliczonych. W niektórych przedszkolach czesne swoją drogą a za angielski, gimnastykę itp trzeba dopłacać. Niestety nawet przedszkola publiczne liczą sobie więcej...a wiemy, że podwyżki będą już od stycznia, co na pewno każdy rodzic odczuje...

   • 2 0

  • Przedszkole MEGAMOCNI

   Witam,
   Opłaty w naszym przedszkolu są konkurencyjne nie tylko w stosunku do innych przedszkoli niepublicznych, ale również do cen w placówkach publicznych. Czesne przy całodziennym pobycie dziecka wynosi 440zł, a za zajęcia nadprogramowe nie są pobierane dodatkowe opłaty. Do końca grudnia brak opłaty wpisowej.
   Serdecznie zapraszamy! :)

   • 7 1

 • Megamocni w czym? (3)

  Raxzej Mega Słabi w mowie ,że trzeba koryhgowac.Z niektórych nazw nie wiadomo czy się śmiac czy płakac ,im bardziej napuszona nazwa tym marniejsze przedszkole.....Krasnoludki już nie wystarczą,chora ambicja włąscicielek przysłania to..

  • 4 5

  • DyNaMo (1)

   Nazwa lepsza niż jakieś tam krasnoludki leśne skrzaty czy jakieś tam inne pierdoły. Jest to porostu inna nazwa bez żadnej Mega ambicji młody zespół dynamiczne podejście .Stowarzyszenie DyNaMo i cały zamysłem przedsięwzięcia jest stworzenie czegoś innego dynamicznego niesztampowego dla ludzi takich jak my z dzieci między domem a pracą .

   Serdecznie zapraszamy filozofie do przedszkola na kawę i napisanie opinii czy faktycznie jesteśmy napuszeni i marni.
   Gorąco pozdrawiam i zapraszam

   • 1 3

   • Mam nadzieję, że nie takiej składni i interpunkcji uczą Państwo dzieci w swoim przedszkolu. A nazwa - czy Megamocni czy skrzaty czy krasnoludki - każda dobra pod warunkiem, że dziecko jest tam szczęśliwe.

    • 2 0

  • MegaSłabi

   Zgadzam się z opinią filozofa - totalny brak kompetencji w przedszkolu....

   • 0 2

 • Plac zabaw (3)

  A co z placem zabaw? Sale salami ale gdzie dzieci mają się wybiegać?

  • 2 0

  • Re: Plac zabaw

   Dzieciaki chodzą na placyk miedzy blokami, przechodzą z przedszkola przez osiedlową uliczke. Placyk jest ogrodzony.Ponadto niemal codziennie wychodzą na spacery.

   • 0 1

  • 1 minute od przedszkola jest plac zabaw, wiec to nie problem:))

   • 1 1

  • Plac zabaw???? nie ma, ale ja wokol widze przedszkola z placem zabaw- i nigdy dzieci na nim! A w tym przedszkolu zima, nie zima ida na 40 min. spacer. Jak pogoda pozwala to 1 minute od przedszkola jest plac zabaw i tam SZALEJA! oj szleja- poniewaz blizko mieszkam i czesto ide podgladnac jak bawi sie moja corcia, ktora tam od poczatku uczeszcza ;)

   • 0 0

 • logopedyczne? (3)

  Jestem ojcem i miałem w przeszłości spory kontakt z ludźmi z otoczenia logopedycznego. Zastanawia mnie, dlaczego już na starcie placówki zatrudniono do "logopedycznego" przedszkola panią z istotną wadą wymowy... Czy istniała wtedy jakakolwiek selekcja przy zatrudnianiu? Czy brano młodziutkie dziewczyny do pracy "jak leciały"? Obserwowałem to wszystko przez jakiś czas i niepokoi mnie to.

  • 3 2

  • logopedyczne

   Ja prowadzę tam dziecko i nie zauważyłam żadnej nauczycielki z wadą wymowy ,w prost przeciwnie Panie po studiach z logopedią prowadzą zajęcia logopedyczne .Dodatkowo są zajęcia logopedyczne prowadzone przez firmę zewnętrzną z terapeutą logopedyczną.Myślę ,że bardzo dbają o rozwój wymowy naszych dzieci .

   • 2 0

  • A niby ktora pani ma wyrazna wade wymowy? moja corka od poczatku chodzi do tego przedszkola, i jast barzo zaowolona, i ja rowniez.

   • 1 0

  • logopedia

   nie wiem jak u pań nauczycielek ale wadę wymowy to być może ma pani dyrektor ;) , której zreszta nigdy nie można złapać.
   Za to pani menager super!!! Baardzo miła i sympatyczna. Kadra w całym przedszkolu jest super! Polecam, bo panie są młodziutkie i mają świeże spojrzenie na pracę, kreatywne i takie ekstra rzeczy z dziećmi robią!

   • 0 0

 • za dużo (3)

  ja sie pytam czemu ilość dzieci w tym przedszkolu tak drastycznie sie powieksza?!?!?!?! grupa maluszków to juz niedługo bedzie wieksza niz w publicznym przedszkolu!!!!! gdzie oni chca te dzieci pomiescic??!? i gdzie personel?! na taka ilosc dzieci przypadaja tylko 3 panie?!?! i nikt im nie pomaga? gdzie jest wtedy pani dyrektor?! a co jesli dziecko sie posiusia? kto mu zmieni majtki? i kto w tym samym czasie pomoze innemu dziecku przy czyms innym? i kto w tym samym czasie pilnuje reszty? przedszkole mi sie podobalo i to bardzo kiedy grupy byly male. a teraz fo kazdej grupy dopychaja kolejne dzieci. po co? zeby zarobic wiecej!

  • 5 4

  • potwierdzam (1)

   przedszkole to juz nie tylko przechowalnia dzieci, tam sie dzieci tez czegos uczą. a jak sie maja uczyc skoro pani nie ma szansy poswiecic kazdemu odpowiednio duzo uwagi.
   mnie urzekło przedszkole właśnie megamocni, bo wydawalo sie ze panuje tam fajna atmosfera, jak w rodzinie bo dzieci jest malutko. ale dzieci robi sie tam coraz wiecej. a z tego co widze to panie pracuja tam po 8 godzin a nie po 6. podziwiam te panie bo mają tam niezły zapiernicz!!!!!!!!! a jakims cudem są nadal uśmiechnięte!!!!!!! może to usmiech przez łzy............ oby nie..............

   • 2 2

   • fakt

    Też zauważyłam, że nauczycielki tam pracują po 8 godzin. Moje dziecko przychodzi do przedszkola na 7-8 godzin i widzę tę samą nauczycielkę! W naszym poprzednim przedszkolu pracowały mniej, bo po południu już była zmienniczka.

    Mimo wszystko Każda z pań za to jest miła i kochana dla dzieci!

    • 1 0

  • bo w innych nie ma miejsca! moja corka tam od poczatku chodzi i nienazekam, ani ja ani ona! ona kocha panie przedszkole! i zawsze idzie z radoscia! dodam, ze ja nie musze pracowac, wiec moglaby byc w domu, ale ona kocha to przedszkole! na probe ja wyslalam! ze w razie, to bedzie w domu! a ona uwielbia!

   • 2 0

 • Katastrofa! (1)

  Nie polecam. Personel zupełnie nie przygotowany do pracy z dziećmi (szczególnie z tymi najmłodszymi), zero profesjonalizmu, wygodne podejście i traktowanie dzieci przedmiotowo. Zalecam trzymać się od nich z daleka....

  • 4 8

  • najłatwiej napisać złe słowo.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Forum dziecko

wszystkie tematy »

Najczęściej czytane

Polecane imprezy

kalendarz imprez »