Wiadomości

stat

Mikołaje na start. Zrób prezent podopiecznym z hospicjum

Ubiegłoroczna wigilia w Domowym Hospicjum Dziecięcym.
Ubiegłoroczna wigilia w Domowym Hospicjum Dziecięcym. mat. Fundacja Hospicyjna

Zabawki i książki, oczywiście słodycze, ale też ubrania, kosmetyki, środki czystości, drobny sprzęt rehabilitacyjny czy żywność - niemal 200 podopiecznych Fundacji Hospicyjnej czeka na swojego Mikołaja. Są nimi zarówno dzieci chore, ich zdrowe rodzeństwo oraz dzieci osierocone. Wystarczy z listy marzeń wybrać dziecko, które czeka na swojego darczyńcę. Akcja trwa do 20 listopada.Czy wspierasz akcje charytatywne?

tak, robię to regularnie 48%
tylko wtedy, kiedy coś szczególnie do mnie przemawia 49%
nigdy - nie widzę takiej potrzeby 3%
zakończona Łącznie głosów: 183
Podopieczni Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga, Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza oraz ich rodzeństwo - wszyscy w listach do świętego Mikołaja opowiedzieli o swoich marzeniach.

- Część dzieci marzy o grach komputerowych, książkach i audiobookach czy markowych ubraniach, ale są też takie dzieci, które chciałyby otrzymać buty albo kurtkę, bo rodziny nie stać na ich zakup - mówi Anna Włodkowska, koordynator akcji.
Na liście znajdziemy również kosmetyki, pościel, pieluchy, blender do rozdrabniania posiłków, wyciskarkę do owoców, często po prostu karty podarunkowe do sklepów, gdzie rodziny mogłyby zrobić potrzebne zakupy.

- Opiekujemy się całymi rodzinami, a to zarówno dzieci, jak i dorośli, nasi podopieczni i ich bliscy. Prezenty są dla nich nie tylko spełnieniem życzenia, ale bardzo często odciążeniem w codziennym życiu. Kiedy rodzina skupia się na chorym dziecku, ich rodzeństwo nie zawsze może liczyć na to, że dostanie od Mikołaja wymarzony prezent. Nie patrzymy tu na wiek, każdy z nich ma jakieś potrzeby, których w tak trudnej sytuacji nie zawsze da się spełnić - dodaje Włodkowska.

Spełnienie marzenia może być prosteBy wziąć udział w akcji, wystarczy wejść na stronę Fundacji Hospicyjnej, w zakładkę Fundusz Dzieci Osieroconych, akcję "Mikołaje! Łączcie się" i wybrać prezent do realizacji. Tam znajduje się imienna lista dzieci z dołączonym spisem przedmiotów oraz wiekiem i opisem osoby, którą można obdarować. Marzenia zaznaczone na kolor niebieski mają już swojego darczyńcę. Spełnienie takiego marzenia może być proste, a radość dzieci jest bezcenna.

- Akcja trwa do 20 listopada, jednak jeśli okaże się, że wszyscy nasi podopieczni już wcześniej zostaną wybrani przez darczyńców, to oczywiście każdy może wesprzeć po prostu hospicjum. Naszym dzieciom przyda się każda ilość pampersów, środków higienicznych oraz chemicznych. Słodycze też są zawsze mile widziane. Prezenty wręczymy 14 grudnia podczas wspólnej wigilii - dodaje Włodkowska.
Podpisane paczki, ale niezapakowane w ozdobne opakowanie, tak by można było zweryfikować zawartość, należy przesłać na adres fundacji lub przywieźć osobiście (Gdańsk, ul. Kopernika 6, czynne do godz. 20). Do prezentów można dołączyć torby ozdobne, w które zostaną one spakowane.

Opinie (24)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Naczyniak czy zmiana skórna, jaki... (3) Drogie mamy. Prawie miesiąc temu zauważyłam u mojego dziecka na główce zmianę na skórze....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama

 • Asymetria ułożeniowa u dziecka -... (5) Mam podejrzenia, że moje dwumiesięczne dziecko ma asymetrię. Pediatra twierdzi, że wszystko...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Prdiatra (2) Jakiego pediatre polecacie?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Marta

 • Psycholog dziecięcy Witam poszukuje dobrego, godnego polecenia psychologa dziecięcego. Który będzie pracował z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Pozytywny żłobek ul. Świętokrzyska Cześć proszę o opinie o tym żłobku. Starszy syn chodził do zerówki przy przedszkolu w którym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Po 2 cc trzecia ciąża (8) Witam. Mam pytanie jestem po 2cc ostatnia miałam w czerwcu 2018r teraz mam termin na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Żłobek (5) Witam . Pomóżcie prosze :)) Szukam żłobka dla dziecka. Gdzie powinnam się zgłosic? Ile...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Fajne książki dla 12 latki Czy możecie polecić jakieś fajne książki dla 11 łatki, np coś w stylu jeżycjady Musierowicz...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »