• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mikołajkowy rodzinny weekend. Jak go spędzić?

ws
3 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Święta Bożego Narodzenia w dawnym Gdańsku
Jak spędzicie mikołajkowy weekend w Trójmieście? Jak spędzicie mikołajkowy weekend w Trójmieście?

Czuć już świąteczną atmosferę, dlatego w ten weekend nie zabraknie mikołajkowych wydarzeń. Warsztaty ze śniegiem, wizyta Mikołaja, zapalenie lampek na choince, a może łyżwy w zimowym klimacie? W naszym kalendarzu nie brakuje wydarzeń dla dzieci, ale i całych rodzin. Zobaczcie, jak ciekawie możecie zaplanować wolny czas.Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodzin w weekend 4-5.12Choinka i przywitanie Mikołaja w GdańskuNa początek proponujemy to wydarzenie, na które maluchy czekają szczególnie mocno - choinka i przywitanie Świętego Mikołaja. Stało się już tradycją, że Święty Mikołaj co roku przybywa do Gdańska drogą morską. Również i w tym roku przypłynie on wodami Motławy. W niedzielę, 5 grudnia, od godziny 16:15 warto wypatrywać łodzi mikołajowej na Długim Pobrzeżu. Na Długim Targu na scenie przy gdańskiej choince Mikołaja można oczekiwać ok. godz. 16:30. Tam wszyscy wspólnie z wyjątkowym gościem rozświetlą największe świąteczne drzewko w mieście.

Niedziela, godz. 16:15, Długie Pobrzeże i Długi Targ.

Czytaj też: Iluminacje świąteczne w Gdyni od 4 grudnia, w Gdańsku dzień później

Otwarcie gdyńskiej ślizgawkiJuż w najbliższą sobotę otwarte zostanie lodowisko znajdujące się przy ul. Bema w Gdyni. Na miejscu będzie można wypożyczyć kask, łyżwy i przede wszystkim mile spędzić wolny czas.

- W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 lodowisko pozostawało zamknięte od 2020 r. - mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, i dodaje: - W grudniu 2021 r. wracamy do gry i ponownie możemy otworzyć obiekt, na który serdecznie wszystkich zapraszam. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas ma wpływ na to, jak szybko uda się zahamować pandemię. Chrońmy siebie i bliskich. Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania, o których przypominać będą pracownicy na miejscu - dodaje dyrektor GCS. - Dbajmy o dystans, dezynfekcję i używajmy maseczek, a co najważniejsze - nie przychodźmy na lodowisko, kiedy będziemy mieli objawy jakiejkolwiek infekcji. To wpłynie na komfort i bezpieczeństwo nas wszystkich.
Sobota, godz. 9:00-19:00 - Sztuczne lodowisko Gdynia, ul. gen. Józefa Bema 33. Bilety: 10 zł, ulgowy 5-8 zł.

Czytaj też: Planuj Tydzień: mikołajki, Illusion, lodowisko w Gdyni, iluminacje w parku Oliwskim

Koncertowe mikołajki - W krainie bajek DisneyaTwórcy kultowych animacji doskonale zdawali sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie dla filmu ma towarzysząca mu muzyka. W każdej bajce starali się wykreować przebój, który zdobędzie nie tylko przychylność publiczności, ale też powalczy o najwyższe wyróżnienia, choćby takie jak słynne nagrody Akademii Filmowej, czyli Oscary.

Dzieci i rodziców zapraszamy na koncert z największymi przebojami z bajek Disneya. Uniwersalne i ponadczasowe piosenki o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu przygód zabrzmią w wykonaniu artystów doskonale znanych trójmiejskiej publiczności. Specjalnie dla was zamienią się w bohaterów animacji: Króla Lwa, Pięknej i Bestii, Krainy lodu, Vaiany i wielu innych. Będzie to muzyczna opowieść o marzeniach, których nie należy się bać, i o magicznej sile, która pcha nas ku realizacji pragnień.

Sobota-Niedziela, 4-5 grudnia, godz. 10:00, 12:00 - Filharmonia Bałtycka Gdańsk, ul. Ołowianka 1. Bilety: 27-58 zł, ulgowy 16-48 zł. Czas trwania koncertu: ok. 60 min.

Czytaj też: Mikołaje na motocyklach wracają na trójmiejskie ulice

Pada śnieg - warsztatyJak wyglądają, skąd się biorą i czy rzeczywiście są białe? Przyjrzycie się białym płatkom spadającym z nieba i odkryjecie ich tajemnice. W Warsztacie Wyobraźni w Hevelianum wspólnie zrobicie sztuczny śnieg, a każdy z uczestników samodzielnie wykona zachwycający zimowy pejzaż w słoiku.

Warsztaty będą odbywać się od 4 grudnia 2021 r. do 6 lutego 2022 r. w Hevelianum - w soboty i niedziele o godz. 11:00, 12:30, 14:00 - warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 3-6 lat. Bilety - 25 zł/dziecko + 1 opiekun bezpłatnie.
ws

Wydarzenia

Koncert Familijny - Mikołajki - W krainie bajek Disneya

16 - 58 zł
muzyka filmowa

Gdańska choinka - przywitanie św. Mikołaja (6 opinii)

(6 opinii)
pokaz

Otwarcie gdyńskiej ślizgawki

10 zł
dni otwarte, zajęcia rekreacyjne

Pada śnieg!

25 zł
warsztaty

Miejsca

Opinie (10)

 • W (3)

  W galeriach by sklepom zwiększyć obroty
  i przy okazji nakupować masę cudownych
  niepotrzebnych rzeczy w promocji.

  • 4 1

  • Za dużo (1)

   Święta stały się komercją a przyczyniły się do tego sklepy bo ileż można słuchać kolęd na okrągło wchodząc do każdego sklepu i oglądać ozdoby i słodycze świąteczne od początku listopada. Wiadomo marketing jest drapieżny i ta cała nasilona ekspansja na klienta z takim naporem i tym slodzeniem z każdego kąta zaczyna już nie działać .

   • 1 0

   • Niewolnictwo konsumenckie

    Dług przerzucony na konsumenta to jest współczesny kapitalizm. Nie ważne, że do zajechania, najwyżej nie wytrzymasz...

    • 3 0

  • Marketing jest drapieżny

   I przy słodzeniu z każdego kąta plus od listopada ekspansja słodyczy i sztucznego hinskiego badziewia robi się totalny komercjalizm bez żadnych uniesień jest bo jest i ta czasem natarczywość ale cóż taki prykas od góry tylko szkoda że góra nie rozumie klientowi też się już wylewa od słodzenia sztucznego .

   • 1 1

 • 3 tygodnie do świąt... (2)

  Ja cie krece kiedy ten rok zleciał... Kalendarz adwentowy już rozpakowany. Teraz coś do buta za chwilę choinka... Wczoraj oglądałem program o zbiórce żywności. Trzy razy mniej jak rok temu... Jadłodajnie pękają w szwach, biednych ludzi przybywa w mega szybkim tempie... Ciężkie czasy idą.

  • 6 2

  • To było do przewidzenia

   przy wynikach wyborów...

   • 1 1

  • jak licze te wszystkie podwyzki za jedzenie, oplaty za mieszkanie to w tym roku swieta beda chyba najslabsze od conajmniej 10 lat. w portfelu tragedia.

   • 3 1

 • Guzik zapalnuje, córka na kwarantannie. (1)

  W szkole 8 klas na kwarantannie.

  • 5 1

  • I słusznie

   Skoro COVID, to kwarantanna.

   • 3 2

 • w domu bo mamy pandemie a siewcy smierci chca wychodzic z domu!

  • 3 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (3 opinie)

(3 opinie)
28 zł
wystawa

Kosmiczna Baza - Mobilne Centrum Nauki

35 zł
wystawa

Najczęściej czytane