Wiadomości

stat

Młodzi piłkarze z Gdyni będą mieli boisko

interwencja trojmiasto.pl

Z problemem braku miejsca do treningów piłki nożnej uczniowie gdyńskiej Szkoły Podstawowej nr 31 borykają się od dłuższego czasu. Choć jeszcze pod koniec ubiegłego roku szanse na budowę nowego boiska wydawały się nikłe, dzięki zaangażowaniu rodziców, Rady Dzielnicy Cisowa, a w szczególności gdyńskiego magistratu, inwestycja zostanie zrealizowana. Budowa nowego boiska ma zakończyć się jeszcze w tym roku.Czy dzieci w twojej okolicy mają gdzie grać w piłkę?

tak, nie ma z tym problemu

41%

nie ma odpowiednich obiektów sportowych, ale im to nie przeszkadza i grają gdzie popadnie

31%

w najbliższej okolicy nie ma takiej możliwości

28%
Choć klub sportowy UKS Cisowa przy Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni bierze udział w licznych zawodach i turniejach na boiskach wielkopowierzchniowych, na co dzień zawodnicy nie mają możliwości ćwiczyć na takich obiektach. Muszą zadowolić się 1/3 powierzchni sali gimnastycznej, którą podczas zajęć dzielą z dwiema innymi klasami.

Rodzice walczą, miasto studzi zapałZdaniem rodziców uczniów oraz pracowników szkoły jedynym rozsądnym wyjściem byłoby wybudowanie nowego boiska bądź remont starego. Do swojego pomysłu próbowali przekonać gdyńskich urzędników, którzy jednak studzili ich zapał tłumacząc, że generowałoby to nieracjonalnie wysokie koszty.

- Teren znajdujący się przy szkole nie jest dostosowany do budowy boiska o formule proponowanej przez wnioskodawców - pod terenem znajdują się sieci elektryczne i sieć gazowa, co powodowałoby znaczny wzrost inwestycji - nawet o kilkaset tysięcy złotych. Te dodatkowe koszty powodują, że znacznie bardziej racjonalnym rozwiązaniem jest poszukanie innej lokalizacji w dzielnicy. Trudno byłoby także podjąć decyzję o takiej formie wydatku, gdyż dodatkowe koszty wynikające z ewentualnego przenoszenia sieci - to 1-2 dodatkowe boiska w mieście - tłumaczył pod koniec ubiegłego roku Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Zobacz więcej: Młodzi piłkarze bez boiska i wsparcia ze strony miasta

Interpelację w sprawie remontu boiska na początku roku wystosowała miejska radna Justyna E. Wróblewska wnosząc o wykonanie remontu boiska. Z odpowiedzi, jakiej udzieliło miasta, dowiedziała się jednak, że na terenie Szkoły Podstawowej nr 31 nie działało w przeszłości boisko trawiaste, o którym mowa w interpelacji, przez co nie ma możliwości wykonania jego remontu.

Weryfikacja kosztów i pomoc Rady Dzielnicy CisowaPo publikacji naszego artykułu rodzicom i przedstawicielom szkoły udało się nawiązać kontakt z magistratem, który wyraził zainteresowanie inwestycją i udzielił realnej pomocy.

- Artykuł "skruszył" mury administracji - od chwili publikacji zaczęliśmy być traktowani jak partnerzy , a nie petenci - mówi Paweł Korycki, ojciec jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni. - Wspólnie z prezydentem Bartoszewiczem zweryfikowaliśmy koszty i szczęśliwie udało się w nich uniknąć kosztownych przełożeń instalacji podziemnych.
Pozostał problem finansowania - rozpoczął się nowy rok i budżet był już dawno zamknięty. Prezydent Bartoszewicz zasugerował, aby poszukać funduszy w Radzie Dzielnicy Cisowa.

- Kiedy prezentowałem nasz projekt na zebraniu rady obawiałem się, że nic z tego nie wyjdzie, że kwota kilkudziesięciu tysięcy, jaka była niezbędna do realizacji inwestycji, przekracza możliwości rady dzielnicy. Tymczasem wszyscy radni byli "za". Jedna z pań radnych powiedziała, że dla takiego pomysłu to ona głosuje obiema rękami. Bez pomocy i zaangażowania Rady Dzielnicy Cisowa i jej przewodniczącego Pana Jerzego Dreli boisko szybko by nie powstało - opowiada Korycki.

Opór Gdyńskiego Centrum Sportu i złote rady prezydentaGdyńskie Centrum Sportu, które normalnie zajmuje się organizacją przetargów na budowę obiektów sportowych, miało już zaplanowane prace na cały rok więc projekt budowy boiska przy Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni musiałby być odłożony w czasie. Istniała jednak inna opcja.

- Prezydent Bartoszewicz zasugerował, że przygotowaniem, nadzorem przetargu oraz ewentualnej budowy miałby zająć się dyrektor szkoły - Aleksander Kuźmin. Dodał przy tym, że nie należy to do jego obowiązków, więc wszystko zależy od jego dobrej woli - relacjonuje Paweł Korycki. - Dyrektor szkoły dla dobra nas wszystkich wziął na siebie to odpowiedzialne zadanie zdając sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji. W między czasie doszło do spotkania prezydenta Bartoszewicza z rodzicami i przedstawicielami szkoły, na którym zostały przedstawione oczekiwania co do boiska i planów na przyszłość rozbudowy. Po otrzymaniu funduszy z Rady Dzielnicy, dyrektor Kuźmin wspólnie z Kierownikiem technicznym szkoły przygotowali i przeprowadzili konkurs na projekt budowlany.

Wspólne dzieło "cichych bohaterów"Zarówno rodzice uczniów, pracownicy szkoły jak i urzędnicy przyznają, że do budowy boiska nie doszłoby, gdyby nie zaangażowanie "cichych bohaterów".

- Decyzja budowy nowego boiska w Cisowej to efekt naprawdę rzetelnej i dobrej współpracy rodziców, Rady Dzielnicy, dyrektora szkoły, Urzędu Miasta Gdyni i konsultacji, które są dla nas podstawą w planowaniu wydatków miejskich. Zapoznając się z inicjatywą rodziców doszliśmy do wniosku, że argumentacja jest jak najbardziej słuszna, a na dobre projekty po prostu zawsze znajdzie się finansowanie - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - W tym przypadku to wspólne zaangażowanie finansowe Rady Dzielnicy Cisowa, która przeznaczy na budowę kwotę 150 tys. zł oraz Urzędu Miasta przekazującego 250 tys. zł. Trwają już prace projektowe, które finansowane są z dodatkowego budżetu Rady Dzielnicy Cisowa. W mojej ocenie efekt tych działań to znakomity przykład otwartości wielu podmiotów i zrozumienia dla problemów, które wspólnie można rozwiązać. Ostatecznie zyskują na tym wszyscy, w tym przede wszystkim mieszkańcy dzielnicy, którym oddany zostanie nowoczesny obiekt sportowy.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (77)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Apteki niedziele niehandlowe Gdynia Ktore apteki sa czynne w niedziele niehandlowe w miescie Gdynia?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • światełko do nieba dzisiaj.... (3) Gdzieś usłyszałam, że dziś jest światełko do nieba.... Ale nie umiem znaleźć żadnego info...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama Ania

 • Test obciążenia glukozą w ciąży,... (4) Drogie mamy, muszę wykonać test na tzw cukrzycę w ciąży. Podpowiedzcie mi gdzie najlepiej go...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama

 • Reklamacja agd w Lidlu Witam. Miesiąc temu kupiłam z Lidla wyciskarkę do cytrusów w prezencie. Niestety w czasie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Zajęcia dla kobiet w ciąży Wiecie gdzie są jakieś zajęcia/gimnastyka dla kobiet w ciąży bezpłatnie albo za małe...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: amela22

 • Usg genetyczne (2) Czy któraś robiła usg genetyczne u dr Gawła na nfz? Jak wrażenia. Ja właśnie dotarłam...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama 3

 • sklepy w dzień pogrzebu (2) Czy sklepy są otwarte normalnke jutro, w dzień pogrzebu Prezydenta? Chodzi mi o Lidl,...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ???

 • Szczepienie noworodków (5) Matki noworodków Mam pytania. Czy konieczne jest szczepienie dziecka zaraz po urodzeniu, czy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Sebastiana

 • Badanie USG Byłam na badaniu prenatalnym u dr . Szczerze polecam . wszystko pokazane , wyjaśnione , miła...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Marta E

 • klub malucha mali odkrywcy wejherowska (2) mamusie, możecie się podzielic opinia o tym klubie malucha? świat małego odkrywcy gdynia...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: gościowi 1234

 • Ccc reklamacje (4) Buty po 4 tygodniach użytkowania pomatszczons skóra i popękana reklamacja odrzucona bo nie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Edit

 • Sobota 19.01 (2) Słuchajcie czy wszystko tego dnia jest zamknięte w Gdańsku? Bo wiem że kina i place zabaw...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Gdzie planujecie porod? (5) Hej ja mam termin na 25 kwiecień gdzie planujecie rodzic? Co z porodowka na klinicznej?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Dora

 • Szczepienie noworodków Wzw B (5) Czy ktoś się orientuje czy w szpitalach dalej szczepią noworodki preparatem Euvax ?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Princessa

 • rehabilitacja dzieci (4) Proszę o polecenie fizjoterapeuty pracującego z niemowlętami z dojazdem do domu.

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Julia

 • Praca dyplomowa (6) Drogie Panie Bardzo proszę o poświęcenie kilku minut i wypełnienie calkowicie anonimowej...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • zarobki w sieciowkach (11) zaczynam się zastanawiać nad zmianą pracy i chciałabym się dowiedzieć jakie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: gościowi 1234

 • Zwolnienie lekarskie na praktykach (2) Czy zus może przyjść skątrolowac do domu ucznia ktury ma zwolnienie lekarskie z praktyk?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Albert

 • gdzie szukać pracy? (2) Dziewczyny, wiem że to nie tu, ale sądzę że Wy jednak możecie posiadać taką wiedzę. Szukam...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Fundusz mieszkań na wynajem Witam korzysta ktoś może z funduszu mieszkań i chciałby powiedzieć coś więcej o tym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Oliwia

 • Zamienię pieluszki rozmiar 3 (3) Moze ktoras mama bylaby zainteresowana wymiana? Zostaly mi 3 pelne paczki pampers active...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • czy przekazujecie 1%swojego podatku (10) Jak w temacie.czy przekazujecie komuś 1%swojego podatku?Czy jest to osoba prywatna tzn np...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Robert Wójtowicz [URL]https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-c...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Grażyna

 • Ułożenie pośladkowe: CC umówione... (2) Witajcie, Czy macie może aktualną wiedzę czy w jakimś szpitali w 3city można umówić się na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ona

 • Egzamin (7) Ja jutro zdaje jestem trochę podenerwowana , podchodzę po raz czwarty nie wiem jak to będzie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Misia

 • Jestem trochę pogubiona (4) Mam obecnie 22 lata, studiuję pedagogikę specjalną. W związku ze studiami mam obowiązek...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Aniela

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »