Wiadomości

stat

Młodzi piłkarze z Gdyni będą mieli boisko

interwencja trojmiasto.pl

Z problemem braku miejsca do treningów piłki nożnej uczniowie gdyńskiej Szkoły Podstawowej nr 31 borykają się od dłuższego czasu. Choć jeszcze pod koniec ubiegłego roku szanse na budowę nowego boiska wydawały się nikłe, dzięki zaangażowaniu rodziców, Rady Dzielnicy Cisowa, a w szczególności gdyńskiego magistratu, inwestycja zostanie zrealizowana. Budowa nowego boiska ma zakończyć się jeszcze w tym roku.Czy dzieci w twojej okolicy mają gdzie grać w piłkę?

tak, nie ma z tym problemu

41%

nie ma odpowiednich obiektów sportowych, ale im to nie przeszkadza i grają gdzie popadnie

31%

w najbliższej okolicy nie ma takiej możliwości

28%
Choć klub sportowy UKS Cisowa przy Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni bierze udział w licznych zawodach i turniejach na boiskach wielkopowierzchniowych, na co dzień zawodnicy nie mają możliwości ćwiczyć na takich obiektach. Muszą zadowolić się 1/3 powierzchni sali gimnastycznej, którą podczas zajęć dzielą z dwiema innymi klasami.

Rodzice walczą, miasto studzi zapałZdaniem rodziców uczniów oraz pracowników szkoły jedynym rozsądnym wyjściem byłoby wybudowanie nowego boiska bądź remont starego. Do swojego pomysłu próbowali przekonać gdyńskich urzędników, którzy jednak studzili ich zapał tłumacząc, że generowałoby to nieracjonalnie wysokie koszty.

- Teren znajdujący się przy szkole nie jest dostosowany do budowy boiska o formule proponowanej przez wnioskodawców - pod terenem znajdują się sieci elektryczne i sieć gazowa, co powodowałoby znaczny wzrost inwestycji - nawet o kilkaset tysięcy złotych. Te dodatkowe koszty powodują, że znacznie bardziej racjonalnym rozwiązaniem jest poszukanie innej lokalizacji w dzielnicy. Trudno byłoby także podjąć decyzję o takiej formie wydatku, gdyż dodatkowe koszty wynikające z ewentualnego przenoszenia sieci - to 1-2 dodatkowe boiska w mieście - tłumaczył pod koniec ubiegłego roku Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Zobacz więcej: Młodzi piłkarze bez boiska i wsparcia ze strony miasta

Interpelację w sprawie remontu boiska na początku roku wystosowała miejska radna Justyna E. Wróblewska wnosząc o wykonanie remontu boiska. Z odpowiedzi, jakiej udzieliło miasta, dowiedziała się jednak, że na terenie Szkoły Podstawowej nr 31 nie działało w przeszłości boisko trawiaste, o którym mowa w interpelacji, przez co nie ma możliwości wykonania jego remontu.

Weryfikacja kosztów i pomoc Rady Dzielnicy CisowaPo publikacji naszego artykułu rodzicom i przedstawicielom szkoły udało się nawiązać kontakt z magistratem, który wyraził zainteresowanie inwestycją i udzielił realnej pomocy.

- Artykuł "skruszył" mury administracji - od chwili publikacji zaczęliśmy być traktowani jak partnerzy , a nie petenci - mówi Paweł Korycki, ojciec jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni. - Wspólnie z prezydentem Bartoszewiczem zweryfikowaliśmy koszty i szczęśliwie udało się w nich uniknąć kosztownych przełożeń instalacji podziemnych.
Pozostał problem finansowania - rozpoczął się nowy rok i budżet był już dawno zamknięty. Prezydent Bartoszewicz zasugerował, aby poszukać funduszy w Radzie Dzielnicy Cisowa.

- Kiedy prezentowałem nasz projekt na zebraniu rady obawiałem się, że nic z tego nie wyjdzie, że kwota kilkudziesięciu tysięcy, jaka była niezbędna do realizacji inwestycji, przekracza możliwości rady dzielnicy. Tymczasem wszyscy radni byli "za". Jedna z pań radnych powiedziała, że dla takiego pomysłu to ona głosuje obiema rękami. Bez pomocy i zaangażowania Rady Dzielnicy Cisowa i jej przewodniczącego Pana Jerzego Dreli boisko szybko by nie powstało - opowiada Korycki.

Opór Gdyńskiego Centrum Sportu i złote rady prezydentaGdyńskie Centrum Sportu, które normalnie zajmuje się organizacją przetargów na budowę obiektów sportowych, miało już zaplanowane prace na cały rok więc projekt budowy boiska przy Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni musiałby być odłożony w czasie. Istniała jednak inna opcja.

- Prezydent Bartoszewicz zasugerował, że przygotowaniem, nadzorem przetargu oraz ewentualnej budowy miałby zająć się dyrektor szkoły - Aleksander Kuźmin. Dodał przy tym, że nie należy to do jego obowiązków, więc wszystko zależy od jego dobrej woli - relacjonuje Paweł Korycki. - Dyrektor szkoły dla dobra nas wszystkich wziął na siebie to odpowiedzialne zadanie zdając sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji. W między czasie doszło do spotkania prezydenta Bartoszewicza z rodzicami i przedstawicielami szkoły, na którym zostały przedstawione oczekiwania co do boiska i planów na przyszłość rozbudowy. Po otrzymaniu funduszy z Rady Dzielnicy, dyrektor Kuźmin wspólnie z Kierownikiem technicznym szkoły przygotowali i przeprowadzili konkurs na projekt budowlany.

Wspólne dzieło "cichych bohaterów"Zarówno rodzice uczniów, pracownicy szkoły jak i urzędnicy przyznają, że do budowy boiska nie doszłoby, gdyby nie zaangażowanie "cichych bohaterów".

- Decyzja budowy nowego boiska w Cisowej to efekt naprawdę rzetelnej i dobrej współpracy rodziców, Rady Dzielnicy, dyrektora szkoły, Urzędu Miasta Gdyni i konsultacji, które są dla nas podstawą w planowaniu wydatków miejskich. Zapoznając się z inicjatywą rodziców doszliśmy do wniosku, że argumentacja jest jak najbardziej słuszna, a na dobre projekty po prostu zawsze znajdzie się finansowanie - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - W tym przypadku to wspólne zaangażowanie finansowe Rady Dzielnicy Cisowa, która przeznaczy na budowę kwotę 150 tys. zł oraz Urzędu Miasta przekazującego 250 tys. zł. Trwają już prace projektowe, które finansowane są z dodatkowego budżetu Rady Dzielnicy Cisowa. W mojej ocenie efekt tych działań to znakomity przykład otwartości wielu podmiotów i zrozumienia dla problemów, które wspólnie można rozwiązać. Ostatecznie zyskują na tym wszyscy, w tym przede wszystkim mieszkańcy dzielnicy, którym oddany zostanie nowoczesny obiekt sportowy.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (77)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Praca (2) Hej ☺️. Znacie może kogoś kto szuka opiekunki do dziecka? Jestem Mama 2-letniej dziewczynki...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kamila

 • Sprzedam beret z szalikiem (1) [URL]https://ogloszenia.trojmiasto.pl/ubrania-i-dodatki/beret-z-szlikiem-ogl61985641.html[/URL]

  Sprzedam , autor: polanka

 • przychodnia na Chełmie (1) Którą przychodnię polecacie dla maluszka - na ul.Rogalińskiej czy Świętokrzyską?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: dede

 • Dobry psycholog dla dziecka (1) Czy możecie polecić jakiegoś bardzo dobrego psychologa dla dziecka (5lat), który pomoże...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • rezonans głowy u 3latki (11) Witam gdzie zrobie pilnie i odpłatnie rezonans głowy 3letniej dziewczynce. Córka ma 2guzy na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Ubranka dziecięce (1) Mam do sprzedania ubranka dla dzieci...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Maria

 • Odział ortopedi (1) Gdzie najlepiej opieka i lekarze mam do wyboru szpital wojewódzki czy MSWiA czy zaspa mam...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Justa

 • Angina ropna (2) Witam.Dzisiaj popołudniu czułam jakby mi coś stanęło w gardle poszłam do lutra i zauważyłam...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Anonim

 • Ubrania ciążowe (2) [URL]https://ogloszenia.trojmiasto.pl/ubrania-i-dodatki/ubrania-ciazowe-ogl61976997.html[/URL]

  Rodzina i dziecko , autor: kas25

 • Wspomnienia (1) Ja mam tylko1 uwage chodzilam sama I tylko mam do1 zal ktury night nigdy nie minie. Pani...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Skrywdzona przez pracownika

 • gabinet ginekologiczny (2) czy w każdym gabinecie ginekologicznym musi być usg?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: lena

 • Torbiel Włosowata Operacja (1) Czy ktoś cierpi na to dziadostwo i miał przeprowadzoną operację wycięcia ? Jaki szpital...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Wstydniś

 • Wynik 189,6 (7) Czy to oznacza ciążę?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • sprzedam skórzane buty ecco rozmiar... (2) sprzedam skórzane buty ecco rozmiar 30 cena 30 zł...

  Sprzedam , autor: olii900

 • sprzedam botki skórzane zara rozmiar 30 (1) sprzedam skórzane botki zara rozmiar 30 cena 40 zł...

  Sprzedam , autor: olii900

 • guz na glowie bez uderzenia (7) Córka ma 3.5 roku. Myjac jej glowe zauważyłam guz na glowie bez siniaka twardy pod skora....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • sprzedam kombinezon zimowy smyk... (2) sprzedam kombinezon cool club smyk rozmiar 68 cm stan jak nowy cena 40 zł...

  Sprzedam , autor: olii900

 • ... (6) Dziewczyny jestem w 22 tc, a ważne już 68 kg przed ciążą wazylam 59kg przy wzroście 171cm....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Karola

 • Opiekunka dziecięca (6) Witam. Czy któraś z mam poszukuje doświadczonej opiekunki do dziecka? Zapraszam do kontaktu.

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kasia

 • ortopeda (2) Czy ktoś wie gdzie teraz przyjmuje dr Łabuc ? Na NFZ ? bo prywatnie do na Beniowskiego ?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: czwartek

 • Sprzedaż na allegro (1) Dziewczyny, Czy któraś z Was prowadzi sprzedaż produktów na allegro w ramach prowadzenie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ciekawa

 • Drugie CC w jakim szpitalu? (7) Witajcie, Może ktoś ma aktualne informację o trójmiejskich szpitalach?. Czy w którymś...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: 1234

 • Potrzeba poradnia alergologiczna dla... (1) Czy ktoś z Was może polecić dobrą poradnię alergologiczną w Trójmieście dla dzieci? Obecnie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ewelina

 • Gastroskopia gdzie najlepiej (9) Witam Jak w temacie. Ostatnio mam straszne bóle żołądka i ani leki zmniejszające...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Zuzanna456

 • Oddam puszke mleka nan 1 (1) Mam całą puszke mleka nan 1 optipro h. a. zaraz sie przeterminuje bo jest ważne do...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Lala_la

 • Czy szczepicie swoje dzieci na grype? (9) Dziewczyny zarowno pediatra jak i arelgolog zalecili nam zeby zaszczepic na grype nasza...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Karolina

 • Rodziny 3+ Gdynia i okolice (1) Szukam rodzin 3+ z którymi można byłoby się spotkać i pogadać...najlepiej z Pogórza ale nie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Barbara

 • szkoła pdst. 47 gdańsk-chełm (1) Widzę tutaj wpisy ludzi na temat tej szkoły sprzed 7 lat. Nie wiem jak było 7 lat temu, ale...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: pysia

 • co do jedzenia (4) Mamusie poradźcie co dajecie swoim dzieciakom jako przekąski? Jak gdzies na dłuzej wychodziy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mela

 • Szpital (1) Witam. Chciałabym się dowiedzieć od doświadczonych mam na temat szpitala w Gdyni redlowie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Weronika

 • Oddam zakrętki z plastikowych butelek! (3) Mniej więcej jedna reklamówka, odbiór na Chełmie. Może komuś się przydadzą, u nas w szkole...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ja

 • Dobre i niedrogie jedzonko w pobliżu... (1) Hej Dziewczyny pomóżcie, gdzie w pobliżu teatru muzycznego można dobrze i niezbyt drogo zjeść?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Gosia

 • Chatka Przedszkolaka opinie (1) Będę wdzięczna za wszelkie opinie rodziców przedszkolaków na temat Chatki Przedszkolaka w Gdyni

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ewa

 • Oslonki zimowe do spacerowki wodoodporne (2) [URL]https://www.facebook.com/WkWiczka/[/URL]

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Zoia

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »