• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Możesz zostać pomocnikiem św. Mikołaja i pomóc samotnym osobom

ws
14 grudnia 2022, godz. 13:30 
Opinie (11)
Najnowszy artykuł na ten temat Co zrobić z choinką po świętach?
Inicjatywa ta z roku na rok coraz bardziej się rozrastała. W przygotowanie i rozwożenie paczek angażują się całe rodziny, zachęcają znajomych, zaprzyjaźnione firmy, szkoły. 
Inicjatywa ta z roku na rok coraz bardziej się rozrastała. W przygotowanie i rozwożenie paczek angażują się całe rodziny, zachęcają znajomych, zaprzyjaźnione firmy, szkoły.

Od 28 już lat w dzień Wigilii grupa rodzinnych wolontariuszy wyrusza do najbardziej potrzebujących mieszkańców Sopotu. Odwiedzają osoby starsze, samotne, rodziny z dziećmi, którym wręczają prezenty, dzielą się dobrym słowem i towarzystwem. Żeby dotrzeć do jak największej liczby potrzebujących, sopoccy Mikołajowie potrzebują jednak pomocników. Jak przekonują, każda, nawet najdrobniejsza wpłata pozwoli przygotować świąteczne paczki, a do wylicytowania są ciekawe atrakcje organizowane przez młodzież.Czy angażujesz się w akcje społeczne/charytatywne?

- Wśród osób, którym pomagamy, są głównie seniorzy - samotni, starsi ludzie, którzy bardziej niż na prezent czekają na nas. A przychodzimy zawsze w Wigilię. Jest łamanie się opłatkiem, łzy wzruszenia. Po prostu obecność, która dla tych ludzi jest najcenniejszym darem - mówi Jakub Gorski, koordynator akcji "Zostań św. Mikołajem".
Sopocki MOPS od samego początku współpracuje przy tej akcji i wskazuje najbardziej potrzebujące osoby i rodziny. Co roku rodzinni wolontariusze przygotowują ponad 200 paczek i w dzień Wigilii całymi rodzinami wyruszają do najbardziej potrzebujących mieszkańców Sopotu, aby obdarować ich prezentami i wspólnie spędzonym czasem.

W tym roku w akcję zaangażowali się szczególnie uczniowie i absolwenci sopockich szkół: Lokomotywa oraz Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa, a także uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. W tym roku w akcję zaangażowali się szczególnie uczniowie i absolwenci sopockich szkół: Lokomotywa oraz Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa, a także uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Młodzież wystawia swoje talenty na licytacjęAby zebrać środki na świąteczne paczki, zorganizowano zbiórkę, ale nie tylko.

- W tym roku w akcję "Zostań św. Mikołajem" w szczególny sposób włączyły się młode elfy - cudowna młodzież, która postanowiła podzielić się swoimi pasjami, zainteresowaniami i talentami, wystawiając je na licytację. Przy wsparciu Gdańskiego Oddziału Caritas uruchomili zbiórkę oraz licytację internetową - dodaje Jakub Gorski.
Co można wygrać, pomagając:
  • Lekcję gry w szachy z trzykrotnym mistrzem województwa pomorskiego. Poziom lekcji będzie dostosowany do poziomu gracza.
  • Sopot oczami miłośnika historii - spacer z młodym pasjonatem historii, który na jeden dzień wcieli się w rolę przewodnika, oprowadzając po Sopocie.
  • Dzień w stajni na hipodromie w Sopocie z medalistkami Mistrzostw Polski Młodzików w Skokach.
  • Wykład o mózgu finalistki BRAIN BEE - Międzynarodowego Konkursu Neurobiologicznego.

Na specjalnym koncie codziennie będą pojawiać się nowe aukcje, a ich finał nastąpi 20 grudnia. Zbiórkę można również wesprzeć na portalu siepomaga.pl - "Zostań św. Mikołajem".

Mikołajowie odwiedzają potrzebujących w Wigilię. Mikołajowie odwiedzają potrzebujących w Wigilię.

Od 28 lat pomagają potrzebującymWszystko rozpoczęło się ponad 28 lat temu, kiedy dwaj studenci skrzyknęli znajomych ze studiów i przygotowali pierwsze paczki dla sopockich dzieci objętych wsparciem MOPS-u. Inicjatywa z roku na rok coraz bardziej się rozrastała. W przygotowanie i rozwożenie paczek angażują się całe rodziny, zachęcają znajomych, zaprzyjaźnione firmy czy szkoły.

Jak przekonują organizatorzy, dzieci, które przychodziły z rodzicami pomagać dwadzieścia parę lat temu, dzisiaj przyjeżdżają same ze swoimi rodzinami.

W tym roku w akcję zaangażowali się szczególnie uczniowie i absolwenci sopockich szkół: Lokomotywa oraz Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa, a także uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Większość z nich to mieszkańcy Sopotu, którzy w poprzednich latach uczestniczyli z rodzicami w wigilijnym roznoszeniu paczek. W tym roku sami postanowili zebrać pieniądze, wspólnie zapakować i roznosić paczki potrzebującym Sopocianom.

- To bardzo piękna inicjatywa, a dla dzieci niezwykła lekcja życzliwości i wrażliwości na osoby potrzebujące - mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. - Tym bardziej cenna, że jest kontynuowana od tylu lat, odbywa się w samą Wigilię i angażuje się w nią tyle osób. Dziękujemy tym wszystkim mikołajom za to, że dzielą się swoim czasem i życzliwością - dodaje.
ws

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (11)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego

33 - 35 zł
wystawa

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

spotkanie, warsztaty

Ćwicz z mistrzem w "Zakopiance" (1 opinia)

zajęcia rekreacyjne, trening

Najczęściej czytane