Muzeum, jarmark czy psie zawody? Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi

W weekend na rodziny czeka wiele atrakcji.
W weekend na rodziny czeka wiele atrakcji. fot. 123rf.com/ Iakov Filimonov

Sierpień zaczynamy weekendem pełnym atrakcji. Sprawdźcie, dokąd się wybrać z całą rodziną. Do muzeum, na jarmark czy na spacer do leśnego ogrodu botanicznego? Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Do muzeum!W wakacje do muzeum? Dlaczego nie? Tym bardziej, że dzieje się tam wiele ciekawych rzeczy. W Muzeum Sopotu czeka na was kolejne spotkanie w ramach akcji "Lato w muzeum". Tym razem tematem przewodnim warsztatów dla najmłodszych są "Drzwi z motywem". W willi Claaszenów, która jest siedzibą muzeum, każde drzwi są inne. W tych nietypowych płaskorzeźbach wykonanych na specjalne zamówienie odnaleźć można przedstawienia twarzy, ornamenty roślinne i zwierzęce. Czy uda wam się znaleźć drzwi ozdobione motywem ula i pszczół? Na zajęciach zaprojektujecie też własne zdobienia elementów drewnianych. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny.

Posłuchaj opowieściZ kolei w Oliwskim Ratuszu Kultury możecie się wybrać na słuchowisko z Łowcami Snów i poznać baśnie indyjskie. Wysłuchacie niesamowitych opowieści o jednej z najstarszych kultur naszego świata. Mądrości Indii dały początek zwierzęcym bajkom europejskim. Wzorowali się na nich Ezop i greccy filozofowie. Są to opowieści pochodzenia wiejskiego, malujące żywy obraz ludu staroindyjskiego i przybliżające słuchaczom ponadczasowe problemy, radości i dylematy bohaterów. Niezwykle barwne charaktery postaci powodują, że baśń indyjska bawi i uczy po dzień dzisiejszy, nie tracąc aktualności swojego przekazu. Na spotkaniu wgłębicie się w mitologię starożytnych Indii, jej wierzenia i rozległość przekazu, z którego czerpały również baśnie arabskie. Sobota, godz. 11, bilety 15-20 zł.

Na jarmarkuJeśli wybieracie się na Jarmark św. Dominika, zajrzyjcie do strefy zabawy, która postała z myślą o najmłodszych. Codziennie, do 15 sierpnia, na pl. Kobzdeja czekają na was atrakcje. Jest to codzienny, trzygodzinny blok tematyczny, którego częścią jest dobrze nam wszystkim znane Bajkowisko, czyli spektakle dla dzieci. W piątek zobaczycie spektakl pt. "Kurczaczek Jedynaczek", w sobotę "Calineczkę", a w niedzielę "Śmieciowisko". Wszystkie spektakle zaczynają się o godz. 16. Dodatkowo, w godz. 10-20, również na pl. Kobzdeja zobacz na mapie Gdańska, działa Przedszkole Dominika. W cenie 15 zł/godzinę można zostawiać tam dziecko pod opieką animatorów (dla dzieci w wieku 4-12 lat). Zabawy, Hyde Park i spektakle odbywają się codziennie, w godz. 14-17, do 15 sierpnia, wstęp wolny.

Kochamy psyMamy też coś dla miłośników psów. Będą to bardzo wyjątkowe zwierzęta, bo... latające. 3 i 4 sierpnia w parku Kolibki gościć będą "psi akrobaci". Ich ewolucje z plastikowym dyskiem, czyli dogfrisbee, to jedna z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie. Będziecie mogli pooglądać popisy czworonogów, a dodatkowo, jeśli przyjdziecie ze swoim psem, będziecie mogli skorzystać z bezpłatnej porady weterynaryjnej. Dowiecie się też m.in., jak chronić zwierzaki przed kleszczami, a także poznać techniki pierwszej pomocy psom. Sobota, niedziela, godz. 9-17, wstęp wolny.

Sztuka ze sznurkaNa koniec mamy zaproszenie do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo na kolejną Ogrodową niedzielę. Każde spotkanie to inny temat, w tym tygodniu będzie to tworzenie obrazów metodą string art, czyli za pomocą sznurka i gwoździków. Za pomocą tych prostych narzędzi można wykonać prawdziwe dziecięce dzieła sztuki. Na zajęcia obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora, ale Ogrodowa Niedziela to także możliwość pospacerowania po terenie ogrodu botanicznego, lesie i skorzystania z placu zabaw i ogniska (zabierzcie z sobą prowiant). Niedziela, godz. 10-16, zajęcia: 11 i 13, wstęp wolny.

Opinie (8) 8 zablokowanych

 • tylko las

  • 9 0

 • nono

  nio w lasku mozna za darmo bezproblemowo zalatwic potrzeby filozoficzne polecam gorąco !

  • 2 8

 • a dlaczego nie piszecie o RedBullu - kasy nie zapłacili za promocje? (2)

  jest to zdecydowanie najlepsza atrakcja dla najmłodszych w ten weekend

  • 1 6

  • (1)

   Ale co z redbullem się dzieje? Samolotowe akcje są za 2 tygodnie...?

   • 0 2

   • milcz

    • 0 0

 • psie zawody w robieniu kup na odległość

  • 3 4

 • tylko redbull z wódką

  i zawał

  • 2 0

 • Grazynka Janusz szkodnik i kundel...

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Forum

Wydarzenia

Lux Æterna - wystawa GTF
Lux Æterna - wystawa GTF
wystawa
gru 13-27.03
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Dom Uphagena
Feerie experymentów
Feerie experymentów
warsztaty
sty 15-27.02
g. 11:00
Gdynia, Experyment
Ferie w stoczni
Ferie w stoczni
spacer
sty 17-27.02
Gdańsk, Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej

Najczęściej czytane