• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Muzyka w działaniu. Wszystkie dźwięki dozwolone

w każdą niedzielę (do 26.05), godz. 12:00 - 16:00

Sopot,
bilety 190 zł
ulgowy 95 zł

w każdy piątek (do 28.06), godz. 13:00 - 14:30

Gdańsk,
bilety 40 zł
Projekt "Muzyka w działaniu. Wszystkie dźwięki dozwolone" jest projektem muzyczno-teatralnym. Zawarte w 4 spotkaniach warsztatowych wydarzenie ma dać możliwość rozwoju w zakresie muzyki i teatru, poznawania nieznanych lub mało znanych form muzycznych w Polsce, konfrontacji z wykonawcami różnych gatunków muzycznych z Polski, Danii, Francji i Tuwy.

Wszystkie wydarzenia projektu stanowią program starający się o jak najpełniejsze, wieloaspektowe spojrzenie na dźwięk i ludzkie możliwości jego użycia.

Projekt zrealizowany zostanie w ramach współpracy CSW Łaźnia oraz Nadbałtyckiego Stowarzyszenia Trans-misja, dofinansowany z Komisji Europejskiej w ramach programu "Młodzież w działaniu" oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury.

Chęć uczestnictwa w warsztatach prosimy zgłaszać na adres mailowy:
muzykawdzialaniu@o2.pl

Program:

I. Warsztaty z beatboxu
Prowadzenie: Me, myself and I (PL)
Beatbox, improwizacja, a'capella

02-03 października, godz. 16- 21
04 października, godz. 12- 17

Zapisy do 01.10.2008
muzykawdzialaniu@o2.pl

Koncert finałowy, Beatbox jam session
04 października, godz. 19.00


Wrocławska grupa Me, myself and I wykonuje niesamowitą muzykę głosów. Dwójka wokalistów i beatboxer poszukują nowych środków artykulacji dźwięku, nowych nośników brzmienia, sposobu wychodzenia poza formy muzyczne.

Poprowadzony przez Me, myself and I warsztat ma być propozycją badania i odkrywania muzycznych jakości w ludzkim głosie, rozwijania muzycznej wyobraźni, uświadomienie jak nieograniczonym instrumentem muzycznym jest głos ludzkiego.

"Jeżeli myślałeś, że wszystkie te buczenia, cmoknięcia, syknięcia, mlaski, sapnięcia, świsty i mruki, które czasami robisz do siebie rano przed lustrem to nie muzyka- byłeś w błędzie."
Me, myself & I

Więcej info:

memyselfandi.pl
myspace.com/memyselfandi



II. Działania muzyczno- teatralne "Dźwięki wyobraźni"
Prowadzenie: Olga Szymula (PL)

Eksperyment na pograniczu teatru i muzyki
Październik - Grudzień

Pierwsze spotkanie: 11 października, godz. 12.00

Zapisy do 10.10.2008 muzykawdzialaniu@o2.pl

Olga Szymula: "Osobiście zajmuję się rozwojem w zakresie muzyki i teatru.
Chęć poszukiwania własnej drogi poprowadziły mnie przez szereg warsztatów i projektów teatralnych i muzycznych w Polsce, Danii i na Węgrzech.

Wszystkie moje doświadczenia prowadzą na pogranicze teatru i muzyki. Ten teren pragnę poznać realizując indywidualne i grupowe działania.

"Dźwięki wyobraźni" to autorski pomysł na działania teatralno-muzyczne.
Pragnę zaproponować własne pomysły i wiedzę, poruszając aspekty całego projektu". 2- miesięczna praca warsztatowa zakończy się pokazem finałowym.

III. Warsztaty z Sainkho Namtchylak (Tuwa)
Tradycyjne techniki wokalne, śpiew gardłowy

15 listopada, godz. 17- 20
Zapisy do 13.11.2008
muzykawdzialaniu@o2.pl

Impreza towarzysząca:
15.11.2008 - Koncert Sainkho w klubie Ucho w Gdyni

Sainkho Namtchylak jest jedną z najciekawszych wokalistek na scenia muzyki awangardowej. Jej twórczość przenika wiele gatunków od muzyki etnicznej Tuwy, z której pochodzi, jazzu, muzyki eletronicznej, eksperymentalnej. Jej niesamowity potencjał głosu, osobista i oryginalna muzyka, niesamowita charyzma sceniczna sprawiają, że przekracza ona wszelkie ramy, próbujące określić granice form muzycznych czy w ogóle ludzkiego wyrazu.
Sainkho wydaje się być doskonałym przykładem artystki, dla której wolność ekspresji, niezwykła muzyczna wyobraźnia jest podstawą dla własnej muzyki.

IV. Warsztat z KlangKarate (DK)

Sound Painting, zespół improwizowany

10-12 grudnia, godz. 16 - 21
13 grudnia, godz. 12 - 17

Zapisy do 08.12.2008
muzykawdzialaniu@o2.pl

Koncert orkiestry warsztatowej
13 grudnia, godz. 19.30

Członkowie zespołu KlangKarate, studenci The Royal Academy of Music w Arhus, to grupa wykonująca muzykę improwizowaną.
Posługują się oni w swej muzycznej pracy, niezwykle ciekawą formą improwizacji, nieznaną praktycznie w Polsce, Sound Painting. To kompletny język muzyczny, stworzony przez nowojorskiego kompozytora Waltera Thompsona w latach 70', złożony ze znaków, które ożywione przez Soundpaintera-drygenta, malują spontanicznie wydarzające się struktury improwizacyjne, wykonywane przez grupę muzyków. Sound painting skierowany jest również do grona tancerzy, aktorów, poetów, artystów sztuk wizualnych, przez co nabiera on formę działania interdyscyplinarnego.
W Sound Painting tkwi niezwykły potencjał edukacyjny, który pobudza do nieustannej gotowości działania w grupie, poruszania wyobraźni poprzez improwizacje w określonych strukturach, które umożliwiają odkrywanie nowych rozwiązań.
Niezwykłość muzyki improwizowanej polega na tym, że ma odwagę na ciągłą zmianę, porzucać to co wydaje się dobre i gotowe, by zawsze iść dalej, po nowe, nieznane...

Wydarzenie ma być próbą stworzenia muzycznej orkiestry, która zakończy wspólną, intensywną pracę warsztatową koncertem.

Więcej info:
Myspace.com/klangkarate

Opinie