wiadomości

stat

Na którą plażę z dziećmi? Oceniamy Brzeźno

Oceniamy plażę w Brzeźnie biorąc pod uwagę wszelkie udogodnienia, jakie można znaleźć tam dla rodzin z dziećmi.
Oceniamy plażę w Brzeźnie biorąc pod uwagę wszelkie udogodnienia, jakie można znaleźć tam dla rodzin z dziećmi. fot. Dominik Staniszewski/trojmiasto.pl

Szukasz plaży przyjaznej rodzinom z dziećmi, a przy tym bogatej w atrakcje zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych? Tym razem odwiedzamy i oceniamy plażę w Brzeźnie. Piszcie, co wam się tam podoba, czego brakuje lub co chcielibyście zmienić.Czy bywasz w sezonie na plaży w Brzeźnie?

tak, uwielbiam tę plażę i zawsze tam jeżdżę

31%

tak, ale tylko dlatego, że Brzeźno mam najbliżej

25%

byłem(łam) kilka razy

14%

nie, za dużo tam ludzi. Poza tym jest głośno, wszędzie biegają dzieci

9%

nie, chciał(a)bym, ale mi nie po drodze

6%

nie, nie lubię tego miejsca

15%
Zbliżając się do plaży w Brzeźnie ciężko nie zauważyć, że miejsce to, począwszy od samego deptaku, to prawdziwe eldorado dla najmłodszych. Atrakcje kuszą dzieci na każdym kroku, począwszy od podnoszących się i grających samochodzików, helikopterów, karuzel, przechodząc do wypożyczalni minigokartów, czy rowerów, kończąc na trampolinie oraz wielkich zjeżdżalniach usytuowanych na samej plaży.

Od razu widać też, że knajpy i restauracje położone przy nadmorskim deptaku otwarte są na rodziny z dziećmi, można tam bez problemu wjechać wózkiem, a nawet podjechać z nim do stolika.

Poza tym, miłośnicy rowerów mają do dyspozycji duży stojak rowerowy, który znajduje się nieopodal plaży. Rodziny z małymi dziećmi mogą swobodnie przyjechać na plażę autem. Znajduje się tu duży parking, więc w tygodniu nie powinno być problemów z wolnym miejscem.

Zobaczmy, jak plaże oceniają miejscowi oraz przyjeżdżający tu turyści.

- Przyjechaliśmy tu dwa dni temu i bardzo nam się podoba - mówi pani Marta z Włocławka, która spędza w Trójmieście urlop. - Jesteśmy zadowoleni z wyboru plaży, bo nawet dzieciaki mają zajęcie. Jak znudzi im się leżenie czy zabawa w wodzie, idę z nimi na deptak, gdzie atrakcji nie brakuje. Mogą pojeździć na koniku, poskakać, przejechać się kolejką, ciuchcią - fajnie! Zauważyliśmy też z mężem, że nawet z wózkiem można wejść na plażę. Jest tu daleko wysunięty w głąb plaży podest, z którego korzystają rodzice małych dzieci.

W podobnym tonie wypowiada się również pani Andżelika z Elwiszewa.

- Przyjechałam tu z przyjaciółką i dziećmi i plażę wszyscy oceniamy bardzo dobrze. Najbardziej cieszy nas samo morze i fale, ale dzieci poza zamkami z piasku i kąpielami, korzystają też z trampolin, zjeżdżalni tu dostępnych i innych atrakcji. W Brzeźnie czujemy się dobrze, dlatego przyjeżdżamy tu od kilku lat.

Wielu turystów, z którymi rozmawialiśmy, przyznało zgodnie, że nie interesują ich atrakcje nadmorskie, a sama plaża, piasek i woda.

- Te standardowe, płatne atrakcje nas nie interesują. Zabawy przy wodzie i w piasku, które sami sobie organizujemy, to jest to, co uwielbiamy - opowiadają pan Daniel i pani Agnieszka z Krakowa z 7-letnim Dominikiem i trzyletnim Michałem. - Naszym zdaniem niczego tu nie brakuje, są przebieralnie, toalety, deptak z wieloma restauracjami, gdzie można coś zjeść, wypić. Przyjeżdżamy tu już czwarty raz, wcześniej byliśmy też w Jelitkowie, ale wolimy Brzeźno, lepiej się tu czujemy, jest też mniej tłoczno.

- Przyjechałam do Gdańska z dziećmi i z koleżanką ze Śląska. Przyznam, że najbardziej liczy się dla nas woda, plaża i odpoczynek. Dzieci korzystają z morza, kąpią się albo siedzą na brzegu i bawią się w piasku - opowiada pani Justyna.

Koleżanka pani Justyny nieco gorzej ocenia plażę i w rozmowie z nami skupiła się na eksponowaniu braków.

- Jeśli chodzi o udogodnienia dla rodzin z dziećmi, oceniam tę plażę średnio. Oczywiście są atrakcje, ale wszystkie płatne, a wiadomo, że jak jednemu dziecku kupię bilet na gokarty, drugie i trzecie też będzie chciało. Z darmowych atrakcji nie ma tu nic. Zauważyłam też, że na plaży jest dramat z toaletami. Stoją przenośne, ale proszę sobie wyobrazić, z małym dzieckiem do toi toja, o przewijaku w takich warunkach w ogóle można zapomnieć. Dużo do życzenia pozostawia też czystość plaży, w piasku znaleźć można nie tylko papierosy, ale i szkła - opowiada pani Marta.

Na czystość i brak toalet narzeka też pani Anna z Dolnego Śląska, która na tej plaży była wiele tat temu.

- W zasadzie, jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, wszystko tu jest, ale sama plaża z pewnością nie należy do najczystszych - mówi babcia siedmioletniego Jasia, która przyjechała do Brzeźna z Dolnego Śląska. - Brakuje też toalet, widziałam tylko dwa toi toje, w dodatku płatne, i to nie mało, bo 2,5 zł/os. Na atrakcje płatne, jak zamki, trampoliny, zjeżdżalnie, nie zwracamy uwagi, nie jest to dla nas ważne. Przyznaję, że ta plaża w ogóle się zmieniła, byłam tu wiele lat temu i widzę kolosalne zmiany. Wcześniej ta plaża nie nadawała się zupełnie do użytku, nie można było się też kąpać.

A jak Brzeźno oceniają miejscowi?

- Z dzieckiem jestem tego lata na plaży pierwszy raz. Wózka nie brałam, bo wiadomo, że ciężko się z nim dostać na plażę - opowiada pani Agata z Brzeźna. - Moja córeczka jest jeszcze mała, więc nie korzystamy z atrakcji takich jak trampoliny, zjeżdżalnie, ale jak podrośnie, na pewno zaczniemy. W mojej ocenie, świetnym pomysłem dla dzieci jest plac zabaw znajdujący się niedaleko plaży.

- Mieszkam blisko, więc wybór tej plaży jest dla mnie wygodny. Mam też nieco starsze dzieci, w wieku przedszkolnym i szkolnym, dla których atrakcje, jakie się tu znajdują, są w zupełności wystarczające - mówi pani Katarzyna, mieszkanka Brzeźna. - Z młodszym synem korzystamy też z placów zabaw i ścieżek rowerowych - to nas interesuje najbardziej. Różnie bywa tu z czystością plaży, ale czasami to wina samych turystów, woda też jest zanieczyszczona, na to z kolei nie mamy wpływu. Jeszcze jedna uwaga, brakuje toalet.

Brak toalet przy i na plażach rzeczywiście doskwiera wypoczywającym tu ludziom. Sami przyłapaliśmy kilkoro plażowiczów na załatwianiu potrzeb fizjologicznych tuż przy nadmorskich wydmach.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (63)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wiadomości

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane