• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Na rodzinny weekend planujemy targi gier, spacery i warsztaty

Anna Żukowska
22 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Ubiegłoroczne Targi Gra i Zabawa przyciągnęły aż 11 tys. osób. Ubiegłoroczne Targi Gra i Zabawa przyciągnęły aż 11 tys. osób.

Listopad powoli się kończy, a my zaczynamy coraz intensywniej myśleć o świętach. Do Bożego Narodzenia został jeszcze miesiąc, więc na początek zaplanujmy, jak spędzić najbliższy weekend w rodzinnej atmosferze, jeszcze bez świątecznej gorączki.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


3 tys. gier do wypróbowaniaZaczynamy od Targów Gra i Zabawa i wizyty w Amberexpo. Ci z was, którzy nie mają jeszcze pomysłu na prezenty, mogą tam znaleźć niejedną inspirację. Zobaczycie tam wydawnicze nowości, ale także mnóstwo innych atrakcji. W Gralni będzie można przetestować interesujące was gry z puli 3 tys. dostępnych pozycji. Będą również zabawy, konkursy, warsztaty plastyczne, komiksowe i z układania kostki Rubika, pasjonujące eksperymenty naukowe, podróże do świata, strefa zabaw dla najmłodszych z kinem Treflika i mnóstwo innych atrakcji. Sobota, godz. 10-20, niedziela, godz. 10-18. Bilety: 10-30 zł.

Spacer i nauka orientacji w terenieWychodzimy na zewnątrz, choć od kilku dni można poczuć wyraźne ochłodzenie. My się listopada nie boimy i całą rodziną idziemy się hartować podczas Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację. Wcale nie musicie biegać - do wyboru macie różne trasy, w tym rodzinną, którą można przejść na małych nóżkach lub nawet z wózkiem. Waszym celem jest odnalezienie punktów kontrolnych, a pomoże wam w tym mapa. Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący orientację w terenie. Zapisy poprzez formularz lub na miejscu. Zbiórka: SP nr 5 w ZSO nr 8. Niedziela, godz. 9:30-14. Wstęp: 1-15 zł.

Spacer i nauka orientacji w terenie to dla najmłodszych ciekawa atrakcja. Spacer i nauka orientacji w terenie to dla najmłodszych ciekawa atrakcja.

Ulubione piosenki w porcieZmieniamy klimat na muzyczny i zapraszamy dzieci w wieku 0-6 lat na koncert w ramach Małej Gdyńskiej Filharmonii do Sali Koncertowej Portu Gdynia. Tematem listopadowego koncertu są najpiękniejsze bajkowe przeboje. W programie usłyszycie piosenki z bajek Walta Disneya w nowych, niezwykłych aranżacjach. Pojawią się takie postaci, jak m.in. Merida Waleczna, Pocahontas, Roszpunka z "Zaplątanych" i Herkules. Zaśpiewa dla was wokalistka młodego pokolenia, studentka Wydziału Musicalu Akademii Muzycznej w Gdańsku, Weronika Ceynowa. Niedziela, godz. 11:00, bilety: 12 zł.

Ptaki z bliskaLecimy do Sopotu i to niemal dosłownie. W tę sobotę odbędzie się tam spacer ornitologiczny dla rodzin z dziećmi powyżej 7 lat. Rozpoczniecie przy Zatoce Sztuki, a potem przejdziecie się parkiem, plażą i molo. Dzięki uczestnictwu w spacerze dowiecie się wielu ciekawostek przyrodniczych, m.in. dowiecie się, jakie ptaki można spotkać w mieście w okresie migracji i zimy, po co są znakowane, z jakiego powodu nadmorskie ptaki trafiają do ośrodka rehabilitacyjnego czy jak z głową pomagać zimującym ptakom, a czego absolutnie nie robić. Obserwować ptaki będziecie również poprzez lunetę, ale zabierzcie z sobą też własne lornetki i oczywiście ubierzcie się odpowiednio do pogody. Sobota, godz. 10:30. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: leszek.damps@tlen.pl.

Sobota w muzeumNa koniec zapraszamy do Muzeum Gdańska na Rodzinne soboty. Podczas najbliższego spotkania w Ratuszu Głównego Miasta wsłuchacie się w najpiękniejsze legendy gdańskie. To spotkanie dla dzieci w wieku 3-10 lat. Dowiecie się m.in., kim był Stolem czy jakie sekrety skrywają dachy i werandy gdańskich kamienic. Dowiecie się też, jak narodził się bursztyn - skarb Bałtyku - i czy nasze morze zawsze posiadało fale? Odpowiedzi będziemy szukać w niezwykłych gdańskich legendach oraz na zabytkowych ratuszowych ścianach. Sobota, godz. 12. Wstęp: 8 zł, zapisy: edukacja@muzeumgdansk.pl.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (2)

 • Super!

  Ja wybieram Lechię!

  • 0 1

 • A ja ide do crystal'a

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (8 opinii)

(8 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane